IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от анонимен1 Разгледай мнение
    Моят фонд стартира 2002 г. и досега е напред 3 000 пъти + (300 000%), при това след тегления от него през цялото време, я за кола, я за жилище, я за екскурзия.

    Но стартира от ниска база, а пътьом имам и два технически фалита, тоест доста луда игра беше.... На два пъти да не съм между вас, дет се казва.

    Другият проблем е, че никога не съм имал портфейл (т. нар 6 позиции). и всичко ми е било в 1-на позиция.
    Е така се фалира най-сигурно, но има и аномалии, късметлии, които са изплували. Нямаше да стане без помощта на приятели. Единият технически фалит не стана реален благодарение на помощ от приятел.... иначе си бях на минус 15 000 лв....., не просто на нулата.

    Разбира се винаги е участвал ливъридж, което е и причината за бурните опасности и радости по-пътя.

    Не ме питайте за портфейла ми. И в момента нямам... готвя се да го правя и се чудя как се прави това нещо, просто съм лаком и все се стремя да уцеля кьоравото, а в много случай не става... (достатъчен е и един, за да се фалира)

    Pipbel е направил доста балансиран портфейл, но така богат не се става. Това е портфейл за запазване на богатството, не толкова за рязкото му увеличаване, но няма място за бързане, животът е дълъг. Важното е да сме на пазара и след 40 г., а не да се фалира бързо и качествено
    Да напиша и аз....
    Откакто съм на БФБ търгувам само две акции - ПИБ и ЦКБ като тежестта им в портфейла е приблизително 50/50.
    Първата закрих (от 1.11 на 3.82) и в момента съм само с ЦКБ (0.86 средна) и 50% кеш. Като се замисля съм изключително рисков, но дългосрочен.... като пенсионен фонд с прилична доходност

    Не е препоръка за покупки или продажби.
    За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

    Коментар


    • John-Vincent_Доближава се до мойто.[ QUOTE=ravnovesie;1059581464]Ето едно примерно портфолио

      [/QUOTE]

      Коментар


      • [QUOTE=MoreBangForTheBuck;1059581462]Чета ви портфейлите. Все едни и същи 10-15 акции въртите.
        Нямате ли малко фантазия, малко предприемчивост да се отделите от тълпата, ами все чакате някой да ви вдигне някоя позиция с 100-200% и тогава и вие да се бумните - "за по-сигурно"

        Купете нещо евтино и се похвалете. Нещо, което масовката го няма в портфейлите си. Една акция се купува, когато дава лоши резултати - поради цикличност, поради финансова криза или друга преодолима временна пречка, когато няма никой на бида, когато никой я няма в порфейлите си, когато всеки гледа да се отърве от нея, когато големите инвеститори спят. Справка - това пише Уорен Бъфет в книгите."
        Похвали се ти.Или си като чукчето-чукче не писател,чукче читател.

        Коментар


        • Ето едно примерно портфолио

          Коментар


          • Чета ви портфейлите. Все едни и същи 10-15 акции въртите.
            Нямате ли малко фантазия, малко предприемчивост да се отделите от тълпата, ами все чакате някой да ви вдигне някоя позиция с 100-200% и тогава и вие да се бумните - "за по-сигурно"

            Купете нещо евтино и се похвалете. Нещо, което масовката го няма в портфейлите си. Една акция се купува, когато дава лоши резултати - поради цикличност, поради финансова криза или друга преодолима временна пречка, когато няма никой на бида, когато никой я няма в порфейлите си, когато всеки гледа да се отърве от нея, когато големите инвеститори спят. Справка - това пише Уорен Бъфет в книгите си.

            Един голям инвеститор да се появи, и се променя изцяло сентимента и цената скача на БФБ - 100-200% и повече проценти.

            Коментар


            • Гледам, че бутнахте темата нагоре, та и аз да се изповядам с цел съвети от вас:

              Хим прив - 26%
              Спиди - 14%
              Биовет - 7%
              Бреф - 13%
              БСО - 8%
              Еврохолд - 7%
              Сф имоти - 16%
              Унифарм - 1%
              Сф трейд. - 8%
              Кеш - 0% като се довнася по малко.

              Махнал съм:
              Атера - не смятам, че дългосрочно ще правят добра доходност.
              Булленд - проимване на лош мажоритар.
              Софарма - изкара достатъчно и мисля, че има по-добри от групата.
              Евроинс - продадох с цел спекула в най-неподходящия момент и увиснах
              Емка - изкара достатъчно, чакам я да поспихне.

              Нови:
              Биовет - добри коеф. спрямо фармата например.
              Еврохолд - като увиснах с Инса, ще чакам да консолидира резултатите и цената....
              БСО - уж спекулативно, но като се замисля, май ми харесва.
              Спиди - мнооого дългосрочно.


              П.П.: Доходност от създаване на портфейла /средата на 2011/: 75%
              Last edited by 15%; 18.02.2014, 19:10.
              Пътека се прави камък по камък!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                Точно така, аз не търся да ставам червив от пари за нула време.
                Целта ми е на 1 място да си запазя стойността на парите - да не губя лошо.
                Инак предпочитам едно средно 15% като годишна доходност, но няма се оплаквам и при 12% за следващите 20-30 години, пък нека да ми е зле.
                Който се лакоми за големи удари - има си други начини. Те не са моите обаче.
                +1
                И аз вече гоня стабилност и гледам на теб като учител, защото доста балансирано го раздаваш.

                Имам познат който е направил Х ХХХ ХХХ лв. от спекула и ме шашна с изявлението, че ще вложи половината си пари в ETF, невероятно. Друг на негово място би бил самонадеян че ще бие пазарите форевър.

                Но е трудно да си кротък, като си бил луда глава дълго време.

                Коментар


                • Няма кой да ги чака 30 години. Времето минава, живота тече.....или днес или никога.
                  "Ай ем ол ин", както казват в покера.

                  Успех на всички !
                  Не пия във всяка къща, защото не във всяка сипват .

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от анонимен1 Разгледай мнение
                    Pipbel е направил доста балансиран портфейл, но така богат не се става. Това е портфейл за запазване на богатството, не толкова за рязкото му увеличаване, но няма място за бързане, животът е дълъг. Важното е да сме на пазара и след 40 г., а не да се фалира бързо и качествено
                    Точно така, аз не търся да ставам червив от пари за нула време.
                    Целта ми е на 1 място да си запазя стойността на парите - да не губя лошо.
                    Инак предпочитам едно средно 15% като годишна доходност, но няма се оплаквам и при 12% за следващите 20-30 години, пък нека да ми е зле.
                    Който се лакоми за големи удари - има си други начини. Те не са моите обаче.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                      +1
                      Така е.
                      Аз съм още по дивидентно ориентиран.
                      Понастоящем сборния ми портфейл е със 7% чиста див.дох-ст, само от БФБ е 10%.

                      21% Хим прив-ни
                      18% Атера
                      9% Бреф
                      7% Софком

                      12% нефтени компании ( половината сондъори)
                      14% Етф-и ЕМ (11) плюс най евтините 6 ДМ
                      5% Високо див-ни етф-и
                      7% Други - злато, банки, зърнени, др. и спек. акции

                      кеш - 7 %
                      Не моеш се сравнява с Монти - могъщия титан на трейдинга. Човека прави едни 1000% при спадащ пазар без къси. (2008-2012) Така казва. И аз му вярвам безрезервно
                      Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

                      Коментар


                      • Моят фонд стартира 2002 г. и досега е напред 3 000 пъти + (300 000%), при това след тегления от него през цялото време, я за кола, я за жилище, я за екскурзия.

                        Но стартира от ниска база, а пътьом имам и два технически фалита, тоест доста луда игра беше.... На два пъти да не съм между вас, дет се казва.

                        Другият проблем е, че никога не съм имал портфейл (т. нар 6 позиции). и всичко ми е било в 1-на позиция.
                        Е така се фалира най-сигурно, но има и аномалии, късметлии, които са изплували. Нямаше да стане без помощта на приятели. Единият технически фалит не стана реален благодарение на помощ от приятел.... иначе си бях на минус 15 000 лв....., не просто на нулата.

                        Разбира се винаги е участвал ливъридж, което е и причината за бурните опасности и радости по-пътя.

                        Не ме питайте за портфейла ми. И в момента нямам... готвя се да го правя и се чудя как се прави това нещо, просто съм лаком и все се стремя да уцеля кьоравото, а в много случай не става... (достатъчен е и един, за да се фалира)

                        Pipbel е направил доста балансиран портфейл, но така богат не се става. Това е портфейл за запазване на богатството, не толкова за рязкото му увеличаване, но няма място за бързане, животът е дълъг. Важното е да сме на пазара и след 40 г., а не да се фалира бързо и качествено

                        Коментар


                        • Мравков - бих искал да имам портфейл от около осем КБ - иначе - същото разпределение.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                            Малко да помогна
                            Тези позиции на Батя не ги следя и не мога да дам мнение.
                            Но сега се замислих за семейния фонд кога стартира - 1994г.
                            Долу горе около 7100%. Може и някъде да греша, но не помня всичко по пътя.

                            Коментар


                            • Като гледам какви лъскави портфейли сте публикували всички,веднага възниква въпроса „В КОЙ СА ШИТОВЕТЕ“.Или темата трябва да се прекръсти„Какъв портфейл ми се иска да имам в момента......а вие“

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
                                Батя репа не ползвам, а и не го променям често портфейла, ориентиран е повече към дивидентни. А сега при този ръст на борсата е логично повече да скачат по спекулативните и оборотни хартии. Аз затова имам и такива, но не сам се набил изцяло в тях. Предпочитам до го раздавам по балансирано и сигурно, че 2008г още ми е болезнен спомен. Така че с твоята доходност не можем да се мерим , аз и не искам де ! Стила на търговия, а и очакванията на всеки човек са различни.

                                Поздрави !
                                +1
                                Така е.
                                Аз съм още по дивидентно ориентиран.
                                Понастоящем сборния ми портфейл е със 7% чиста див.дох-ст, само от БФБ е 10%.

                                21% Хим прив-ни
                                18% Атера
                                9% Бреф
                                7% Софком

                                12% нефтени компании ( половината сондъори)
                                14% Етф-и ЕМ (11) плюс най евтините 6 ДМ
                                5% Високо див-ни етф-и
                                7% Други - злато, банки, зърнени, др. и спек. акции

                                кеш - 7 %

                                Коментар

                                Working...
                                X