IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • В моя има:

    Градус
    Химиморт
    М+С
    Корадо
    София Комерс

    Сравнително нов съм и тепърва ще гледам да диверсифицирам и добавя още. Няма да са твърде много, че ми е трудно да ги следя всички. Нямам възможност през деня да съм постоянно пред компа и да следя каква информация излиза на момента, работата ми няма нищо общо със това. Но предпочитам сам да си ги управлявам вместо да ги сложа във фонд.
    Следващото ми влизане май ще е във Фонд за недвижими имоти България. Наблюдавам как се развива новия проект, а и нямам АДСИЦ. С едно око наблюдавам и Атерата и Елана Агрокредит. Софарма ги разкарах, поне за сега не мисля да влизам пак, може би на един по-късен етап, като почне да се връщат МИЛИОНИТЕ от Молдова или има някакво събитие около Тавекса.
    На пилетата възлагам надежди. До сега са нямали някаква груба управленска грешка, според мен поне. Изпълняват си инвестиционната програма, не купуват банки, кръчми, винарни, а строят пилчарници. Основните им приходи са от БГ, където не виждам конкуренция, лудогорското пиле умре, в магазина има 30 артикула на Градус и 3 на Лудогорско. Мисля че имат потенциал за увеличение на износа с тези яйца. Проблема е че са за едни страни, като Турция, Иран ...... Добро управление за сега, пак казвам поне според мен, всичко друго са хипотези, естествено винаги има едно на ум и някакъ план за действие при неблагоприятна ситуация.
    Може и да греша, но поне ще ми е за урок. Така ги виждам нещата.
    Успех на всички

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
      Няма ли кой с нова инвестиция да се похвали ?

      Аз все още се надявам в светлото бъдеще и стискам следните компании
      - Софарма
      - Химимпорт
      - Фонд за недвижими имоти България
      - Хидравлични елементи и системи
      - Корадо
      - Индустриален капитал холд
      - Спиди, СФТРД, Мбат, Лавена, БФБ и Атера

      Чудя се все още с тия банки...не се чувствам комфортно с тях в портфейла. Дивидента ми е разочароващ, особенно след издънките на Сфарм....но мисля, че поне дъното на пазара е минато.

      Поздрави и успех на всички!!!
      Поздрави.....аз смятам че банките за задължителен инструмент в протфейла....при мене формират 10% от общата стойност....почти колкото и физическото злато .... нямам Софарма.... Хима продадох на 2,40 средно в момента съм върнал 45% от артиите си на средна цена от 2.08.... Чудя се дали да не възстановя останалите на тия нива...или да купувам физическо жълто в очакване на голямото насиране ... Въпрос за мн пари ...

      Коментар


      • Няма ли кой с нова инвестиция да се похвали ?

        Аз все още се надявам в светлото бъдеще и стискам следните компании
        - Софарма
        - Химимпорт
        - Фонд за недвижими имоти България
        - Хидравлични елементи и системи
        - Корадо
        - Индустриален капитал холд
        - Спиди, СФТРД, Мбат, Лавена, БФБ и Атера

        Чудя се все още с тия банки...не се чувствам комфортно с тях в портфейла. Дивидента ми е разочароващ, особенно след издънките на Сфарм....но мисля, че поне дъното на пазара е минато.

        Поздрави и успех на всички!!!

        Коментар


        • Какво ще се получи ако продам 100 рандом пут опции?? По мое мнение те приличат малко на застраховки и ако се направят достатъчно голям брои за да се неттират би трябвало да няма загуба

          Коментар


          • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение
            Ей го моя. Започнах го декември 2017: https://imgur.com/a/FJUX9oJ
            Какво по-точно те насочи към тези акции? Търсил си дивидентни акции, но на каква база си ги избирал. Теглата също са ти близки, което за мен е добре. Само ме притеснява че пик-а на цената при някой от акциите е отминал... Ще видим.

            Коментар


            • Ей го моя. Започнах го декември 2017: https://imgur.com/a/FJUX9oJ

              Коментар


              • Sina Weibo (WB) - 22.87%
                DoubleLine Income Solutions (DSL) - 14.19%
                Summit Hotel Properties (INN) - 11.04%
                Chatham Lodging Trust (CLDT) - 6.3%
                Brookfield Real Assets Income Fund (RA) - 6.3%
                Aurubis (ETR:NDA) - 5.05%
                Kayne Anderson MLP/Midstream Investment Company (KYN) - 4.66%
                SK Telecom (SKM) - 2.6%

                US T-bills 2,85% OCT31'20 - 12.55%
                Cash - 11.04%

                Всичко без китайците ми е с цел дивидент. При тях позицията ми натежа понеже почнах от 100 надолу докъм 60. Евентуално като приключи търговската война ги продавам и набивам парите във VTSAX. KYN клъцнаха дивидента 20%, не съм решил какво да ги правя още. ~11% съм в кеш от продажбата на Macquarie Infrastructure Corp, последния тримесечен беше кофти.

                Коментар


                • Mancev

                  Спазвам две основни правила

                  1. Преди да вляза в позиция определям колко процента съм готов да загубя и къде най-рано ще прибирам печалби. За ликвидни пазари трябва да имат минимално съотношение 1 загуба към 3 единици печалба, а за неликвидни пазари е 1 към 5

                  забелязал съм че печалбите се взимат бързо и рано, а загубите се оставят дълго да стават все по - големи.

                  2. Единствената причина да затворя дадена позиция по- рано е липсата на основната причина поради, която съм влязъл позицията. Например
                  - купил съм заради дивиденската доходност - ще спират да дават дивидент - Излизам веднага
                  - купил съм двуцифрен растеж на приходите - нямат нови поръчки - Излизам веднага
                  - и т.н.

                  Трудно е да си дисциплиниран, но резултатът мотивира...
                  Last edited by BigBear; 03.03.2019, 09:20.
                  Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
                    1. В крайна сметка изкарах дори повече от евентуалния дивидент, но пък пропуснах доста добър капиталов ръст към момента .....
                    2. Струва ли си ако продаваш с капиталова печалба под процент? Всяка информация би ми била полезна. Успех на всички !
                    1. След като тази година направих скромни 10 г. на пазарите реших да се самооценя...
                    Направих бърз анализ как би ми се отразило на портфейла ако теоритично никога не бях продавал. Лесно беше понеже правя сравнително малко сделки... Резултата: при над 80% от позициите щях да съм на + , при някои х2, х3 и повече. Една щях да съм занулил - Populare ...и няколко с големи загуби - SDRL, VRX ... Общо щях да съм с по-голяма печалба, но увеличавайки лоста и риска. И защото късметът беше с мен (всички бици) последните няколко години...Ако тренда беше на обратно а аз държах упорито, щях да съм занулил всичко. За дивидентите - всички ги харесват, но често подвеждат ...много често. Вече като видя над 5% и не пипам. При над 5-6% див. често се случва схемата: намаляване на див- срив на акцията-намаляване на рейтинг и т.н.
                    Извод : статичната търговия не дава по-голяма сигурност.... нито утехата от висок дивидент

                    2. Това е най-лесния въпрос, който можеш да зададеш .... Струва си, но най-вече за ИП
                    Успех !
                    Last edited by Protokol; 03.03.2019, 09:05.
                    За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                    Коментар


                    • Софарма имоти АДСИЦ - 18,55%
                      Aurubis - 18,33%
                      Equinor - 13,30%
                      Telenor - 5,75%
                      Корадо България АД- 5,53%
                      Софарма трейдинг АД - 5,38%
                      Daimler - 5.31%
                      Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ - 4,43%
                      British American Tobacco - 4,17%
                      Хидравлични елементи и системи АД - 4,03%
                      Градус АД - 3,84%
                      Стара планина холд АД - 2,67%
                      Total - 2,14%
                      М+С хидравлик АД - 1,41%
                      Софарма АД - 1,15%
                      Спиди АД - 1,05%
                      Елана агрокредит АД - 0,93%
                      Адванс Терафонд АДСИЦ - 0,78%
                      Монбат АД - 0,68%
                      Индустриален Капитал Холдинг АД - 0,35%
                      Арома АД - 0,22%

                      В последните 3 месеца имаше доста движение най-вече по по-високите позиции. Опитвах се печеля и от трейдинг и успях да го направя с книжата на Байер. Няколко пъти купувах на 68 евро и продавах на 68,30 ,68,50, 68,70,68,80. В крайна сметка изкарах дори повече от евентуалния дивидент, но пък пропуснах доста добър капиталов ръст към момента С кеш-а купих Аурубис с надеждата пак да изкарам от търговия, като ако не мога да продам ще чакам дивидент. Добавих и Екинор, най-вече също за дивидент, но и очаквам ръст на петрола лятото. Там няма да бързам да продавам, заради курсовата разлика. Може би бих продал на нива 220-230 крони ако стигне, което си е около 20% евентуална доходност. Хубавото е че книжата на Даймлер се качиха, но там също ще чакам дивидентна а не капиталова доходност. По-надолу няма някакво съществено движение. Добро представяне на Спиди и задоволително при Градус.
                      Моля тези които търгуват активно и печелят от капиталова доходност, да ми дадат някакви препоръки ако могат. Какъв процент е "приемливо" да се чака при една акция. Струва ли си ако продаваш с капиталова печалба под процент? Всяка информация би ми била полезна. Успех на всички !

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

                        Струва ми се че избърза
                        Или мен ми се иска така ,понеже аз съм къс Ибекс
                        И аз не знам какво да очаквам вече. Около Нова година очаквах спада да продължи, а то пазара ме изненада с ръст. Така че и да има корекция, ще чакам на дивиденти и ще събирам кеш.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от shokova terapia Разгледай мнение

                          добра акция при криза е софарма трейдинг колега.
                          с този градус ядове може да берете, защото си мисля, че от доста високо ниво я купувате
                          На колко е добре да си купи човек Градус и да спи спокойно че не се е прекарал според теб?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от S600AMG Разгледай мнение
                            Да кажа и аз моят:

                            Кеш: 88%
                            Градус 12%

                            Оставил съм само Градус. Причините: перфектната акция при евентуална криза- ХВП (дефанзивен сектор), практически нулев дълг и проекто-дивидентна акция (дано мажо си спази обащанията)

                            ПС: Оглеждам я, ако падне още, мога и да увелича експозицията там.

                            ПС2: пазара не ми харесва.
                            добра акция при криза е софарма трейдинг колега.
                            с този градус ядове може да берете, защото си мисля, че от доста високо ниво я купувате
                            Не е препоръка

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                              Прав излезе колега. Днес продадох с немалка загуба. Хубавото е че изкарах добри пари от Байер. Надявам се да успея да взема пак на цена около 66-67 евро. Ако не ще търся нещо друго за спекула. Добавих и немалък пакет на Екинор.
                              Струва ми се че избърза
                              Или мен ми се иска така ,понеже аз съм къс Ибекс

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                                Колега ти графиката гледаш ли
                                То в момента сме в корекция , а не на някакви върхове Да скъсяваш CAC след като е паднал с 20 процента с лост означава че очакваш мечи пазар а не корекция и индексите да паднат 40, 50 процента или повече. Късите не са лесна материя,ще береш ядове. По -добре злато то няма кой знае колко да пада , ако го държиш по - дългосрочно печалбата ще несравнимо повече от късите.
                                Прав излезе колега. Днес продадох с немалка загуба. Хубавото е че изкарах добри пари от Байер. Надявам се да успея да взема пак на цена около 66-67 евро. Ако не ще търся нещо друго за спекула. Добавих и немалък пакет на Екинор.

                                Коментар

                                Working...
                                X