IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

    Купих малко Шел дългосрочно. Продадох Тотал на малка печалба, освен получения дивидент. Набелязал съм няколко компании, но към момента ще държа кеш, ако мога да ги купя на по-ниско...
    чакаш по-ниско, значи за swing trade?
    до там ли я докарахме, няма ли вече buy and hold потенциал?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
      А какво мислите за акциите на Shell клас B търгуващи се в Лондон? Дали е удачен момент за покупка на 23 паунда примерно. Дивидента е добър, няма данък. Само курса на паунда ме притеснява. Какви са мненията ви?
      Купих малко Шел дългосрочно. Продадох Тотал на малка печалба, освен получения дивидент. Набелязал съм няколко компании, но към момента ще държа кеш, ако мога да ги купя на по-ниско...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
        Един месец се чудя между Imperial Brands и Philip Morris и накрая избирам Империал. След седмица Империал са паднали с 6-7% a Philip Morris само днес е 6% нагоре. Понякога имам чувството че пазара само чака да направя някакъв избор и да тръгне наобратно
        Манчев ,всички правят такива избори , обикновенно когато избирам от две акции ,купувам две трети от едната и една трета другата.....така правя някакво хеджиране с маркета.....едната тръгва и другата по спокойно чакам да се качи....лошото е когато и двете падат.....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
          А какво мислите за акциите на Shell клас B търгуващи се в Лондон? Дали е удачен момент за покупка на 23 паунда примерно. Дивидента е добър, няма данък. Само курса на паунда ме притеснява. Какви са мненията ви?
          След 31ви октомври може да има данък дивидент като излезат от ЕС

          Коментар


          • А какво мислите за акциите на Shell клас B търгуващи се в Лондон? Дали е удачен момент за покупка на 23 паунда примерно. Дивидента е добър, няма данък. Само курса на паунда ме притеснява. Какви са мненията ви?

            Коментар


            • Аз влязох на 30 така ,че има и по- зле
              но ще чакам и си взимам дивидента
              бавно и тихо нагоре

              Коментар


              • Манчев, това е лично отношение!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
                  Един месец се чудя между Imperial Brands и Philip Morris и накрая избирам Империал. След седмица Империал са паднали с 6-7% a Philip Morris само днес е 6% нагоре. Понякога имам чувството че пазара само чака да направя някакъв избор и да тръгне наобратно
                  хахаха, доста познато!
                  Пътека се прави камък по камък!

                  Коментар


                  • Един месец се чудя между Imperial Brands и Philip Morris и накрая избирам Империал. След седмица Империал са паднали с 6-7% a Philip Morris само днес е 6% нагоре. Понякога имам чувството че пазара само чака да направя някакъв избор и да тръгне наобратно

                    Коментар


                    • Total - 20,39%
                      Софарма имоти АДСИЦ - 17,01%
                      Equinor - 14,09%
                      Telenor - 5.76%
                      Корадо България АД- 4,93%
                      Daimler - 4.65%
                      Софарма трейдинг АД - 4,50%
                      Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ - 4,41%
                      Градус АД - 4,14%
                      British American Tobacco - 4,13%
                      Хидравлични елементи и системи АД - 3.96%
                      Imperial Brands Plc - 2,16%
                      Стара планина холд АД - 2,08%
                      Браво Пропърти Фонд АДСИЦ - 2,00%
                      М+С хидравлик АД - 1,21%
                      Софарма АД - 1,02%
                      Елана агрокредит АД - 0,87%
                      Спиди АД - 0,86%
                      Адванс Терафонд АДСИЦ - 0,73%
                      Монбат АД - 0,60%
                      Индустриален Капитал Холдинг АД - 0,33%
                      Арома АД - 0,17%

                      Хайде да "повдигнем" малко темата. В портфейла ми има нов лидер в лицето на Тотал. Продадох Bayer с малка печалба, и купих Тотал най-вече заради дивидента който ще платят в края на месеца, тъй като екс-дейта при Байер е април 2020-та. Новата компания в портфейла е Imperial Brands Plc, като доста се двоумях между тях и Philip Morris, но по-високия дивидент и липсата на данък ме привлече към британците. Филип Морис ще ги чакам под 70$. Допълних още малко Equinor и Браво Пропърти Фонд. Други съществени размествания в портфейла няма... Очертава се една много добра година откъм дивидентна доходност, и приемлива откъм капиталова печалба...
                      Last edited by mancev; 14.09.2019, 11:23.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Morqka Разгледай мнение
                        хубаво е това, но няма тяга ....... за 18 месеца три пъти индексите стигат до върховете си и после връщат ........ а проблемите се трупат...
                        fuск the bеаr - give me the bееr

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                          Мда, крайно време е да се прочистим от треперушки че да тръгнат нещата
                          Така ли ? https://www.youtube.com/watch?v=TRXdxiot5JM

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                            Продавайте и ни оставете да се мъчим на БФБ
                            Мда, крайно време е да се прочистим от треперушки че да тръгнат нещата

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Жорж Санд Разгледай мнение

                              Би ли споделил в кое ИП е това, и за ще тегля една ...на бфб....
                              Време е да се махаме. Закъснели сме, които сме останали... излъгани камилчета
                              Продавайте и ни оставете да се мъчим на БФБ

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                                Могат ,но са тръгнали с рогата напред ,близо 0,20 % за месец а там оборота не е голям ..
                                Използват положението че дивидента тази година от 2,5 го направиха на 2,1....и слухове за скъпа покупка на дъщерно дружество но никакви данни не са излезнали ...аз излезнах около дивидента с над 70% от акциите и на 25 пак влезнах....сега чакам второ влизане ,ако падне...
                                Най интересното е че самото ми ИП ме направлява към чуждия маркет...
                                Комисионните за сума от 6,5 К в лева на българската борса купува и продава е 52 лв а на немската ми е около 12 лв...
                                Би ли споделил в кое ИП е това, и за ще тегля една ...на бфб....
                                Време е да се махаме. Закъснели сме, които сме останали... излъгани камилчета

                                Коментар

                                Working...
                                X