IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • https://quotesgram.com/img/some-peop...uotes/1083740/

    Коментар


    • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

      От една страна е добре ако Ромфарм купуват тук някъде(ако е така де),от друга страна ако отново смятат да разтоварват около 4.27 това силно ограничава ръста(това и на графиките си личи дългогодишната съпротива).С други думи капиталов ръст едва ли ще има голям и може да се разчита главно на дивидентна доходност която не е много атрактивна........не зная на какво се надяваш?
      Надявам се да започне да консолидира по-добре положителни резултати. Надявам се да се стабилизира финансово и да дава дивидент от 2х5 ст., което за цена от 3,30 не е толкова малко. ако тез инеща станат, 6-те %, които са останали на Ромфарм на 4,27 не биха били препядствие, според мен. Не говоря за САЩ и Табекс, там явно нещата не отиват на добре...
      Пътека се прави камък по камък!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

        Съгласен съм и не съм го правил никога досега. Причините да си го позволя за пърив път са няколко:

        1. Ромфарм мисля, че имат покупки на около 3,30. А ако са решили, че биха си върнали продадените бройки на 4,27, това означава, че на практика има бид за 12% от Софарма.
        2. Вярвам, че паричните потоци ще се подобряват тази и особено следващата година.
        3. Коеф. са добре. Само ме притеснява Дебелан да не се заяде отново, но няма пълно щастие

        П.П. Аааа, забравих 4 точка.

        4. От сектата съм!
        И аз съм фен на Донев ако не е той по добре да затварят нашата борса

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

          Съгласен съм и не съм го правил никога досега. Причините да си го позволя за пърив път са няколко:

          1. Ромфарм мисля, че имат покупки на около 3,30. А ако са решили, че биха си върнали продадените бройки на 4,27, това означава, че на практика има бид за 12% от Софарма.
          2. Вярвам, че паричните потоци ще се подобряват тази и особено следващата година.
          3. Коеф. са добре. Само ме притеснява Дебелан да не се заяде отново, но няма пълно щастие

          П.П. Аааа, забравих 4 точка.

          4. От сектата съм!
          От една страна е добре ако Ромфарм купуват тук някъде(ако е така де),от друга страна ако отново смятат да разтоварват около 4.27 това силно ограничава ръста(това и на графиките си личи дългогодишната съпротива).С други думи капиталов ръст едва ли ще има голям и може да се разчита главно на дивидентна доходност която не е много атрактивна........не зная на какво се надяваш?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

            Според мен е по добре да имаш таван от да кажем до 30% в една акция. Рискът е много голям над 30% за целият портфейл. Не че не съм го правил но доста нерви отиват при голяма концентрация.
            Съгласен съм и не съм го правил никога досега. Причините да си го позволя за пърив път са няколко:

            1. Ромфарм мисля, че имат покупки на около 3,30. А ако са решили, че биха си върнали продадените бройки на 4,27, това означава, че на практика има бид за 12% от Софарма.
            2. Вярвам, че паричните потоци ще се подобряват тази и особено следващата година.
            3. Коеф. са добре. Само ме притеснява Дебелан да не се заяде отново, но няма пълно щастие

            П.П. Аааа, забравих 4 точка.

            4. От сектата съм!
            Пътека се прави камък по камък!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
              Направих леко разчистване и подредба. Не че съм супер доволен, но поне са по-малко компаниите. Има нужда от преструктуриране, но ще изчакам други времена.

              Софарма - 49%
              Елана - 20%
              Хим - 15%
              Бреф - 13%
              Арома - 3 %

              Кеш - 0

              Явно имам нужда от одобрение, след като споделям портфеалй си. Хаххаа
              Според мен е по добре да имаш таван от да кажем до 30% в една акция. Рискът е много голям над 30% за целият портфейл. Не че не съм го правил но доста нерви отиват при голяма концентрация.

              Коментар


              • Направих леко разчистване и подредба. Не че съм супер доволен, но поне са по-малко компаниите. Има нужда от преструктуриране, но ще изчакам други времена.

                Софарма - 49%
                Елана - 20%
                Хим - 15%
                Бреф - 13%
                Арома - 3 %

                Кеш - 0

                Явно имам нужда от одобрение, след като споделям портфеалй си. Хаххаа
                Пътека се прави камък по камък!

                Коментар


                • Айде да споделя как започвам годината, и какво очаквам от нея.
                  Imperial Brands - 20,34%
                  Софарма имоти АДСИЦ - 14.22%
                  Equinor - 11,99%
                  Royal Dutch Shell Plc A - 11,49%
                  Telenor - 4,19%
                  British American Tobacco - 4,07%
                  Корадо България АД- 3,87%
                  Daimler - 3,80%
                  Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ - 3,78%
                  Градус АД - 3,35%
                  Софарма трейдинг АД - 3,33%
                  Befimmo (SICAFI) - 3,32%
                  Хидравлични елементи и системи АД - 2,79%
                  Total - 1,65%
                  Браво Пропърти Фонд АДСИЦ -1,63%
                  Стара планина холд АД - 1,60%
                  М+С хидравлик АД - 0,87%
                  Софарма АД - 0,84%
                  Спиди АД - 0,76%
                  Елана агрокредит АД - 0,71%
                  Адванс Терафонд АДСИЦ - 0,57%
                  Монбат АД - 0,48%
                  Индустриален Капитал Холдинг АД - 0,22%
                  Арома АД - 0,13%

                  Спрямо портфейла от септември миналата година, има доста движения, като някой съм ги споделил във форума, но без да пускам целия портфейл. Общо взето на лидерско място в портфейла излиза Imperial Brands. Засега компания ми е на доста голям капиталов ръст, а и взех стабилен дивидент по Нова година. Към момента не смятам да я продавам, и най-верояно ще я задържа дългосрочно. При Софарма имоти и Екинор, нямам движение, и като цена и като брой акции. Новото е че на четвърто място идва Royal Dutch Shell Plc.A. Както винаги избързах с покупката, и можех да я взема на доста по-ниско ниво, но какво да се прави. Тук също идеята е да се чака дивидент, но при добра възможност бих продал. При Теленор няма промяна в акциите, но цената е надолу, така че който иска може да ги погледне за вход ако прецени че компанията има потенциал. Доста голям капиталов ръст има при Бритиш Американ Табако. Общо взето мисля че там 'промоцията свърши'. При Корадо, Даймлер, ФНИБ и Градус нямам движение. Като цена приятно изненадва ФНИБ, като се надявам този ръст да продължи. Аз лично го очаквах още когато влизах в позицията, но явно пазара сега започва да оценява потенциала и. Befimmo (SICAFI) е нова в портфейла, със стабилен дивидент, притежаваща офис сгради основно в Белгия. При оставащите компании, движение в броя акции нямам, като разликите са основно в цените. Спадове при ХЕС, Стара планина холд, М+С Хидравлик, Адванс Терафонд, Индустриален капитал холд, Монбат и Арома. Без движение са Софарма и Елана агрокредит. А с минимални ръстове са Спиди, Браво пропърти и Тотал.
                  Част от получените дивиденти през годината смятам да инвестирам на БФБ, като ще преценявам на момента в кои компании точно. Следя доста компании, но към момента не се наемам да давам прогнози. Предпочитани сектори ми остават - фармация, недвижими имоти и енергия.
                  Last edited by mancev; 13.01.2020, 21:10.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
                    Но тези пари вече (почти) съм ги отписал, т.е. не разчитам на тях за покриване на текущите си харчове и пр. Все едно съм ги дал на заем на приятел. Няма ги.
                    Не бъркай мажо с приятел....
                    шегичка .
                    За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                      аз пък кеша в банката не го смятам в портфейла на БФБ ......... разбира се, че винаги мога да прехвърля още пари на БФБ, но не смесвам нещата ....... към портфейла тук никога не слагам имоти, метали, камъни...

                      от парите които съм вложил на БФБ на 100% съм в акции (репа нямам) ........ 75% ХИМ + 25% в други 3 акции

                      миналата година бях един от малкото които обявиха печалба за 2018 год.

                      сега гледам, че от 20-30 човека никой не е обявил загуба за 2019 г. ....... май съм единствен с около -4% загуба към 31,12,2019 г. и то реализирана в последния месец декември на 2019 год.

                      не знам защо се получава така, но в повечето случаи щом всички са на печалба - аз съм на загуба ........ и обратното ........ когато аз съм на печалба почти всички от форума обявяват загуби
                      Аз за 2018 бях на -2,3%.
                      Life won't wait for you.

                      Коментар


                      • При мен около 10 % доходност.
                        Портфейл 100 % BREF.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение

                          Въпрос на гледна точка и на мащаб. От това, което си написал до момента излиза, че портфейлът ти е над милион. В такъв случай наистина е по-разумно свободния кеш да се държи в банка. Дали ще го включваш или не в портфейла си е въпрос на гледна точка. Аз ти изложих по-рано моя начин на мислене. Не обичам да смесвам различни категории активи и правя разлика между “инвестиционен кеш” и “бели пари за черни дни”. Първите мога да си позволя да загубя, но към вторите не посягам, дори при бичи пазар. Затова първо определям колко пари мога да си позволя да рискувам (и да загубя), като процент от общо разполагаемия кеш. Това са парите ми за инвестиции. Къде ще ги държа - при ИП, в банка или на Луната за мен няма значение, защото мащабът ми е далеч от твоя. Но тези пари вече (почти) съм ги отписал, т.е. не разчитам на тях за покриване на текущите си харчове и пр. Все едно съм ги дал на заем на приятел. Няма ги.
                          Аз си имам отделно кеш за каско на колата, антибиотик за детето, почивка в Някъде. Не ги смесвам. Трябва да мога да оцелея 6 месеца без да барам това другото в портфейла.

                          И нямам 1 милион споко.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение

                            Пишеш глупости. Чети внимателно! Аз и други колеги сме написали че сме на загуба за 2019 година. Спри да се правиш на интересен!
                            много агресия ....... дай по-спокойно да не ти стане нещо...

                            мисля, че писах "почти всички", но щом не си съгласен с написаното вземи обяви какъв е временния резултат?

                            колко са на печалба и колко са на загуба
                            fuск the bеаr - give me the bееr

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                              аз пък кеша в банката не го смятам в портфейла на БФБ ......... разбира се, че винаги мога да прехвърля още пари на БФБ, но не смесвам нещата ....... към портфейла тук никога не слагам имоти, метали, камъни...

                              от парите които съм вложил на БФБ на 100% съм в акции (репа нямам) ........ 75% ХИМ + 25% в други 3 акции

                              миналата година бях един от малкото които обявиха печалба за 2018 год.

                              сега гледам, че от 20-30 човека никой не е обявил загуба за 2019 г. ....... май съм единствен с около -4% загуба към 31,12,2019 г. и то реализирана в последния месец декември на 2019 год.

                              не знам защо се получава така, но в повечето случаи щом всички са на печалба - аз съм на загуба ........ и обратното ........ когато аз съм на печалба почти всички от форума обявяват загуби
                              Пишеш глупости. Чети внимателно! Аз и други колеги сме написали че сме на загуба за 2019 година. Спри да се правиш на интересен!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

                                Е аз съм 50% кеш в момента, които са в банка и си ги включвам в портфейла. Мога във всеки един момент да пазарувам нещо с тях. Затова ги броя към портфейла. Утре ако продам всички акции и ги превърна в кеш пак ще е част от портфейла.
                                Въпрос на гледна точка и на мащаб. От това, което си написал до момента излиза, че портфейлът ти е голям по мащаб. В такъв случай наистина е по-разумно свободния кеш да се държи в банка. Дали ще го включваш или не в портфейла си е въпрос на гледна точка. Аз ти изложих по-рано моя начин на мислене. Не обичам да смесвам различни категории активи и правя разлика между “инвестиционен кеш” и “бели пари за черни дни”. Първите мога да си позволя да загубя, но към вторите не посягам, дори при бичи пазар. Затова първо определям колко пари мога да си позволя да рискувам (и да загубя), като процент от общо разполагаемия кеш. Това са парите ми за инвестиции. Къде ще ги държа - при ИП, в банка или на Луната за мен няма значение, защото мащабът ми е далеч от твоя. Но тези пари вече (почти) съм ги отписал, т.е. не разчитам на тях за покриване на текущите си харчове и пр. Все едно съм ги дал на заем на приятел. Няма ги.
                                Last edited by Чичо Манчо; 03.01.2020, 19:02.
                                Vanitas vanitatum...

                                Коментар

                                Working...
                                X