IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

    Здравко, и на мен ми е много интересен този въпрос. Въпросът е, че според мен Импето си мисли, че с него злорадстваме и затова не отговаря. Аз не искам нито той, нито който и да е да изгуби пари от Русия! Просто ме интересува какво се случва реално с притежаваните от ес граждани акции и дивиденти от Русия.
    Точно така ! Аз нито злорадствам, нито искам някой да губи пари от инвестициите си. Зададох напълно сериозен и резонен въпрос и очаквам отговор от Императора.

    Коментар


    • ГРИГОР ЛИЛОВ

      ПЕТИ ПОРЕД ВИСШ МЕНИЖЪР В ГАЗПРОМ - УБИТ
      *** Този път семейството е оставено живо

      В басейна във вилата му в елитния затворен комплекс «Морские террасы» до Петербург е открито тялото на бизнесмена Юрий Воронов, чийто бизнес е тясно свързан с „Газпром”.
      Убит е в изстрел в главата с пистолет Grand Power, като на дъното на басейна са намерени и няколко гилзи.
      Юрий Воронов е създател и генерален директор на транспортно-логистичната компания «Астра-Шипинг», която е специализирана в дейностите на „Газпром” в Сибир и Арктика.
      Съпругата му разказва, че е имал конфликт за пари с член на Борда на „Газпром”, прибрал се на 1 юли много ядосан, треснал почти цяла бутилка водка и след това на 2 юли тръгнал към Морските тераси.
      Според видеонаблюденията на дома обаче никой не е влизал и излизал от него от 1 юли. Патоанатомите определят, че смъртта е настъпила между 1 през нощта и 5 часа сутринта на 4 юли.
      Това е пето поред убийство на ръководни кадри в „Газпром” за няколко месеца.
      *** Първият мъртвец беше Леонид Шулман, един от ръководителите на "Газпром инвест".
      *** Втората смърт беше на Александр Тюляков, който в „Газпром” е заместник генерален директор на Единния разчетен център.
      *** В Москва в едно от жилищата им намериха телата на вицепрезидент на Газпромбанк Владислава Аваев , неговата жена и дъщери.
      *** След това в Испания откриха мъртви топ-мениджър на НОВАТЕК Сергей Протосеню, неговата съпруга и дъщеря му.





      Коментар


      • Нали Джонсън натири руските бумаги - делистна ги от Лондон, а америте изплискаха няколко китайски с посланието - продължавайте да надувате родните балони, не се захласвайте по чужди курви. Всичко това от бясна завист, която тресеше запада вкл. че китайските и руските се славеха с най-високите дивиденти. Ако искате сега може да проверите - въведете IRAO - интерактив казва само CLOSE уж могат да се продават. В Европа не може

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

          Импето не инвестира, той колекционира
          Хм, свидетел бях в групата на фейса как в продължение на два месеца преди войната всеки му казваше на импа да продава руските хартии, но той казваше, че там са истинските капиталисти и най-добрия меджмънт, най-добрите дивиденти
          не можа да разбере само, че в една диктатура собственик на всичко е диктатора и всичко се случва с неговата воля, той просто е отдал собственост на други хора да управляват и да печелят временно, докато той реши и може да прави каквото си иска с тази собственост, ако той разреши ще се листват на запад, ако разреши- ще има дивиденти, ако реши ще се делистват, ако реши- ще се конфискува чуждия дял
          след китай и путя показа, че това е така

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение
            Импе, много си голям..... да следиш толкова много аиции е похвално. Аз лично за повече от 10 макс 15 нямам време... и в портфейла ми повече от 5-6 много рядко присъстват..... в момента примерно имам само 4 компании, а уж се водя професионлен инвеститор
            Импето не инвестира, той колекционира

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение
              Импе, много си голям..... да следиш толкова много аиции е похвално. Аз лично за повече от 10 макс 15 нямам време... и в портфейла ми повече от 5-6 много рядко присъстват..... в момента примерно имам само 4 компании, а уж се водя професионлен инвеститор
              Аз имам само 3, днес добавих малко FRD. Така че портфейла в момента е Агрия, Неохим, Friedman, горе-долу поравно
              destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

              Коментар


              • Импе, много си голям..... да следиш толкова много аиции е похвално. Аз лично за повече от 10 макс 15 нямам време... и в портфейла ми повече от 5-6 много рядко присъстват..... в момента примерно имам само 4 компании, а уж се водя професионлен инвеститор

                Коментар


                • Здравейте, ВСИЧКИ ЗАИНТЕРЕСОВАНИ от начина на оценка на портфейли.
                  Моля Батя да не ми приписва начин на оценка на портфейли по Цената на придобиване, аз такова нещо не съм писал!! Моля, моля, не така!
                  Моята теза, която съм чул за първи път в САЩ през 2006 г. от брокери, които управляват портфейли е, че "те в края на всеки месец по пазарните резултати от продадени активи минус цена на закупуване" се отчитат пред своите инвеститори и тяхната заплата зависи и от от това, а не само по котировките!
                  На борсата съм от 1999 г., когато Любо Леков беше брокер в "Юнионбанк", Преминах успешно бурята от 2008 - 2009 г., защото 2006-2007 г. кеширах с късмет по-голямата част от портфейла си, вкл. купените БТК за земеделски бонове и стабилен пакет други акции (50 % продадени с добра но не максимална печалба и другите 50 % от позицията чака ръста) и си купих нов малък апартамент. Изводът ми е, че ОТ ВРЕМЕ НА ВРЕМЕ ТРЯБВА ДА СЕ КЕШИРА! Въпросът е да уцелиш таргета, който те задоволява!

                  След 2016 г. съм "дивиденто ориентиран" инвеститор на пенсия. Аз съм в Трета възраст, трябва ми сигурност, засега успешно си допълвам с редовни дивиденти добрата пенсия. Така че, Батя, моля да не се преразказват некоректно моите думи. Който е млад и иска да рискува с Репо сделки за супер високи печалби, моля?! Всеки си има своята стратегия. В момента не вярвам на 0,10 лв. дивидент на една позиция с 2 % тегло в портфейла ми, защото не отговаря на стратегията ми. Батя, аз работя често със "Земеделски барони" и не вярвам твърде на техните холдинги. Много бързо качаиха от 8 - 10 лв. до 30 лв. за акция. Вярвам на дивидентни акции с доходност над 4 до 13 % профит с тегло 60 % в пакета ми. И тази стратегия отговаря на възрастта ми!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nik_naydenov Разгледай мнение
                    Колкото и да се наслаждавам на изказа на ИМПОВ , оценката ми за неговата теза е CAUSA PERDUTA.
                    Единствено правилната оценка, според мен, е да минеш "през пазара", т.е. да получиш дивидент и ако продадеш поне по малко акции от всяка позиция в портфейла, пропорционално, или по по друга цел - например преструктуриране, ребалансиране и т.н. на поортфейла. При целият ми "Респект" към играещите с повече пари на БФБ, вкл. и с "репо" сделки, АЗ НЕ СПОДЕЛЯМ техния подход на моментна "точкова" оценка сега. Ами ако утре, недай си боже, гръмне, тогава .....
                    Пример: към днес имам до голяма степен действителна рентабилност на портфейла ми около 12,6 % приходи спрямо солиден портфейл от 14 позиции, от които около 8 % са от дивиденти, получени или очаквани, и 4,6 % от сделки за наместване на позициите с цел максимална дивидентна доходност. Тъй като за мен основният таргет е "Максимален дивидент" за годината.
                    Т.е. според теб е по-умно да оценям в портфейла си Агрия по 8,44 лв. и Алтерко по 6,22 каквито са ми цените на придобиване и да не отчитам че имам натрупана доходност спрямо пазарните им оценки в момента!?
                    Понеже утре можело нещо да гръмне!? Ами ако утре някой стратегически купи Агрия на 80 лв./акция и ни направи търгови?
                    Не случайно всички фондове и проф. инвеститори оценяват портфейли и доходност по пазарна цена.. помисли по това

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                      Моля Императора да отговори на въпроса ми ?
                      Здравко, и на мен ми е много интересен този въпрос. Въпросът е, че според мен Импето си мисли, че с него злорадстваме и затова не отговаря. Аз не искам нито той, нито който и да е да изгуби пари от Русия! Просто ме интересува какво се случва реално с притежаваните от ес граждани акции и дивиденти от Русия.
                      Пътека се прави камък по камък!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                        Импе един въпрос, можеш ли сега ако решиш тези руски акции да ги продадеш и си прибереш парите ?
                        Моля Императора да отговори на въпроса ми ?

                        Коментар


                        • Колкото и да се наслаждавам на изказа на ИМПОВ , оценката ми за неговата теза е CAUSA PERDUTA.
                          Единствено правилната оценка, според мен, е да минеш "през пазара", т.е. да получиш дивидент и ако продадеш поне по малко акции от всяка позиция в портфейла, пропорционално, или по по друга цел - например преструктуриране, ребалансиране и т.н. на поортфейла. При целият ми "Респект" към играещите с повече пари на БФБ, вкл. и с "репо" сделки, АЗ НЕ СПОДЕЛЯМ техния подход на моментна "точкова" оценка сега. Ами ако утре, недай си боже, гръмне, тогава .....
                          Пример: към днес имам до голяма степен действителна рентабилност на портфейла ми около 12,6 % приходи спрямо солиден портфейл от 14 позиции, от които около 8 % са от дивиденти, получени или очаквани, и 4,6 % от сделки за наместване на позициите с цел максимална дивидентна доходност. Тъй като за мен основният таргет е "Максимален дивидент" за годината.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                            Смятам ги по пазарни цени там където се търгуват. По какви други да ги смятам?
                            Всички биха казали, че се смята на цени на които можеш да продадеш веднага, тук и сега. Така погледнато за мен е интересен въпрос дали имаш котировки в платформата си и дали в случай, че нямаш можеш да прехвърлиш акциите си в друга, където да се търгуват. Как би се осъществил сетълмент при сделка? Любопитно ми е. Предполагам знаеш въпросите и ще помогнеш на другите, които питаха как могат да търгуват руски акции.

                            Коментар


                            • Много правилен въпрос е задал Zdravko. Ако можеш да ги продадеш, значи няма нищо лошо да ги оценяваш по пазарна цена на борсата в Москва. Ако не можеш обаче е все едно дали числото на борсата там е 100 рубли за акция или 500 рубли за акция.

                              Коментар


                              • Аз съм на +40% от началото на годината, като за пръв път от много време кешът ми е по-значителен (последните години все клонеше към 0, че и под).

                                Гледайки родната борса, имаме компании в добра форма и с добри перспективи, увеличаващи се печалби, като цяло нищо притеснително. Разбира се, имаме и обичайните боклуци, които си ги знаем.

                                В същото време обаче по света нещата хич не са розови. Като почнем от войната в Украйна, инфлацията, вдигането на лихвите, енергийната криза в Европа, отслабващи основни валути с невиждани темпове..
                                Само ако погледнем в Европа, космически цени на ток и газ, оттам задъхваща се индустрия (първи търг. дефицит на Германия от 1991 г.), свръх задлъжнели държави и компании, покачващи се лихви, отслабващо евро, което налива още масло в огъня и ЕЦБ, която не иска да вдига лихвите в условията на невиждана инфлация, войната за капак...абе каша отвсякъде..
                                Като цяло не очаквам на БФБ някакъв сериозен спад, но във връзка с горното ако нещата се омажат съвсем на запад, няма да е зле да имам кеш за промоции.
                                Last edited by dex; 05.07.2022, 13:52.

                                Коментар

                                Working...
                                X