IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • руска лопата,
    гребло,
    мотика,
    шиник,
    АГЛИКА Безосилест, с къси осилчета на връхните 2-3 реда класчета
    Еликсир (базови семена) - 6 лв./кг без ДДС
    Илина (базови семена) - 4 лв./кг без ДДС
    Сорт Фаворит (стокова продукция), реколта 2019 г. - 1,50 лв./кг без ДДС

    Коментар


    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

      В наше село абсолютно аналогичен случай. Обаче бая по-голям %. Като допълнение GOGL, но там не са розови нещата.
      GOGL сякаш е в даунтренд, но параметрите й изглеждат добре. Може би е време за допълване или вход, с идеята, че ще възстанови до 13.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BigGun Разгледай мнение

        ET & DHT
        В наше село абсолютно аналогичен случай. Обаче бая по-голям %. Като допълнение GOGL, но там не са розови нещата.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

          Транспортът кои са?
          ET & DHT

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BigGun Разгледай мнение
            Малко картинки...
            Не е препоръка.
            Транспортът кои са?

            Коментар


            • Малко картинки...
              Не е препоръка.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от RInvestor Разгледай мнение
                При мен Алтерко вече стана 30% и се притеснявам, че е много за 1 акция. Проблемът е че не виждам какво друго да взема в момента. БФБ и Доверие вече имам с по 15%. Също 11С, Импулс и Атера
                Точно това става все по-интересно - няма нищо по-добро от алтерко в момента, дори при сегашните коиторовки
                Предполагам, че в бъдеще Много хора ще се ощипват задето са слезли, защото са се уплашили от бързото развитие.
                Това се среща и в добрите семейства. не е прецедент. Уорън Бъфет с години не е вярвал във взъхода на Епъл, но на стари години си призна тази грешка.
                Искам да поздравя за смелоста всички, чиято тежест на алтерко в портфейла е сериозна
                Реалната част на всяка кратна нула на дзета-функцията е ½.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от RInvestor Разгледай мнение
                  При мен Алтерко вече стана 30% и се притеснявам, че е много за 1 акция. Проблемът е че не виждам какво друго да взема в момента. БФБ и Доверие вече имам с по 15%. Също 11С, Импулс и Атера
                  Твоят портфейл има 1 основен минус - припокрива се с този на 90% от участниците на БФБ. Когато има хубави години като сегашната, всичко е супер, но тръгне ли даунтрендът, а той все някога тръгва, особено за Балонерко и подобните, нещата стават кървави. Питай някой, който е бил тук и през 2008, за да ти разкаже. Успех!
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • При мен Алтерко вече стана 30% и се притеснявам, че е много за 1 акция. Проблемът е че не виждам какво друго да взема в момента. БФБ и Доверие вече имам с по 15%. Също 11С, Импулс и Атера

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mecka_stryvnica Разгледай мнение

                      Без промяна, през последната година ....
                      - За протокола
                      Но тук се споделят портфейли, не залози

                      Алтерко е супер компания и ми е Номер 1 в портфейла, но при теб това е залог, не портфейл. Да страхотно си го нацелил, но така не се отцелява на капиталовите пазари 20 г... все някога може да стане гаф и да се счупят яйцата в кошницата

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mecka_stryvnica Разгледай мнение
                        Моят портфейл е на 90% Алтерко.
                        100% профит направих преди няколко дни.
                        Не само не мисля да продавам, ами ще ги направя 1000%
                        Без промяна, през последната година ....
                        - За протокола

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                          Това което ми харесва в цигарените компании са стабилните и високи дивиденти. Има и минуси разбира се, няма да се спирам на тях, всеки ги знае. Иначе към момента виждам повече потенциал в БАТ, и точно поради тази причина съм допълвал от тях, а не от Империал Брандс. Не съм запознат, но защо маржа при вейповете да е по-нисък? А и не смятам че вейповете се представят по-лошо от нагреваемите продукти. Мисля че е точно обраното. Но може и да греша. Иначе и Филип Морис са добра компания, и съжалявам че излязох от нея, но ако се върне на 70-75$ мисля да вляза отново.
                          Самите Imperial говорят, че маржовете на вейповете са чувствително по-ниски. Тук не мога да кача нормална снимка тук по някаква причина, но виж презентацията им от януари, слайд 51 - https://www.imperialbrandsplc.com/content/dam/imperial-brands/corporate/investors/presentations/investor-day/2021/IMB%20Slides%20-%20Our%20transformation%20to%20unlock%20value.pdf. downloadasset.pdf. Надолу по ОПР-то разликата спрямо останалите категории се увеличава, заради развойните разходи и ниските обеми, който се продават.
                          Затова, дори да се опитват да мигрират потребители към вейповете, според мен ще се надяват да става много бавно.

                          При Филип Морис ситуацията е точно обратната - стремят се максимално да ускорят миграцията към IQOS, не само заради маржовете, но и заради по-високите приходи от нагреваемите цигари. От един къс HEETS имат 2,4 пъти по-голям приход спрямо стандартните цигари. Цената на акцията им изглеждат скъпа на фона на останалите, но възможностите за растеж при тях са по-добри.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Trakiets Разгледай мнение
                            mancev,
                            До началото на тази година държах Imperial Brands, защото секторът ми се струва евтин и предвидим, а компанията е най-евтината измежду всички в него. Imperial ще има P/E 7 и P/FCF около 9, когато излязат резултатите за цялата година.

                            Това обаче, с което не успях да се примиря са възможностите за някаква развитие. Новото СЕО общо взето заяви, че ще подкрепят съществуващите им марки. В краткосрочен план може и да постигнат някаква стабилност на резултатите, защото техните силни пазари са Западна Европа и САЩ. Но дългосрочно стават доста уязвими за конкурентите. Залагат на вейпове, където маржовете са доста по-ниски дори спрямо цигарите, и са много закъсняли да развиват нагреваеми продукти, които пък ще продължат да вземат пазарен дял и са по-доходни.

                            Каква ти е стратегията за сектора като цяло?
                            Това което ми харесва в цигарените компании са стабилните и високи дивиденти. Има и минуси разбира се, няма да се спирам на тях, всеки ги знае. Иначе към момента виждам повече потенциал в БАТ, и точно поради тази причина съм допълвал от тях, а не от Империал Брандс. Не съм запознат, но защо маржа при вейповете да е по-нисък? А и не смятам че вейповете се представят по-лошо от нагреваемите продукти. Мисля че е точно обраното. Но може и да греша. Иначе и Филип Морис са добра компания, и съжалявам че излязох от нея, но ако се върне на 70-75$ мисля да вляза отново.

                            Коментар


                            • mancev,
                              До началото на тази година държах Imperial Brands, защото секторът ми се струва евтин и предвидим, а компанията е най-евтината измежду всички в него. Imperial ще има P/E 7 и P/FCF около 9, когато излязат резултатите за цялата година.

                              Това обаче, с което не успях да се примиря са възможностите за някаква развитие. Новото СЕО общо взето заяви, че ще подкрепят съществуващите им марки. В краткосрочен план може и да постигнат някаква стабилност на резултатите, защото техните силни пазари са Западна Европа и САЩ. Но дългосрочно стават доста уязвими за конкурентите. Залагат на вейпове, където маржовете са доста по-ниски дори спрямо цигарите, и са много закъсняли да развиват нагреваеми продукти, които пък ще продължат да вземат пазарен дял и са по-доходни.

                              Каква ти е стратегията за сектора като цяло?

                              Коментар


                              • Здравейте, ще ви представя портфейла си към 03.11.2021г., и какво се промени от началото на годината (Последно съм го пуснал на 3 януари 2021г). До края на годината не мисля че ще правя някакви съществени промени.
                                Royal Dutch Shell Plc B - 18,98%
                                Imperial Brands - 14,19%
                                Equinor - 12,87%
                                British American Tobacco - 11,00%
                                Софарма имоти АДСИЦ - 10.24%
                                Корадо България АД- 4,51%
                                LTC Properties - 4,01%
                                Хидравлични елементи и системи АД - 3,47%
                                Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ - 3,42%
                                Telenor - 3,11%
                                Стара планина холд АД - 2,99%
                                Софарма трейдинг АД - 2,51%
                                Broadmark Realty Capital - 2,00%
                                Befimmo (SICAFI) - 1,88%
                                Total - 1,25%
                                М+С хидравлик АД - 1,13%
                                Адванс Терафонд АДСИЦ - 0,76%
                                Елана агрокредит АД - 0,62%
                                Монбат АД - 0,41%
                                Индустриален Капитал Холдинг АД - 0,30%
                                Българска фондова борса АД - 0,22%
                                Арома АД - 0,11%
                                София комерс заложни къщи - 0,01%
                                Алкомет - 0,01%
                                Спрямо началото на годината, имам нов лидер в лицето на Royal Dutch Shell Plc B (Освен това замених А акциите с В, най-вече заради разликата в данъчното облагане). Imperial Brands остава на второ място, като съществена разлика в цената няма. Акциите на Equinor се представят най-добре, като почти са удвоили стойноста си. Daimler, Philip Morris, Браво пропърти, Градус, Спиди и Софарма съм продал през годината, като само към първите и вторите проявявам интерес към момента, но не и на тази цена. За сметка на това постоянно съм добавял British American Tobacco, които към момента дават на 8% дивидент. Теглото им в порфейла ми скача от 3,55% на 11,00%. Софарма имоти пада от 2-ро на 5-то място, най-вече заради консолидацията на портфейла, и ръста при Екинор. Корадо България, Фонд за недвижими имоти България, Хидравлични елементи и системи и Стара планина холд, направиха чудесна доходност спрямо януари, но към тях нямам движение в броя на акциите.Telenor и Софарма трейдинг ме изненадаха неприятно. Едните със спада в цената, другите с липсата на дивидент през годината. Новите ми компании са LTC Properties и Broadmark Realty Capital, най-вече заради високия дивидент, който се изплаща всеки месец. Добавих и много малко акции на БФБ, най-вече да ги следя като цена, и най-вече заради обещанието да изплащат прилични дивиденти. По другите позиции няма някакви резки движения, като те са и с по-малък дял в портфейла.

                                Коментар

                                Working...
                                X