IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Assen123 Разгледай мнение
    Момчета понеже давате тук идей за по 500% доходност за 2-3 години - дайте конкретно някоя акция? Само да не е меме акцията на Бед Бат и т.н.

    Някой като почне да повтаря мантрата за кеша и инфлацията сериозно се чудя - какви портфейли имате? По на 100% инвестирани сте в 24/7 ли? Ако нямаш кеш как купуваш акция или каквото там си решил да инвестираш когато:

    1. намериш нещото
    2. нещото е на справделива /колкото и да е относително/ цена

    А и още нещо - нарича се каунтър парти риск. Пожеалавам ви да не се сблъскате в първо лице.
    Дронамикс и алтерко

    Коментар


    • Ще започна с това, че при кеша и златото със сигурност няма как да имаме такава голяма доходност, каквато могат да ни донесат акциите. За справка историята на капиталовите пазари. Който иска да инвеситира в тези прекрасни активи, му пожелавам успех!

      Относно акциите, които могат да донесат, голяма доходност в следващите 2-3 години и аз искам да ги знам! Цитираната акция за мое огромно удоволствие е част от портфейла ми от преди повече от 3 години. Но аз, предполагам както и колегата, който сподели успеха си при покупката на имот, не съм очаквал такова развитие на цената. Сигурен съм, че никой преди Ковид кризата не е и мислил, че след 2-3 години ще има такава голяма инфлация, която реално допринесе за 45% ръст на имотите през последната година. Също както най-вероятно не съм очаквал Алтерко да влезе в Софикс, да излезе на Франкфуртската борса и да изтъргува там 2% от капитала за една година, да вземат Волфганг Кирш в компанията, да придобият чужда компания и т.н., и всичко това в комбинация с просто очакваните от мен ръстове на продажбите. За 3 години от 4лв на 22лв и няма да скрия, че влизайки в тази компания през 2016г. не съм очаквал да е на тази цена днес. Ако погледнем таргетите на компанията за стойност на акцията към края на 2025г е 55 Евро от днешните 11 Евро, ето една компания, която може да донесе голяма доходност, ако нещата се случат по предначертания план.

      Що се отнася до парите, не знам как е при колегите, аз имам работа, която ми носи доходи и регулярно отделям от тях за инвестиране. Имам резерв, който е за непредвидени ситуации, ясно е, че губи ама това не са пари за инвестиране, а за други неща. Има и дивиденти, които също се реинвестират.
      Last edited by Key Ru; 12.01.2023, 23:31.

      Коментар


      • Момчета понеже давате тук идей за по 500% доходност за 2-3 години - дайте конкретно някоя акция? Само да не е меме акцията на Бед Бат и т.н.

        Някой като почне да повтаря мантрата за кеша и инфлацията сериозно се чудя - какви портфейли имате? По на 100% инвестирани сте в 24/7 ли? Ако нямаш кеш как купуваш акция или каквото там си решил да инвестираш когато:

        1. намериш нещото
        2. нещото е на справделива /колкото и да е относително/ цена

        А и още нещо - нарича се каунтър парти риск. Пожеалавам ви да не се сблъскате в първо лице.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

          значи s&p е мръднал някакви 20% и ти ми казваш, че съм можел да си 5х-на парите с лесното решение да инвестирам в правилните акции? ето така ми звучи на мене
          Ами всъщност, да! Струва ми се, че участниците във форума в голямата си степен са хора, които поемат по-голям риск в това да инвестират в еденични акции търсейки по-голяма доходност от диверсифицирано портфолио на индекс.

          Това което написах бе в отговор на коментара Ви за златото и кеша. Безкрайно съм съгласен с колегата за тези две инвестиции. Кеша просто няма да го коментирам. Златото в края на 2011 е на по-високи стойности от днешните. Бих се чувствал страхотно да имам един актив за 11 години и да съм на нула от него!

          Що се отнася до имота, от думите Ви оставам с впечатление, че това е жилището, в които живеете, така ли е?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

            значи s&p е мръднал някакви 20% и ти ми казваш, че съм можел да си 5х-на парите с лесното решение да инвестирам в правилните акции? ето така ми звучи на мене

            "I was such a fucking pussy when Bitcoin broke, Richard. If I had the balls, I'd have put every penny I had into that shit five years ago, watched it go up, up, up, up, up and then pulled out right before it all came crashing down again. I mean, Jesus, why didn't I do that?"

            https://siliconvalleyism.com/silicon...ote.php?id=848
            ако беше продал и апартамента и парите ги правиш х5 къде ще си сега, всичко е много просто

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Key Ru Разгледай мнение

              Не знам как Ви звучи 650 Евро преварнати в 314бр акции на компания на цена 4,04лв на 13 Януари 2020, които днес струват 3490 Евро....
              значи s&p е мръднал някакви 20% и ти ми казваш, че съм можел да си 5х-на парите с лесното решение да инвестирам в правилните акции? ето така ми звучи на мене

              "I was such a fucking pussy when Bitcoin broke, Richard. If I had the balls, I'd have put every penny I had into that shit five years ago, watched it go up, up, up, up, up and then pulled out right before it all came crashing down again. I mean, Jesus, why didn't I do that?"

              https://siliconvalleyism.com/silicon...ote.php?id=848
              destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                Софикс е нагоре с 6% за последните 3 години, златото се е качило с 22% в лева, цените на жилищата са двойни. Апартаментът който си намерих за 650 евро на квадрат през 2019 в окей състояние, сега в съседния вход продадоха един на шпакловка и замазка за 1,300 и то при положение че ремонтите сега струват майка си и баща си. Ето това ни кара
                Страхотно решение 650 Евро превърнати в 1300 Евро, за само три години е супер! Не знам как Ви звучи 650 Евро преварнати в 314бр акции на компания на цена 4,04лв на 13 Януари 2020, които днес струват 3490 Евро....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение

                  Не ти вярвам...а доверието къде ти е...
                  Големите бройки ги продадох в началото на годината, после влизах няколко пъти..от пакета на 6.50.. взех по-голямата част и го продадох над 7.. сега почнах да събирам от 7.40 около 16 хил акции успях.. и ги дадох на Никито на 8.28 ... в момента нямам... и ми е голям проблем...
                  Last edited by аl4en; 12.01.2023, 14:59.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от AF Debugger Разгледай мнение

                    При мен не е достъпен тоз линк, Затворихте ли анкетата
                    Да анкетата е затворена вече. Резултатите от нея и от няколко други анкети са тук

                    Топ 10 поскъпващи акции за 2023 година на Форума на ИнвесторБГ

                    пп - линка във временен резултат работи. Вече е окончателен резултат
                    Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от аl4en Разгледай мнение
                      Инв злато и кеш... 50 на 50... ще чакам да видя какво ще стане.
                      Не ти вярвам...а доверието къде ти е...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от аl4en Разгледай мнение
                        Инв злато и кеш... 50 на 50... ще чакам да видя какво ще стане.
                        Нищо няма да стане. Колкото повече чакаш, толкова повече ще се скапе портфейла. Инфлация

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 15- Разгледай мнение

                          Винаги съм се чудил на такива хора. Пред очите ни много хора забогатяха с акции /доходност в пъти/, а все още някои залагат на кеша и златото . Още по-трагично е при недвижимите имоти... Кое ви кара да НЕ инвестирате в акции?
                          Софикс е нагоре с 6% за последните 3 години, златото се е качило с 22% в лева, цените на жилищата са двойни. Апартаментът който си намерих за 650 евро на квадрат през 2019 в окей състояние, сега в съседния вход продадоха един на шпакловка и замазка за 1,300 и то при положение че ремонтите сега струват майка си и баща си. Ето това ни кара
                          Last edited by Black and white cat-foot; 12.01.2023, 06:15.
                          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от аl4en Разгледай мнение
                            Инв злато и кеш... 50 на 50... ще чакам да видя какво ще стане.
                            Винаги съм се чудил на такива хора. Пред очите ни много хора забогатяха с акции /доходност в пъти/, а все още някои залагат на кеша и златото . Още по-трагично е при недвижимите имоти... Кое ви кара да НЕ инвестирате в акции?

                            Коментар


                            • Инв злато и кеш... 50 на 50... ще чакам да видя какво ще стане.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                                Последна анкета и почвам да обработвам данните

                                Портфейл на Форума 2022 и временен резултат
                                При мен не е достъпен тоз линк, Затворихте ли анкетата

                                Коментар

                                Working...
                                X