IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение
    Бих се радвал да видя една снимка на графиката на портфейла на Батя че послъгва
    Веднага качвам скрийншот от моят
    Защо да се напъвам да ти доказвам нещо.. мен не ме интересува твоето мнение! Хората чието мнение ме интересува, ме познават добре и знаят дали слъгвам или не
    За да тръгна да убеждавам теб, трябва да имам някакъв сериозен мотив.. Примерно да сложиш 50К лв. на масата..

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

      уж продаваше агрия и пак ти е над четвърт от портфейла
      Да, в един момент теглото беше стигнало 38,5%

      Много съм доволен, че тази акция ми беше толкова тежка през 2022-ра. Тя е и с основен принос за високата ми доходност

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

        уж продаваше агрия и пак ти е над четвърт от портфейла
        Извинявам се ,че се намесвам ,но не виждам никакъв проблем в това.

        И аз към -01.01.2022г. имах близо 43.50% Агрия ,но след продажбите през 2022г. към - 01.01.2023г. ми останаха -19.18%

        И към 01.01.2023г.
        Портфейла ми е -

        А72 - 19.18%.
        5DOV - 38.19%
        HRC - 18.11%
        5BU - 17.58 %

        Kеш близо - 7%

        Коментар


        • Бих се радвал да видя една снимка на графиката на портфейла на Батя че послъгва
          Веднага качвам скрийншот от моят
          Attached Files

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
            Моята доходност за 2022-ра кацна на неочаквано добрите +50%! Наистина са неочаквани, защото след уникално силната ми 2021-ва /+300%/, не вярвах че и следващата може да е така добра, особено и с оглед на вече по-високата база. Отделно събитията по пазарите навън, война, полит. нестабилност.. Много съм доволен!
            В 2023-та влизам с надежди за положителна доходност в двуцифрения диапазон, пък само оня горе ще каже дали и колко
            Портфейла ми към момента е:

            Агрия - 25,1%
            Алтерко - 13,7%
            ДОХ - 12,6%
            ПИБ - 8,9%
            СФ варанти - 7,5%
            БРЕФ - 6%
            ЕУБГ - 5,8%
            НЕОХ - 5,3%
            ФПП - 2,4%
            Илевън - 2,1%
            други - 4-5%
            КЕШ - 6,2%

            За пръв път от мноооого години кеша ми е положителна величина /нямам репа и заеми/. Момчето остарява, а дай боже и да помъдрява
            уж продаваше агрия и пак ти е над четвърт от портфейла
            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
              Момчето остарява, а дай боже и да помъдрява
              Ако не си на 2 диоптъра далекогледство - хич и не се надявай !

              Коментар


              • Моята доходност за 2022-ра кацна на неочаквано добрите +50%! Наистина са неочаквани, защото след уникално силната ми 2021-ва /+300%/, не вярвах че и следващата може да е така добра, особено и с оглед на вече по-високата база. Отделно събитията по пазарите навън, война, полит. нестабилност.. Много съм доволен!
                В 2023-та влизам с надежди за положителна доходност в двуцифрения диапазон, пък само оня горе ще каже дали и колко
                Портфейла ми към момента е:

                Агрия - 25,1%
                Алтерко - 13,7%
                ДОХ - 12,6%
                ПИБ - 8,9%
                СФ варанти - 7,5%
                БРЕФ - 6%
                ЕУБГ - 5,8%
                НЕОХ - 5,3%
                ФПП - 2,4%
                Илевън - 2,1%
                други - 4-5%
                КЕШ - 6,2%

                За пръв път от мноооого години кеша ми е положителна величина /нямам репа и заеми/. Момчето остарява, а дай боже и да помъдрява

                Коментар


                • По традиция преди нова година обичам да оставам в кеш но ще следа през новата година
                  NEM ,AEM. GOLD ,RGLD,OXY,TSLA,JPM,GS,META.AAPL
                  Доходност за миналата година според IB 65.84 %
                  Тази се надявам поне на половина
                  Last edited by lobos; 02.01.2023, 19:54.

                  Коментар


                  • Моят портфейл в края на 2022 г. изглежда по следния начин:

                    ............... 30.12.2022 ............... 30.12.2021

                    BREF ............ 61.2% .................... 53.2%
                    ATERA .......... 14.1% .................... 14.0%
                    0SP ............... 11.1% .................... 11.8%
                    SAP ................ 9.5% ...................... 2.5%
                    FIB ................. 2.8% ......................... -
                    BSE ............... 1.1% ......................... -
                    TBS ................... - .......................... 5.3%
                    MCH .................. - .......................... 4.7%
                    CENHL .............. - .......................... 4.2%
                    LACH ................. - .......................... 4.0%

                    CASH ............. 0.2% ...................... 0.3%

                    С пожелания за мир и здраве през 2023 година!
                    Vanitas vanitatum...

                    Коментар


                    • Това е моят портфейл към момента. Инвестирам само на БФБ. Доходност за 2022 около 9.2%, през годината основно съм добавял (BSE, TIB, SFT и съвсем наскоро и BGAG). Продадох само NGAZ на 7.45 (акумулиран около 3 и нещо лв).
                      ALB 0.98
                      CCB 2.85
                      HES 7.01
                      ZHZA 0.91
                      DUH 5.55
                      BREF 16.06
                      ATER 5.82
                      MONB 0.84
                      FIB 4.36
                      CHIM 4.90
                      SFT 28.46
                      BSE 13.06
                      BGAG 1.31
                      EAC 1.49
                      11C 3.09
                      DRON 1.00
                      TIB 2.31
                      Успешна, здрава и мъдра 2023 година на всички инвеститори!

                      Коментар


                      • При мен няма големи промени и продължавам да се стремя към 70% банки / 30% имоти въпреки че след спада при имотите тази година ми се върти в главата да взема да увелича техния дял

                        Последните месеци основно допълвах Commerzbank но сега мисля че след последния подскок при банките по-скоро е време за АДСИЦ :P

                        Като позиции банките си остават Deutsche, commerz & societe generale, имотите wereldhave

                        Краткосрочно банките може да увеличат съществено провизиите предвид рецесията, от друга страна вече ги няма отрицателните лихви... все пак мисля че оценките са доста атрактивни P/tangible book към 0.35-0.4 и цели за рентабилност от 7-10% в добра година, или в добра година P/E от 4-5 на текущите цени

                        Имотите наистина човек става разноглед, има много компании на наемна доходност от 5-8%, а като сложим и ливъриджа дивидентите са по 8-10%. Отделно доста от тях са заключили ниските лихви за няколко години напред, а индексират наемите сега, така че ефекта от високите лихви, малко изненадващо и за мен, но е провлачен във времето. Все пак ще трябва да рефинансират на 3-5% лихва и тогава дяволът ще е в детайлите.

                        Като доходност за годината все пак на плюс 2.8%, разбира се на фона на стотиците хиляди убити в Украйна, милионите разселени и икономическите щети за трилиони няма особено значение, но виждате и след ковид, и след войната светът продължава да се върти, ще видим докога аз тази година започнах да отделям по съществено за благотворителност така че ако всичко се срине да не е било напразно цялото инвестиране подозирам че и голяма част от инфлацията дойде от нежеланието на хората да спестяват дългосрочно предвид несигурното бъдеще :P И се насочиха към текущо потребление

                        Желая ви здраве и по-големи печалби през 2023

                        Коментар


                        • Персоналния ми фонд се увеличи с още четири компании днес с дивидентна доходност от 7% до 9%

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение

                            Какъв бреф... имотите ще страдат следващите 3 до 10 г
                            Тя затова и цената страда ! Два лева ми се струват добра цена тук за вход, за никъде не бързам !

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Zdravko74 Разгледай мнение

                              От тогава като нова компания добавих BREF и още увеличих теглото на някои от чуждите, които имам.
                              Какъв бреф... имотите ще страдат следващите 3 до 10 г

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Key Ru Разгледай мнение

                                Изпуснал съм го, не влизам често тук, тъй като не е от най-актувните теми. В момента, когато сте го поствали имах доста други ангажименти и не четях редовно.
                                От тогава като нова компания добавих BREF и още увеличих теглото на някои от чуждите, които имам.
                                Last edited by Zdravko74; 23.11.2022, 13:42.

                                Коментар

                                Working...
                                X