IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

    иииии КЪСМЕТ. Това, че не си знаел какво е борса и си започнал да влизаш през 2011, а не 2007 на върха да речем, си е чиста проба късмет, ама много чиста проба, без да те обиждам. Я някой да ми покаже печеливш портфейл за тази година - е, това ще е връх на сладоледа. РАзбира се, не портфейл за 1000 лева, нали

    Бъди здрав и все така с късмет - късметът е в основата на всичко, другото е излишно перчене
    Груйче, ако разсъждаваме така, то всичко в живота ще кажеш, че се дължи на късмета, но не е така ! Ако говорим за борсата и печалбите от нея много често освен късмет трябва желание, смелост, финансови възможности и възползване от моментните ситуации за инвестиции. И много други неща може би освен късмета. Ще разкажа за една такава ситуация и момент от съвсем скоро. Мой познат знаейки, че инвестирам и търгувам на борсата точно когато бяха почнали сривовете Март месец по света и у нас, ме попита дали не е добре да се влезне при този спад. Казах му мнението си, че това е идеална възможност да купи евтино, и че ще реализира добра доходност след време. Дори аз самия не очаквах толкова бързо възстановяване на борсите, тук визирам основно чуждите индекси. То и съвета ми към него беше инвестицията му да е навън и да не е директно в акции, а в дялове от фонд. Фонда от който купи беше в деня на дъната по борсите около 20 Март, донякъде е късмет, че улучи тогава да влезне, но пък и показва смелост да го направи когато всичко се срива. И да ти кажа Груйче, човека излезна от инвестицията си преди две седмици може би след държане на фонда малко над два месеца с 45% капиталова доходност. И всичко това с мой съвет и насърчаване, и с неговата смелост да инвестира в онзи момент ! Самия аз не успях да се възползвам от ситуацията и останах инвестиран на БФБ, и не очаквах такъв бърз растеж и възстановяване навън. Така, че освен късмет се иска и да ти стиска да го направиш, както и финанси разбира се.
    Last edited by Zdravko; 02.07.2020, 12:16.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

      иииии КЪСМЕТ. Това, че не си знаел какво е борса и си започнал да влизаш през 2011, а не 2007 на върха да речем, си е чиста проба късмет, ама много чиста проба, без да те обиждам. Я някой да ми покаже печеливш портфейл за тази година - е, това ще е връх на сладоледа. РАзбира се, не портфейл за 1000 лева, нали

      Бъди здрав и все така с късмет - късметът е в основата на всичко, другото е излишно перчене
      Има печеливши, но няма да е на БФБ. Навън и аз изключвам тези, които с късмет влязоха март - април и реализираха печалби, те ще идат постепенно към 0, имам вече приимери, само с късмет не става, а и подобни възможности идават 1 път на 10 години. Трудна работа е на БФБ, слаби дивжения, 1 от 100 акции да изненада приятно, а от известно време няма и такава бяла лястовица.
      Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

        иииии КЪСМЕТ. Това, че не си знаел какво е борса и си започнал да влизаш през 2011, а не 2007 на върха да речем, си е чиста проба късмет, ама много чиста проба, без да те обиждам. Я някой да ми покаже печеливш портфейл за тази година - е, това ще е връх на сладоледа. РАзбира се, не портфейл за 1000 лева, нали

        Бъди здрав и все така с късмет - късметът е в основата на всичко, другото е излишно перчене

        "Изтървал" си ми края;- началото бе 10,10,2008 с 8700лв. буффф у БФБ по феФруари бех с 4330 , а бех смел тогиз хидравлики, капачки, каУлини и дистрибУци на апове и Розови масла и кот се сетиш ... кълдъръми и мостове ;- с две думи -върнал се бях от отвъдното и видох просветлението на БФБто , а лъжовно си бе то до начало на 13то лето!!!
        А аз кУраФ и считащ всеки следващ изгрев за Божи поздрав, приведен копах ровове и канафки, и защитни диги-банки!нема лесен ляб от от пръст не става- требва първом от пръста да отбереш зобта!!!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

          иииии КЪСМЕТ. Това, че не си знаел какво е борса и си започнал да влизаш през 2011, а не 2007 на върха да речем, си е чиста проба късмет, ама много чиста проба, без да те обиждам. Я някой да ми покаже печеливш портфейл за тази година - е, това ще е връх на сладоледа. РАзбира се, не портфейл за 1000 лева, нали

          Бъди здрав и все така с късмет - късметът е в основата на всичко, другото е излишно перчене
          Смея да твърдя, че моя е печеливш, но за късмет реших да вляза през март и няма за какво да се перча.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение

            Купувал съм евтино доста преди дивидента да е ясен и съм продавал доста по високо след яснотата, така се изгражда " защитния ров", следващите стъпки са да си оформиш стабилни "банки" и правилно да ги изпозползваш преди ръст и по време на достатъчен спад;- Трябват си комплексни неща и .....
            иииии КЪСМЕТ. Това, че не си знаел какво е борса и си започнал да влизаш през 2011, а не 2007 на върха да речем, си е чиста проба късмет, ама много чиста проба, без да те обиждам. Я някой да ми покаже печеливш портфейл за тази година - е, това ще е връх на сладоледа. РАзбира се, не портфейл за 1000 лева, нали

            Бъди здрав и все така с късмет - късметът е в основата на всичко, другото е излишно перчене
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение

              Купувал съм евтино доста преди дивидента да е ясен и съм продавал доста по високо след яснотата, така се изгражда " защитния ров", следващите стъпки са да си оформиш стабилни "банки" и правилно да ги изпозползваш преди ръст и по време на достатъчен спад;- Трябват си комплексни неща и .....
              Стратегията ти е печеливша.....това е важното....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от radon222a Разгледай мнение

                Не исках да те обидя.....Купувал си евтини дивидентн акции и си направил база, която носи приличен доход....само мога да те похваля...чел съм те ,но поради диалекта, който използваш не всичко разбирам...ако искаш сподели акциите от портфейла само като имена ( ако искаш на лична) ....ако ли не здраве да е....
                ​​​​​​
                ..
                Купувал съм евтино доста преди дивидента да е ясен и съм продавал доста по високо след яснотата, така се изгражда " защитния ров", следващите стъпки са да си оформиш стабилни "банки" и правилно да ги изпозползваш преди ръст и по време на достатъчен спад;- Трябват си комплексни неща и .....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                  Извинявай , но в сметките съм се учил сам и за сега не съм се подвеждал,- не се срамувам да повтарям и потретвам в тях от 25тата си годишнина! Школовката ми е стара от времето на десетдневките, а като основата ти е добра- то надграждането следва да е стабилно поне , ако не и архитектурно издържано и оценено!

                  пп.- понякога от средове се печели повече от чакан дивидент! -въпрос на сметки и опит!
                  Не исках да те обидя.....Купувал си евтини дивидентн акции и си направил база, която носи приличен доход....само мога да те похваля...чел съм те ,но поради диалекта, който използваш не всичко разбирам...ако искаш сподели акциите от портфейла само като имена ( ако искаш на лична) ....ако ли не здраве да е....
                  ​​​​​​
                  ..

                  Коментар


                  • Трейдър на БФБ, трудна работа. Не че на друго място е лесно де

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от radon222a Разгледай мнение

                      Като знаеш колко дивидент си получил за дадената година.....от реализираната печалба за цялата година вадиш дивидента и после ще разбереш % спрямо цялата печалба.
                      Пример:
                      Печалба от БФБ за цяла година=100лв.
                      От дивиденти=70лв. Т.е. 70% от цялата печалба
                      От търговия в спреда=30лв. Т.е. 30%от цялата печалба
                      Така си правиш анализ за себе си от коя търговия ще изкараш повече: като трейдъри или като си държиш дивиденти акции и си гледаш спокойствието...

                      Извинявай , но в сметките съм се учил сам и за сега не съм се подвеждал,- не се срамувам да повтарям и потретвам в тях от 25тата си годишнина! Школовката ми е стара от времето на десетдневките, а като основата ти е добра- то надграждането следва да е стабилно поне , ако не и архитектурно издържано и оценено!

                      пп.- понякога от средове се печели повече от чакан дивидент! -въпрос на сметки и опит!
                      Last edited by inta53; 01.07.2020, 22:11.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                        Как ги разделяш?
                        Спреда и дивидентите са непрекъсното свързани във времето на търговията през годината-ните дори!!!
                        Като знаеш колко дивидент си получил за дадената година.....от реализираната печалба за цялата година вадиш дивидента и после ще разбереш % спрямо цялата печалба.
                        Пример:
                        Печалба от БФБ за цяла година=100лв.
                        От дивиденти=70лв. Т.е. 70% от цялата печалба
                        От търговия в спреда=30лв. Т.е. 30%от цялата печалба
                        Така си правиш анализ за себе си от коя търговия ще изкараш повече: като трейдъри или като си държиш дивиденти акции и си гледаш спокойствието...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от radon222a Разгледай мнение

                          Бъди здрав....явно стратегията ти с дивиденти е работеща .....а от спреда е само чешане на "крастата" за търговия....

                          Как ги разделяш?
                          Спреда и дивидентите са непрекъсното свързани във времето на търговията през годината-ните дори!!!
                          пп.- аз от 2015г. говоря за див/доходност от над 10% в/у базовият ми капитал, а не в/у капиталовата му тежест на портфейла;- съществена разлика в собствения фундамент!
                          Last edited by inta53; 01.07.2020, 21:55.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                            Ами да си призная ...доволно ;- това следващото от архива е признато от Банка въпреки 66те ми години и без пукнат грош от чужда ръка
                            Очакван За 2019г. ~ до 2х 000лв
                            .....стига сеири - трябват и сделки....
                            Бъди здрав....явно стратегията ти с дивиденти е работеща .....а от спреда е само чешане на "крастата" за търговия....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от radon222a Разгледай мнение

                              Ако е само от дивиденти то портфейла е доста дебел....а от спреда при тази ликвидност......какъв % от месечната пенсийка 1800лв. съумяваш да докараш от спреда....

                              Ами да си призная ...доволно ;- това следващото от архива е признато от Банка въпреки 66те ми години и без пукнат грош от чужда ръка
                              Очакван За 2019г. ~ до 2х 000лв
                              .....стига сеири - трябват и сделки....
                              и прилежен труд през работно време!
                              Last edited by inta53; 01.07.2020, 21:44.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение

                                Абе джуркам си аз на БФБ и гледам пенцийката да не пада под 1800/месечно, а може и до над 1900 да иде после джулая!

                                от тия
                                кой видял - видял
                                мара вдигна гащите...

                                пп. -говорим само от дивиденто, всичко от спред си е у портомонето вкарано!!!
                                Ако е само от дивиденти то портфейла е доста дебел....а от спреда при тази ликвидност......какъв % от месечната пенсийка 1800лв. съумяваш да докараш от спреда....

                                Коментар

                                Working...
                                X