IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

    2 руски замразени, непродаваеми и вероятно изтекли в канала.


    Руснаците подготвят някакъв механизъм за размяна на западни инвестиции в раша срещу руски на запад, говорим за книжа

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Zdravko74 Разгледай мнение

      Абсолютно неприемливо и за мен ! Все едно да заложиш само на един кон !
      Можеш, но само ако конят е твой, а не някой мажо да го разиграва
      Засега на БФБ съм на едно конче, айде по-скоро жабче. Връщам се на БФБ и засега разузнавам.
      На NYSE - 7 позиции + 2 руски замразени, непродаваеми и вероятно изтекли в канала. Най-голямо тегло, около 40%, е дедо Бъфет и той диверсифицира вместо мен.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Zdravko74 Разгледай мнение

        Нямам представа на Импето портфейла от колко е, но и никога не бих залагал като теб на една компания основно ! В момента двете компании с най голямо тегло са ми почти изравнени, Софком и Шели с по 12%.
        Хората сме различни Как следиш 50 компании, идея си нямам
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
          Ама вие портфейли ли имате?!?!?.....Аз съм с едно портмоне...и то скъсано....
          Познавам шивач, всичко кърпи ;-)))

          Коментар


          • Ама вие портфейли ли имате?!?!?.....Аз съм с едно портмоне...и то скъсано....
            Life won't wait for you.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Спекулант79 Разгледай мнение
              Няма сила на света, която да ме накара да набия 70-80-90% в един финансов актив

              Ами нали сме портфейлни инвеститори, другото си е малко повече като хазарт. Е има проблеми понякога с теглата, като нещо скочи луди проценти (всякакви асоциации с действителни лица и събития ...)

              Коментар


              • Моя инв. портфейл е разделен на 2 - 90 % - в Германия и 10 % на БФБ. Спазвам дивирсификация 50/50 +- 10% акции/облигации.
                На БФБ съм заради Агрия ;-) но те станаха доста позиции :-))))
                Повечето инвестиции са ми в Земеделска земя и гори ;-) През 2006 съм купил първите.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                  Евала, Импето ряпа да яде Моето включва 1 компания в България (Бреф) и 3 извън България (Мета, Епъл и наскоро пак си взех Дисни), понякога си играя с разни Тесли и подобни шитни, но това е просто за играта. Успех
                  Нямам представа на Импето портфейла от колко е, но и никога не бих залагал като теб на една компания основно ! В момента двете компании с най голямо тегло са ми почти изравнени, Софком и Шели с по 12%.
                  Last edited by Zdravko74; 12.03.2024, 13:41.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Спекулант79 Разгледай мнение
                    Няма сила на света, която да ме накара да набия 70-80-90% в един финансов актив
                    Абсолютно неприемливо и за мен ! Все едно да заложиш само на един кон !

                    Коментар


                    • Няма сила на света, която да ме накара да набия 70-80-90% в един финансов актив

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Zdravko74 Разгледай мнение

                        Точно така е, лафчетата на Бъфет са от едно време ! Към края на годината портфолиото му включва 45 компании, а аз съм го изпреварил с една !
                        Евала, Импето ряпа да яде Моето включва 1 компания в България (Бреф) и 3 извън България (Мета, Епъл и наскоро пак си взех Дисни), понякога си играя с разни Тесли и подобни шитни, но това е просто за играта. Успех
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Спекулант79 Разгледай мнение
                          Бъфет казва едно, но прави друго
                          Точно така е, лафчетата на Бъфет са от едно време ! Към края на годината портфолиото му включва 45 компании, а аз съм го изпреварил с една !

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от RInvestor Разгледай мнение
                            На БФБ:

                            SLYG 83.6%
                            PET 10.2%
                            SO 6.8%
                            Кеш 0.2%

                            Диверсификацията е ако не знаеш какво правиш, казва Бъфет. И за големите 7 цифрени портфейли бих добавил. Допълних от Шелитата на 60. Средната ми стана 31,2лв. Голям пробив с огромен обем след 3 седмици почивка. Просто класика. Кой казва, че графиките не работят на БФБ - те са само визуализация на тренда и баланса между купувачи и продавачи. Тук не продавам освен ако не видя някой голям reversal, защото текущият тренд не е приключил.

                            Мога и на американските пазари да напиша позициите, но там са по-променливи, а и малко хора се интересуват от "напомпани балони"
                            Що бе, аз се интересувам! На мене 55% от порфейла е в УСА. От тези 55%, 90% са в компании с AI.
                            Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

                            Коментар


                            • Бъфет казва едно, но прави друго

                              Коментар


                              • На БФБ:

                                SLYG 83.6%
                                PET 10.2%
                                SO 6.8%
                                Кеш 0.2%

                                Диверсификацията е ако не знаеш какво правиш, казва Бъфет. И за големите 7 цифрени портфейли бих добавил. Допълних от Шелитата на 60. Средната ми стана 31,2лв. Голям пробив с огромен обем след 3 седмици почивка. Просто класика. Кой казва, че графиките не работят на БФБ - те са само визуализация на тренда и баланса между купувачи и продавачи. Тук не продавам освен ако не видя някой голям reversal, защото текущият тренд не е приключил.

                                Мога и на американските пазари да напиша позициите, но там са по-променливи, а и малко хора се интересуват от "напомпани балони"

                                Коментар

                                Working...
                                X