IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
    Бирата винаги трябва да е студена а момите горещи при инвеститор на БФБ -то , защото други хубави емоции може дълго да няма тук

    За Лагуната , верно Албена са а продали защото вече не може да се резервира през сайта на Албена. Но не е загуба рядко ходя на едно и също място повече от 1-2 пъти .....обичам да обикалям по непознати места.

    Понеже дипломната ми работа навремето / 1997 / беше на тема управление на портфеила от ценни книжа и до сега си робувам поне на елементарната на диверсификацията и не мога като теб да се концентрирам на 1 място. Въпреки че че ми се струва че и ти си мислиш за диверсификация поне в другата Софарма - производителя на хапчетата, казвам диверсификация въпреки че в тоя случаи е не точно.
    аха аха тези моми, ако не бяха те колко спокойно можеше да се живее

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
      E де, не у српско
      То за тебе туй не важи, нали не знаеш добре котешки

      Форт - не само, но главно O&G сектора следя по отблизо,а и по имам представа кой кой е там и колко чини.
      Набелязал съм си около дузина мишени.

      Ма главно смятам да заложа по дългосрочно на 5-6 от тях които кихат между 3.5 до 5.5% дивидент понастоящем. Подбирал съм ги и по много други критерии.
      Заплюл съм и нивата за влизане, долу горе около тия от юни 2012.....то тогава и олиото беше паднало до 80$. Входа е много важен. Ще чакам търпеливо. А междувременно квото падне под ножа за спекулка.Може и някой друг индекс.
      Минималната сума да открия акаунта и сега я имам, ма и времето ми е кът ...та най вероятно да почна там най рано август.
      Важното е и от тук и от там да имам стабилен минимален дрип под формата на дивиденти да докарва повече от инфлацията или ако са ми на депозит.
      Оттам нататък - кво сабя покаже
      В този сектор настъпват сериозни размествания и промени в доходността на бизнеса. Може и да се случи твоето чакане. Май гледаш в САЩ?

      Коментар


      • Много яка тема, не я бях засичал досега Можело е да се получи някаква излишна фукня или заяжданица, но 2-3 страници назад е културно, интересно и полезно.

        Вече не се чувствам преебан, че не излязох от АТЕРА-та през седмицата, явно масово се харесва. Албена холдинг обаче явно ви се вижда ниско ликвидна. И мен ме дразни понякога, но имам положителен пресантиман (без да го приемате като препоръка, разбира се ). Доневио е безспорен, мисля всички са единодушни.

        Ето ме и мене:

        Кеш: 11,08%
        АЛБХЛ - 27,72%
        СФТР - 25,88%
        АТЕРА - 25,32%

        Повече от три позиции не искам да имам, струва ми се прекомерен риск. А и не мога да следя достатъчно внимателно какво се случва. На БФБ съм заради тръпката (крастата), може би и от алчност. Парих се лошо 2007-2008, купувах грешно и през 2010-2011. Ако и това бичо движение ме подхлъзне, ще си чеша крастата на запад, както се изрази някой по-надолу

        Едит: дребна добавка.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
          аз имам само една позицийка на борсата
          и малко земя

          Не е важно колко ти е дълъг списъка с компании, акции в които притежава инвеститора, а какъв доход е реализирал с него.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
            E де, не у српско
            Форт - не само, но главно O&G сектора следя по отблизо,а и по имам представа кой кой е там и колко чини.
            Набелязал съм си около дузина мишени.

            Ма главно смятам да заложа по дългосрочно на 5-6 от тях които кихат между 3.5 до 5.5% дивидент понастоящем. Подбирал съм ги и по много други критерии.
            Заплюл съм и нивата за влизане, долу горе около тия от юни 2012.....то тогава и олиото беше паднало до 80$. Входа е много важен. Ще чакам търпеливо. А междувременно квото падне под ножа за спекулка.Може и някой друг индекс.
            Ако нямаш време да се занимаваш , някои чужд взаимен фонд оперираш на запад няма ли да е по-добре ?
            Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

            Коментар


            • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
              Ценя компанията, бизнеса и, начина на работа, управлението - всичко. Нямам причина да търся друга инвестиция и редовно реинвестирам целия паричен поток, който идва при мен през годината.
              Пожелавам на всички да намерят подобна инвестиция за себе си !!!!!
              Марков, какво стана с бирата ни? Изстудява ли се???
              тази година Бялата лагуна доколкото разбирам е с нов собственик и може да отида там ама в края на лятото, след ремонта се каня да отида първо в Родопите, после при един приятел - земеделец от Русия в Елените и след това на лагуната, че да наобиколя и нивите из Добруджа сложна програма
              Бирата винаги трябва да е студена а момите горещи при инвеститор на БФБ -то , защото други хубави емоции може дълго да няма тук

              За Лагуната , верно Албена са а продали защото вече не може да се резервира през сайта на Албена. Но не е загуба рядко ходя на едно и също място повече от 1-2 пъти .....обичам да обикалям по непознати места.

              Понеже дипломната ми работа навремето / 1997 / беше на тема управление на портфеила от ценни книжа и до сега си робувам поне на елементарната на диверсификацията и не мога като теб да се концентрирам на 1 място. Въпреки че че ми се струва че и ти си мислиш за диверсификация поне в другата Софарма - производителя на хапчетата, казвам диверсификация въпреки че в тоя случаи е не точно.
              Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                добра идея само където ако те паднат до тези нива означава че СП е паднал с грубо към 25-30%. И едва ли ще ти е до влизане в мечи пазар, защото такъв спад не се случва без причина.
                факт!
                The best things in life are free. The second best things are very expensive!
                не е препоръка

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                  E де, не у српско
                  То за тебе туй не важи, нали не знаеш добре котешки

                  Форт - не само, но главно O&G сектора следя по отблизо,а и по имам представа кой кой е там и колко чини.
                  Набелязал съм си около дузина мишени.

                  Ма главно смятам да заложа по дългосрочно на 5-6 от тях които кихат между 3.5 до 5.5% дивидент понастоящем. Подбирал съм ги и по много други критерии.
                  Заплюл съм и нивата за влизане, долу горе около тия от юни 2012.....то тогава и олиото беше паднало до 80$. Входа е много важен. Ще чакам търпеливо. А междувременно квото падне под ножа за спекулка.Може и някой друг индекс.
                  Минималната сума да открия акаунта и сега я имам, ма и времето ми е кът ...та най вероятно да почна там най рано август.
                  Важното е и от тук и от там да имам стабилен минимален дрип под формата на дивиденти да докарва повече от инфлацията или ако са ми на депозит.
                  Оттам нататък - кво сабя покаже
                  добра идея само където ако те паднат до тези нива означава че СП е паднал с грубо към 25-30%. И едва ли ще ти е до влизане в мечи пазар, защото такъв спад не се случва без причина.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                    На запад - какво на запад?
                    E де, не у српско
                    То за тебе туй не важи, нали не знаеш добре котешки

                    Форт - не само, но главно O&G сектора следя по отблизо,а и по имам представа кой кой е там и колко чини.
                    Набелязал съм си около дузина мишени.

                    Ма главно смятам да заложа по дългосрочно на 5-6 от тях които кихат между 3.5 до 5.5% дивидент понастоящем. Подбирал съм ги и по много други критерии.
                    Заплюл съм и нивата за влизане, долу горе около тия от юни 2012.....то тогава и олиото беше паднало до 80$. Входа е много важен. Ще чакам търпеливо. А междувременно квото падне под ножа за спекулка.Може и някой друг индекс.
                    Минималната сума да открия акаунта и сега я имам, ма и времето ми е кът ...та най вероятно да почна там най рано август.
                    Важното е и от тук и от там да имам стабилен минимален дрип под формата на дивиденти да докарва повече от инфлацията или ако са ми на депозит.
                    Оттам нататък - кво сабя покаже
                    Last edited by pipbel; 02.06.2013, 21:46.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                      Fort, то всичко е много хубаво.
                      И аз макар и в по съкратен времеви прозорец че съм по отскоро на борсата с малко по агресивна игра успях да постигна подобен резултат и в Атерата.
                      И при мене ще си остане основна акция, че така или иначе вече ми е без пари дет се вика.
                      Ма главния въпрос е - а сега накъде ?
                      Ако тебе те задоволява 8-10% годишна доходност - мене не.
                      Затова диверсифицирам и в други позиции на БФБ , а вече и с двете очи гледам по на запад.
                      При всички случаи - без да поеме повечко риск човек - не може да се надява на добри резултати.
                      На запад - какво на запад?
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                        не съм те критикувал за нищо, преценката е твоя..
                        Не казвам, че си ме - само уточнявам...
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                          Ценя компанията, бизнеса и, начина на работа, управлението - всичко. Нямам причина да търся друга инвестиция и редовно реинвестирам целия паричен поток, който идва при мен през годината.
                          Пожелавам на всички да намерят подобна инвестиция за себе си !!!!!
                          Марков, какво стана с бирата ни? Изстудява ли се???
                          тази година Бялата лагуна доколкото разбирам е с нов собственик и може да отида там ама в края на лятото, след ремонта се каня да отида първо в Родопите, после при един приятел - земеделец от Русия в Елените и след това на лагуната, че да наобиколя и нивите из Добруджа сложна програма
                          +1
                          абе гледай на 21.06. в 11 часа да си знаеш къде
                          че ако те няма с мойте 100 акции ще умра от срам!
                          Last edited by tony1975; 02.06.2013, 21:18.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                            Fort, то всичко е много хубаво.
                            И аз макар и в по съкратен времеви прозорец че съм по отскоро на борсата с малко по агресивна игра успях да постигна подобен резултат и в Атерата.
                            И при мене ще си остане основна акция, че така или иначе вече ми е без пари дет се вика.
                            Ма главния въпрос е - а сега накъде ?
                            Ако тебе те задоволява 8-10% годишна доходност - мене не.
                            Затова диверсифицирам и в други позиции на БФБ , а вече и с двете очи гледам по на запад.
                            При всички случаи - без да поеме повечко риск човек - не може да се надява на добри резултати.
                            аз си оставам на старите позиции, доволен съм
                            ти кажи какво ще купуваш на запад?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                              Я - Фортиссов.

                              Не си съвсем точен, драги, макар че си близо. Ако използваш още една информация, която е известна за мен, по-лесно ще ги целиш.

                              Да - портфейлът ми не е огромен - в последно време не ного мога да инвестирам - криза и в нашият бранш, няма начин - а и зарибих последните години по други работи - златце, сребърце, елмази... Още преди близо две години установих с ужас, че металните ми инвестиции са надхвърлили значително като стойност тези на БФБ...
                              Бих включил и тия работи, ама там по-трудно се правят изчисленията - щото наблягам не на прост метал, а на нумизматика.

                              Впрочем като си спомня колко бе моят портфейл краят на Седма година съпоставен със Софиксът - и като виждам колко е сега, пак съпоставен със Софиксът, излиза, че дори съм дръпнал напред макар и не ного - хем прехвърлях капитал към гореизброените лъскави нещица - така че - добре съм.
                              Друг въпросът, че сега вземам ного повече дивиденти, отколкото Седма година - така че - нямам оплаквания.
                              не съм те критикувал за нищо, преценката е твоя..

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                                Ценя компанията, бизнеса и, начина на работа, управлението - всичко. Нямам причина да търся друга инвестиция и редовно реинвестирам целия паричен поток, който идва при мен през годината.
                                Пожелавам на всички да намерят подобна инвестиция за себе си !!!!!
                                Марков, какво стана с бирата ни? Изстудява ли се???
                                тази година Бялата лагуна доколкото разбирам е с нов собственик и може да отида там ама в края на лятото, след ремонта се каня да отида първо в Родопите, после при един приятел - земеделец от Русия в Елените и след това на лагуната, че да наобиколя и нивите из Добруджа сложна програма
                                Fort, то всичко е много хубаво.
                                И аз макар и в по съкратен времеви прозорец че съм по отскоро на борсата с малко по агресивна игра успях да постигна подобен резултат и в Атерата.
                                И при мене ще си остане основна акция, че така или иначе вече ми е без пари дет се вика.
                                Ма главния въпрос е - а сега накъде ?
                                Ако тебе те задоволява 8-10% годишна доходност - мене не.
                                Затова диверсифицирам и в други позиции на БФБ , а вече и с двете очи гледам по на запад.
                                При всички случаи - без да поеме повечко риск човек - не може да се надява на добри резултати.

                                Коментар

                                Working...
                                X