IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
    Абе мъка си беше, но.. изи кам, изи гоу И основното - скъп урок, който надявам се добре да съм научил
    Философията ми е следната - по-консервативна игра би ми спестила тоя срив, но и никога не бих постигнал върха от който да спадна А и в крайна сметка като се погледне за тия 13-14 г. назад, добре съм победил пазара.. така че агресивната ми стратегия си е добре в дългосрочен план... все пак ще видим следващите 15 г. каква ще я надробя ... уж вече по-мъдър и парил се с гореща каша
    Много по-добре от боклуците на депозит дето ме атакуват имотните теми. Дне си сметнах разстояние от 19км. от мой магазин в Софето до кв. Изток или Църква в Перник.
    До кв. Слатина в Софето ми е 14км. Слатинския ми апарт мога да го шитна за 40к евра , а този в кв. Изток на Перник да купя за 5.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
      @Батя, моите груби сметки показват, че в периода от 2008-ма до 2011-та си загубил общо около 95%. Щом въпреки тези загуби продължаваш да имаш пари, които да теглиш, само мога да си пожелая някой ден и аз да имам толкова пари, че да мога да си позволя да загубя над 90% от тях без да умра от мъка!
      Абе мъка си беше, но.. изи кам, изи гоу И основното - скъп урок, който надявам се добре да съм научил
      Философията ми е следната - по-консервативна игра би ми спестила тоя срив, но и никога не бих постигнал върха от който да спадна А и в крайна сметка като се погледне за тия 13-14 г. назад, добре съм победил пазара.. така че агресивната ми стратегия си е добре в дългосрочен план... все пак ще видим следващите 15 г. каква ще я надробя ... уж вече по-мъдър и парил се с гореща каша

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
        Мда, да се надяваме че сме ги научили тия уроци и следващия връх ще го надушим по-добре и ще избягаме навреме
        В тази връзка сигурно ще ви е интересно да видите как се е развивало богатството ми през тия 13-14 г. :

        2002 г. +133%
        2003 г. +104%
        2004 г. +193%
        2005 г. +202%
        2006 г. +69%
        2007 г. +274%
        2008 г. -91%
        2009 г. -6%
        2010 г. -12%
        2011 г. -20%
        2012 г. 0%
        2013 г. +132%
        от нач. на 2014 г. +53%

        Средно-годишната за тоя период я изкарах към +35% (това пак с уговорката че тегля редовно за издръжка)

        Яко екшън, а? Въобще не скучая
        Впечатляващо, това са от 1000 кинта, по груби сметки около 50 000. Използваш обаче лост... Какво спокойствие трябва да имаш да не затвориш?

        Коментар


        • През 2008 - 2009 при мен срива беше към 60% и то не защото съм прекалено прозорлив, а защото се бях налапал яко с BLABT, BTH и MDIKA.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
            Мда, да се надяваме че сме ги научили тия уроци и следващия връх ще го надушим по-добре и ще избягаме навреме
            В тази връзка сигурно ще ви е интересно да видите как се е развивало богатството ми през тия 13-14 г. :

            2002 г. +133%
            2003 г. +104%
            2004 г. +193%
            2005 г. +202%
            2006 г. +69%
            2007 г. +274%
            2008 г. -91%
            2009 г. -6%
            2010 г. -12%
            2011 г. -20%
            2012 г. 0%
            2013 г. +132%
            от нач. на 2014 г. +53%

            Средно-годишната за тоя период я изкарах към +35% (това пак с уговорката че тегля редовно за издръжка)

            Яко екшън, а? Въобще не скучая
            @Батя, моите груби сметки показват, че в периода от 2008-ма до 2011-та си загубил общо около 95%. Щом въпреки тези загуби продължаваш да имаш пари, които да теглиш, само мога да си пожелая някой ден и аз да имам толкова пари, че да мога да си позволя да загубя над 90% от тях без да умра от мъка!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
              Мда, да се надяваме че сме ги научили тия уроци и следващия връх ще го надушим по-добре и ще избягаме навреме
              В тази връзка сигурно ще ви е интересно да видите как се е развивало богатството ми през тия 13-14 г. :

              2002 г. +133%
              2003 г. +104%
              2004 г. +193%
              2005 г. +202%
              2006 г. +69%
              2007 г. +274%
              2008 г. -91%
              2009 г. -6%
              2010 г. -12%
              2011 г. -20%
              2012 г. 0%
              2013 г. +132%
              от нач. на 2014 г. +53%

              Средно-годишната за тоя период я изкарах към +35% (това пак с уговорката че тегля редовно за издръжка)

              Яко екшън, а? Въобще не скучая

              Браво за постването 2008-2012 голям зор а ? не те знам как си спал през 2008.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение
                Абе батя ти на турбо-ливъридж ли играеш бе? Индексите на БФБ са нагоре от началото на годината с има-няма 20-25%, ти с 53%??? Нали не ме разбирай грешно, няма лошо, просто ми е интересно как стават тез врътки...
                С нацелване на най-горещите акции, предимно. Ливъриджа ми сега не е висок - 23% от портфейла е финансиран с репа. Най-високо съм го качвал до 40%.

                Коментар


                • Доста големи амплитуди.Евала за статистиката все пак Батя.И аз мога да дам подобна, обаче при мен цифрите са скучни и няма да е интересно.Диапазона е от 7% до 14% ежегоден ръст.Средно е около 10%.Нямам спадове заради големия кеш и спецификата на акциите които държа и най-вече това че дават дивидент, повечето от които последните 50 години са го увеличавали ежегодно.
                  Все пак аз няма как да съм прекалено рисков инвеститор, тъй като за търговията на Батя трябва много време, а моята основна работа е друга, макар и да съм със свободна професия.Всеки има лимит на силите и дори да има време, то просто когато човек е изчерпан не може да взема адекватни решения.
                  Не съм учуден че има доходност 50% от началото на годината тъй като пише в темата на Химимпорт, а акциите на тази компания са +40% от началото на годината.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                    ...
                    Не знам за 15 г., защото моите инвестиции са само от 14, но за това време капитала ми се е увеличил 65 пъти или 6 500% за периода... сам сметни колко е средно-годишно...
                    ~ 35 % средногодишна капитализирана доходност /без да са взети под внимание сумите които си теглил/.

                    Видях че си го сметнал и представил и ти.
                    Относно бягството на върха - не по-малко опасно от изпускането му е ранното връщане на пазара.
                    Last edited by Poncho; 30.05.2014, 14:27.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                      В тази връзка сигурно ще ви е интересно да видите как се е развивало богатството ми през тия 13-14 г. :

                      2002 г. +133%
                      2003 г. +104%
                      2004 г. +193%
                      2005 г. +202%
                      2006 г. +69%
                      2007 г. +274%
                      2008 г. -91%
                      2009 г. -6%
                      2010 г. -12%
                      2011 г. -20%
                      2012 г. 0%
                      2013 г. +132%
                      от нач. на 2014 г. +53%

                      Средно-годишната за тоя период я изкарах към +35% (това пак с уговорката че тегля редовно за издръжка)
                      Интересна и доста поучителна статистика, наистина! Всеки трябва да си извади изводи от нея, защото има доста млади инвеститорчета /като мен/, които чрез нея могат да си спестят доста нерви в бъдеще.
                      Аз за мен осъзнавам, че се движа доста различно в отделните години от теб, но генерално съм около и под 1/2 от твоята доходност. 2013 ти е била много силна, но тогава трябваше доста кураж /като изкл. изхода на Артио от Хим/ да инвестира човек в твоите любими компании. Аз не го имах този кураж и резултатите /драстично по-ниска доходност/ са налице . Остава ми да се надявам, че в годините на спад, същото бих имал по-леки загуби
                      Пътека се прави камък по камък!

                      Коментар


                      • Статистиката на Батя направо ме разби... Иначе е споделял как стават тези работи- ливъридж, компании с висока бета и влизания в точния момент(дори прекалено точен ако питаш мен) Евала обаче за нервите, аз се пропих необратимо при значително по-малки загуби от неговите

                        Коментар


                        • темата е друга. Аз сега съм 85% cash

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                            Мда, да се надяваме че сме ги научили тия уроци и следващия връх ще го надушим по-добре и ще избягаме навреме
                            В тази връзка сигурно ще ви е интересно да видите как се е развивало богатството ми през тия 13-14 г. :

                            2002 г. +133%
                            2003 г. +104%
                            2004 г. +193%
                            2005 г. +202%
                            2006 г. +69%
                            2007 г. +274%
                            2008 г. -91%
                            2009 г. -6%
                            2010 г. -12%
                            2011 г. -20%
                            2012 г. 0%
                            2013 г. +132%
                            от нач. на 2014 г. +53%

                            Средно-годишната за тоя период я изкарах към +35% (това пак с уговорката че тегля редовно за издръжка)

                            Яко екшън, а? Въобще не скучая
                            Абе батя ти на турбо-ливъридж ли играеш бе? Индексите на БФБ са нагоре от началото на годината с има-няма 20-25%, ти с 53%??? Нали не ме разбирай грешно, няма лошо, просто ми е интересно как стават тез врътки...
                            Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                              Мда, да се надяваме че сме ги научили тия уроци и следващия връх ще го надушим по-добре и ще избягаме навреме
                              В тази връзка сигурно ще ви е интересно да видите как се е развивало богатството ми през тия 13-14 г. :

                              2002 г. +133%
                              2003 г. +104%
                              2004 г. +193%
                              2005 г. +202%
                              2006 г. +69%
                              2007 г. +274%
                              2008 г. -91%
                              2009 г. -6%
                              2010 г. -12%
                              2011 г. -20%
                              2012 г. 0%
                              2013 г. +132%
                              от нач. на 2014 г. +53%

                              Средно-годишната за тоя период я изкарах към +35% (това пак с уговорката че тегля редовно за издръжка)

                              Яко екшън, а? Въобще не скучая
                              И при теб 2008 е била весела година Така е, борсата е радост и тъга, по много и от двете

                              Но чест ти прави, че не се представи на фенклуба изцяло в зелено След теб вероятно ще наскачат дузина инвеститори, които ще се кълнат, че никога не са губили и ние всички тук, разбира се, ще им повярваме

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от DidoDinev Разгледай мнение
                                Нека все пак не забравяме и какъв го ядохме 2008 и доста след това Но тези уроци остават завинаги
                                Мда, да се надяваме че сме ги научили тия уроци и следващия връх ще го надушим по-добре и ще избягаме навреме
                                В тази връзка сигурно ще ви е интересно да видите как се е развивало богатството ми през тия 13-14 г. :

                                2002 г. +133%
                                2003 г. +104%
                                2004 г. +193%
                                2005 г. +202%
                                2006 г. +69%
                                2007 г. +274%
                                2008 г. -91%
                                2009 г. -6%
                                2010 г. -12%
                                2011 г. -20%
                                2012 г. 0%
                                2013 г. +132%
                                от нач. на 2014 г. +53%

                                Средно-годишната за тоя период я изкарах към +35% (това пак с уговорката че тегля редовно за издръжка)

                                Яко екшън, а? Въобще не скучая

                                Коментар

                                Working...
                                X