IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Чужди акции с реална доставка

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
    Без да се хваля, значи на БФБ ще изгубиш 50% от парите си, а на NASDAQ останалите 70%...
    Хахаха ... тънко
    Custodite sortem vestram

    Коментар


    • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
      Ами, погледни колко сделки има с ZKBGF.PK и колко с GLD. Къде са 13 мио, къде 65бр. Възможността за снимка с акцията също не е безплатна. Но ти си знаеш. С тези кинти, по добре си купи физическо злато. Разходите ще са ти едни и същи, но ти си знаеш
      Че после на кой ще го продаде физическото злато !!?? На артия е по-добре !
      Реалната част на всяка кратна нула на дзета-функцията е ½.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
        Без да се хваля, значи на БФБ ще изгубиш 50% от парите си, а на NASDAQ останалите 70%...
        не няма, защото нямам намерение да купувам нито на БФБ нито на насдак
        в Швеция ДДС-то е 20% + и учебниците са безплатни диференциална геометрия комплексен анализ

        Коментар


        • Първоначално изпратено от XY Разгледай мнение
          Ихиии... и реши да се фърлиш у големата игра . Лошо няма де, ама бъди готов да си загубиш поне част от паричките, щото според мен са ти мътни още водите...
          не ,в никаква голяма игра няма да се хвърлям
          в Швеция ДДС-то е 20% + и учебниците са безплатни диференциална геометрия комплексен анализ

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Director Разгледай мнение
            Най-после разумен отговор. Мисля обаче, че не са повечето големи банки. Знам със сигурност за Пощенска, Райфайзен и Булбанк. Освен това, в Пощата няма такса трансфер, а само брокерска комисиона и такса за съхранение. Освен това, въпросният ЕТФ струва над 1000 евро акцията, така че сметката се връзва дори и при само 1 акция.
            Купих си чрез Булбанк. Те имат само комисиона за покупката 0.35% а нямат такса съхранение. Освен тоа се отказах от швейцарския ETF, защото ако е европейски не се дължат данъци на капиталовата печалба, така че избрах ETF Securities Swiss Gold, който се търгува във Франкфурт.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
              ....С тези кинти, по добре си купи физическо злато. Разходите ще са ти едни и същи, но ти си знаеш
              И откъде да го купи? От Женския пазар? И къде да го продаде после, за да реализира евентуална печалба? И къде да го държи между първото и второто?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от interseptor Разгледай мнение
                Повечето големи банки предлагат реална доставка, но трябва да инвестираш достатъчно голяма сума, че комисионните по съхранение на книжата да са ти малки спрямо инвестицията.
                Първо имаш разходи по самата сделка - брокерски такси
                После - разходи по трансфер на книжата в зависимост от това на кой пазар ги купуваш и коя държава
                И накрая - разходи по съхранение на книжата.
                Като цяло не е много целесъобразно за малки инвестиции и не институционални инвеститори ( те са задължени да държат книжата си в банка депозитар и реалната доставка е ок за тях)
                Най-после разумен отговор. Мисля обаче, че не са повечето големи банки. Знам със сигурност за Пощенска, Райфайзен и Булбанк. Освен това, в Пощата няма такса трансфер, а само брокерска комисиона и такса за съхранение. Освен това, въпросният ЕТФ струва над 1000 евро акцията, така че сметката се връзва дори и при само 1 акция.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от investor2 Разгледай мнение
                  Бихте ли ми препоръчали банка, от която мога да си купя чужди акции с реална доставка (тоест да се водят на мое име в съответния депозитар). Конкретно ме интересува ETF ZKB Gold на Швейцарската борса.
                  питай на лични мисирката която пише с никове "мече-цвете69" и "монти" - тя е споменавала, че й доставят реалните акции ........................ по мейла

                  тя винаги подчертава, че търгува с реални акции...

                  успех

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
                    Без да се хваля, значи на БФБ ще изгубиш 50% от парите си, а на NASDAQ останалите 70%...

                    Коментар


                    • Повечето големи банки предлагат реална доставка, но трябва да инвестираш достатъчно голяма сума, че комисионните по съхранение на книжата да са ти малки спрямо инвестицията.
                      Първо имаш разходи по самата сделка - брокерски такси
                      После - разходи по трансфер на книжата в зависимост от това на кой пазар ги купуваш и коя държава
                      И накрая - разходи по съхранение на книжата.
                      Като цяло не е много целесъобразно за малки инвестиции и не институционални инвеститори ( те са задължени да държат книжата си в банка депозитар и реалната доставка е ок за тях)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от vabo_2008 Разгледай мнение
                        .....без да се фаля за последната година прогнозите ми се сбъднаха 50% на БФБ и 30% на насдак
                        Без да се хваля, значи на БФБ ще изгубиш 50% от парите си, а на NASDAQ останалите 70%...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от vabo_2008 Разгледай мнение
                          никога не съм твърдял,че са ми ясни.....без да се фаля за последната година прогнозите ми се сбъднаха 50% на БФБ и 30% на насдак

                          Ихиии... и реши да се фърлиш у големата игра . Лошо няма де, ама бъди готов да си загубиш поне част от паричките, щото според мен са ти мътни още водите...
                          Мнението не е препоръка за сделки!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от investor2 Разгледай мнение
                            E да, с марджин сметка е лесно, но да изгубиш 20 К ако трейдваш със собствени пари трябва да си много богат.
                            не чак толкова богати не чак толкова трудно
                            като загубиш 20 к си загубил 20 к с маржин или без все тая, все си ги загубил.
                            а поста ти ми казва, че не ти е ясно що е това маржин
                            Тъпкано ще му я върна на РЕДА малката биричка с две големи!!!!!!!!!!!! Някога !!!!!!!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от NYSERookie Разгледай мнение
                              преувеличих малко,
                              10 за 3 дни и останалите за още седмица
                              дали е възможно? да!!!!!! и повече е възмоиожно да се загубят и не за 3 дни а , за 30 секунди
                              E да, с марджин сметка е лесно, но да изгубиш 20 К ако трейдваш със собствени пари трябва да си много богат.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от vabo_2008 Разгледай мнение
                                никога не съм твърдял,че са ми ясни.....без да се фаля за последната година прогнозите ми се сбъднаха 50% на БФБ и 30% на насдак
                                прогнози и правене на пари от спекулации са две взаимно изключващи се неща.
                                просто спри да се правиш на интересен, като се изказваш неподготвен .
                                олекваш с мнения по теми , които не са ти ясни .
                                Тъпкано ще му я върна на РЕДА малката биричка с две големи!!!!!!!!!!!! Някога !!!!!!!

                                Коментар

                                Working...
                                X