IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • безимeн - милиардите се харчат само по закона за запазване на милиардите, няма как да влезеш с тях в сладкарница и ако обичаш пасти да си купиш пасти с тях и да ги изядеш и затова се налага да ги ПАЗИШ и то става като ги харчиш за глупости според теб, но не и според имащите милиарди. На петрола това му е дефекта - води до милиарди в ръцете на хора които не умеят да пазят милиарди и хукват по сладкарниците с тях.
    D.Y.F-091066

    Коментар


    • безимeн - разбираш ги ти нещата за запазването, за вечния живот какво пише в нета и физиката какво казва .
      D.Y.F-091066

      Коментар


      • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


        ... не знаех, че това /за връзката между нета и Главния.../ - е лаф..., но - в интерес на истината - и аз не съм го чувал. Хрумна ми и го написах...
        Бурни аплодисменти!

        Възможно е този лаф да се разпространи масово и тогава ще се хваля, че знам кой е авторът и че даже съм присъствал на раждането му

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Жан Бет Разгледай мнение
          Този лаф не бях го чувал, много ми хареса, мерси!


          Аз говорех за технически трудности, но не съм казал, че управляемата термоядрена реакция (ако се овладее) е енергетично неизгодна - това, което ти казваш, доколкото разбирам.

          ... не знаех, че това /за връзката между нета и Главния.../ - е лаф..., но - в интерес на истината - и аз не съм го чувал. Хрумна ми и го написах...


          Другото: не е ясен балансът между енергетичната изгода и възможности и финансовите такива... Законът за запазване на енергията е действащ /тук/, а на някои им е втръснал до такава степен, щото опитват да отъждествят излизането на някои процеси от лабораторни условия и превръщането им в реално използваеми, но без да дават гласност на огромните разходи, за да е възможно това...

          Подвеждащата информация се превръща в основен проблем на съвременното общество. Всички спекулации по причина - рязко спадащите възможности за нарастване на капитала - са оправдани. Спекулациите с всякакви средства, които са достъпни и лесно се разпространяват във вид на заблуждаваща реклама, поднесена от гладни журналисти, които са готови на всичко... Изследователският механизъм се опорочава и хората, които работят - напускат процеса. Къде отиват? Много по-лесно е да работиш като журналист в областите, в които има достатъчно финансиране, както и едни безотчетни пари...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение
            които имат връзка повече с нета, отколкото с Главния... /мозък/,
            Този лаф не бях го чувал, много ми хареса, мерси!


            Аз говорех за технически трудности, но не съм казал, че управляемата термоядрена реакция (ако се овладее) е енергетично неизгодна - това, което ти казваш, доколкото разбирам.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Жан Бет Разгледай мнение

              Тея сметки не са трудни.
              Ама първо тоя водород требва да го нагрееш до температура, десет пъти по-висока от тази в ядрото на Слънцето (щото не можем пък да достигнем и тамошното налягане).

              КажИ го по-просто, за да те разберемЕ и ние - от широката публика, де... ))

              Кажи го, например така: АКО "водата в една чаша се превърне в хелий отделената енергия ще бъде достатъчна да се покрие разхода от енергия на 30 хиляди домакинства за една година", ноооо...

              за горното преобразуване с превръщането на водата в хелий.... ЩЕ СЕ наложи да изразходим енергията /УВИ!/ на други 60 хиляди домакинства за 10 години!


              Защо да не припомним на всички самозабравили се фантасти, които имат връзка повече с нета, отколкото с Главния... /мозък/, че Перпетуум мобиле - няма как да го случиМ! /да им дадем някакви надежди все пак, а?..., хайде - нека е в Земни условия.../


              Всъщност, има едни хора /по темата/, които са "обосновали" финансиранията си /за милиарди!/, защото има други, безмозъчни, които могат да омаят..., а последните пък разпомагат с трилиони, от които - оказва се - могат да отделят милиардите... Ясно е, каква е глобалната цел: поне удвояване на милиардите, които са отделени...

              Затова дъъъълги години при земни условия - ще се търсЯТ вязможностИ, за да се пръкне перпетуум мобиле-то..., т.е. - да създадем енергия от нищо!

              Народът го е казал: "Де е Киро? - На кирия!" Това обаче няма смисъл за хората, с трилионите!

              Извод: ще продължим да правим опити да добием хелий от чаша вода, за да "дадем" енергия на 5 човека, за да ощетим 5 млрд човека!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                .В нета има едни рисърчъри които са сметнали че водорода от водата в една чаша като се превърне в хелий отделената енергия ще бъде достатъчна да се покрие разхода от енергия на 30 хиляди домакинства за една година.
                Тея сметки не са трудни.
                Ама първо тоя водород требва да го нагрееш до температура, десет пъти по-висока от тази в ядрото на Слънцето (щото не можем пък да достигнем и тамошното налягане).

                Коментар


                • Жан Бет - по стар народен обичай веднага се хващаме да смятаме кога ще свърши нещото и след колко години и това при положение че биологичния ни живот е безкрайно кратък в сравнение с живота на нещото ..в случая Слънцето. В нета има едни рисърчъри които са сметнали че водорода от водата в една чаша като се превърне в хелий отделената енергия ще бъде достатъчна да се покрие разхода от енергия на 30 хиляди домакинства за една година.
                  D.Y.F-091066

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение
                    По горната логика ти препоръчвам да вкараш "новата" /ТВОЯ!/ мерна единица и в атомната енергетика - точно, като обвържеш "1 ЖАН - БЕТ" - с 1 електронволт.


                    /по твое желание - мога да заверя нотариално последното ми изречение, което - въпрос на договорка - ще ти струва едни - да речем - еФтиния... 300 К €/ ))
                    Форумният ми прякор не е моя собственост, а на форума, т.е. на Инвестор. Така че нека той да ти плати, за да патентоваш новата мерна единица.

                    Погледнах в мрежата, там пише, че кинетичната енергия на летящ комар е 1 тераелектронволт.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Жан Бет Разгледай мнение
                      Зачетох се за термоядрения синтез.
                      Казват, че Слънцето отделя 14 милиона тона енергия на секунда.
                      Хе-хе, измислих нова мерна единица за енергия

                      620 млн.т водород - 606 млн.т хелий = 14 милиона тона енергия


                      https://en.m.wikipedia.org/wiki/Nuclear_fusion

                      Пп. Еее, не! Тези тонове трябва да умножим на квадрата на скоростта на светлината, за да получим енергия, но тогава мерната единица става друга.
                      [kg*m2/s2] - кво па ше е тава?


                      ...................

                      Влизам за кратко тук и ти видях лутането и въпроса - кВо па Ше е това?

                      "ТОВА" - по "твоята" размерност - не е нищо друго, освен единицата, която в SI-системата наричаме Джаул.

                      Ако си позабравил нещо, или ти е изхвърчало по някаква причина за момент от ума - работата е 1 Джаул - при преместване на едно тяло на 1 метър, в посока на действащата сила 1 Нютон.

                      Друг е въпросът, че Джаулът е - айде да го наречем - универсална единица, защото се използва при всички видове енергия /включително и за количество топлина/..., абе - това си е лека боза, но виж сега, с твоите прозрения - можеше да продължиш надолу с формулите - и за още няколко часа, освен единицата ДЖАУЛ, можем да имаме и /да кажем!/ - единица - например "1 ЖАН - БЕТ" - все като компилация на единиците за маса, дължина и време... ))


                      Ето ти още една идея - поне да си наясно до къде е работил някой като теб - обладан от идеята да твори...

                      Значи: в атомната и ядрената физИКИ - енергията на частиците, на преходите и на ядрените реакции - става с ЕЛЕКТРОНВОЛТ.

                      За да не се литкаш и да губиш време - направо ти давам и стойността: 1 ЕЛЕКТРОНВОЛТ = 1.602189*Е-19 ДЖАУЛА
                      /може да почнеш от ориентировъчното определение, че 1електронволт е енергията, която получава един електрон при ускоряване в електрично поле между две точки, които имат разлика в потенциалите - 1 волт/


                      По горната логика ти препоръчвам да вкараш "новата" /ТВОЯ!/ мерна единица и в атомната енергетика - точно, като обвържеш "1 ЖАН - БЕТ" - с 1 електронволт.


                      Споко - идеята ми е подарък!


                      /по твое желание - мога да заверя нотариално последното ми изречение, което - въпрос на договорка - ще ти струва едни - да речем - еФтиния... 300 К €/ ))

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Жан Бет Разгледай мнение
                        Зачетох се за термоядрения синтез.
                        Казват, че Слънцето отделя 14 милиона тона енергия на секунда.
                        Хе-хе, измислих нова мерна единица за енергия

                        620 млн.т водород - 606 млн.т хелий = 14 милиона тона енергия


                        https://en.m.wikipedia.org/wiki/Nuclear_fusion

                        Пп. Еее, не! Тези тонове трябва да умножим на квадрата на скоростта на светлината, за да получим енергия, но тогава мерната единица става друга.
                        [kg*m2/s2] - кво па ше е тава?

                        Георги Мародеров даже има песен за тава:
                        https://m.youtube.com/watch?v=kIomUYapmQQ
                        Всъщност, Росси и дума не споделя за Термоядрен, а за студен синтез. Някаква разлика има. А и за Слънцето, май, не били 14,а 4 млн тона в секунда. Или нещо от вида. Инак, не излиза върху 1кв.метър да падат по 1300 W, ами доста повече. Сиреч, да сме се сварили, опекли и изгорели. По темата: Интересно как, мислите, ще се движат цените на автомобилните гуми, при 25, 50 и 75% съответно, дял на електричките на пътя, при неизменни други условия?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Жан Бет Разгледай мнение
                          [kg*m2/s2] - кво па ше е тава?
                          Ъ, ако разкостим размерностите, нищо особено - накрая си излиза старата формула
                          E = F*S,
                          енергията е равна на силата, умножена на разстоянието, в което е прилагана.

                          [kg*m2/s2] е същото като [kg*m*(m/s2)]

                          Тава в кръглите скобки е размерност на ускорение; ускорението умн. по масата, kg, е сила (според дедо Нютон) и ето че бозата се превърна в старата формула за енергия, като умножим силата на останалия метър разстояние.

                          Тю! Тъкмо мислех, че съм направил откритие и вече пишех писмо на Нобеловия комитет...

                          А и не се сетих за песен с тази физическа формула. Освен да зеем да звъннем на батко Мородер да напише още една?
                          Last edited by Жан Бет; 01.04.2019, 14:55.

                          Коментар


                          • Зачетох се за термоядрения синтез.
                            Казват, че Слънцето отделя 14 милиона тона енергия на секунда.
                            Хе-хе, измислих нова мерна единица за енергия

                            620 млн.т водород - 606 млн.т хелий = 14 милиона тона енергия

                            In its core, the Sun fuses 620 million metric tons of hydrogen and makes 606 million metric tons of helium each second.
                            https://en.m.wikipedia.org/wiki/Nuclear_fusion

                            Пп. Еее, не! Тези тонове трябва да умножим на квадрата на скоростта на светлината, за да получим енергия, но тогава мерната единица става друга.
                            [kg*m2/s2] - кво па ше е тава?

                            Георги Мародеров даже има песен за тава:
                            https://m.youtube.com/watch?v=kIomUYapmQQ
                            Last edited by Жан Бет; 01.04.2019, 14:16.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                              Pyramid - добре за да не спорим го направи, те реакторите му са елементарни и няма нещо което да не може да си осигуриш за нула време. Това за никела на мед е в сферата на фантазиите, от такъв преход такова огромно количество енергия ще е се отдели че..те водород на хелий не могат да направят, да запалят едно изскуственно слънце. Ето го реактора, всички всеки ден го виждат но не знам някой да е запалил изкуственно слънце освен едни лампи но нещо се покриха и те..търсят инвеститор сигурно.
                              Стига, де.
                              Няма значение за мощността, по колко гориво зареждат, а колко реагира за единица време и, нали се сещаш, да ловиш от хиляди неутрони с различен спектър на енергии единичния, с Точната, който пък, да бъде захванат в скромното сечение на реакцията и т.н., си е работа на късмет (по ръба на вероятностите)? Та, може би, му трябва фантастичен поток, дето го има в работещ уранов реактор, за да ускори забележимо, или е обречен на много по-„тихо” функциониране. Нямам нерви, нито желание.
                              Last edited by Pyramid; 01.04.2019, 16:06.

                              Коментар


                              • Pyramid - добре за да не спорим го направи, те реакторите му са елементарни и няма нещо което да не може да си осигуриш за нула време. Това за никела на мед е в сферата на фантазиите, от такъв преход такова огромно количество енергия ще е се отдели че..те водород на хелий не могат да направят, да запалят едно изскуственно слънце. Ето го реактора, всички всеки ден го виждат но не знам някой да е запалил изкуственно слънце освен едни лампи но нещо се покриха и те..търсят инвеститор сигурно.
                                D.Y.F-091066

                                Коментар

                                Working...
                                X