IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
    Pyramid - просто те информирах какво знам за технолотията, спиралата е в една равнина и същата равнина до която е стигала дълбочината на стария сондаж а понякога пробиват нов вертикален до него приблизително ако не може да се ползва стария.
    ...Обаче, схвана ли поне на пръв поглед, каквото разказах за мултиплексите?

    Коментар


    • безимeн шистовия петрол и газ са за 10-20 години още, производителите на автомобили са информирани от разузнаването си и затова обявяват разчети до 2030-40 година да са минали на непетролни двигатели.
      D.Y.F-091066

      Коментар


      • Pyramid - просто те информирах какво знам за технолотията, спиралата е в една равнина и същата равнина до която е стигала дълбочината на стария сондаж а понякога пробиват нов вертикален до него приблизително ако не може да се ползва стария.
        D.Y.F-091066

        Коментар


        • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение
          Oткaктo прeди 15 гoдини кoмпaниятa Tеslа зaпoчвa дa ce зaнимaвa cъc cвoятa ИЗМИСЛЕНО-ПРЕЕКСПОНИРАНО-СВОЕОБРАЗНА „рeвoлюция” в aвтoмoбилocтрoeнeтo, зaгубитe ѝ ce изчиcлявaт нa нaд $6 млрд.

          ШЕСТ МИЛИАРДА ДОЛАРА са огромни загуби за 15 години, дори ако се занимаваш с определена като „иновативна дейност”..., която е наааа..., има-няма..., едни-някакви..., почти... 120 години!

          Нeзaвиcимo oт привиднaтa пoпулярнocт нa Tеslа, зaгубитe прoдължaвaт дa ce трупaт. Caмo зa първaтa чeтвърт oт тeкущaтa гoдинa тe ca в рaзмeр нaд $702 млн.

          Пo инфoрмaция нa NBС финaнcoвитe зaгуби нa Tеslа зa 2019 ca нaй-гoлeмитe зa пocлeднитe гoдини. Oт caмaтa кoмпaния cъщo нe крият рaзoчaрoвaниeтo cи.

          Прoдaжбитe нa мaркaтa cъщo постоянно cпaдaт дрacтичнo: от 31 %, след първото тримесечие на 2019 – до над 39 % на годишна база... Прoблeмитe ca cвързaни, кaктo cъc cъкрaщeния в прoизвoдcтвoтo, тaкa и зaрaди лoгиcтични нeурeдици и още...
          Представи си, ти произвеждаш нещо, продажбите ти „постоянно” спадат ли, спадат...
          ...А не свършват.

          Коментар



          • Oткaктo прeди 15 гoдини кoмпaниятa Tеslа зaпoчвa дa ce зaнимaвa cъc cвoятa ИЗМИСЛЕНО-ПРЕЕКСПОНИРАНО-СВОЕОБРАЗНА „рeвoлюция” в aвтoмoбилocтрoeнeтo, зaгубитe ѝ ce изчиcлявaт нa нaд $6 млрд.

            ШЕСТ МИЛИАРДА ДОЛАРА са огромни загуби за 15 години, дори ако се занимаваш с определена като „иновативна дейност”..., която е наааа..., има-няма..., едни-някакви..., почти... 120 години!

            Нeзaвиcимo oт привиднaтa пoпулярнocт нa Tеslа, зaгубитe прoдължaвaт дa ce трупaт. Caмo зa първaтa чeтвърт oт тeкущaтa гoдинa тe ca в рaзмeр нaд $702 млн.

            Пo инфoрмaция нa NBС финaнcoвитe зaгуби нa Tеslа зa 2019 ca нaй-гoлeмитe зa пocлeднитe гoдини. Oт caмaтa кoмпaния cъщo нe крият рaзoчaрoвaниeтo cи.

            Прoдaжбитe нa мaркaтa cъщo постоянно cпaдaт дрacтичнo: от 31 %, след първото тримесечие на 2019 – до над 39 % на годишна база... Прoблeмитe ca cвързaни, кaктo cъc cъкрaщeния в прoизвoдcтвoтo, тaкa и зaрaди лoгиcтични нeурeдици и още...

            Коментар


            • ..Да поясним: Представи си ела (дърво) в 3D+d ("="dencity") снимка. И правиш ПЪЛЕН негатив: Което е горе-отива долу, което е плътно, става кухо...Нещо от вида. ТОВА е мутуплексът. Такааа...
              Стеблото е водещият ствол, клоните-вторичните. Виждаш, където тръгват от стеблото, има местни удебеления. А после, се движат, освен встрани, още, и отдолу нагоре.
              През тях, във водещия ствол, навлизат нефт, газ, отходите от продължаването им с растежа и т.н. И ПОЧТИ ВСИЧКИ ТЕЗИ СТВОЛОВЕ - изпълнени само с един, увеличен („голям”) диаметър. Завоите - изключително резки, колкото е нужно на брой, стволовете могат да следват практически по долната граница (или където си избереш, сред)дебелината на слоя. Дали са шисти, дали друго - според случая но, дренажът, като основен метод за добив от слабопропускливите слоеве, е заложен още при сондирането, тръби до мястото почти не се возят стоманени, каротажът и антиколматационните упражнения, се правят директно през стените на крепежа, който се прави на място.
              ...И за 3/4 от всичко това, технологии съществуват, ама като не търсят, как да намерят? Е, имам още и нещо като списък, какво-къде-как и кой може да свърши работата. Щото той/теи така я върши/ат, ама в друга парадигма, поради което, технологиите са непълноценно използвани, все още. Та, който ги докопа...почва да копира, като пъен глупак, какво правят другите. Максимум, джиесеми/смартфони. Що?
              - Ами, щото...„- Така се било правело.” Кое
              „- Ами как кое, ето това тук, от тук го копирахме/откраднахме/лицензирахме - за ТОВА ще да е!”
              и др.и др.и т.н.
              ...
              И в кое точно, „не съм прав”? Разпробиването надолу през текущо или бивши в употреба кладенци много надълбоко още, е предложено отдавна от съветския геолог Нкколай Александрович Кудрявцев, един от първите привърженици на абиогенната хипотеза за произхода на нефта и наистина, широко се ползва в Щатите. Чули са, какво твърди, пробиват - ВЯРНО, БЕ! И помпят. Не само от шисти. Виж, за разните там спирали, не бях чувал. Щото никой не е съвършен.
              Last edited by Pyramid; 15.12.2019, 09:58.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                Pyramid не знам не съм видял точно как го правят преобразуването но не е невъзможно. За шистовите сондажи не си прав защото знаеш ли че използват стари вертикални сондажи които са на пресъхнали кладенци.Пускат сондата в тях и като стигне петролоносния слой в равнината в която е той правят спирала с цел да се получи дълъг сондажен шнур -отвор през стените на който се изцежда петрол и стария кладенец пак почва да се пълни с петрол. Ти говориш за някакво увеличаване на диаметъра на вертикалния сондаж ако правилно съм разбрал. Става въпрос за дренаж на петролоносните скали и твърдят че така ще добият дори повече петрол от изпомпения преди това но никой не го е видял а имат пресъхнали кладенци пресондирани и по този метод вече - първите сондажи от този тип.
                ...по - полека, имай милост. Сега ставам. Би ли копнал и цитирал тук участъка от мой пост, за който смяташ, че „ не съм прав за шистовите сондажи”? Правилно ли си разбрал ъъъъ...което там?
                - Докато се събудя,'баси. Застъпвам 1 - ва смяна...
                ...
                - И да ти благодаря, че запазваш доброжелателен тон дори, след като толкова съм те критикувал и аз.
                Last edited by Pyramid; 15.12.2019, 04:43.

                Коментар


                • Pyramid не знам не съм видял точно как го правят преобразуването но не е невъзможно. За шистовите сондажи не си прав защото знаеш ли че използват стари вертикални сондажи които са на пресъхнали кладенци.Пускат сондата в тях и като стигне петролоносния слой в равнината в която е той правят спирала с цел да се получи дълъг сондажен шнур -отвор през стените на който се изцежда петрол и стария кладенец пак почва да се пълни с петрол. Ти говориш за някакво увеличаване на диаметъра на вертикалния сондаж ако правилно съм разбрал. Става въпрос за дренаж на петролоносните скали и твърдят че така ще добият дори повече петрол от изпомпения преди това но никой не го е видял а имат пресъхнали кладенци пресондирани и по този метод вече - първите сондажи от този тип.

                  D.Y.F-091066

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                    Pyramid лесна работа , по ефективно ще е отколкото да се поддържа генерираща мощност топла в неефективен режим на работа а и бързината с която ще отговори на покачващо се рязко потребление също е фактор. Не можем точно да ги съпоставим защото използването на батерия за нас е неизвестна технология но поне четем че някъде си го правят.
                    Как виждаш СИСТЕМАТА за пробразуване? При тези мощности, на мен ми се чини, гигантски, постоянно въртян, умформер с АГ на изхода...
                    Last edited by Pyramid; 15.12.2019, 05:57.

                    Коментар


                    • Pyramid лесна работа , по ефективно ще е отколкото да се поддържа генерираща мощност топла в неефективен режим на работа а и бързината с която ще отговори на покачващо се рязко потребление също е фактор. Не можем точно да ги съпоставим защото използването на батерия за нас е неизвестна технология но поне четем че някъде си го правят.

                      D.Y.F-091066

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                        Pyramid големите батерии могат да се ползват от централи на въглища и са им много полезни.Когато е пик на консумация батерията се разрежда, а когато консумацията падне се зарежда и е нормално и те да се интересуват от такава технология. Полезно е защото когато режима на работа е по мек при генерацията нормално е да е по ефективен, при всяка корекция на мощността се губи и замърсяването е по голямо от лошото изгаряне предполагам.
                        Ха сега обясни ефективното преобразуване AC/DC <=> DC/AC.
                        :

                        Коментар


                        • Pyramid големите батерии могат да се ползват от централи на въглища и са им много полезни.Когато е пик на консумация батерията се разрежда, а когато консумацията падне се зарежда и е нормално и те да се интересуват от такава технология. Полезно е защото когато режима на работа е по мек при генерацията нормално е да е по ефективен, при всяка корекция на мощността се губи и замърсяването е по голямо от лошото изгаряне предполагам.
                          D.Y.F-091066

                          Коментар


                          • national power нещо пак сте се подкарали, има места по Света където мрежата замира и тока от нея става скъп с намаляването на потреблението и не съм казал че е хубаво. Отначало при всички положения няма да е приятно, затова посочих мястото и ако бяхте проверили колко струва тока им от мрежата - над един долар за киловатчас.

                            D.Y.F-091066

                            Коментар


                            • Ако не си стоплил, Убавец,
                              1.Потреблението ОТ МРЕЖАТА е в момента на зареждане. ЗА МРЕЖАТА, ТОВА е „консумацията”.
                              2.Потреблението от клиента, ЗА МРЕЖАТА, е пак, когато зарежда. Само че, с тази енергия, той върши работа, (ТОЙ КОНСУМИРА) когато разрежда батерията. Което, със зареждането, в един и същи момент, не може да се случи. Щото таралясникът се движи.
                              На база 1. ѝ 2.,
                              3.„идеалният случай” е (нека силно го подкрепим) 1:100, примерно, от всички случаи.
                              При това, още не сме уточнили, ЗА КОГО Е „ИДЕАЛЕН”. Идеален за производството - не точно за потреблението, идеален за потреблението - встрани от производството. И се разминават.
                              Да видим, колко си „инженер” и колко - пат0к на хранилка при търговеца, за когото, колкото повече клиенти прекара и колкото по-сериозно, толкова по-настървено, чака бонуси.
                              Last edited by Pyramid; 15.12.2019, 06:35.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                                Я пак ни разкаци как производството и потреблението не са едновременен процес.Разкажи как момента на генерацията не съвпада с момента на търсене на тая мощност...в идеалния случай.Ще чета с интерес.Това да не е пак некоя твоя разработка дет работи успешно и дет ти завиждам за нея.Ха ха ха ха ха
                                Слушай сега, убавец: Идеален случай от слънце - точно по обяд, няма облаци...а Мунчо пътува с колата. Т.е., он0 си генерира слънчев ток, ама не може да зарежда. Щото Мунчо на път и, ама точно по тва време, изразходва. Кога Мунчо влезе на док (опс, на заряд), ТОГАВА е търсенето...докато, предлагането, е било „леекичко” изместено по време.
                                -Признавам, много сложно. За такива като теб. По други места съм гледал, точно това и там обяснявал, ама те е прАснала нещо амнезия ли, Алцхаймер ли...абе, лоща работа. Не завиждай. Няма сми.
                                Last edited by Pyramid; 15.12.2019, 06:33.

                                Коментар

                                Working...
                                X