IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Не, знам на мене ми взимат от TfL-а. Аз съм в първа зона и за влизане там мисля, че е голяма резачка. Дори не съм се интересувал. Возя се на скапаното им метро като пич

    Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

    Я кажи колко ти искат да влезеш с колата в центъра? Не да паркираш, а да влезеш.
    За такситата вземат ли им такава такса?
    Като стане толкова в БГ - 20лв ще има само електрички щото тях ще ги пускат.
    И ще го направят и в София, най-късно 2030г

    Коментар


    • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

      Нещо май объркахме желаното с реалността
      Е то на теб всичко ти е объркано в главата, така че не мога да помогна.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

        Какво искаш да ти признавам

        Мнението ми е че Тесла преобърна автоиндустрията с главата надолу. Предлагат най-добрия продукт на пазара и респективно не могат да смогнат на поръчките. Най-динамичната, най-сигурната, най-технологичната, най-бързата, най-забавната, най-лесната за поддръжка и най-евтината ако се сравнява със сходни модели (мерц, бмв, ауди, ягуар, тойота, хонда или VW). Хората имат предубеждения към това което не познават, но е забавно да ги гледаш, като се качат на електричка и после се чудят защо и техните таралясници не са като Тесла.

        От години се говори как традиционните авто производители ще изкарат Тесла килър и един по един се вижда че са на години след Тесла. Няма ауди, няма порше, няма мерцедес, за тойота и нисан даже не ми се говори. Хюндай и Киа имат сносни модели, но не ги предлагат масово най-вероятно защото не могат да ги произвеждат печелившо или защото нямат достъп до достатъчно батерии.

        Като резултат почти всяка голяма традиционна компания започва да инвестира в елетрички и една по една обявяват края на ДВГ ерата. За мое съжаление БМВ за заровили глави в пясъка и в резултат до 10 години няма да ги има на пазара, ако нещо не се промени.
        Моето мнение е че целия тоя зелен балон така ще се сгромоляса че тесла ще остане само безсмъртния хит на тутурутка На теслата дръжката как влезе мъжката.Барабар с Грета с фотоволтаиците и перките

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

          Трябва време и информираност. Нищо не се случва за ден или месец. Колкото повече електрички има на пътя толкова повече хора ще се сблъскват с тях и ще се говори. Собствениците ще отварят очите на незапознатите и така ...
          Причината на запад Теслата да се продава като топъл хляб е че самата кола дори икономически изпреварва всички конкуренти и стандаррта на живот им позволява да я купуват. При нас средната покупна цена е 10 хилки. няма как хората масово да си пазаруват НОВА Тесла
          Нещо май объркахме желаното с реалността

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
            В Лондон е пълно с таксита електрички, между другото


            Я кажи колко ти искат да влезеш с колата в центъра? Не да паркираш, а да влезеш.
            За такситата вземат ли им такава такса?
            Като стане толкова в БГ - 20лв ще има само електрички щото тях ще ги пускат.
            И ще го направят и в София, най-късно 2030г
            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

            Коментар


            • Темата е за влиянието на въпросните несъвършени технологии на пазара.
              каква дума да разбирам.

              10год. живот е повече от достатъчно за батерия с 3-4 хиляди цикъла, което е над 1млн.км (60% от клиентите не достигат и половината на това)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                satz от дума май не разбрате, тези технологии не стават за употреба. Ел.колите се задвижват с батерии които са с напрежение 3.7-4.2 волта, а напрежението към електромотора трябва да бъде 300-400 волта, затова се навързват последователно в слъстери по стотина броя и само една от последователната верига да и скочи съпротивлението и напрежението пада ..т.е. една от сто да дефектира. Това означава че трябва невероятно качество което излиза още по скъпо. За водородните дори не ми се коментира, самите клетки са като батериите - 10 години и трябва да се сменят, а са скъпи и капризни за производство също защото пак са навързани последователно и една да дефектира изкарва от строя повече от 100 броя. Тези технологии са абсурдни, за масовост и дума не може да става. Може да имат приложение но за други работи и не за електромобили с такава голяма мощност.
                Виж електрическите тротинетки и велосипеди ще се развият и ще останат, те по имат бъдеще и приложение и за транспорт и за забавление. Това е което ще остане от електрическата еуфория, Тесла може да я има и след 50 години, ще си произвежда скъпи електрически автомобили но всички няма да карат тесли.
                То няма и как, пхк едва ли е нужно. За тЕслите. Защото, работят и още компании, един подход не е задължителен и т.н. Не се заричай и не отписвай а приори. Прогресът си знае работата.

                Коментар


                • satz от дума май не разбрате, тези технологии не стават за употреба. Ел.колите се задвижват с батерии които са с напрежение 3.7-4.2 волта, а напрежението към електромотора трябва да бъде 300-400 волта, затова се навързват последователно в слъстери по стотина броя и само една от последователната верига да и скочи съпротивлението и напрежението пада ..т.е. една от сто да дефектира. Това означава че трябва невероятно качество което излиза още по скъпо. За водородните дори не ми се коментира, самите клетки са като батериите - 10 години и трябва да се сменят, а са скъпи и капризни за производство също защото пак са навързани последователно и една да дефектира изкарва от строя повече от 100 броя. Тези технологии са абсурдни, за масовост и дума не може да става. Може да имат приложение но за други работи и не за електромобили с такава голяма мощност.
                  Виж електрическите тротинетки и велосипеди ще се развият и ще останат, те по имат бъдеще и приложение и за транспорт и за забавление. Това е което ще остане от електрическата еуфория, Тесла може да я има и след 50 години, ще си произвежда скъпи електрически автомобили но всички няма да карат тесли.
                  Last edited by supertrader; 23.01.2020, 16:26.
                  D.Y.F-091066

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение

                    Това е важно за хората тук!

                    Хората ТУК ТРЯБВА ДА ИМАТ ИНФОРМАЦИЯ ВЪВ ВСИЧКИ ПОСОКИ! Не само в твоята!

                    Та, още малко ще потърпим, за да приключим четвъртото тримесечие...

                    И еуфорията бавно /и безславно/ ще отшуми...
                    Ти беше подкаралакциитена теслАта къмто 100 и по-малко гущери. Пък и виждаме, колко ти е сила техниката.
                    ...или СЛАБОСТ ? Да си припомним сочените от теб 5 (ПЕТ ! ? ! ) % загуби на всеки 100 км при пренос ВН... Точно тук, и твоят „инж.Пеше” не го гух да се обади...

                    Коментар


                    • В Лондон е пълно с таксита електрички, между другото

                      Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                      Сметката вече е направена.

                      Въпросът е кога в България ще започнат бакшишите да купуват електрички? Вече отговорих. Ако не разбираш от първия път, четеш отново и така няколко пъти докато го разбереш.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                        Е няма как да знаем какво ще се случи и в каква последователност. Аз лично не бих заложил (парите си) на традицинен авто производител. Индустрията е в застой и спад на продажбите от 2017 мисля. На ръба сме на смяна на технологията. В старата ДВГ от която се правят печалбите в момента са наляти милиарди, които в един момент ще трябва са се отписват като загуби. В новата трябва да се инвестират също милиарди - батерии, софтуер и профсъюзи, с които трябва да се оправяш. Не знам, не ви дам причина защо трябва са се измъчвам
                        То си е чист хазарт това. Единственото което е сигурно, е че много марки ще изчезнат, и ще останат само няколко. И по всяка вероятност големите в бъдеще няма да са някои от сегашните автопроизводители, а Тесла и някои като Uber, Google, Apple.
                        При това положение много инвеститори сега ги държат за дивиденти, но докога?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                          Що цената на КМ е по висока?
                          Сметката вече е направена.

                          Въпросът е кога в България ще започнат бакшишите да купуват електрички? Вече отговорих. Ако не разбираш от първия път, четеш отново и така няколко пъти докато го разбереш.

                          Коментар


                          • Да ти кажа, аз не бих заложил нито на традиционен, нито на новите като Тесла.

                            Иначе защо тактически взех VW когато се сринаха в края на 2015, не ми се повтаря сега. Тогава навремето доста подробно го обсъдохме в DAX и NYSE. Лично аз не виждам директна заплаха за VW в близката поне една година и повече.

                            Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                            Е няма как да знаем какво ще се случи и в каква последователност. Аз лично не бих заложил (парите си) на традицинен авто производител. Индустрията е в застой и спад на продажбите от 2017 мисля. На ръба сме на смяна на технологията. В старата ДВГ от която се правят печалбите в момента са наляти милиарди, които в един момент ще трябва са се отписват като загуби. В новата трябва да се инвестират също милиарди - батерии, софтуер и профсъюзи, с които трябва да се оправяш. Не знам, не ви дам причина защо трябва са се измъчвам

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                              Знам и точно затова ми се струва, че в момента не може нищо да се каже със сигурност освен, че предстоят големи промени в тази индустрия.

                              За VW питам, защото имам акции там, купени след избухване на скандала и по принцип мисля да ги продавам средносрочно (до една-две години), точно защото нямам ясен поглед как ще се развият нещата


                              Е няма как да знаем какво ще се случи и в каква последователност. Аз лично не бих заложил (парите си) на традицинен авто производител. Индустрията е в застой и спад на продажбите от 2017 мисля. На ръба сме на смяна на технологията. В старата ДВГ от която се правят печалбите в момента са наляти милиарди, които в един момент ще трябва са се отписват като загуби. В новата трябва да се инвестират също милиарди - батерии, софтуер и профсъюзи, с които трябва да се оправяш. Не знам, не ви дам причина защо трябва са се измъчвам

                              Коментар


                              • Знам и точно затова ми се струва, че в момента не може нищо да се каже със сигурност освен, че предстоят големи промени в тази индустрия.

                                За VW питам, защото имам акции там, купени след избухване на скандала и по принцип мисля да ги продавам средносрочно (до една-две години), точно защото нямам ясен поглед как ще се развият нещата

                                Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                                Не са от сигурните, но поне се опитват (или поне такива сигнали дават). VW - излизат с ID3, Порше с тайкан, след това сигурно и Макана ще го електрифицират, Ауди с И-трон и т.н. БМВ от друга страна са имали доста разработки, имат I-3 и въпреки това от лидери (заедно с тойота и нисан) се превръщат в изоставащи.
                                Между другото не знам дали знаеш че първата дигитална камера е изобретена от кодак. Първият смартфон от нокиа и въпреки това тези компании са в историята. В еволюцията оцеляват не най-големите, а най-приспособимите.

                                Коментар

                                Working...
                                X