IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Китай - зараждащата се нова СУПЕРСИЛА!!!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Вижте как се развиват Китайските банки. За да се развиваме успешно ние Европейците трябва да се учим от Китай и да черпаме от тяхния опит. По този начин не само ще се справим по-бързо с кризата, но и ще се сблъскваме по-рядко с такива проблеми.

    Браво на Китай!

    Двете най-печеливши банки в света през 2009 г. са китайски

    http://www.investor.bg/news/article/102176/338.html
    Мнението ми не е препоръка!!!

    Коментар


    • Ако Китай развърже юана, надали ще стане супер сила, а това рано или късно ще стане.

      Коментар


      • Не е важно кой държи ресурсите, важно е кой държи мозъците.

        Индустриалната психология и мениджмънта говорят, че умниците не търпят подчинение, особено спрямо някой, който превъзхождат.

        Затова интелигентност и централизъм са трудносъчетаеми.

        Развитието на Китай доказва, че единствения вариант е демокрация и свободен пазар. Като си освободиха икономиката китайците си вкараха таралеж в гащите, т.е. когато дойде време да си влезат официално в ролята на супер сила ще приличат удивително на западната цивилизация и ще продължават да се развиват в тази посока.

        Така че според мен няма нищо интересно в това, че Китай е зараждаща се световна сила. Просто още една държава в "евроатлантическото" семейство.

        Това, което тресе е пренареждането и балансирането на световната икономика. Все пак са голяма държава.
        Last edited by Bushon; 20.06.2010, 08:14.

        Коментар


        • http://fintimes.km.ru/obzory/ekspansiya/11693
          «Дальний Восток уже находится в зависимости от Китая»
          Автор:
          Михаил Васильев
          http://georgipiskov.blogspot.com

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
            Ток, безплатно, ваксините за тях са без пари, лечение също, вода без пари, ако искат да строят къща - само си избират терен и започват. Трябват им пари крадат нещо - я кабел, шахта, череши,желязо и продават. Кеф им напият се - късат националното знаме. Какви повече "права" искаш, за тия така наречени "български граждани"? В Китай как смяташ, дали им цепят басма на такива?
            Едно от лицата на БЪЛГАРИЯ!!!!
            http://georgipiskov.blogspot.com

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
              Ток, безплатно, ваксините за тях са без пари, лечение също, вода без пари, ако искат да строят къща - само си избират терен и започват. Трябват им пари крадат нещо - я кабел, шахта, череши,желязо и продават. Кеф им напият се - късат националното знаме. Какви повече "права" искаш, за тия така наречени "български граждани"? В Китай как смяташ, дали им цепят басма на такива?
              Джей, бг-ромите са скъсали един (изгнил и прокъсан байрак) за 20 години, а колко бг-политици сраха (с извинение) на знамето ни през това време.....или директно на национални интереси за десетки милиарди?????? Зарежи го това мислене на дребно.....канцлагери няма да правим, за образованието на тези хора 20 години никой не дава пари.....по една кифла им дадохме и то некачествена и гадно мляко.....скъсахме се да даваме.....Преекспонираш въпроса в ненужна посока!!!!! Колкото ислямските орди заорлян са ни променили и то за 500 години "щастлив съвместен живот", толкова и ние ще променим със сила някого.....
              Но всичко добро може да става с разбиране и търпение!!!!
              Last edited by be_google; 16.06.2010, 22:19. Причина: гр

              Коментар


              • Първоначално изпратено от be_google Разгледай мнение
                Ми наште гета с български граждани??????
                Коне, кози, овци по терасите......голи деца, бараки от ламарина и картон..... и най-лошото вече няма политика за тези ХОРА!!!!!
                Ток, безплатно, ваксините за тях са без пари, лечение също, вода без пари, ако искат да строят къща - само си избират терен и започват. Трябват им пари крадат нещо - я кабел, шахта, череши,желязо и продават. Кеф им напият се - късат националното знаме. Какви повече "права" искаш, за тия така наречени "български граждани"? В Китай как смяташ, дали им цепят басма на такива?
                Last edited by Jay Gould; 16.06.2010, 21:42.
                http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Shemata Разгледай мнение


                  be_google,

                  нормално е по-лека лека хората да усещат от къде почва да духа вятъра... и затова до още 1-а година темата ще стане още по-активна

                  Поздрави!
                  Нормално е за нас нормалните хора, дори щатски канали дават документални филми за индустрията им.....а някои колеги долу се оплакват, че имало и беднотия все едно в България сме на по 5000 евро заплати?????!!!!!!!!!!
                  Ми наште гета с български граждани??????
                  Коне, кози, овци по терасите......голи деца, бараки от ламарина и картон..... и най-лошото вече няма политика за тези ХОРА!!!!!

                  Коментар




                  • be_google,

                    нормално е по-лека лека хората да усещат от къде почва да духа вятъра... и затова до още 1-а година темата ще стане още по-активна

                    Поздрави!

                    Първоначално изпратено от be_google Разгледай мнение
                    Поздрави за темата Shemata!!!!!
                    преди си пишехме само двамата в нея, чат-пат Импето ни уважаваше.....
                    Китайците са луди на тема инвестиции, като повечето азиатци!!!!!
                    Мнението ми не е препоръка!!!

                    Коментар


                    • Поздрави за темата Shemata!!!!!
                      преди си пишехме само двамата в нея, чат-пат Импето ни уважаваше.....
                      Китайците са луди на тема инвестиции, като повечето азиатци!!!!!

                      Коментар


                      • това, че Китай са въшен кредитор номер едно на САЩ се знае, но сега аз лично съм изненадан, че близо половината американски дълг си е в Америка

                        http://www.investor.bg/news/article/101254/337.html

                        все пак си мисля, че по-добре така, отколкото повече дълг навън и умишлена обезценка

                        Коментар


                        • "На Изток зора аленее !"

                          Oscar de la Hoya (Днес 17:15) - Da,това е вярно! Добре си схванал местната психика. За плюенето ( ти си пропуснал предшестващото го шумно храчене)ми казаха че е свързано с някакво поверие - че така се освобождаваш от някакво лошо влияние.
                          Моите бълг познати са в гр. Суджоу, преподаватели в университета. Те се страхуват че скоро ще загубят работата си поради костенурките. (Обяснение: както знаем, костенурките се раждат и веднага бягат в морето и оттатък,там се развиват и после се връщат да снасят на родния бряг.)
                          Та,значи, китайците,които като млади са заминали да учат в САЩ,Канада(или са родени там) се връщат за да снесат интелектуалното си яйце в старата Родина.
                          Поради което белите преподаватели се страхуват че постепенно ще бъдат изместени от завръщащите се "костенурки
                          . Обаче студентите предпочитат нашите - "бялото си е бяло!"
                          Да не говорим за студентките! Тези двама българи живееха в "Staff Hostel" в кампуса и ми казаха че има заповед - види ли се китайска студентка в Staff Hostel-а - веднага бива изключена от университета!
                          Те са готови на всичко само и само да напуснат Китай.
                          -----------
                          трудно учат английски. Имат мн проблеми не с правописа, а със граматиката: словоред, мн.число, предлози и т.н.
                          Китайските студенти ( в този университет )живеят по 10-14 души в стая. Степендията е 400 РМБ (=80 лв)
                          Не препоръчвам никому нищо.

                          Коментар


                          • А , забравих, колегата Никодим като разказва за снимането и на мене ми се случваше няколко пъти, много странно, не са виждали блели хора ли какво?
                            А за жените....имам само една дума -ЕПИЛАЦИЯ.
                            Ужасно е!
                            Иначе май ще развържат юана от долара, или поне малко ще го оставят да скочи.От трето тримесечие.Но обвързват това с вдигане на някакви забрани за внос от САЩ на оръжейни високи технологи

                            Коментар


                            • А, и друго да споделя, което ми направи впечатление -страшно се бутат и предреждат.Това тука ще си изядат боя на първата минута.
                              Също -яко плюят, в ресторант дори, даже видях във влака!!!
                              За децата и на мене така ми казаха, ама там си е диво връзкарство всичко, по това страшно много си приличат с нас, не може, не може, ама за някои с пари -няма проблеми.
                              Всичко е връзки там!И пари естествено.
                              Но, примерно, ако тая държава и тея хора не ги управляват ТОЧНО по този начин, тоесто компартията с ред и малко страх, просто ще настане ужас.Че то ако няма ред и опашка, ти едно такси не можеш да си вземеш от бутане, викане и плюене!
                              А иначе са си прихванали типичното нашенско мислене -как да излъжеме държавата, как да платиме по мако данъци, на кой трябва да се бутне за да вземеме тая поръчка.Нищо ново под слънцето.Партията се меси само на администативно ниво-за целия град развитието примерно.
                              И друго-ако има убийство и до 60 дена полицията не хване убиеца, има някакви наказания.Или ако седнеш пиян да караш и убиеш някой, наказанието е смърт.Но след като видиш как карат, вече ми се струва нормално

                              Коментар


                              • Nikodim

                                Въпреки закона населението нараства със стремителни темпове. Попадал съм на данни за 700 милиона за последните 10 години. Не знам дали са верни , но сигурно са предвид източника ми. Това означа че отговорът който ти дават е заучена фраза и лъжат.
                                D.Y.F-091066

                                Коментар

                                Working...
                                X