IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Лоши банки - Добри банки

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Maika mi prejivq sashtoto samo che s RAifaizen cqlata i zaplata pari ne vidq i q izkaraha luda bila si gi zabravila pri tegleneto ne mi se govori
    www.targ.bg

    Коментар


    • Сега и аз да ви разкажа малко за обслужването на "великата банка" ДСК.
      На 28.12.06 г. установихме, че от дебитната карта на майка ми, с издател Банка ДСК, са изтеглени на 2 пъти по 400 лв. След ходене по мъките се установи, че това е станало на 27 и 28.12 от банкомат също собственост на ДСК. Подали сме жалби в РПУ, Икономическа полиция и Софийска районна прокуратура. Веднага подадохме жалба и в ДСК с оспорване на двете транзакции и искане за възстановяване на средствата. Следствието върви бавно, тъй като на банкомата няма камера.
      От тогава до днес си пишем с банката: ние три жалби и те три отговора. Ние се позоваваме на закона за платежните инструменти. Там е казано, че банката е длъжна да възстанови парите. Ако се усъмни, че картодържателя не е спазил задълженията си по договор или нещо друго, банката е длъжна да докаже тези обстоятелства и едва тогава има право да откаже обезщетение. Но не - в трите отговора от тях казват, че щом парите са изтеглени с верния пин код, това за тях е достатъчно и няма да възстановят парите. Тъй като ги питахме защо на въпросния банкомат няма видеонаблюдение, те отговориха че ДСК не е в състояние да контролира банкоматите си. И това го имам писмено, подписано от Виолина Маринова - Главен изп. директор. В момента сме подали жалба в помирителната комисия за платежни спорове. Димитър Ананиев - председател на тази комисия в свои изявление принципно потвърди правотата на претенцията ни. Т.е. ДСК нарушава законите на РБългария.
      Ако Банка ДСК не приеме доброволно споразумение, ще ги съдим, но вече не само за 800 лв., а и за претърпени морални вреди.

      Поради неволите ни, проучих как стоят нещата и в други банки по подобни случаи. Не искам да правя реклама, но фактите говорят.
      ОББ и ПИБ възстановяват парите на клиентите си. За други банки се чува същото.
      Моето семейство и всичките ми познати вече не сме клиенти на тази псевдо банка. Пазим се от нея като от дявола - литературно казано.

      Пазете се и вие.

      Коментар


      • Хаиде стига сте психясвали,нищо им няма на банките.Какви са тези слухове?Аз на една опашка за банички чух че няма лоши банки,поне за сега.

        Коментар


        • Всички са скапани с изключение на БАСК

          Коментар


          • Jay, каккъв е проблема с Биохим? Основната ми сметка е там и затова питам.

            Коментар


            • Re: Лоши банки - Добри банки

              Първоначално изпратено от investment
              Първоначално изпратено от Jay Gould
              Чух за банка имаща 60 % лоши кредити.

              В друга, "нередовен" кредит от 500 000 EUR e даден с рушвет (Твърде много ми напомня 90-те години) а щом има един, то има много.

              Затова, имам идея в отделна тема, всеки да споделя, при желание, коя банка му вдъхва доверие и коя не.

              В коя има служители и ръководни кадри работили в банковия сектор преди 98 г. и във фалирали институции и в коя има нови лица (естествено и откъде идват)?

              Нека направим сеялка на банковия сектор!


              Лично, нищо не разбирам от банково дело и ще следя с интерес нови мнения по темата.
              Сеялка ли ще правим или ще пресявка /отсявка/ ?
              Пресявка. Прав си!
              http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ветерана
                :-)
                разликата между едните и другите е малка - въпрос на 20% от вложителите в един ден :-)
                иначе

                -Имате гаранции на влоговете до 20 000 евро,

                -Има една мега банка "Уникредит - HVB" (Булбанк+Биохим + Хебросбанк) с 25% пазарен дял, но аз не съм там :-)

                -Има достатъчно регулации в банковата система у нас, спете спокойно...
                ;-)
                Кое е мегата на тази банка щом Биохим е вътре?
                Регулация имаше и в 95-97г.
                http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                Коментар


                • :-)
                  разликата между едните и другите е малка - въпрос на 20% от вложителите в един ден :-)
                  иначе

                  -Имате гаранции на влоговете до 20 000 евро,

                  -Има една мега банка "Уникредит - HVB" (Булбанк+Биохим + Хебросбанк) с 25% пазарен дял, но аз не съм там :-)

                  -Има достатъчно регулации в банковата система у нас, спете спокойно...
                  ;-)
                  Няма значение къде си, с кой си и с какво се занимаваш - радвай се на всеки момент, на всеки ден!

                  Коментар


                  • Re: Лоши банки - Добри банки

                    Първоначално изпратено от Jay Gould
                    Чух за банка имаща 60 % лоши кредити.

                    В друга, "нередовен" кредит от 500 000 EUR e даден с рушвет (Твърде много ми напомня 90-те години) а щом има един, то има много.

                    Затова, имам идея в отделна тема, всеки да споделя, при желание, коя банка му вдъхва доверие и коя не.

                    В коя има служители и ръководни кадри работили в банковия сектор преди 98 г. и във фалирали институции и в коя има нови лица (естествено и откъде идват)?

                    Нека направим сеялка на банковия сектор!


                    Лично, нищо не разбирам от банково дело и ще следя с интерес нови мнения по темата.
                    Сеялка ли ще правим или ще пресявка /отсявка/ ?

                    Коментар


                    • Вие да не сте били на една и съща опашка За EI и аз чух нещо такова, но по-скоро беше свързано с поемане на риск, отколкото с рушвети и тн.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Alee
                        Abe mai sme dosta tia deto chuvame takiva neshta.
                        I az chuh za edna( dnes na opashkata za hliab) deto si prehvarlia loshite ipa celiat sektor.otechni krediti na svarzani firmi i na firmi na Kovachki.
                        Edno e sigurno, zadlaznialostta raste, a s neia i procenta na loshite krediti. Spored men toi e veche poveche ot 10%, za celiat sector.
                        И аз на опашката за хляб го чух Във секи случай, имаме ли банкова криза, ще има валутна, бордът ще отиде на кино и въобще в момента ситуацията твърде ми напомня на тази в Аржентина, преди ... Разбира се, без евтиното говеждо
                        http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                        Коментар


                        • обадете се на Бисер Манолов от Фонда за Гарантиране на Влоговете!!

                          Коментар


                          • Биохим

                            Стопанска и инвеcтиционна банка
                            http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                            Коментар


                            • Abe mai sme dosta tia deto chuvame takiva neshta.
                              I az chuh za edna( dnes na opashkata za hliab) deto si prehvarlia loshite ipoteki na svarzani firmi i na firmi na Kovachki.
                              Edno e sigurno, zadlaznialostta raste, a s neia i procenta na loshite krediti. Spored men toi e veche poveche ot 10%, za celiat sector.
                              “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                              Коментар


                              • Re: Лоши банки - Добри банки

                                Първоначално изпратено от Jay Gould
                                Чух за банка имаща 60 % лоши кредити. Коя?

                                В друга, "нередовен" кредит от 500 000 EUR e даден с рушвет (Твърде много ми напомня 90-те години) а щом има един, то има много.
                                Коя?

                                Коментар

                                Working...
                                X