IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Брокер който да позволява,да се купуват етф и американски/ и канадски фондове...?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
    Аз исках да дадеш пример с Етф, който няма регистриран аналог в Ирландия примерно (както ти писаха по-долу).
    Това БСТ на Блек Рок ли трябва да е? - така е, връща същата грешка.
    (аз не си бях чел всички нотификации, оняден нещо оранжево светеше, че ми направи впечатление, това е било)

    Да на бляк рок е bst = black rock ...
    И с либерти ли ти е така както при мен ? usa = liberty equity fund е.
    Last edited by lenovo; 26.01.2023, 15:15.

    Коментар


    • Аз исках да дадеш пример с Етф, който няма регистриран аналог в Ирландия (както ти писаха по-долу).
      Това БСТ на Блек Рок ли трябва да е? - така е, връща същата грешка.
      (не си бях чел всички нотификации, но оняден видях, че нещо оранжево светеше, явно това е било?)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
        Ако е лично, както твърдиш (в което силно се съмнявам) - дай пример с етф да пробвам през моя акаунт.
        Ето примерни фирми

        BST,USA

        Тези са от new york stock exchange. От вчера не мога да ги купувам .

        В момента текущите ми позиции мога само да ги продавам примерната.
        Attached Files
        Last edited by lenovo; 26.01.2023, 15:03.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от lenovo Разгледай мнение

          Не мисля,че си прав.
          Дали съм прав или не е без значение. Избор се прави между вариантите които имаш, а не между тези, които искаш. Предложих няколко решения, не ти хареса нито едно. Съжалявам, че не успях да помогна.

          Коментар


          • Ако е лично, както твърдиш (в което силно се съмнявам) - дай пример с етф да пробвам през моя акаунт.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Snipe Разгледай мнение

              Датата на влизане в сила (entry into force) не винаги е същата като датата, от която регламентът се прилага (applicability date). Хората са дали 4-годишен преходен период (от 2018 до 2022), което е по-скоро добре.
              Опитваш се да представиш своя собствен пропуск (че не си се запознал със законодателството) като проблем на брокера (той е трябвало някак да отгатне, че ще продължаваш да искаш да купуваш определени инструменти след определена дата).
              Не мисля,че си прав.
              От 2018г до сега още в самото начало имах силно ограничен достъп до доста от фирмите в сащ,фондове и други.

              Преди няколко дни открих,че въпреки законите за 10% данъци брокера ми взема значително повече и през последните години ми е вземал....
              пуснах му мейли ,тикети и т.н. явно това не му е харесало, понеже така или иначе няма да ми ги върне надплатените пари, най вероятно са при него прибрани, и той реши да ме накаже да не мога да търгувам на otc,и на стандартния new york stock exchange .
              Това се нарича не закон,
              а отмъщение когато някой си търси правата.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от lenovo Разгледай мнение

                уж забранено с закон от 2018г ама от няколко дена не мога а 3г си ги търгувах...
                Датата на влизане в сила (entry into force) не винаги е същата като датата, от която регламентът се прилага (applicability date). Хората са дали 4-годишен преходен период (от 2018 до 2022), което е по-скоро добре.
                Опитваш се да представиш своя собствен пропуск (че не си се запознал със законодателството) като проблем на брокера (той е трябвало някак да отгатне, че ще продължаваш да искаш да купуваш определени инструменти след определена дата).

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Snipe Разгледай мнение

                  Трябва да отговаряш на две от трите изисквания, т.е. има как.
                  Брокерът, който би ти позволил това, което искаш, би нарушил закона (впрочем аз този закон също не го харесвам, но това не го прави по-малко валиден).
                  Няма как да стане да отговарям 2 от 3 изисквания понеже нямам такива суми в акаунта както и не правя такива сделки на такива стойности.... така,че на текущия етап от живота ми е невъзможно...

                  аз със cfd не работя с тях може да търгувам аз съм дългосрочен инвеститор и е много тъпо,

                  уж забранено от закона ама със cfd става,
                  уж забранено с закон от 2018г ама от няколко дена не мога а 3г си ги търгувах...
                  Не ми върши работа брокер предлагащ cfd, моя акаунт е без leverage ,cash only.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от lenovo Разгледай мнение

                    Точно през карол. същата работа... не може етф за америка и канада.


                    Quantitative Requirements: we must ensure you have satisfied two of the following criteria:
                    • You have carried out trades in significant size (EUR 200,000 or greater) on the relevant market at an average frequency of 10 per quarter over the previous 4 quarters;
                    • Your entire portfolio including cash (and positions not held with IBKR) exceeds EUR 500,000;
                    • You have worked in the financial sector for at least 1 year in a professional position.
                    Няма как ако нямаш 1млн да те класифицират като такъв инвеститор. не търся някой които да прескочи ограниченията а брокер или щатски който да ми позволи да си ги купувам...
                    моята текуща ликвидност е четвърт миллион при брокера, след години ще стигна и 1млн.
                    Но е супер глупаво 3 години да ги търгувам и изведнъж да ги реши да ги спре.

                    Трябва да отговаряш на две от трите изисквания, т.е. има как.
                    Брокерът, който би ти позволил това, което искаш, би нарушил закона (впрочем аз този закон също не го харесвам, но това не го прави по-малко валиден).

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                      Как стои въпроса с търговията през Карол брокер ,на мен са ми казвали че също не можеш да търгуваш американски ETF,но можеш да търгуваш аналозите им в Европа ,имало такива и не са ми казвали че трябва да съм професионален инвеститор,дори питах дали е ок да ми съдействат с първата покупка за да видя как работи платформата им и ми обясниха че ще съдействат ?
                      Карол Брокер не ползвам, но не би трябвало да има разлика с другите. Общият принцип на платформите е, че ако не ти е разрешено да търгуваш даден инструмент, системата няма да ти разреши да приключиш сделката. Доколкото съм гледал, (почти) всички европейски ETF-и са UCITS, т.е. достъпни за дребни инвеститори.

                      Коментар


                      • Интересното е, че при CFD няма такива ограничения. За по-краткосрочна търговия е добре, обаче има и leverage. Не знам дали ще ти свърши работа. Аз ползвам Karoll Dealing.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                          Как стои въпроса с търговията през Карол брокер ,на мен са ми казвали че също не можеш да търгуваш американски ETF,но можеш да търгуваш аналозите им в Европа ,имало такива и не са ми казвали че трябва да съм професионален инвеститор,дори питах дали е ок да ми съдействат с първата покупка за да видя как работи платформата им и ми обясниха че ще съдействат ?
                          Точно през карол. същата работа... не може етф за америка и канада.


                          Quantitative Requirements: we must ensure you have satisfied two of the following criteria:
                          • You have carried out trades in significant size (EUR 200,000 or greater) on the relevant market at an average frequency of 10 per quarter over the previous 4 quarters;
                          • Your entire portfolio including cash (and positions not held with IBKR) exceeds EUR 500,000;
                          • You have worked in the financial sector for at least 1 year in a professional position.
                          Няма как ако нямаш 1млн да те класифицират като такъв инвеститор. не търся някой които да прескочи ограниченията а брокер или щатски който да ми позволи да си ги купувам...
                          моята текуща ликвидност е четвърт миллион при брокера, след години ще стигна и 1млн.
                          Но е супер глупаво 3 години да ги търгувам и изведнъж да ги реши да ги спре.


                          Last edited by lenovo; 26.01.2023, 13:37.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Snipe Разгледай мнение

                            Неслучайно написах "голяма част", а не "всички".
                            За да те класифицират като професионален инвеститор имаш и други опции, като например честа търговия в значителни обеми и 1 година подходящ професионален опит.
                            Така или иначе, ограниченията важат за всички граждани на ЕС и ако търсиш брокер, който да заобиколи (или направо наруши) закона, не мога да помогна.
                            Ползвам няколко брокера, но всички спазват правилата, което аз лично считам за плюс.
                            Как стои въпроса с търговията през Карол брокер ,на мен са ми казвали че също не можеш да търгуваш американски ETF,но можеш да търгуваш аналозите им в Европа ,имало такива и не са ми казвали че трябва да съм професионален инвеститор,дори питах дали е ок да ми съдействат с първата покупка за да видя как работи платформата им и ми обясниха че ще съдействат ?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от lenovo Разгледай мнение

                              За да стана професионален при интерактив трябва да имам над 1млн а аз нямам....
                              и не всичко има аналози в ирландияти кой брокери ползваш.
                              Неслучайно написах "голяма част", а не "всички".
                              За да те класифицират като професионален инвеститор имаш и други опции, като например честа търговия в значителни обеми и 1 година подходящ професионален опит.
                              Така или иначе, ограниченията важат за всички граждани на ЕС и ако търсиш брокер, който да заобиколи (или направо наруши) закона, не мога да помогна.
                              Ползвам няколко брокера, но всички спазват правилата, което аз лично считам за плюс.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Snipe Разгледай мнение
                                Ограниченията при покупка са само за непрофесионални инвеститори, доколкото знам. Т.е. просто трябва да те класифицират като професионален.
                                Между другото, голяма част от американските ETF-и имат аналози, регистрирани в Ирландия.
                                За да стана професионален при интерактив трябва да имам над 1млн а аз нямам....
                                и не всичко има аналози в ирландияти кой брокери ползваш.

                                Коментар

                                Working...
                                X