IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Заплахи от нап по телефона моля за съвет...

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Съвсем справедливо си е.Аз имам онлайн магазини и ми е писнало от OLX продавачи дето се правят на тарикати.Платете си ДДС и мито ,платете на счетоводител,осигуровки и корпоративен данък върху всички продажби и ще ви видя кака ще продавате през 2 лева печалба.НАП съвсем справедливо трябва да ви мачка за да разберете,че укриването на данъци е престъпление.
    п.п.Сега видях,че и данъците били високи.Пробвай в друга държава.Аз съм имал фирма вUK.Там има наистина необлагаем минимум.Ама той стига само за семки и бонбонки.После нагоре данъците стават жестоки.
    Last edited by travelboy; 15.09.2022, 12:37.

    Коментар


    • lenovo, имаш проблем с телефона, ти всъщност като разговаряш с някой от него той чува ли те ?

      Коментар


      • @lenovo, ако декларацията ти стои подадена и заключена в НАП то значи все пак си я подал.
        Така ще си спестиш глобата. До септември по спомен спокойно може да подадеш на хартия коригираща декларация. Ако не разбираш си наеми счетоводител и му плати да ти я попълни.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение
          Любопитна история за закуска и кафе.

          Не работя в НАП, но ако работех, веднага щях да попитам при минимална декларирана заплата и живот под наем откъде идват суровините за производството на мостри за цитираната стойност.

          Мострите обикновено се предоставят на потенциални клиенти. Има ли адресати, които са получавали доста повече или по-редовно от мострите?

          Споделя се за готовност да се регистрира юридическо лице, за да се преодолее проблема с "тормоза". Само регистрацията ще коства около една минимална заплата. Апорт на автомобила ли ще направите, след като нямате друго имущество? Вероятно не сте декларирал и спестявания, с минимален капитал ли ще бъде регистрирано ЕООД-то и ако да, тогава каква полезност виждате в създаването му?

          Очевидно липсват детайли от пъзела. Разкажете ни повече за въпросните мостри и бъдете по-прецизен относно оборота и може би ще получите практичен съвет

          Следя.


          Мострите ми ги подаряват от чужбина когато закупя нещо онлайн,
          изпращани са на различни хора, няма как по пейпал и други плащания защото те искат да са сигурни,че ще получат нещо.


          Нямам намерение да регистрирам още фирми в България , по-скоро бих закрил и бих регистрирал в дръжа държава с по ниски данъци,
          тук не стига,че обират хората с данъци ами и рекет.,

          В българия фирмите плащат по ддс 20% ддс 10% корпоративен данък 5% дивиденден данък + осигоровки,.
          доста данъци а насреща нищо дори нямат собствениците на фирма право да вземат от борсата безработица ако нещо стане..


          Телефона ми е марка леново да.
          Аз не съм счетоводител не разбирам от декларации и не мога нищо да подам, декларацията ми стои подадена и заключена в сайта на нап няма каквода направя.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от lenovo Разгледай мнение
            ......Вместо да се занимават с мен да ходят да гонят хората с коли за по 100 хиляди и нагоре и апартаменти къщи и други.....
            Хората с коли за по 100 хиляди си плащат данъците и затова не ги гонят ...

            А ти хем извършваш данъчни нарушения (да не кажа престъпления), хем в същото време си и нагъл и дириш сметка на НАП. Не си мисли, че някой служител в НАП се е заял с тебе. Нищо подобно - с тебе се е заяла компютърна програма, която анализира приходно-разходната част на всеки един човек в България, и по сложен и дълъг списък с критерии детектира кои от тях извършват данъчни нарушения. И след това името ти светва в червено на екраните на компютрите и ще свети дотогава, докато не си платиш дължимите данъци.

            Аз преди време също имах проблем с НАП (по-скоро имаше сина ми). Докато беше студент той си купи 2 коли на лизинг - за него и за гаджето му. И плащанията по лизинговите вноски ги правех аз, но неговото име светна в компютрите на НАП. И влезе в процедура по искане на документи, която процедура ни изприщи всички, защото се побъркахме да събираме разхи хартийки от десетки институции, докато стане една дебела папка с хартия. И най-отгоре на папката бяха писмените обяснения, които в общия случай включваха едно единствено важно изречение "Баща ми ми даде парите".

            И след това сина ми носи папката в НАП и служителя, който я приема, веднага отваря на компютъра и моето досие, за да види дали не трябва да се започне процедура и против мене. Да, ама там вижда голямо количество платени данъци, много повече като пари от това, което притежавам като имоти, коли и всичко друго, и така приключи одисеята със сина ми.

            Та сега и за тебе - НАП няма да те остави на мира докато не се успокои компютърната му програма, а тя ще се успокои само тогава, когато види платени данъци или когато като сина ми си намериш някой, който е плащал много данъци и поеме ангажимента да те защити с нещо от типа "той продаваше моята стока".

            Коментар


            • Mateev, данъка на е 10%, а 15 %, + осигуровки ( в случая те са основното перо) + лихвите + глобата за закъснения за подаване на ГДД по чл 50. Не съм сигурен, но май е межди 200 и 500 лв според първо или поредно нарушение е.

              Коментар


              • Не знам защо занимаваш хората със собствената си глупост, пък и търсиш съвет как да направиш данъчна измама. Не е ли малко нагло?

                След като си получавал много пъти пари за нещо и си натрупал 5000 лв. сума, това си е чисто търговска дейност, независимо какви оправдания си измисляш. То нали знаеш - дори и престъпниците, в това число убийците, си имат някакво собствено отравдание, и дори сами си вярват на него. Така че забрави за оправданията, защото никой не се интересува от тях.

                Ако питаш мене, просто си плати данъка от 500 лв. (10% от сумата) и това е единственият възможен начин да спиш спокойно. Иначе те чакат големи проблеми. Една 5-годишна проверка ще ти струва много повече пари и нерви да събираш един кашон документи и да пишеш една камара обяснения, и най-накрая пак ще те дадат на прокурор без да им мигне окото. Нали знаеш - държавната администрация е като куче-булдог - захапе ли те, посмътно няма да те пусне докато не те изцеди до капка, и всичко това ще го прави напълно законно. Най-накрая ще се сдобиеш със съдия изпълнител и ще си вчерниш останалия живот. И всичко това за 500 лева данък? Струва ли си?

                ПП: Булдога вече те е захапал, и единственият начин да те пусне, е колкото се може по-бързо да платиш каквото ти искат, без значение дали те са прави или не от позицията на твоята гледна точка.

                Коментар


                • Всичко им излиза. Взимай парите кеш. Или по Пейпал, като подарък.

                  Коментар


                  • Във всички държави има минимален необлагаем доход. Първо трябва да се въведе и в България и след това да се събират данъци от физически лица за търговски сделки.

                    Коментар


                    • Любопитна история за закуска и кафе.

                      Не работя в НАП, но ако работех, веднага щях да попитам при минимална декларирана заплата и живот под наем откъде идват суровините за производството на мостри за цитираната стойност.

                      Мострите обикновено се предоставят на потенциални клиенти. Има ли адресати, които са получавали доста повече или по-редовно от мострите?

                      Споделя се за готовност да се регистрира юридическо лице, за да се преодолее проблема с "тормоза". Само регистрацията ще коства около една минимална заплата. Апорт на автомобила ли ще направите, след като нямате друго имущество? Вероятно не сте декларирал и спестявания, с минимален капитал ли ще бъде регистрирано ЕООД-то и ако да, тогава каква полезност виждате в създаването му?

                      Очевидно липсват детайли от пъзела. Разкажете ни повече за въпросните мостри и бъдете по-прецизен относно оборота и може би ще получите практичен съвет

                      Следя.

                      Коментар


                      • А телефона ти марка Леново ли е ?

                        Коментар


                        • Една стока щом си взел пари за нея (по твои думи около 5000 общо) няма как да я представиш като мостра.Ако щеш и подарък да я пишеш ако куриера пусна спраква, че е събрал пари от получателя от твое име си е търговия. В очите на данъчната администрация това си е търговска дейност. Ако си пращал колети за твоя сметка без куриера да е искал получателя да му плаща нещо тогава е ОК да е мостра, но иначе си е търговия със 100% доказателство, а това е извлечението и документално подплатено с подписи от куриерите.

                          По-добре си плати каквото трябва като те посъветва колегата иначе рискуваш да задълбочиш неволите си.
                          Last edited by bertram; 15.09.2022, 10:26.
                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Това с куриерите се знае от много години и ако продадеш неща за няколко хиляди шанса да те потърсят от НАП нараства значително. Един приятел си продаде така скъпа фотографска техника и го търсиха от НАП после. Щом многократно сте продавали неща през куриера с наложен платеж значи въртите търговия. Аз вече избягвам куриерите и предпочитам лично предаване като продавам нещо по-скъпо именно поради тази причина. Платете си данъка и си преосмислите бизнес модела щом не можете да си плащате данъците. Мострите по принцип са безплатни - да ги тестват хората...

                            Коментар


                            • Само плашат гаргите:-)))) Не могат да ти направят проверка за 10 години назад, а само за 5 :-)))) Няма как да платиш нещо в 14 дневен срок след като не си го декларирал. Затова първо си подай ГДД по ЗДДФЛ по чл. 50. Ще те глобят, че не си я подал в срок, ще си платиш 15% данък на получените суми + лихвите + осигуровките и ще спиш спокоен. Така ще си спестиш много нерви и разправии при една гарантирана проверка за няколко години назад. Успехи!

                              Коментар


                              • Заплахи от нап по телефона моля за съвет...

                                Здравейте нап ме тормозят жестоко,
                                звънят ми почти всеки ден от скрити номера и т.н..
                                направо ми писна,
                                през наложени платежи, през 2021-2022година изпращах с куриери не помня колко точни пратки и пъти, през куриерите еконд/спииди с обща стойност до 5000лв , казах на нап,че са мострени то си и пише на куриера,
                                и те ми казват,че съм бил правел търговия, едва ли не съм въртял миллиони според тях.

                                Не съм си ги декларирал тея неща в декларацията когато подаваха и сега нап ме търсят да плащам данък на тях....
                                само,че аз не съм съгласен с нап защото това са мостри,
                                мострите не знам една част от вас те биват подаряват и давани с дадени продукти и т.н...
                                това,че съм ги продал за някакви символични суми не ме прави търговец.

                                Аз не искам да плащам данък на нещо което си е мое лично имущество и ми е било подарено ама нап не ги разбира това, сега са ми дали срок от 14 дена ако не им платя данъка щели да ми направят пълна ревизия като частно лице, за период за последните 10години можели да ми наложат запори и т.н. и т.н..
                                дайте съвет само плашат гаргите по телефона или да очаквам най-лошото от тях?
                                Това което може да ми запорират е старата кола и банковата ми сметка,
                                не е проблем да си продам колата.

                                Искам да попитам ако има фирма на мое име кат еоод тя ще има ли и тя запори или ? Понеже не знам нап какво точно могат да направят тези мостри са изпращани като частно лице.
                                Мострите са химически.
                                примерно в тях има спирт и други неща.
                                Не може ли да мина като занаятчия или някакси нещо да избягам от глупостите на нап, предишни години не съм имал проблеми.....


                                Крайно несправедливо е при положение,че аз съм обикновен човек нямам никакво имущество освен автомобил за 600лв
                                никакво имущество никакви апартаменти, никакви гаражи, живея под наем в едностаен апартамент. да ме рекетират и заплашват.
                                Последните 20години работя за една и съща минимална заплата...

                                Вместо да се занимават с мен да ходят да гонят хората с коли за по 100 хиляди и нагоре и апартаменти къщи и други.....
                                Не смятам,че е справедливо да им плащам понеже тази година им платих за още една глупост за която нямах пак изобщо нищо общо......
                                И ми е писнало от техните глупости.

                              Working...
                              X