IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Заплахи от нап по телефона моля за съвет...

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от lenovo Разгледай мнение



    Съгласен съм с тебе ама едва ли ще се въведе това трябва да се рекетират хората с 2000лв доходи ,
    а хората продаващи наркотици и продаващи скъпи коли , авто къщи и други мафиоти не се пипат защото няма как.
    Пак гледаме в чуждото канче. Ами продавайте и вие скъпи коли.

    Коментар


    • Римската империя се разпада защото започва да събира високи данъци, срещу които населението не получава нищо. Парите от тях се използват за..ще спестя. Османската империя се разпада пак поради високи данъци срещу които населението не получава..появява се техника, индустрия в Османската империя такива неща няма, правят се железни пътища за влакове..такова нещо няма, а данъците по високи от там където има.

      Коментар


      • Selena2288, не и за физически лица и по принцип данъците в България нямат нищо общо с тези в Офшорните територии където са нулеви много от данъците. А България наистина е толкова малка, че би трябвало да е офшуорна територия, но те офшуорните са лоши а ние сме добри. Те го правят за да привлекат пари да влязат при тях. ЕС не е Целия Свят, известно е че си третират хората като плевели и ги ръсят с данъци като с хербицид, да не могат да виреят и да не се завъждат.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от lenovo Разгледай мнение



          Мострите ми ги подаряват от чужбина когато закупя нещо онлайн,
          изпращани са на различни хора, няма как по пейпал и други плащания защото те искат да са сигурни,че ще получат нещо.


          Нямам намерение да регистрирам още фирми в България , по-скоро бих закрил и бих регистрирал в дръжа държава с по ниски данъци,
          тук не стига,че обират хората с данъци ами и рекет.,

          В българия фирмите плащат по ддс 20% ддс 10% корпоративен данък 5% дивиденден данък + осигоровки,.
          доста данъци а насреща нищо дори нямат собствениците на фирма право да вземат от борсата безработица ако нещо стане..


          Телефона ми е марка леново да.
          Аз не съм счетоводител не разбирам от декларации и не мога нищо да подам, декларацията ми стои подадена и заключена в сайта на нап няма каквода направя.
          Хм, по-ниски данъци от България в момента има само в офшорните зони.

          Наемете си все пак счетоводител и ... адвокат май ще Ви потрябва.

          Коментар


          • В Китай минималния необлагаем доход е 50 000 евро !!!! Китай расте, другите държави по добре да се прекръстят от републики и кралства на Погребални агенции. Примерно Погребална агенция Великобритания, Погребална агенция Германия и така...

            Коментар


            • travelboy, 12500 е скромно но в Лондон, има наем 500 доколкото знам. И по 2000 заплати в Лондон. 15 % на оборот са си много пари, ДДС няма как да не са платили нали ? Той осигуровки няма с тоя доход, нищо няма. Защо не правиш като тях ? Мисля че ако данъците се плащат те ще паднат и държавата ще има повече приходи. Да кажем конкурента ти е продал за 70 хиляди, изглежда сериозно като оборот почти. Стоката му е струвала колко, с ДДС което няма как да не плати като я внася и транспортни разходи които за китайските стоки сега са много, примерно 50 сигурно е платил и 9 като плати данък..изкарал 11000, за които пак има разход труд негов. Един пазач, който работи през два дена му плащат 700-800лв, обаче искат образование хората, заплата и осигуровки има.

              Коментар


              • Ако си 5000 лв на плюс ти идва честитка. Ако имаш над 50к оборот също. Като увеличат ддс-то на 100к при 100к оборот ще те гонят.
                Вие си правете сметката. Един търгаш ми предлагаше 1000лв да му узаконя 50к - абе я се махай от главата ми.
                ПЛАТИ СИ - и следващата година си прави по добре сметката
                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                Коментар


                • Първоначално изпратено от DS66 Разгледай мнение
                  travelboy, по принцип е справедливо тези които са с доход под този необлагаем минимум да не плащат данък за продажби като физически лица, казваш за семки и бонбонки..конкретно колко е ? Продавачи с такъв доход не могат да те конкурират. Как ще те конкурира някой, който няма пари да купи стоката от производителя въобще. Продавате китайски стоки да позная от първи път, как ще я купиш на цената на която я купува търговец на едро с такива доходи и пари с които разполагаш ?
                  Да .Внасям на едро стоки от Китай.Един не може да ме конкурира.Но те са хиляди.И не всички са дребни.Имам познати на които НАП прати честитка за 70 000 оборот.Просто си платиха 15% данък.Без да плащат на счетоводител .Разликите в Китай на едро и дребно не могат изцяло да покрият разликата от 35%(ДДС и корпоративен данък) подръжка на сайтове, счетоводител и др.Необлагаемия в УК е 12500 паунда.Колкото да си платиш наема на скромно жилище.Не цялото разбира се.

                  Коментар


                  • След реформата в държавната администрация ще има купюри с по висок номинал от Алеко Константинов

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от DS66 Разгледай мнение
                      Ето ти пример, има възрастни жени..прави мартеници и ги продава сама. Колко ще изкара от това ? Не е ли добре физически лица, които произвеждат нещата които продават да не плащат данък. Защото е някакъв доход, може да преживява с тези пари, може да ги подари на внучето си, да му купи нещо и ще се завърти локално някаква икономика. За да се засичат данъците трябва да се въведат електронни карти за крайния потребител, купиш нещо и си даваш картата да го въведат и с това и данъка който е платил търговеца, който ти го е продал. После комрютърен софтуер, ще може да следи движението на стоките и данъците. Не става само с възмущение и правила, които са батак, трябва да има ред.


                      Съгласен съм с тебе ама едва ли ще се въведе това трябва да се рекетират хората с 2000лв доходи ,
                      а хората продаващи наркотици и продаващи скъпи коли , авто къщи и други мафиоти не се пипат защото няма как.

                      Коментар


                      • Ето ти пример, има възрастни жени..прави мартеници и ги продава сама. Колко ще изкара от това ? Не е ли добре физически лица, които произвеждат нещата които продават да не плащат данък. Защото е някакъв доход, може да преживява с тези пари, може да ги подари на внучето си, да му купи нещо и ще се завърти локално някаква икономика. За да се засичат данъците трябва да се въведат електронни карти за крайния потребител, купиш нещо и си даваш картата да го въведат и с това и данъка който е платил търговеца, който ти го е продал. После комрютърен софтуер, ще може да следи движението на стоките и данъците. Не става само с възмущение и правила, които са батак, трябва да има ред.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от lenovo Разгледай мнение


                          Аз не продавам наркотици , нито прося по улиците тях кога ще ги погнат.

                          Както казах, аз съм частно лице, имам фирма която плаща ддс , и данъци, включително и на счетоводител , но тя си е с друга дейност.
                          Освен това не съм продал продукти а мостра




                          все едно да отидете в магазина някой да ви даде парче сирене което е 1 грам и вие да му дадете някакви пари и да кажете това е някаква изключителна продажба... все едно коли продавам, а автокъщите който пишат фалшиви фактури и нищо не плащат а другите , там укриват миллиони, а тръгнали мене с оборот между 2 и 5000лв на година да гонят не е ли безмислено това?


                          Да въведат и в БЪЛГАРИЯ
                          необлагаем минимум,.
                          сигурен съм ,че ако имах фирма в юк за тея смешни пари нямаше и 1 лев данък да дължа.
                          Просто пример.
                          Ти отиди и си плати всичко което трябва ,а не си губи времето да се чудиш къде да се скриеш

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от lenovo Разгледай мнение
                            Здравейте нап ме тормозят жестоко,
                            звънят ми почти всеки ден от скрити номера и т.н..
                            направо ми писна,
                            през наложени платежи, през 2021-2022година изпращах с куриери не помня колко точни пратки и пъти, през куриерите еконд/спииди с обща стойност до 5000лв , казах на нап,че са мострени то си и пише на куриера,
                            и те ми казват,че съм бил правел търговия, едва ли не съм въртял миллиони според тях.

                            Не съм си ги декларирал тея неща в декларацията когато подаваха и сега нап ме търсят да плащам данък на тях....
                            само,че аз не съм съгласен с нап защото това са мостри,
                            мострите не знам една част от вас те биват подаряват и давани с дадени продукти и т.н...
                            това,че съм ги продал за някакви символични суми не ме прави търговец.

                            Аз не искам да плащам данък на нещо което си е мое лично имущество и ми е било подарено ама нап не ги разбира това, сега са ми дали срок от 14 дена ако не им платя данъка щели да ми направят пълна ревизия като частно лице, за период за последните 10години можели да ми наложат запори и т.н. и т.н..
                            дайте съвет само плашат гаргите по телефона или да очаквам най-лошото от тях?
                            Това което може да ми запорират е старата кола и банковата ми сметка,
                            не е проблем да си продам колата.

                            Искам да попитам ако има фирма на мое име кат еоод тя ще има ли и тя запори или ? Понеже не знам нап какво точно могат да направят тези мостри са изпращани като частно лице.
                            Мострите са химически.
                            примерно в тях има спирт и други неща.
                            Не може ли да мина като занаятчия или някакси нещо да избягам от глупостите на нап, предишни години не съм имал проблеми.....


                            Крайно несправедливо е при положение,че аз съм обикновен човек нямам никакво имущество освен автомобил за 600лв
                            никакво имущество никакви апартаменти, никакви гаражи, живея под наем в едностаен апартамент. да ме рекетират и заплашват.
                            Последните 20години работя за една и съща минимална заплата...

                            Вместо да се занимават с мен да ходят да гонят хората с коли за по 100 хиляди и нагоре и апартаменти къщи и други.....
                            Не смятам,че е справедливо да им плащам понеже тази година им платих за още една глупост за която нямах пак изобщо нищо общо......
                            И ми е писнало от техните глупости.
                            Не знам защо изобщо пишете всичко това в този форум ?
                            Не го разбирам ?Наистина ?
                            Първо :Няма значение какво си продавал ,на кой ,какво е било и така нататък - продал си с някаква си печалба ,тоест ти търгуваш ,съответно НАП си иска данъците ,и няма да те оставят ,повярвай .
                            В България всеки гледа в паницата на другия и гледа да не плаща за нищо ,като в същото време заведенията са пълни ,магистралите са пълни ,купуват се нови коли ,хората са пълни с пари ,ок чудесно ,но има и данъчни задължения .,
                            Какво означава ,аз съм обикновен човек ?
                            Ми то е пълно с обикновенни хора дето продават пуканки,царевици,сладоледи ,други през интеренет купуват и продават и реализират чудесни печалби ,то дето се вика едно време семкаджиите по стадионите изкарваха повече от тия дето работеха на заплата ,и сега е така ,в което няма нищо лошо ,но хем да печелиш и да се оплакваш че данъчните те преследвали е смешно.
                            Един познат продава така крикове и разните там пособия от автомобилите на старо които джамбазите прибират и после той ги продава за съответните модели ,и него НАП го търсиха и той се крие ,но иначе се хвалеше как дори фирма искал да прави ,та така с лафовете аз съм обикновен човек

                            Коментар


                            • travelboy, по принцип е справедливо тези които са с доход под този необлагаем минимум да не плащат данък за продажби като физически лица, казваш за семки и бонбонки..конкретно колко е ? Продавачи с такъв доход не могат да те конкурират. Как ще те конкурира някой, който няма пари да купи стоката от производителя въобще. Продавате китайски стоки да позная от първи път, как ще я купиш на цената на която я купува търговец на едро с такива доходи и пари с които разполагаш ?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от travelboy Разгледай мнение
                                Съвсем справедливо си е.Аз имам онлайн магазини и ми е писнало от OLX продавачи дето се правят на тарикати.Платете си ДДС и мито ,платете на счетоводител,осигуровки и корпоративен данък върху всички продажби и ще ви видя кака ще продавате през 2 лева печалба.НАП съвсем справедливо трябва да ви мачка за да разберете,че укриването на данъци е престъпление.
                                п.п.Сега видях,че и данъците били високи.Пробвай в друга държава.Аз съм имал фирма вUK.Там има наистина необлагаем минимум.Ама той стига само за семки и бонбонки.После нагоре данъците стават жестоки.

                                Аз не продавам наркотици , нито прося по улиците тях кога ще ги погнат.

                                Както казах, аз съм частно лице, имам фирма която плаща ддс , и данъци, включително и на счетоводител , но тя си е с друга дейност.
                                Освен това не съм продал продукти а мостра




                                все едно да отидете в магазина някой да ви даде парче сирене което е 1 грам и вие да му дадете някакви пари и да кажете това е някаква изключителна продажба... все едно коли продавам, а автокъщите който пишат фалшиви фактури и нищо не плащат а другите , там укриват миллиони, а тръгнали мене с оборот между 2 и 5000лв на година да гонят не е ли безмислено това?


                                Да въведат и в БЪЛГАРИЯ
                                необлагаем минимум,.
                                сигурен съм ,че ако имах фирма в юк за тея смешни пари нямаше и 1 лев данък да дължа.
                                Просто пример.

                                Коментар

                                Working...
                                X