IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Продават NN България

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Интересно кой ще бъде следващия, обявен за продажба?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pjc50313869 Разгледай мнение

      Ооо не се безспокой, за кадърни и можещи хора винаги има място. Или ще ти управлявам пенсийката, или застраховката, или депозитчето на 0-ва лихва Запомни аз какво съм написал! Дискусията става безсмислена за 'инвеститорски' форум.
      Добре де, ама и с вас, светът се пренасити. И индивидуалната ви тежест, на този фон, спада...Разбираш ли, сам, може и супер кадърен да си. Не споря. Ама върховете по фин.индустрия, вече са заети, и участта е наемник до гроб (пенсия), т.к. високите разходи за труд, И при вас, водят до масово заменяне с ИИ...А ти, продължавай да си способен.

      Коментар


      • Вече е ясно, че купувача е KBC group или собствениците на ДЗИ

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pjc50313869 Разгледай мнение

          Ооо не се безспокой, за кадърни и можещи хора винаги има място. Или ще ти управлявам пенсийката, или застраховката, или депозитчето на 0-ва лихва Запомни аз какво съм написал! Дискусията става безсмислена за 'инвеститорски' форум.
          За специалисти по всичко скоро няма да има никаква работа освен общаци в строителството и в земеделието овчари доячи гледачи.Застраховки нямам освен Гражданската на колата а пенсията ми я управлява НОИ колко съжерат толко раздават...Може го всеки овчар.За дискусията си прав.

          Коментар


          • Интересното е, че ФААНГ-овете ги знаехме кои са и преди пет-шест години... т.е. не беше необходимо да ги отгатваме

            Ама бяха много скъпи през 2015г. А сега са 4-5х нагоре

            Първоначално изпратено от representjah
            никой не ти казва че ще успееш да избираш бъдещите ФААНГ

            Коментар


            • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

              Безсмислен труд е да учиш за магьосник дето му викат финансист.Мисълта ми е много ясна това че не ти харесва е друг въпрос.Азс батковци комар не играя те обират такива образовани профани с големи претенции.Съвсем скоро ще станете напълно излишни фалита чука на вратата.В света който идва няма място за вас и ще ви се наложи да пасете овце.
              Ооо не се безспокой, за кадърни и можещи хора винаги има място. Или ще ти управлявам пенсийката, или застраховката, или депозитчето на 0-ва лихва Запомни аз какво съм написал! Дискусията става безсмислена за 'инвеститорски' форум.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pjc50313869 Разгледай мнение
                Мисля, че тук има някакъв проблем с мисловния апарат - тръгвате от това, че образованието е безсмислен труд, минавате през комар и батковци, стигате до някакъв брокер на акции и спекула, и накрая до някакви измамници. И всичко това в няколко несързани изречение. Вземете си изяснете мисълта и със себе си, тогава пишете във форум.

                ПС: мнението на профани за моето образование и професия, благодарение на които изкаравам доста високи за страната ни доходи, доста слабо ме вълнува. Успех с батковците...
                Море, той много точно ти го рече, само дето, говорите на различни езици. А това, кой е профан... В твоята област, може би. Ама тя бъкана от паразити бе. И болезнено хипертрофирана. Какво точно не разбра за батковците, дето променят правилата, според както им изнася? Например това, че всеки батко, си има Батко?
                И още, твоите "доста високи доходи" какво биха значили, ако "само" токът ти спре?

                Не бързай с отговора. Дай го честно. И само на себе си. На нас, може да го спестиш. За нас, той няма особени значение.

                Поздрави, без лоши чувства.

                P.S. Ако не си забелязал: С Петърча, сме в жестока конфликт. (Той го пожела) Обаче, тук, Ти настъпи принципна позиция.



                Коментар


                • Първоначално изпратено от pjc50313869 Разгледай мнение


                  Мисля, че тук има някакъв проблем с мисловния апарат - тръгвате от това, че образованието е безсмислен труд, минавате през комар и батковци, стигате до някакъв брокер на акции и спекула, и накрая до някакви измамници. И всичко това в няколко несързани изречение. Вземете си изяснете мисълта и със себе си, тогава пишете във форум.

                  ПС: мнението на профани за моето образование и професия, благодарение на които изкаравам доста високи за страната ни доходи, доста слабо ме вълнува. Успех с батковците...
                  Безсмислен труд е да учиш за магьосник дето му викат финансист.Мисълта ми е много ясна това че не ти харесва е друг въпрос.Азс батковци комар не играя те обират такива образовани профани с големи претенции.Съвсем скоро ще станете напълно излишни фалита чука на вратата.В света който идва няма място за вас и ще ви се наложи да пасете овце.Запомни хубаво какво съм ти написал

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                    Да учи човек финанси е загуба на време безсмислен неуморен труд.Важното е да си знае мястото и да не играе комар с батковци които му знаят картите и могат да променят правилата по време на играта.Видяхме какво се случи с Робин Худ и Гейм стоп.Човек трябва да се занимава само с това което може и знае и да влага пари само там дето той взема решенията...Щото после се плаче.Финансисти ха ха ха измамници и крадци

                    Мисля, че тук има някакъв проблем с мисловния апарат - тръгвате от това, че образованието е безсмислен труд, минавате през комар и батковци, стигате до някакъв брокер на акции и спекула, и накрая до някакви измамници. И всичко това в няколко несързани изречение. Вземете си изяснете мисълта и със себе си, тогава пишете във форум.

                    ПС: мнението на профани за моето образование и професия, благодарение на които изкаравам доста високи за страната ни доходи, доста слабо ме вълнува. Успех с батковците...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pjc50313869 Разгледай мнение

                      Пич, смея да твърдя, че съм доста наясно със solvency, liquidity, interest coverage и много много други ratios. Както с и оценяването на финансови инструменти (солидно образование с почти 15г. трудов стаж в сектора - отделил съм доста години от живота си да чета и уча по университети, сертификати и клалификации и все още чувствам, че има много още сиви полета в необятните финанси). И докато аз по цял ден гледам котировки и отчети, то за много други хора не е така.

                      Тук говорим за пенсионна сметка на средностатистическия човек - строителен инжинер, лекар, ИТ специалист и т.н. Хора без нужните познания какво е 'External Financing, Percеntage Change in Debt factors' и т.н. Нито разпологат с необходимото време да седнат да прочетат и да разберат какво и как да гледат, нито най-вероятно имат желание да го правят - аз поне ако бях лекар или инжинер, не искам да седна и да уча финанси. За тези хора, пасивният начин на инвестиране дава изключителни предимства пред всичко останало. За последните 100г. SP500 носи средно по 7,5%. Демек, на всеки 10г. комулативно си удвояваш спестяванията само с евтин индексен фонд. Добави 2 ETF-a за цвят с Small-minus-big (value stocks) /Large-minus-small (small cap stocks) експозциция и ще докараш 3-факторния модел на Fama-French. Емпирично, ще си доста над пазарната дохоност, без мн мн да си учил, разглеждал и размятал дебели книги.
                      Да учи човек финанси е загуба на време безсмислен неуморен труд.Важното е да си знае мястото и да не играе комар с батковци които му знаят картите и могат да променят правилата по време на играта.Видяхме какво се случи с Робин Худ и Гейм стоп.Човек трябва да се занимава само с това което може и знае и да влага пари само там дето той взема решенията...Щото после се плаче.Финансисти ха ха ха измамници и крадци

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от representjah

                        ...... Аз го потвърдих с допълнителна информация. Факт е, че подобен метод (наблюдение какво купува жената + да се следи Debt-a на компаниите) работи, и то ПО-ДОБРЕ от средната пазарна доходност (пасивен индекс фонд).

                        ......


                        сори за офтопика има по модерна версия на това какво купува жената, казват му becky portfolio, предполагам ба български ще е кифла етф, тоест всяякакви такива модерни покупки дето се правят без да се интересува колко струват

                        “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Yolo Разгледай мнение

                          Ако си купил и продал на регулиран пазар в ЕС данък капиталова печалба е нула.
                          Коментара ми беше за слуачите, в които се дължи данък..

                          Коментар


                          • Коста Чолаков: С покупката на NN в България имаме достъп до пенсионните фондове
                            Ниските лихви са основен риск за пенсионното осигуряване, посочи главният изпълнителен директор на ДЗИ

                            https://www.investor.bg/biudjet-i-fi...ondove-322030/

                            Първоначално изпратено от pavlin Разгледай мнение
                            похвално е, че сте много информирани, младежи...но къде отиде тук темата за NN !?

                            Коментар


                            • похвално е, че сте много информирани, младежи...но къде отиде тук темата за NN !?
                              Нищо не препоръчвам на никого, нали всеки си има глава над рамената.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от representjah

                                Не съществува търговска стратегия която винаги, и ПО-ВСЯКО време да бие пазара. Естествено че имаш периоди надолу. Дори Бъфтет има губещи години. И СП500 има губещи години. Въпросът е съвсем друг и на него трябва да намериш отовора: дали ПЕЧАЛБАТА ти във всичките години в които си на ПЛЮС, е по-голяма от ЗАГУБАТА в годините които си на загуба. Това е въпроса - крайният резултат от всичките ти ПЕЧЕЛИВШИ сделки е по-висок (имаш печалба) от всичките ти ГУБЕЩИ сделки. Това е същността. Всичко това се отнася за ПРОДЪЛЖИТЕЛЕН ПЕРИОД от време. За мен това са минимум 30 години. За пенсия внасяш от 20 годишнината си до към 65 - т.е. хоризонта ти е поне 40 години. Ще минеш всякави цикли, това е важното.

                                Има и друго - затова ти препоръчах и книгата. Има и base rate-ове. Надявам се знаеш какво са. Това са базовите ти вероятности за успех на стратегията ти ако я спазваш. Колкото по-кратък е периода, толкова по-голяма е вероятността пазара да те бие. Колкото по-дълъг става обаче разглеждания период - толкова по-висока става и вероятността ти да го биеш. Short term pain, long term gain.

                                Проблема накрая опира до главата ти и дали имаш менталния капацитет да оцелееш в трудните години и да продължиш със същата стратегия без да я променяш и частица. Много валю-инвестори псоледната година хвърлиха кърпата..... живеем в интересни времена.
                                Пич, смея да твърдя, че съм доста наясно със solvency, liquidity, interest coverage и много много други ratios. Както с и оценяването на финансови инструменти (солидно образование с почти 15г. трудов стаж в сектора - отделил съм доста години от живота си да чета и уча по университети, сертификати и клалификации и все още чувствам, че има много още сиви полета в необятните финанси). И докато аз по цял ден гледам котировки и отчети, то за много други хора не е така.

                                Тук говорим за пенсионна сметка на средностатистическия човек - строителен инжинер, лекар, ИТ специалист и т.н. Хора без нужните познания какво е 'External Financing, Percеntage Change in Debt factors' и т.н. Нито разпологат с необходимото време да седнат да прочетат и да разберат какво и как да гледат, нито най-вероятно имат желание да го правят - аз поне ако бях лекар или инжинер, не искам да седна и да уча финанси. За тези хора, пасивният начин на инвестиране дава изключителни предимства пред всичко останало. За последните 100г. SP500 носи средно по 7,5%. Демек, на всеки 10г. комулативно си удвояваш спестяванията само с евтин индексен фонд. Добави 2 ETF-a за цвят с Small-minus-big (value stocks) /Large-minus-small (small cap stocks) експозциция и ще докараш 3-факторния модел на Fama-French. Емпирично, ще си доста над пазарната дохоност, без мн мн да си учил, разглеждал и размятал дебели книги.

                                Коментар

                                Working...
                                X