IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ББР отпуска 70 милиона на колекторска фирма.

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

    Начев , лошото е, че мълчи и Банков надзор.

    Погледни срещу какъв договор ББР отпуска 75 млн
    Договорът за залог на ББР е несериозен /документи/

    Интересен е и другият документ, с който от началото на април има ново назначение в ББР
    https://www.moitepari.bg/spravochnik...-dd1693e3c9df/

    Съни, ще ми трябва малко помощ, сега го виждам това и нямам време да търся и потвърждавам.

    1. Вярна забележка за Банков надзор, пропуснал съм ги одеве, а трябваше да започна с тях!
    Временно съм дефектирал

    2. На сайта на Мойте пари не откривам този договор. Не знам защо.

    3. Протоколът от Заседание на НС на ББР е фамозен и ме хвърля в потрес. Разбърква някои мои представи и вярвания и дано се окаже, че аз съм в голяма грешка, щото иначе много зле за институцията и държавата.

    Първо. По формата. Пълна трагедия! Постно, семпло, жалко.
    Разбираме, че от основаването на тази банка, НС е подписал общо 11 протокола - жалки и вероятно все така едностранични документи, чието съдържание буквално ме е срам да обсъждам.
    Ей на това му се вика държавна хранилка.

    Още по формата. Тези хора би трябвало да са каймакът на банкирането, но очевидно не са виждали модерен документ. Как е възможно да разположат подписите на лицата по този начин?!
    Как е възможно да сложат името на секретарката до името на Член на НС?!

    Остават възможности за двусмислие. Решението е така оформено, че в първия абзац се взима някакво решение, после празен ред, после идва нов абзац, който да се чуди човек - КАКВО Е ТОВА? Декларация, уведомление, глашатайство (покрай АПИ глашатайството не трябва да се омаловажава при бойковците - играе важна държавна роля.


    Второ. По съдържанието. Приемаме, че е наша грешка, че не знаем че лицето Живко е станал в някакъв момент Член на УС. А откъде да знаем, като в сайта такова лице няма?! Живко г о знаем от срещите с миноритарите на пиб. Интересно! Човекът там, който правеше впечатление на мъж и управленец се казваше Васил Христов. Ама Христов нещо не можа да свири по гайдата н а цековците.
    Признавам - не знам за Живко. Принципно НС Назначава членове на УС. Може да е станало по-рано. Дано не се опитват индиректно да ни кажат, че това е документът, с който практически назначават Ж за член.
    Качеството и функцията на изпълнителен член е нещо отделно.

    За какво пишат за тези докладни на Човешки ресурси и Правен отдел, не разбирам.
    За лиценз от БНБ не става дума?


    Одобрение на решенията на УС е важно и естествено право и задължение на НС. Тук ми липсва позоваване на съответните членове на закона и Правилника за работа на Съветите, които не могат да се прескачат, че да видим кой какво прави.

    Качамак е това! Ободряват на 07.04 едно решение, което е взето на 06.04. Тези хора не са ли чували, че има правила, срокове и процедури за свикване на заседание. Това да не е семейно оод с 2 лв капитал.

    Да не говорим, че отвсякъде му личи на този документ, че е подписван "на коляно" неприсъствено. Бързешката!

    Коментар


    • Вярно е!
      Ако не беше вярно тия от Пощенска банка щяха да нагиат голяма врява. Щяха да излезнат с опровержение, щаха да кажат че е фалшива новина.
      Щом си мълчат и мишкуват значи е 100% вярно.
      Сега се надяват бурята да не ги засегне много.
      Last edited by mauricio84; 10.04.2020, 16:01.
      Форекс блог

      Коментар


      • aaa как, това не е вярно. тиквата каза че го е уволнил !?!?!?
        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

          О-х, Съни! ......
          ...
          И всички мълчат!
          Мълчат!
          .....
          Начев , лошото е, че мълчи и Банков надзор.

          Погледни срещу какъв договор ББР отпуска 75 млн
          Договорът за залог на ББР е несериозен /документи/

          Интересен е и другият документ, с който от началото на април има ново назначение в ББР
          https://frognews.bg/novini/krediten-...dokumenti.html

          Last edited by съни(тя); 10.04.2020, 19:55.

          Коментар


          • А и да не забравяме, че Ягодин беше CEO на ББР преди години. Познава и двете банки и може да конструира подобен заем и сделка.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

              Този въпрос може да се реши с едно писмо до гръцката Юробанк с въпрос дали има промяна на избора на колекторска фирма, оповестено пред акционерите им миналата година и за каква сума. И има ли договор със СГ Груп ЕАД дъщерната им с 99,99 Юробанк България? Още по-добре, ако писмото е от медия
              Инфото изтече преди няколко дни, мисля че май първо в 24 часа. Там писаха, че банките са две - Общинска и Пощенска. После и още няколко медии. Ако това не беше вярно дали от Пощенска нямаше да излязат веднага с позиция, а ще оставят да ги замесват в един от най-големите скандали? Най - малко щяха да звъннат в 24 часа и да искат да се махен новината. Фактът, че няма реакция от тях е показателен. Вече колко точно е голям техния пакет и този на общинска това само в ББР си знаят. Тия 350 млн. към еос мисля, че бяха договорени още преди година. Няма да се изненадам да има и още скелети. Все пак се готвят за преглед от ЕЦБ.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от derk Разгледай мнение
                ...
                п.п. според мен Пощенска банка беше замесена в случая, с цел някой да си оправдае кражбите. ако това е така очаквам до няколко дни позицията на банката, а може и да не изразят такава, ако процедурите им за отношения в държавите, в които оперират не допускат това.
                някъде може и да съм сбъркал, не несъществено, за мен ще бъде удоволствие да видя и други мнения и допълнения.
                Този въпрос може да се реши с едно писмо до гръцката Юробанк с въпрос дали има промяна на избора на колекторска фирма, оповестено пред акционерите им миналата година и за каква сума. И има ли договор със СГ Груп ЕАД дъщерната им с 99,99 Юробанк България? Още по-добре, ако писмото е от медия

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pavlik5 Разгледай мнение

                  При Ризова Мерудиев каза ,че обезпечението е самия пакет лоши кредити ,в който имало недвижимости за 150 -200 мил.лв.
                  И се хвалеше колко :добра" сделка бил направил.
                  И още колко много пари е взел от чужди банки и фондове ,защото вярвали на него и екипа му.
                  Интересно колко вяра биха имали ,ако банката не беше собственост на държавата ?
                  Точно подобни заеми се отпускат след издаване на държавни гаранции по нови външни заемни споразумения на ББР

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                    Забравяш за Пиреус, почти целият пакет е от там!
                    Пиреос Б-я присъства в отчетите на майката на Пощенска от миналата година, това е линка за ФО към 30.09, но мисля същото беше и към полугодието, а и за 1то трим., макар да се чакаше решение на КЗК, https://www.eurobank.gr/-/media/euro...idated-eng.pdf
                    През март 2019та групата Юробанк Гърция 2019 пуска съобщение, че е избрала след преговори с няколко международни колекторски фирми EOS Matrix(София) за продажба на портфейла от лоши корпоративни кредити за 350 млн Евро. на Пощенска банка Когато се структурира подобен портфейл ми е трудно да си представя, че Пиреос не присъства в сметките..

                    Есента на 2018та, когато афишираха сделката, Пиреос Б-я има общо в баланса около 800млн Евро кредити(около 700-корпоративни). Лоши кредити от тях за около 60 млн Евро, които бяха обект на обсъждане. Пиреос, както и Пощенска имат отделни дружества за голямата част от ипотечните кредити, като това на Пиреос, остана собственост на гръцката Пиреос.

                    Юридически Пощенска стана правоприемник на Пиреос през ноември 2019таhttps://www.postbank.bg/for-Piraeus-customers
                    Сделката с EOS Матрих се е очаквало да бъде финализирана през март 2020.
                    Къде тук се намесва С Г Груп ЕАД?
                    Има съвпадение на време, но дотам.

                    Общинска има общо активи за около 700-800 млн Е и ако има нейно участие ще е пренебрежимо(да речем 10млн).

                    Въпросът е чии са лошите кредити за 250 млн Евро, които се твърди от Мвродиев, че са обезпечението по заема към С Г Груп ЕАД?
                    Ако не са на Пощенска, чии са? И кой се прикрива?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от derk Разгледай мнение
                      Зад фоновия режим виждам това:
                      Пощенска банка продаде преди повече от година пакет от лоши бизнес кредити на един чужд оператор и в момента не би трябвало да има (с малки изключения) проблемни бизнес кредити. преди около година купи Пиреус за 75 000 000 евро, като преди покупката гръцкия собственик се освободи от около 1,45 милиарда евро лоши кредити. най-вероятно Пощенска банка е наследила пакет лоши потребителски кредити от Пиреус и също така има свои лоши потребителски кредити. Именно този пакет е продаден на СГС, и то при спазване на правилата на свободната конкуренция. Малко отклонение - ако продаваш нещо сериозно като стойност би трябвало да искаш някакви гаранции от купувача и така възниква въпроса кой е дал гаранция на СГС груп. Другия въпрос който изниква е колко е голям пакета от тези лоши кредити? Ако тръгнем от цената на която е купена банка Пиреус следва, че този пакет не е по- голям от 50-60 милиона евро (имайки предвид, че преди Пиреус има едно сериозно освобождаване от лоши кредити). Ако лошите кредити на Пиреус са 60 000 000 евро, също толкова са и лошите кредити на Пощенска, следователно говорим за портфейл от лоши кредити около 240 милиона лева.Като имаме предвид цената на която се търгуват тези дългове, цената би трябвало да е около 20 000 000 лева. Портфейла на другата замесена банка няма да го коментирам. И при един такъв кредит (75 000 000) лева възниква въпроса какво е обезпечението. Някой каза, че е 530 милиона лева. Поглеждайки назад във времето тази сума я виждаме като стойност на един портфейл от лоши кредити, купен от същия този колектор, от една българска банка, след емитиране на облигационен заем на стойност 238 милиона лева, купен изцяло от продавача. Та след всичко това възниква един сериозен въпрос кой, на кого, защо и как помага/
                      п.п. според мен Пощенска банка беше замесена в случая, с цел някой да си оправдае кражбите. ако това е така очаквам до няколко дни позицията на банката, а може и да не изразят такава, ако процедурите им за отношения в държавите, в които оперират не допускат това.
                      някъде може и да съм сбъркал, не несъществено, за мен ще бъде удоволствие да видя и други мнения и допълнения.
                      При Ризова Мерудиев каза ,че обезпечението е самия пакет лоши кредити ,в който имало недвижимости за 150 -200 мил.лв.
                      И се хвалеше колко :добра" сделка бил направил.
                      И още колко много пари е взел от чужди банки и фондове ,защото вярвали на него и екипа му.
                      Интересно колко вяра биха имали ,ако банката не беше собственост на държавата ?

                      Коментар


                      • Зад фоновия режим виждам това:
                        Пощенска банка продаде преди повече от година пакет от лоши бизнес кредити на един чужд оператор и в момента не би трябвало да има (с малки изключения) проблемни бизнес кредити. преди около година купи Пиреус за 75 000 000 евро, като преди покупката гръцкия собственик се освободи от около 1,45 милиарда евро лоши кредити. най-вероятно Пощенска банка е наследила пакет лоши потребителски кредити от Пиреус и също така има свои лоши потребителски кредити. Именно този пакет е продаден на СГС, и то при спазване на правилата на свободната конкуренция. Малко отклонение - ако продаваш нещо сериозно като стойност би трябвало да искаш някакви гаранции от купувача и така възниква въпроса кой е дал гаранция на СГС груп. Другия въпрос който изниква е колко е голям пакета от тези лоши кредити? Ако тръгнем от цената на която е купена банка Пиреус следва, че този пакет не е по- голям от 50-60 милиона евро (имайки предвид, че преди Пиреус има едно сериозно освобождаване от лоши кредити). Ако лошите кредити на Пиреус са 60 000 000 евро, също толкова са и лошите кредити на Пощенска, следователно говорим за портфейл от лоши кредити около 240 милиона лева.Като имаме предвид цената на която се търгуват тези дългове, цената би трябвало да е около 20 000 000 лева. Портфейла на другата замесена банка няма да го коментирам. И при един такъв кредит (75 000 000) лева възниква въпроса какво е обезпечението. Някой каза, че е 530 милиона лева. Поглеждайки назад във времето тази сума я виждаме като стойност на един портфейл от лоши кредити, купен от същия този колектор, от една българска банка, след емитиране на облигационен заем на стойност 238 милиона лева, купен изцяло от продавача. Та след всичко това възниква един сериозен въпрос кой, на кого, защо и как помага/
                        п.п. според мен Пощенска банка беше замесена в случая, с цел някой да си оправдае кражбите. ако това е така очаквам до няколко дни позицията на банката, а може и да не изразят такава, ако процедурите им за отношения в държавите, в които оперират не допускат това.
                        някъде може и да съм сбъркал, не несъществено, за мен ще бъде удоволствие да видя и други мнения и допълнения.
                        Last edited by derk; 10.04.2020, 11:21.

                        Коментар


                        • https://www.youtube.com/watch?v=jJZ38ka42xc
                          #ДЕНЯТ20 #live 8.4.20 По TV+ и TV1

                          ИНТЕРЕСНИ КОМЕНТАРИ С В.ДРЕМДЖИЕВ..

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                            Онзи ден си задавах същите въпроси, не намерих никакви смислени отговори и при липса на нещо по-добро, пуснах линк
                            С.Г. Груп - Агенция за събиране и управление на ...

                            Сам ще видиш, отваря се нещо странно, хем е сайт, хем не е!

                            Кръстили са се агенция, а вътре пише за ООД.
                            Тотален хаос, нищо не им се разбира.
                            Явно няма сайт.
                            А има служители???
                            Може да проверите в НОИ дали се плащат осигуровки на някой от тази фирма.
                            Форекс блог

                            Коментар


                            • Мисля , че е по темата ,...Щото пак изпреварихме западняците
                              Брюксел ще позволи на правителствата да влязат в капитала на компаниите, засегнати от коронавируса

                              Моля админа да не го трие - много е важно
                              https://www.expansion.com/economia/2...f538b45ba.html
                              В краен случай може да го премести в тема политика или ПИБ
                              Last edited by Protokol; 10.04.2020, 11:09.
                              За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mauricio84 Разгледай мнение
                                [B][I]Не е хубаво ние миряните да се месим в делата на Светците, но все пак ще попитам.
                                Тази фирма Свети Георги има ли уеб сайт,
                                Онзи ден си задавах същите въпроси, не намерих никакви смислени отговори и при липса на нещо по-добро, пуснах линк
                                С.Г. Груп - Агенция за събиране и управление на ...

                                Сам ще видиш, отваря се нещо странно, хем е сайт, хем не е!

                                Кръстили са се агенция, а вътре пише за ООД.
                                Тотален хаос, нищо не им се разбира.

                                Коментар

                                Working...
                                X