IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ББР отпуска 70 милиона на колекторска фирма.

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Не е хубаво ние миряните да се месим в делата на Светците, но все пак ще попитам.
    Тази фирма Свети Георги има ли уеб сайт,
    имал ли офис, има ли телефон.
    Има ли хора които са служители на тази фирма???
    Търсих в нета нищо не намерих.
    Някой ходил ли е в офис на Свети Георги????
    ​​​​​​​
    Last edited by mauricio84; 10.04.2020, 08:52.
    Форекс блог

    Коментар


    • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

      Ще допълня въпроса си
      Знае ли някой със сигурност, че лошите заеми, обезпечение по заема от ББР са от Пощенска и Общинска?
      .............
      О-х, Съни! Да видим, дали до края на поста ще се въздържа от нещо нецензурно, че ми е баш на езика.
      Първо, трябва да ти благодаря за по-старата статия, която не съм чел. Вчера дадох линк в другата тема към пресната статия на Капитал, която я виждам и при теб, но предпочетох да се въздържа от разсъждение по веригата - дпс, КОЙ, пиба, хидропроектантите и т.н.

      Понеже въпросът ти е отправен към тези, които знаят със сигурност, ще се въздържа от отговор.
      Можем да приложим някакъв вид аналогия. В средата на декември, в продължение на седмици се препирахме - кому и за колко са продадени лошите кредити на банка пиб. За чест на форумците, имаше доста коректни преположения, които по-късно бяха потвърдени частично от Н.В. Живота. В отчетите цъфна една сума от около 54 млн. приходи от цесии, което чудесно се връзваше с онези цедирани вземания за 538 млн. Малко по-късно лъсна и името на купувача.
      Казвам, че потвърждението е частично, доколкото обвързаностите са видимо по-дълбоки. До степен, че вече не мога да съм сигурен за реалността и номиналността в собствеността и за парите на акционерите.

      И всички мълчат!
      Мълчат!
      Скоро ще станат три месеца от връщането на проспекта. И пак мълчание!
      Очевидно са забравили за публичен статут, понятието disclosure никога не са го чували.
      Регулатор и правителство, а май и ЕЦБ - всички жмят. Щот е Ковида.

      Ако продължа идеята си за аналогията - склонен съм да вярвам, че след още не много дълго време и тази обстоятелства ще лъснат.
      Накрая нещата винаги лъсват, дори става ясно къде е Черния Петър.
      Не е изключено дири да има отделни дребни операции с активи на Пощенска, дори Общинска, ама те вероятно са от вида - прикритие на основната диря.
      През годините във форума многократно и по разни поводи се е повтаряла онази логическа задача, тип абдуктивно съждение - Патешкия тест. Какво да добавя - сещам се само, че едно нещо като изглежда и мирише на Л., много вероятно да е Л.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

        Ще допълня въпроса си
        Знае ли някой със сигурност, че лошите заеми, обезпечение по заема от ББР са от Пощенска и Общинска?

        За Пощенска знам, че от няколко години работи главно с дъщерното тук дружество на немската EOS Group при разчистване на проблемни портфейли. Преди 4 години EOS Матрикс купи пакет с необслужвани потребителски кредити.
        Миналата година Пощенска беше обявила, че има сключено споразумение с EOS Матрикс за портфейл от 350млн.Е корпоративни кредити.
        Подобни прехвърляния отнемат месеци и вероятно в края на миналата или началото на тази трябва да бъде финализиран договора.

        След като миналата година Пощенска подготвя този портфейл какво би наложило и в какви месеци са се състояли преговори със С Г Груп за нов пакет лоши кредити за около 250млнЕ, по думите на Мавродиев(Общинска, ако има едва ли е по-голям от няколко десетки млн)?
        А ако е същият пакет, но с намален обем, кое би наложило смяна в последния момент и избор на СГ груп?
        Мнения?

        Ето и малко повече за сделката от миналата година
        "Пощенска банка“, част от Eurobank Group, и ЕОS Матрикс България, подразделение на една от водещите международни компании за управление на дългове EOS Group, сключиха споразумение за продажба на портфейл от фирмени кредити.

        След финализирането на сделката EОS Матрикс поема управлението на общ дълг за над 350 млн. евро, предава Bloomberg, като се позовава на съобщение на банката.

        Сделката е приключена в резултат на преговори между Eurobank Group и няколко международни компании, специализирани в управление на дългове, сред които е избрана EOS Матрикс, съобщава Bloomberg TV Bulgaria.
        https://www.investor.bg/biudjet-i-fi...na-eos-279779/

        Забравяш за Пиреус, почти целият пакет е от там!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
          Има ли достатъчна информация, че червените заеми, които ще изкупува СГ груп са от Пощенска и Общинска банка, освен уверенията на Мавродиев и Ко?

          Споменатите активи за 500млн странно приличат на друг източник
          https://www.capital.bg/biznes/finans...vitelen_izpit/

          както и едни 30млн, които щяла да спечели ББР ...някога
          https://www.capital.bg/biznes/finans..._75_mln_lv_za/
          Ще допълня въпроса си
          Знае ли някой със сигурност, че лошите заеми, обезпечение по заема от ББР са от Пощенска и Общинска?

          За Пощенска знам, че от няколко години работи главно с дъщерното тук дружество на немската EOS Group при разчистване на проблемни портфейли. Преди 4 години EOS Матрикс купи пакет с необслужвани потребителски кредити.
          Миналата година Пощенска беше обявила, че има сключено споразумение с EOS Матрикс за портфейл от 350млн.Е корпоративни кредити.
          Подобни прехвърляния отнемат месеци и вероятно в края на миналата или началото на тази трябва да бъде финализиран договора.

          След като миналата година Пощенска подготвя този портфейл какво би наложило и в какви месеци са се състояли преговори със С Г Груп за нов пакет лоши кредити за около 250млнЕ, по думите на Мавродиев(Общинска, ако има едва ли е по-голям от няколко десетки млн)?
          А ако е същият пакет, но с намален обем, кое би наложило смяна в последния момент и избор на СГ груп?
          Мнения?

          Ето и малко повече за сделката от миналата година
          "Пощенска банка“, част от Eurobank Group, и ЕОS Матрикс България, подразделение на една от водещите международни компании за управление на дългове EOS Group, сключиха споразумение за продажба на портфейл от фирмени кредити.

          След финализирането на сделката EОS Матрикс поема управлението на общ дълг за над 350 млн. евро, предава Bloomberg, като се позовава на съобщение на банката.

          Сделката е приключена в резултат на преговори между Eurobank Group и няколко международни компании, специализирани в управление на дългове, сред които е избрана EOS Матрикс, съобщава Bloomberg TV Bulgaria.
          https://www.investor.bg/biudjet-i-fi...na-eos-279779/
          Last edited by съни(тя); 09.04.2020, 23:25.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mauricio84 Разгледай мнение

            Ти си голям поет.

            Сега чета това
            http://glasove.com/categories/skanda...-yavi-pred-ecb

            Много ми е интересно кое е истината.
            Статията няма автор, не знам дали е практика за "Гласове"
            Но е пълна с неточности, меко казано
            Като се почне от твърдението, че СГ груп била лидер в колекторския бизнес. Може и да стане след тази сделка, подкрепена от ББР . Постави под съмнение и ...почти всичко останало
            Last edited by съни(тя); 09.04.2020, 22:02.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Вълчо-34 Разгледай мнение

              Е то това е цялата смешка - всичко се знае на най-най-най-високо ниво. А на нас ни казват - те, на, уволних ги.....
              И какво като ги е уволнил.
              Аз такива хора трябва затвор а не уволнение.
              Аз като открадна 10 милиона и ме уволнят ми правят услуга. Отивам да си харча парите.
              Форекс блог

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Вълчо-34 Разгледай мнение

                Е то това е цялата смешка - всичко се знае на най-най-най-високо ниво. А на нас ни казват - те, на, уволних ги.....
                Не може да се изключи това. Стилът му е такъв - да се намеси във всичко и да даде "добро". После пък - по отношение на всичко, което е за разказване и показване, се тръбят тържествени фанфари: Аз направих, аз платих милЬОните, построих магистралите, купих самалЬотите!

                За нефотогеничните случаи се мълчи, пък ако нещо се развони, то тогава винаги ще се намери някоя "гад", която да познае справедливия му гняв!

                Та така, стилът и методът му са такива на Б ти Х, а установените правила на комуникация в държавата ни по принцип и традиционно са такива, че нещата отиват нагоре - до върха. Не ми се вярва, да не е знаел.

                Малко ретроспекция: Още някога - в соца, възможно най-много проблеми, дори и най най-идиотски такива се вдигаха до ниво Ген.Директор. Големите простотии, Ген. Директорът решаваше с презрителн-назидателна усмивка и управленски замах, но и при най-малкото замирисване на истински проблем, веднага вдигаше нивото до Зам.Министър. Предполагам, че така се е стигало до върха на държавата, дори за банални въпроси. Такава ни беше обществената и административната култура.

                Много често и отколе, безбройните управленски нива в нашата държавна администрация са съставители и преносители на докладни записки, които във възможно най-драматични краски прехвърлят проблемите "горе". Мастити директори носят папки по стълбите с възможно най-кахърни и ангажирани физиономии. На това в нашата страна му викат "отговорна" РАБОТА.
                Коментарите ми за новата "демократична" РБългария са от общ, културен характер, но в интерес на истината нямам преки наблюдения за процесите на тази територия. От 91-а нямам нищо общо с държавна работа.

                Има още нещо, което не изключвам. На всички, които са устроени на работа за съответните заслуги към партията-държава гепп, им се връчва една папка със формалните им длъжностни характеристики. Не изключвам хипотезата, че в един допълнителен неформален разговор, на съответните субекти им се свежда в подходяща форма, че освен освен официалната ДХ ще изпълняват и други задачи. Най-важната от тях е, че ако се създаде сериозна ситуация, при коят о са заплашени върховни интереси на партията, която е вся и всьо за цялата им група, те ще бъдат пожертвани като бушони. Да си знаят!
                Мерудиев още след учредяването през 2006 известно време игра ролята на икономически експерт на групата, тъй че г изнае тези работи и сегашният му рев, че началниците са знаели за операцията, няма да свърши добре.

                Вече доста писах по случая, ама в други теми, не ми се повтаря, нямам неяснотии тук.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение

                  То да са само вещите лица...
                  След това са инспектори, директори, за над 1 млн съвет на директорите, над 10 млн надзора трябва да даде разрешение...

                  Така че, всички съгрешихте, всички ненужни станахте.....
                  Е то това е цялата смешка - всичко се знае на най-най-най-високо ниво. А на нас ни казват - те, на, уволних ги.....
                  И това ще мине ...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                    Ако филмът "Свети Георги" стане хит могат да изкарат и продължението- "Свети Петър"
                    Дано Бог да не намеси скоро и Свети Петър да им намери подобаващо място на тези хора.
                    Защото такива хора закон не ги лови.
                    Форекс блог

                    Коментар


                    • Този кредит може ли да се тълкува като опит за прикриване на държавна помощ? Европата май не ги харесва много тия неща.
                      Last edited by Kildirim_Bei; 09.04.2020, 19:32.
                      Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                      ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                        Ако филмът "Свети Георги" стане хит могат да изкарат и продължението- "Свети Петър"
                        Мисля че продуцентите трябва се замислят за ,, Изкуплението Шоушенк,, като епичен завършек. Щот иначе публиката нема да е много доволна от тези бози които и предлагат.
                        Last edited by Todor Sabev; 09.04.2020, 16:19.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

                          От продуцентите на КТБ.....От режисьора на НАПЛийкс..... С главното участие на актьорите в "Изкуплението Булгартабак", "Не знам какво направи Комисията по хазарта" и "Малка къща в Есте парк"......
                          Ако филмът "Свети Георги" стане хит могат да изкарат и продължението- "Свети Петър"

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

                            Нали преди банката да отпусне кредита, вещи лица ще трябва да оценят обезпечението. Обикновено оценката е значително под пазарната, за да може да се реализира бързо.
                            Няма как да стане, ако всичко не е сготвено предварително
                            То да са само вещите лица...
                            След това са инспектори, директори, за над 1 млн съвет на директорите, над 10 млн надзора трябва да даде разрешение...

                            Така че, всички съгрешихте, всички ненужни станахте.....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

                              От продуцентите на КТБ.....От режисьора на НАПЛийкс..... С главното участие на актьорите в "Изкуплението Булгартабак", "Не знам какво направи Комисията по хазарта" и "Малка къща в Есте парк"......
                              Ти си голям поет.

                              Сега чета това
                              http://glasove.com/categories/skanda...-yavi-pred-ecb

                              Много ми е интересно кое е истината.
                              Форекс блог

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mauricio84 Разгледай мнение
                                От създателите на КТБ .
                                От продуцентите на КТБ.....От режисьора на НАПЛийкс..... С главното участие на актьорите в "Изкуплението Булгартабак", "Не знам какво направи Комисията по хазарта" и "Малка къща в Есте парк"......
                                Life won't wait for you.

                                Коментар

                                Working...
                                X