IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

p2p платформи и кредити, пирамида или Да

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • На който му е интересно:

    https://blog.mintos.com/breaking-dow...nterest-loans/

    https://blog.mintos.com/is-it-the-lo...-that-matters/

    http://explorep2p.com/p2p-investing-risks/

    http://explorep2p.com/collateraluk/

    https://www.bloomberg.com/news/artic...eads-in-market

    На английски са и са дългички, но дават общ поглед над нещата.

    Лично мнение: Високорискова инвестиция, сравнима с продуктите причинили кризата през 2007-2008, но значително по-малка като обем за момента. Схема на Понци - има случаи в Китай. Ако нещо изглежда прекалено хубаво за да е истина...Всеки има глава на раменете си и всяка инвестиция трябва да се предхожда от due diligence. А иначе в краткосрочен период докарва нелоша доходност. В момента средно за латвийските и естонските платформи е 11% годишно. В заключение: не инвестирайте пари, които не можете да си позволите да загубите.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от panther Разгледай мнение
      Автора има мнение и го е писал.
      АвторЪТ е свободен да споделя личното си мнение навсякъде, където намери за добре. НО! Винаги има едно НО! Поднасяйки го на обществено място трябва да се обоснове. В противен случай личното мнение се превръща в клевета. Ако не е способен да го докаже, може да си го споделя у тях с жена си.
      Иначе всеки може да има лично мнение. Примерно аз може да смятам, че някой случаен супермодератор или журналист е лъжец, но много ще се замисля дали да го посоча с пръст във форум без да имам доказателства.

      Всяка прилика с действителни лица и събития е случайна.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от panther Разгледай мнение
        А как точно се "доказва" понци схема?
        Идея си нямам как точно се "доказва" Понци схема. Затова очаквам този, който разнася тези твърдения да ни покаже как се прави. Иначе всичко останало са празни приказки и клевети.

        Коментар


        • ИмаШЕ банки работили 10 години, големи, лицензирани официално от БНБ, под постоянен контрол от БНБ и всички органи на държавата, банки на годината няколко пъти...
          Автора има мнение и го е писал. Който иска - да вкарва в р2р. Повечето от целокупния бг народ така или иначе са големи разбираччи и едва ли четат тук. А как точно се "доказва" понци схема?

          Коментар


          • Студент се напил много и отишъл на изпит. На вратата среща приятел и го пита:
            - Какво имаше?
            - Ботев. Да знаеш, че професорът е малко глух, така че само споменавай от време на време Ботев и ще ти пише шестица.
            Влиза ученика и тегли тема за Ботев. Почва да говори на професора:
            - И така. Вчера бяхме в един много як бар. Ботев. И се напихме много. Ботев. Срещнахме много яки момичета. Ботев. Поканих една от тях вкъщи. Ботев. Тя дойде. Ботев. Ботев. Ботев...
            - Аре стига с тоя Ботев и ми разкажи какво стана после бе.

            Та и тук така, но вместо Ботев г-н mpy_yordanov ни повтаря Понци, Понци, Понци....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

              ето ти проста защита
              някой ти гарантира главница от 100% и 12% лихва при това ти дава 1% бонус докато се зарибиш (първи 90 дни)

              в системата влизат 12% от кредитополучателя

              сложи 10% лоши кредити

              А кажи сега кой плаща тези 10% фири. Дедо Господ, Дедо Коледа, организатора на схемата (да не е луд? с какво? с таксите по обслужване на кредита? ми той административни разходи няма ли?)

              Ясно виждаш че сметката не излиза без нови вложители. А при криза и 20%+ лоши кредити и отлив на вложители коня отива в реката

              Математико, математико, защо ми куцаш толкова и къде блях в 5ти клас, че не мога да реша едно логическо равенство

              Не е препоръка за покупко продажба на цк взиване на решения и участие в схеми, инвестиционни или Понци
              Тук май бъркаш - максималният разрешен лихвен процент на който отпускат фирмите за бързи кредити е 50%.
              Справка статия от Капитал - "В момента законният максимален годишен процент на разходите, който може да се налага на кредити, е 5 пъти законната лихва за забава, която е 10%. Така почти всички небанкови кредити се отпускат при ГПР от 50%."
              Та 50-12%(лихва) -20%(лоши кредити) =18 % - дори печалба им остава дори да не отпусктат на максималната.
              Last edited by Kire; 14.09.2018, 20:39.

              Коментар


              • Първо: Темата е манипулативна. Така откритата тема си е направо обвинение за финансови престъпления, а факта че има платформи, които работят от години и са се доказали не се споменава.
                Второ: Има вече такава тема за P2P инвестиции във форума и може да се пише там.
                Трето: Няма нищо сигурно или гарантирано на тоя свят. Има рискове, които всеки си преценява.
                Та накратко предлагам темата да се закрие и да се пише в другата по-стара тема. За да е всичко на едно място.
                Иначе всеки има право на мнение стига да не го налага на другите и да не обвинява без доказателства.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Vatman Разгледай мнение
                  Всички лихвари, кредитни посредници и др. подобни дето се нароиха са чисто и просто измамници и измекяри, поради което най-малкото не трябва нормален човек да се занимава с тях...
                  Римският император Веспасиан (юли 69-23 юни 79г.) силно увеличил данъците, като най-голям присмех заслужил с данъка за обществените тоалетни. Според разказа на Светоний, синът му Тит Флавий изразил открито несъгласие с налагането на този данък, но в отговор Веспасиан взел една шепа монети, пъхнал ги под носа на сина си и му казал „Не миришат, нали?“

                  Коментар


                  • Всички лихвари, кредитни посредници и др. подобни дето се нароиха са чисто и просто измамници и измекяри, поради което най-малкото не трябва нормален човек да се занимава с тях...
                    Location: Terminal Island
                    Institution: FBI Correctional Facility
                    Jurisdiction: Unknown

                    Коментар


                    • Ето линк към Естонската финансова комисия, където е лиценза на Iuvo за кредитен посредник:

                      https://www.fi.ee/index.php?id=18382...ity&eid=118322

                      Коментар


                      • Така, никой не твърди, че в тези схеми няма рискове, но да се лепи Понци етикет е направо безотговорно. Някои от платформите съществуват от повече от десет години. Под надзора са на финансови регулатори от различни страни в ЕС. Бондора дори на три. Не мисля, че ако бяха такава пирамида нямаше да ги разкрият отдавна. В Китай е друго, там съществуват хиляди такива платформи практически неконтролируеми. Мине-немине време и някоя гърми и завлича парите на вложителите. Но не мисля, че и трябва да се слага знак за равенство между всички.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

                          ето ти проста защита
                          някой ти гарантира главница от 100% и 12% лихва при това ти дава 1% бонус докато се зарибиш (първи 90 дни)

                          в системата влизат 12% от кредитополучателя

                          сложи 10% лоши кредити

                          А кажи сега кой плаща тези 10% фири. Дедо Господ, Дедо Коледа, организатора на схемата (да не е луд? с какво? с таксите по обслужване на кредита? ми той административни разходи няма ли?)

                          Ясно виждаш че сметката не излиза без нови вложители. А при криза и 20%+ лоши кредити и отлив на вложители коня отива в реката

                          Математико, математико, защо ми куцаш толкова и къде блях в 5ти клас, че не мога да реша едно логическо равенство

                          Не е препоръка за покупко продажба на цк взиване на решения и участие в схеми, инвестиционни или Понци
                          Тук липсва едно необходимо условие, а именно лихвата, на която се отпускат кредити. Можеш да цъкнеш в нета и да се смаеш каква е всъщност. А тези 12%, в които си се загледал, са всъщност най-високата и направо недостижима ставка.
                          Колкото до събираемостта, не мислиш ли, че фирмите не само съществуват от много години, а именно и през кризата се нароиха още повече? В момента има отлив от бързи кредити поради евтините заеми от банки.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

                            Виж, в момента има едно движение на идиотите по света, които твърдят, че земята е плоска. Като ги понатиснат за доказателства отговорите са "коспирация" или неща от рода "а па вие сте много 'убави".
                            В свободна държава живеем и всеки може да дрънка каквото си пожелае, но смятам, че е уважително към събеседниците да се аргументира. Това повтаряне "Понци, Понци..." много ми прилича на "конспирацията" на идиотите.
                            С уважение
                            два поста по надолу съм написал математически защо схемата не излиза

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

                              точно така
                              червените флагове са толкова много, че светят по силно от слънцето

                              всеки си решава сам

                              аз съм споделил моето решение за мен си

                              да не кажат аматьорите след години "къде бяха старите кучета, че не ни предупредиха"
                              еми ето предупредени сте

                              Не е препоръка за участие или неучастие в Понци и други схеми
                              Виж, в момента има едно движение на идиотите по света, които твърдят, че земята е плоска. Като ги понатиснат за доказателства отговорите са "коспирация" или неща от рода "а па вие сте много 'убави".
                              В свободна държава живеем и всеки може да дрънка каквото си пожелае, но смятам, че е уважително към събеседниците да се аргументира. Това повтаряне "Понци, Понци..." много ми прилича на "конспирацията" на идиотите.
                              С уважение

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

                                Това е така. Тези рискове съществуват. Но не забелязвам отговори на тези въпроси в писаницата на г-н mpy_yordanov.
                                Че той кой беше? Нито журналист, нито финансист - точно като морско свинче

                                Коментар

                                Working...
                                X