IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Искане за представяне на документи и писмени обяснения от задължено лице

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Да, пръво трябва да разбереш какво искат от теб тези. После своята реакция ще обмисляш.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Иван Давидов Разгледай мнение
      От НАП днес са решили да ме изненадат и са ми пратили "искане за представяне на документи и писмени обяснения от задължено лице". Искат ми данни за 6 години назад, от началото на 2012-та до края на 2017-та. Честно казано, много съм изненадан, защото за 13 години, откакто се занимавам с инвестиции на фондовите пазари, такова нещо не ми се беше случвало.

      Дори не знам дали това искане от НАП е свързано с инвестиционната ми дейност. В документа, който ми пратиха, пише следното:
      [ATTACH=CONFIG]n3329803[/ATTACH]


      Аз не виждам някакво основание от страна на НАП да ме търсят за каквото и да било, а и в самия документ, както се вижда от screenshot-а, не пише нищо в тази връзка.

      Имам много сериозно питане - познавате ли свестен адвокат и/или счетоводител, които да ми помогнат с комуникацията от/към НАП по случая?

      Предварително благодаря на всички за съветите и насоките!
      Моя съвет , преди да се допиташ да адвоката или счетоводител да разбереш , какво точно искат, а не да гадаеш . Като ги посетиш лично и се опиташ да извлечеш информация и по възможност да формулират точните изисквания в писмен вид. . За да имаш някаква основа , когато отидеш при адвокат или счетоводител. Подаването на информацията предарително може да те вкара в капан, хубаво е да разбереш точно каква информация имат за да са предприели тази акция спрямо теб.

      Послеслов.
      Ситуацията е направо иронична даже смешна , но не и за теб. Ако погледне комуникацията между нас двамата в темата инвестиционно злато. Мисля че не бъркам човека. Мисълта ми в изразения пост беше е как можем да се защитим чрез анонимно притежание на злато. За да не бъдем налазени от престъпници или държавни чиновници. А относно данъците всеки трябва да си ги плаща. И въобще не казвам че ти не си изряден платец. След тази случка вече си разбрал за какво иде реч. Успех с решаването на проблема, надявам се да не е нещо сериозно.





      Иван Давидов
      Junior Member 04.03.2018, 15:41
      Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
      Как стои проблема с анонимността при покупко продажба. Вариант ли да придумаш някой непознат , примерно бездомник да сключи сделката вместо теб. Малко разсъждавам като престъпник , но не се знаем какво ще е бъдещето.

      Иван Давидов
      Вариант ли е да не си плащам данъците? Да не декларирам нищо в данъчните декларации? Да си получавам заплатите брутно, а не нетно? А вариант ли е да не плащам в ресторанта, примерно ако накарам някой бездомник да седи с мен и после внезапно си тръгна?
      Last edited by Todor Sabev; 04.05.2018, 10:59.

      Коментар


      • Искане за представяне на документи и писмени обяснения от задължено лице

        От НАП днес са решили да ме изненадат и са ми пратили "искане за представяне на документи и писмени обяснения от задължено лице". Искат ми данни за 6 години назад, от началото на 2012-та до края на 2017-та. Честно казано, много съм изненадан, защото за 13 години, откакто се занимавам с инвестиции на фондовите пазари, такова нещо не ми се беше случвало.

        Дори не знам дали това искане от НАП е свързано с инвестиционната ми дейност. В документа, който ми пратиха, пише следното:
        Click image for larger version

Name:	nap.jpg
Views:	1
Size:	92.1 КБ
ID:	3329803



        Аз не виждам някакво основание от страна на НАП да ме търсят за каквото и да било, а и в самия документ, както се вижда от screenshot-а, не пише нищо в тази връзка.

        Имам много сериозно питане - познавате ли свестен адвокат и/или счетоводител, които да ми помогнат с комуникацията от/към НАП по случая?

        Предварително благодаря на всички за съветите и насоките!
      Working...
      X