IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коя застрахователно компания застрахова срещу земетресение?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Dordje Разгледай мнение
    Аз съм застрахователен посредник. Към Алианц застраховка всички рискове за жилище от 100 квадрата излиза около 330лв., като себестойността на застрахованият актив е 77 000лв.
    Към Групама цената е 160лв а себестойността на застрахованият актив е 80 000лв. Тези 40% промоция към Алианц не знам как да ги тълкувам
    Коя точно застраховка? Защото цената, която АЗ изчислявам на промоция е 163.24 лв... за всички рискове - наводнения, природни бедствия, тръбопроводна вода, късо съединение, пожар разбира се, земетресение, злоумишлени действия.

    Казваш, че си посредник - говориш за две компании - брокер ли си? Тогава... щях да ти предложа да прокоментираме колко комисионченце туряш на тебе - ама няма, не е тактично явно

    Черкезов, за ЗС 77 бимберици - 117 лева на година - устройват ли те? Със земетресение, но БЕЗ злоумишлени действия, защото надали ще ти потрябват - разбира се това ти ще го решиш.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • [QUOTE=Черкезов;n3325015]
      Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
      Подзастраховането - Черкезов - е когато застраховаш нещо на ного под реалната му стойност... защото плащането на


      Благодаря за подробният коментар братко. Но ако има над застраховане, това не е ли по вина на застрахователа, че не е предупредил клиента? И как се определя реалната стойност на застраховките?
      Сигурно има и такива застрахователи, при които комерсиалството стои над почтенството.

      Стойността трябва да е сходна с пазарната. Разбира се - ако някой твой апартамент пазарно струва 100 Б горе-долу, а ти си го застраховал на 105 - никой няма да тръгне да се заяжда за малка разлика - 5-6 докъм да кажем 10-12%. Но няма как апартамент дето струва 100 Б да го застраховаш за 200 - може, първо трудно ще мине и ще бъде одобрена, а ако стане - ще ти платят 100-110 Б при тотал щета.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
        Черкезов, да беше се сетил да направиш една рискова застраховка срещу Падре и Станчо при Импето сега щеше да си милионер..

        Импов , какво ще кажеш за застраховките на ДЗИ..
        Не ги познавам, нямам мнение. Чувал съм, че имат самоучастие 3-4%, но без да съм го видял, не мога да твърдя със сигурност.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


          Ако не се "впрегна", размисля, след като съм "преброил до 10" и не пиша онова, което ми е на върха на езика - нещата остават "на самотек"...

          Освен това /признавам!/, имам симпатии към една компания, в която също съм работил преди време... , т.е. - защитавам компанията от собствените ѝ некомпетентни служители! Сигурно е, че една компания има ГОЛЕМИ ЗАГУБИ, които в повече от случаите се дължат на некомпетентността, поради незаинтересованост на служителите ѝ...

          Може да не я защитавам по правилния /според някои/ начин, но аз така разбирам нещата.
          С горното, абсолютно съгласен! От личен опит.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение

            Бях забравил дадени неща, ама ме подсетиха...

            Много му се "впрягаш" на Митьо МОГЪЩИЯ. Нема сми... )))

            Ако не се "впрегна", размисля, след като съм "преброил до 10" и не пиша онова, което ми е на върха на езика - нещата остават "на самотек"...

            Освен това /признавам!/, имам симпатии кам една компания, в която също съм работил преди време... , т.е. - защитавам компанията от собствените ѝ некомпетентни служители! Сигурно е, че една компания има ГОЛЕМИ ЗАГУБИ, които в повече от случаите се дължат на некомпетентността, поради незаинтересованост на служителите ѝ...

            Може да не я защитавам по правилния /според някои/ начин, но аз така разбирам нещата.

            Коментар


            • Черкезов, свършиха ли ти паретата от Падре..Направи си и застраховка измама , че все на измамници се набучваш..Абе ти още ли си доктор..

              Коментар


              • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


                Приятелю, все ме засичаш!!!

                Би трябвало да отчиташ, че ОСНОВНА теза на моите опоненти е моята "анонимност" и моето многониковство!

                Никовете нямат значение, но ако искам да съм МОГЪЩ - това не се получава от избрания ник! Правилно ли разсъждавам? За мен - ДА!
                Бях забравил дадени неща, ама ме подсетиха...

                Много му се "впрягаш" на Митьо МОГЪЩИЯ. Нема сми... )))

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                  Черкез,
                  дай парата на мене. Като удари земестресение ако не те затрупа ще ти дам същия отговор като застрахователите - пАри нема фалирааме

                  ++++++++

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение

                    Той черкеза е свикнал да фръля парЕ на халос, та му е все тая.

                    п.п. Пак да питам - кой ти беше стария ник?

                    Приятелю, все ме засичаш!!!

                    Би трябвало да отчиташ, че ОСНОВНА теза на моите опоненти е моята "анонимност" и моето многониковство!

                    Никовете нямат значение, но ако искам да съм МОГЪЩ - това не се получава от избрания ник! Правилно ли разсъждавам? За мен - ДА!

                    МОГЪЩЕСТВОТО може да дойде със знанията и компетенциите ни... /но това е дъъъълга тема, а и сега не ми се лафят празни приказки.../


                    АКО още веднъж ме попиташ за ника ми - не бих могъл да те разбера - след подобно пространно обяснение! )))

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение

                      Той черкеза е свикнал да фръля парЕ на халос, та му е все тая.

                      п.п. Пак да питам - кой ти беше стария ник?
                      Зарко?!

                      Коментар


                      • Черкез,
                        дай парата на мене. Като удари земестресение ако не те затрупа ще ти дам същия отговор като застрахователите - пАри нема фалирааме

                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


                          Ето на! Сега вече го свари неподготвен!!!
                          ....

                          Все пак парите са си ваши и вие решавате движението им!... ))
                          Той черкеза е свикнал да фръля парЕ на халос, та му е все тая.

                          п.п. Пак да питам - кой ти беше стария ник?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Dordje Разгледай мнение
                            Аз съм застрахователен посредник. Към Алианц застраховка всички рискове за жилище от 100 квадрата излиза около 330лв., като себестойността на застрахованият актив е 77 000лв.
                            Към Групама цената е 160лв а себестойността на застрахованият актив е 80 000лв. Тези 40% промоция към Алианц не знам как да ги тълкувам

                            Почна да става интересно...

                            Най-общо - застрахователите използват различни актюери при дефиниране на своите рискове..., но и самите рискове не са "едно към едно" - съпоставими... От своя страна актюерите използват различни статистически данни, НО И различни методики...

                            Компилацията от различни фактори - дава право на застрахователите, след като отчетат и своите разходи, но и щетимостта от разни периоди в компанията - да отсекат: тове ще бъде!

                            Коментар


                            • [QUOTE=Черкезов;n3325015]
                              Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                              Подзастраховането - Черкезов - е когато застраховаш нещо на ного под реалната му стойност... защото плащането на


                              Благодаря за подробният коментар братко. Но ако има над застраховане, това не е ли по вина на застрахователа, че не е предупредил клиента? И как се определя реалната стойност на застраховките?

                              Ето на! Сега вече го свари неподготвен!!!

                              На мен също ми е интересно какво би ти отговорил /след като се консултира където трябва - лошо няма, де..., ако му дадат точната информация, ако не импровизира, не на последно място - ако я разбере добре и ако я е запомнил/....

                              Вижте сега, един неангажиращ съвет: предварително проучете офертата в Централния офис, щом държите да направите при импето - а той само може да ви вземе паричките и да напише платежния документ. Това не е подигравка! Казвам го, за да имате необходимата сигурност!

                              Обясненията - лед като прочетете Общите условия и след това - зададете въпросите си в Централата!

                              Друг начин на действие /придобиване на компетенции ТУК!/ - бих оприличил на самоубийство... ))

                              Все пак парите са си ваши и вие решавате движението им!... ))

                              Коментар


                              • Аз съм застрахователен посредник. Към Алианц застраховка всички рискове за жилище от 100 квадрата излиза около 330лв., като себестойността на застрахованият актив е 77 000лв.
                                Към Групама цената е 160лв а себестойността на застрахованият актив е 80 000лв. Тези 40% промоция към Алианц не знам как да ги тълкувам
                                ГДБОП- гражданско движение за борба с организираната политическа престъпност.

                                Коментар

                                Working...
                                X