IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коя застрахователно компания застрахова срещу земетресение?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от [B
    maverick [/B]

    ;n3325477]

    Казваш - едва тогава ще стане МИТЬО МОГЪЩИЯ...?! ))))))))))))))

    Не зная какво ще стане от него, но тоя, същият - НЯМА да прочете нищо повече, защото това за него са излишни неща.

    За него същественото се състои в това:

    - да се самовеличае като "могъщ",

    - да пише тук неверни свои интерпретации на законите, които трябва да познава като "А-БЕ",

    - да си губи времето с всякакви тъпотии и глупави коментари,

    - да пише тъпи лозунги в т.нар. си "кантора",

    - да се възприема като "наставник" за младите и неопитните,

    - да влиза в безсмислени спорове и да ползва мъгляви "аргументи", които черпи единствено от болното си въображение и импровизации, които нямат общо с истината...

    .................................................

    Всичко това не му дава възможност да отдели времето, за да бъде компетентен в сферата, в която работЕЛ...


    ............................................


    Ти сам, maverick - видя ли как той влезе в капанЧЕТО, което му подсказах с това "многоникОВСТВО"?

    Аз съм най-лошото творение на форума - според императора "криещият се зад много никове"...

    Схвана ли сега, че не е важно дали познаваш материята! Важно е, че се "криеш"!

    Интересно е, какво точно скривам?

    Крия ли знанията, които имам?

    Съветвам ли грешно хората тук?

    Правя ли недопустими импровизации при тълкуването на законите в една сфера?


    .................................................. ......


    Та, въпрос към императора: нека посочи зад кои никове "се крие" "криещият се зад много никове" - и каква е истинската му същност? Различни тези ли защитава зад своите различни никове?


    Прогноза: очаквам императора да напише обширно есе по зададените горе въпроси...


    ... за него това е лесно и също за него: това отменя необходимостта да чете Нормативна база и да я тълкува правилно!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение
      Глупости на търкалета...
      ....
      Когато почнеш да отговаряш правилно и пълно на зададените ти тук въпроси - аз САМ ще кажа, че си надраснал себе си - тогава ще можеш и да ме "изпитваш"...
      Казваш - едва тогава ще стане МИТЬО МОГЪЩИЯ...?! ))))))))))))))

      Коментар


      • Глупости на търкалета...

        императора, посочи ми тук нещо, с което не си съгласен от казаното от мен в областта на нормативната база, която движи застраховането.

        Защо сам ти не я познаваш и не поднасяш информацията на хората, които се интересуват тук, а им говориш фантасмагории? Няколко пъти те засичам след твоите коментари да даваш подвеждаща ги информация, или пък да използваш във връзка с това внушения, които подсказват, че ти не познаваш материята.

        Всяка твоя импровизация тук е вредна - не сама за потенциалните ти клиенти. Тя е вредна и за теб, самият!

        Не е трудно, дори 10 години по-късно - да четеш /с разбиране/ и правилно да тълкуваш Нормативната база, която движи всяка дейност. Чете се, тълкува се, пита се за неясните неща, защото те са неясни само за хората, които почват сериозно да се занимават в една сфера...

        Изобщо не ме интересуват дадените от теб тук "примери". С подобни примери се занимава всеки застрахователен посредник /НАЕМЕН РАБОТНИК/!

        Всички тук вече са наясно дали точно ти - императора - имаш основания да ме "изпитваш" ТУК! Ега ти Калиткото, който си ти... ))

        Вземай се в ръце и учи Закона, правилниците и наредбите!

        Когато почнеш да отговаряш правилно и пълно на зададените ти тук въпроси - аз САМ ще кажа, че си надраснал себе си - тогава ще можеш и да ме "изпитваш"...

        Дотогава - кротувай и чети!... и . не влизай с измислени от теб "отговори", с които подвеждаш колегите тук!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение



          Когато сам създадеш застр. компания - едва тогава ще можеш да си позволиш всякакви интерпретации..., дори и такива, които те водят към фалита еднопосочно, като горната твоя изцепка...

          Докато това не стане - нямаш право да не работиш по правилата, които спазва твоя застраховател, от когото си нает - именно като НАЕМЕН РАБОТНИК!

          Добре е, че са ти поставили ограничения в подписваческите правила, иначе наистина можеш да бъдеш опасен за твоят работодател.., но не че сега не си, защото при един гаф от твоя страна - нали знаеш, че ако не можеш да покриеш загубите на работодателя ти - то има едно заведение, което не ти пожелавам...

          /хайде - де не продължаваме..., дано четеш с внимание, но и ДАНО РАЗБИРАШ, че не съм ти враг, а точно напротив - желая да ти помогна, но и го правя ТУК, с информацията, която сам ти нямаш!/

          Аха, когато си гледах само комисиона (както ти ме обвиняваше) бях лош - сега, когато гледам интересите на клиента, пак съм лош... какво да се коментира повече? Да защитаваш интересът на клиентът НЕ означава да се нарушават правилата, то в много случаи няма и как да стане това !!! Според тебе може ли да се пусне застраховка на къща (например) със задна дата - защото на някой преди три дена къщата му изгоряла и той чак сега се сеща, че било хубаво да има застраховка? давам ти теоретичен пример? Или някой да си направи човешка, след като вече е умрял?

          Да предложиш някому по-изгодният продукт - за 160 лв, вместо за 320 - както коментирахме по-долу - и да му направиш възможните и допустими от компанията отстъпки - ТОВА е да защитаваш интересите на клиента !!!

          Да направиш на някой застраховка живот, която не само да му носи пари ако пукне, но по възможност да му даде голяма вероятност да спечели и без да му се случва нищо, ТОВА е да защитаваш интересите на клиента !!!

          Да го консултираш по всяко време и да му съдействаш, дори след години, дори и вече да не получаваш комисиони от него - ТОВА е да защитаваш интересите на клиента !!!

          Ако той има дългосрочна човешка застраховка в друга компания, да не го ръчкаш да си я прекрати на загуба, само и само да си направи при тебе, ТОВА е да защитаваш интересите на клиента !!!

          Да му обясниш да не застрахова къща, струваща 20 000 за 100 000, защото всъщност 80 000 му струва парцела, ама той не прави разлика - ТОВА е да защитаваш интересите на клиента !!!

          ТОВА е правилото, което следвам - ЗАЩОТО МИ Е ПИСНАЛО - от хора, които казват "Бе, да му вземем парите на този, пък каквото стане после" - дори последният с такова мислене, когото нарязах здраво, ми се води пряк ръководител... това също е факт.



          Въобще не искам повече да се разправям с тебе, дето не си ми враг - ти - криещият се зад много никове.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение

            Ми той не работи вече там.
            Не мога да твърдя със сигурност, но са му побелели косите от разни императори... ..., еее, винаги има шефове, които са подчинени на императорите...Подценяваш "могъществото" на императорите...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение

              Ми - да нареди на шепа си да му дойде на крака в "кантората", където е написал изцепките си по стените... ))

              Той ще му се яви веднага... ))
              Ми той не работи вече там.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение

                И къде ще го търси?
                Ми - да нареди на шефа си да му дойде на крака в "кантората", където е написал изцепките си по стените... ))

                Той ще му се яви веднага... ))

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                  .......................

                  Общи условия съм чел достатъчно - и кодекси, но аз имам МОЙ КОДЕКС, който спазвам и той е прост, от само три точки - първата е, че ЗАСТРАХОВАТЕЛЯТ ЗАЩИТАВА ПРЕДИ ВСИЧКО ИНТЕРЕСИТЕ, ВКЛЮЧИТЕЛНО ФИНАНСОВИТЕ НА СВОЯТ КЛИЕНТ !!!

                  Който е идвал в кантората ми..........
                  Можеш да напишеш всякаква тъпотия на стената си, дори и тая, която противоречи на клаузите в Кодекса за застраховане, но това не те прави автоматично знаещ.

                  Преди години тук пак спорихме по въпроса, но ти си забравил това... Ще ти го напомня:

                  Когато сам създадеш застр. компания - едва тогава ще можеш да си позволиш всякакви интерпретации..., дори и такива, които те водят към фалита еднопосочно, като горната твоя изцепка...

                  Докато това не стане - нямаш право да не работиш по правилата, които спазва твоя застраховател, от когото си нает - именно като НАЕМЕН РАБОТНИК!

                  Добре е, че са ти поставили ограничения в подписваческите правила, иначе наистина можеш да бъдеш опасен за твоят работодател.., но не че сега не си, защото при един гаф от твоя страна - нали знаеш, че ако не можеш да покриеш загубите на работодателя ти - то има едно заведение, което не ти пожелавам...

                  /хайде - де не продължаваме..., дано четеш с внимание, но и ДАНО РАЗБИРАШ, че не съм ти враг, а точно напротив - желая да ти помогна, но и го правя ТУК, с информацията, която сам ти нямаш!/


                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                    Хайде скрий се бе - ЖАЛЪК СИ !!!!

                    Неслучайно казах какво съм ЧУВАЛ, не съм твърдял категорично нищо !!! Напротив - казах, че НЕ МОГА ДА ТВЪРДЯ СЪС СИГУРНОСТ, че имат тази неизгодна клауза, защото не съм я виждал, казах, че НЕ ГИ ПОЗНАВАМ !!!

                    Чети бе - чети какво говорят хората и не изопачавай думите им !!!

                    Относно другото - брокерчето казва една цена (висока) - аз казвам реалната - НАПОЛОВИНА !!!! Който не вярва, че това е цената - да заповяда - да си застрахова домът, сам да види колко пори ще плати. Това ли ми е "събирането на пари" - по което съм бил специалист - да давам 50% по-ниска оферта от уж реалната?

                    Общи условия съм чел достатъчно - и кодекси, но аз имам МОЙ КОДЕКС, който спазвам и той е прост, от само три точки - първата е, че ЗАСТРАХОВАТЕЛЯТ ЗАЩИТАВА ПРЕДИ ВСИЧКО ИНТЕРЕСИТЕ, ВКЛЮЧИТЕЛНО ФИНАНСОВИТЕ НА СВОЯТ КЛИЕНТ !!!

                    Който е идвал в кантората ми, знае - че тоя кодекс виси в рамка над бюрото ми !!!

                    Аре, отплувай !!!

                    Правиш ли разлика между твоето изречение: "Не мога да твърдя със сигурност!" и ВНУШЕНИЕТО, което правиш и другото, което трябва да посъветваш някой, който се колебае тук, а именно:

                    ПРОЧЕТИ ОБЩИТЕ УСЛОВИЯ за застраховането по конкр. полица, за да знаеш ДАЛИ застрахователят е фиксирал самоучастие /и с колко то ти намалява застр. премия, НО ПЪК ТИ РЕДУЦИРА плащането при щета!

                    .........................................


                    императора - не ми казвай да отплувам, защото в този случай аз защитавам необходимостта - колегите ТУК да получават ДОСТОВЕРНА ИНФОРМАЦИЯ, която ти НЕ можеш да им дадеш! /ти защитаваш твоят комисион, но на мен не ми пука дали искаш, или не - да получиш своите компетенции - дори и тук!/ Щом влизаш в темата - ще говориш по същество! Повтарям: чети и ни цитирай ТУК Нормативната база!

                    Не импровизирай, защото изкривяваш информацията!

                    Коментар


                    • Хайде скрий се бе - ЖАЛЪК СИ !!!!

                      Неслучайно казах какво съм ЧУВАЛ, не съм твърдял категорично нищо !!! Напротив - казах, че НЕ МОГА ДА ТВЪРДЯ СЪС СИГУРНОСТ, че имат тази неизгодна клауза, защото не съм я виждал, казах, че НЕ ГИ ПОЗНАВАМ !!!

                      Чети бе - чети какво говорят хората и не изопачавай думите им !!!

                      Относно другото - брокерчето казва една цена (висока) - аз казвам реалната - НАПОЛОВИНА !!!! Който не вярва, че това е цената - да заповяда - да си застрахова домът, сам да види колко пори ще плати. Това ли ми е "събирането на пари" - по което съм бил специалист - да давам 50% по-ниска оферта от уж реалната? ИЛИ той предлага на клиентите не най-изгодната оферта, а такава - от която да прибере по-сосен комисион - това не е ли същото?

                      Общи условия съм чел достатъчно - и кодекси, но аз имам МОЙ КОДЕКС, който спазвам и той е прост, от само три точки - първата е, че ЗАСТРАХОВАТЕЛЯТ ЗАЩИТАВА ПРЕДИ ВСИЧКО ИНТЕРЕСИТЕ, ВКЛЮЧИТЕЛНО ФИНАНСОВИТЕ НА СВОЯТ КЛИЕНТ !!!

                      Който е идвал в кантората ми, знае - че тоя кодекс виси в рамка над бюрото ми !!!

                      Аре, отплувай !!!
                      Last edited by Императорът; 19.04.2018, 22:13.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                        Комисионченцето на брокерите е ясно.
                        В България продължават да се правят застраховки с 3-4 покрития и 20 изключения на покрит риск.

                        Това брокерите редовно го скриват. Общите условия на компаниите повсеместно ги няма онлайн, а се дават като притурка към вече сключена застраховка.

                        В България има фрапираща нужда от Риск консултанти!!!
                        Много важен момент! Не всеки може да постави въпроса...

                        При желание - но това става САМО И ЕДИНСТВЕНО в Централата на ЗК - всеки може да постави въпроса за това, дали може да му бъде тарифиран някой от изключените рискове! Това се решава от БАШ-шефа или от посочен от него подшеф.

                        Разбира се, че цените на подобни рискове - са високи! Освен това може да се предяват и допълнителни условия от застрахователя, които стартират действието на изключеният риск, ЕДВА след като са представени окомплектованите и докрай спазени предписания на застрахователя, допълнени с някакъв документ, най-често наричан ДОБАВЪК - към конкретен застр. договор /полица/, която добавък не може да има срок, по-голям от падежа на сключената застр.полица...


                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


                          Ако ти липсва информация и не ти се чете - иди при г-н Ялъмов, за да ти обясни кой-как си "туря комосионченцето"!
                          И къде ще го търси?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                            ..........................

                            Казваш, че си посредник - говориш за две компании - брокер ли си? Тогава... щях да ти предложа да прокоментираме колко комисионченце туряш на тебе - ама няма, не е тактично явно

                            ..........................
                            императоре - НОВИ ВНУШЕНИЯ, които НЯМАТ ОБЩО с действителността! Очевидно /за пореден път!/ - ти казвам - не познаваш Нормативната база в застраховането! Стига вече импровизации! Не подвеждай хората!

                            Отделно - не познаваш и дейността на застрахователните брокери, за да пишеш горното!

                            Не ти ли писна вече, да ти правя КОНКРЕТНИ забележки, по които ти нямаш мнение? Ако нямаш коректно мнение - пиши тук цитати от нормативната база в застраховането, която - ако не е спазена - застраховател, брокер, агент - всички подлежат на санкции и могат да бъдат атакувани по съдебен ред!

                            Хайде, ако не те затруднявам - потърси в Кодекса за застраховането текста, който съм подчертал горе - с точната формулировка. Отново ти повтарям - стига импровизации, защото и самият ти имаш договор с фиксиран комисион, а "не си го туряш сам" - както пишеш горе.

                            Всъщност - при тия твои импровизации на тема застраховане - може да се допусне това, че сам си го "туряш на тебе" /комисионченцето/... Виж цитата горе!

                            Ако ти липсва информация и не ти се чете - иди при г-н Ялъмов, за да ти обясни кой-как си "туря комосионченцето"!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                              Не ги познавам, нямам мнение. Чувал съм?????????????????, че имат самоучастие 3-4%, но без да съм го видял, не мога да твърдя със сигурност.
                              Императора, стига вече импровизации! "Чувал бил той!"

                              Императора, НЕ СИ ЛИ ВСЕ ОЩЕ ЧУЛ ДРУГОТО /долу го писах!!!/

                              Няма - аз чух! ИМА: АЗ ПРОЧЕТОХ В ОБЩИТЕ УСЛОВИЯ!

                              Императора - личи си, че силната ти страна НЕ Е застраховането, а събирането на пари от застраховането! Престани да подвеждаш колегите във форума, защото повечето от тях те превъзхождат по много параграфи ТУК и им е необходимо съвсем малко, за да се ориентират в същността на застраховането!

                              За наше съжаление, въпреки твоите ангажименти в областта - ти подвеждаш хората тук С НЕТОЧНА ИНФОРМАЦИЯ или с произволните си интерпретации. Застраховането - и ВСЯКА клауза в договорите - СА ТОЧНО ФОРМУЛИРАНИ и правят целият процес /на застраховане и ликвидация на щетите/ - ясен за хората, които го познават, а не за такива като теб, на които информацията минава покрай ушите ГОДИНИ НАРЕД! Не импровизирай, защото грешиш и може да подведеш много хора тук!

                              Коментар


                              • Комисионченцето на брокерите е ясно.
                                В България продължават да се правят застраховки с 3-4 покрития и 20 изключения на покрит риск.

                                Това брокерите редовно го скриват. Общите условия на компаниите повсеместно ги няма онлайн, а се дават като притурка към вече сключена застраховка.

                                В България има фрапираща нужда от Риск консултанти!!!

                                Коментар

                                Working...
                                X