IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Избор на брокер

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Един сайт със сравнения на брокери...
    https://brokerchooser.com/broker-comparison

    Коментар


    • Първоначално изпратено от NigerianPrince Разгледай мнение
      Какво мислите за Degiro ?
      Може ли да се се открие сметка от БГ.
      Сметка може, не съм убеден дали е точно от бг. Приятели ги ползват и са доволни. Комисионните са супер ниски. За американските са дори пъти по-ниски от ИБ. Освен това няма проблем с трансферирането на парите из Европа. Има изветни въпросителни колко реални са покупките. Но парите пътуват и в двете посоки безпроблемно.

      Аз лично не съм ги ползвал, така че е добре да се попрочете първо.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от asdiwan1234 Разгледай мнение
        Мерси за изчерпателния отговор! След като помислих и разучих по-задълбочено и аз сякаш съм на мнение, че с такива малки суми няма смисъл да се излиза в Европа или САЩ, та се ориентирам към БФБ.
        Почвай някъде. Дори и на БФБ. Не чакай да се събере сума. И с 1000 лева няма грижа. Просто заделяй ежемесечно и добавяй някаква сума, да речем 5% от дохода си. Няма да забележиш, как парите се натрупват.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Иван Давидов Разгледай мнение
          EFOCS - преди няколко месеца бях в офиса на Евро-Финанс и там разговарях с Павел Николов, който е Head of International Financial Markets. От гледна точка на професионализъм, човекът си разбира от работата и то напълно! Плтформата им все още е много дървена и уж трябваше и те да имат нова платформа още преди няколко месеца, но това май си остана само на думи. Иначе условията им за търговия в Германия са повече от прилични - все едно търгуваш нa БФБ, само че с минимална комисионна 2 EUR. И с 1000 лева човек може да търгува в чужбина, ако ползва услугите на Евро-Финанс. Проблемът там е платформата, която е допотопна.

          IB - Бият всички по всякакви параграфи, що се отнася до достъп до пазари. Комисионните са според зависи кой ти е introducing брокера. Според мен е лоша идея човек да се опитва да излиза на международните пазари с малки суми, защото комисионните са твърде големи, но всеки си решава. За покупка на европейски акции, минималната сума, която има смисъл да се инвестира, е поне 4000 EUR. За акции в САЩ положението е много по-добре, нещо от рода на 1 цент на акция (или даже по-малко) като комисионна, но ако човек излезе на печалба (което не е невъзможно), данъците в общия случай ще са по-високи, отколкото спестените комисионни, ако сравняваме с покупки на същите акции в Европа. А както знаем, при покупки на ценни книжа в Европа, в общия слулчай не се дължат данъци.

          За финал - лоша идея е да се пита императорчето за каквото и да е. Най-много да отговори с нещо закодирано, което трудно се чете и още по-трудно се разбира. За начинаещите това е всичко друго, но не и адекватна помощ и само ще се чудят какво им плямпа този.
          Мерси за изчерпателния отговор! След като помислих и разучих по-задълбочено и аз сякаш съм на мнение, че с такива малки суми няма смисъл да се излиза в Европа или САЩ, та се ориентирам към БФБ.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tonygl Разгледай мнение

            И мен ме интересува същия въпрос...
            От Бг не можеш в сайта им пише страни от където можеш ,за европа са много евтини и аз все се каня да открия сметка да им видя платфортамата .
            Общо взето испанците са доволни от ниските комисионни поне това чета по форумите ,платформата не кой знае какво ,в момента имат промоция 50 дена по 10 евро на ден без комисионни
            1. Клиентите, които открият акаунт и го активират по време на периода на промоция, могат
            да се възползвате от 10 евро на ден в комисионни през следващите 50 дни от размяната.
            2. За да активирате промоцията, новият клиент трябва да изпрати имейл до
            клиенте@degiro.es с тема "Промоция 500 €", за да бъде приложим.
            3. Комисиони, начислени на вашата сметка DEGIRO, с максимум € 10 на ден от
            чанта, ще бъде възстановена през първата седмица на следващия месец.
            4. Промоцията е предназначена изключително за нови клиенти.
            5. Ако вече има сметка в DEGIRO със същия пощенски или пощенски адрес
            електронни, ще бъдат изключени от промоцията.
            6. Промоцията ще бъде валидна само за нови клиенти в DEGIRO Испания
            (Www.degiro.es).
            7. Не е възможно собственикът / управителят на регистрирано дружество да е вече
            DEGIRO, за да се присъединят към промоцията с конкретна сметка.
            8. Не е възможно собственикът / управителят на дружество, регистрирано като клиент
            Особено се придържате към промоцията с фирмен профил.
            9. Всеки нов клиент може да се присъедини към промоцията само веднъж.
            10. Регистрирането на сметка в DEGIRO е безплатно. Участието в тази промоция не е така
            задължава Клиента да извърши определен брой сделки. Той е на разположение на
            Клиентът прекратява договора с DEGIRO по времето, когато желае.
            Приемане на условия
            Чрез участието си в тази промоция участникът автоматично приема
            Общи условия DEGIRO може да прекрати промоцията преждевременно или да се промени
            условията и условията. Възможните промени, ако има такива, ще бъдат съобщени
            чрез имейл, регистриран от клиента.
            участие
            Можете да се присъедините към тази промоция само ако преди това не сте клиент и сте отворили
            и го активира от 27 ноември 2017 г.
            DEGIRO си запазва правото да прекрати безплатната € 500 безплатна промоция без комисионни
            предишно известие. Споменатата отмяна ще бъде съобщена в www.degiro.es.
            Last edited by lobos; 03.01.2018, 23:49.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от NigerianPrince Разгледай мнение
              Какво мислите за Degiro ?
              Нищо!

              Първоначално изпратено от NigerianPrince Разгледай мнение
              Може ли да се се открие сметка от БГ.
              https://www.degirogroup.com/contact....2549,23.314983

              Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от NigerianPrince Разгледай мнение
                Какво мислите за Degiro ?
                Може ли да се се открие сметка от БГ.
                И мен ме интересува същия въпрос...

                Коментар


                • Какво мислите за Degiro ?
                  Може ли да се се открие сметка от БГ.

                  Коментар


                  • EFOCS - преди няколко месеца бях в офиса на Евро-Финанс и там разговарях с Павел Николов, който е Head of International Financial Markets. От гледна точка на професионализъм, човекът си разбира от работата и то напълно! Плтформата им все още е много дървена и уж трябваше и те да имат нова платформа още преди няколко месеца, но това май си остана само на думи. Иначе условията им за търговия в Германия са повече от прилични - все едно търгуваш нa БФБ, само че с минимална комисионна 2 EUR. И с 1000 лева човек може да търгува в чужбина, ако ползва услугите на Евро-Финанс. Проблемът там е платформата, която е допотопна.

                    IB - Бият всички по всякакви параграфи, що се отнася до достъп до пазари. Комисионните са според зависи кой ти е introducing брокера. Според мен е лоша идея човек да се опитва да излиза на международните пазари с малки суми, защото комисионните са твърде големи, но всеки си решава. За покупка на европейски акции, минималната сума, която има смисъл да се инвестира, е поне 4000 EUR. За акции в САЩ положението е много по-добре, нещо от рода на 1 цент на акция (или даже по-малко) като комисионна, но ако човек излезе на печалба (което не е невъзможно), данъците в общия случай ще са по-високи, отколкото спестените комисионни, ако сравняваме с покупки на същите акции в Европа. А както знаем, при покупки на ценни книжа в Европа, в общия слулчай не се дължат данъци.

                    За финал - лоша идея е да се пита императорчето за каквото и да е. Най-много да отговори с нещо закодирано, което трудно се чете и още по-трудно се разбира. За начинаещите това е всичко друго, но не и адекватна помощ и само ще се чудят какво им плямпа този.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от asdiwan1234 Разгледай мнение
                      Ок, мерси за инфото.
                      3к е в IB за лица под 25 г, в случая отговарям на изискването.
                      А мнение за Еврофинанс и платформата EFOCS, с която може да се инвестира на Франкфуртската борса?
                      Императора питай.
                      До колкото се разбира от неговите писания, може да се инвестират малки суми без големи комисиони. Аз не го вярвам.

                      Коментар


                      • Ок, мерси за инфото.
                        3к е в IB за лица под 25 г, в случая отговарям на изискването.
                        А мнение за Еврофинанс и платформата EFOCS, с която може да се инвестира на Франкфуртската борса?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от asdiwan1234 Разгледай мнение
                          Здравейте,

                          Нов съм във форума а и като цяло в инвестирането. Имам желание да започна да инвестирам в ценни книжа. Търгувал съм с демо сметки, но главно форекс двойки, а сега целта ми е да инвестирам по-дългосрочно. Разгледах тарифите на Карол, Елана и Интерактив брокерс. Бих избрал IB, но нямам $3k.

                          Та въпросът ми е кой брокер би бил най-изгоден (не само измежду тези 3) и къде мога да инвестирам в борсови индекси като този на Гърция или ETF-и, следящи суровини като уран?
                          3К в Интерактив е само за младежчета. Иначе е 10К.
                          Най-добре си вземи Интерактив през Карол. Само дето комисионата е двойна. И не предлагат внасяне по тяхна сметка. Такова предлагат ПФБК, но там пък минимумът за комисиона е 4$.
                          Елана да ме прощават, но за щатски акции не пеят изобщо в хора.

                          ETF върху Гърция GREK и др. можеш да купиш през всеки един от тях. URA също.
                          Никиту щеше да пуска такъв и на БФБ. Чакаме...

                          Коментар


                          • Избор на брокер

                            Здравейте,

                            Нов съм във форума а и като цяло в инвестирането. Имам желание да започна да инвестирам в ценни книжа. Търгувал съм с демо сметки, но главно форекс двойки, а сега целта ми е да инвестирам по-дългосрочно. Разгледах тарифите на Карол, Елана и Интерактив брокерс. Бих избрал IB, но нямам $3k.

                            Та въпросът ми е кой брокер би бил най-изгоден (не само измежду тези 3) и къде мога да инвестирам в борсови индекси като този на Гърция или ETF-и, следящи суровини като уран?
                          Working...
                          X