IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Банка без такса входящ превод от чужбина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Едно наистина добро предложение вече е достъпно и в България. Международни преводи по всяко време (24х7х365) до 15,000 евро се изпълняват за по-малко от 10 секунди между над 1000 банки от 34 държави. Цената на такъв превод е само 0.29 евро.

    https://www.vivainvest.eu/mezhdunaro...za-10-sekundi/
    Незабавни преводи до 15,000 евро до повече от 1000 европейски банки от 34 държави, за по-малко от 10 секунди, денонощно 24х7 на цена от 57 стотинки.
    www.wavetrader.eu

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
      Иначе и Трансфъра имат фирмена сметка. В каквато и валута да искаш.
      Мисля няма проблем да откриеш виртуална еврова да речем.
      Получаваш там, после ако плащаш по Европа - директно от нея без такса, всъщност 60 цента.
      Ама сега имат малък бъг с комисионата.

      Незнам дали ПИБ имат още до 10 к евро без такса на входящ превод.
      Дали ще е безплатно зависи и от къде идва превода. Според мен TransferWise е най-добрия избор, защото освен европейски IBAN (германски), още лични банкови сметки в UK, USA и Australia. Реално парите се превеждат в твоята конкретна банкова сметка, а не по обща с идентификатор в основанието, което може да е проблем. Всички входящи преводи са безплатни. Подробности виж на линка.
      Депозиране пари в инвеститорската сметка в P2P платформите чрез международен превод в евро е скъпо. Изгодно е с Paysera и TransferWise, които пестят пари.
      www.wavetrader.eu

      Коментар


      • За ФЛ входящи валутни преводи до 500 Евро са без такса в ПИБ.

        Коментар



        • http://m.24chasa.bg/novini/article/7031390
          НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

          Коментар


          • Въпрос към ползвателите на Пейсера: подавате ли статистическа форма 2 към БНБ съгласно поп ъп информацията в Пейсера при регистрация на ЮЛ?

            Коментар


            • Иначе и Трансфъра имат фирмена сметка. В каквато и валута да искаш.
              Мисля няма проблем да откриеш виртуална еврова да речем.
              Получаваш там, после ако плащаш по Европа - директно от нея без такса, всъщност 60 цента.
              Ама сега имат малък бъг с комисионата.

              Незнам дали ПИБ имат още до 10 к евро без такса на входящ превод.

              Коментар


              • Мисля че Алианц Банк нямат такси за входящи валутни с равностойност до 500 лв.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Александър Макеев Разгледай мнение
                  Здравейте,
                  нещо се е променило ли за тоз период? Имам същият въпрос:
                  се занимаваме с е-търговия, получаваме малки суми по сметка ни от български и чужди банки.
                  Таксата за получаване е мин.20 евро ако получаваш пари от чужда банка и критично става въпрос за тези такси.
                  Има ли някакви банки или други финансови институции без да плащаме тези такси, дори и плащаме нормални месечни такси за обслужване на сметка.
                  Без значение надежност на банка, подчертавам, че сумите са малки и теглим ги бързо )
                  Разгледай условията на Пейсера, няма входящи такси, а за фирмени(Е и лв), изходящите са ниски, само малко е бъгаво с IBAN-а им в някои случаи. Можеш да се вържеш и към платформата им за онлайн пазаруване.
                  И ипей е вариант, но ако веднъж се превалутира Е в лева и отиваш в пейсера, а там правиш разплащане в евро и ново превалутиране(обикн. ползват близък до фиксирания на БНБ) трябва да видиш дали си струва упражнението.
                  Кои куриери ползваш за продажби навън?

                  Коментар


                  • Пробай в ипей 3-то ниво (пробвал съм го с постъпващ превод в евро и за лична и за корпоративна микросметка). Проблема е че превалутират автоматично в лева (по курс на ЦКБ предполагам). Мисля, че и в самия ЦКБ също става, но съм пробвал само за лични сметки и не съм проверявал дали има ограничения за размера на превода. В ипей няма разлика дали микросметката е лична или фирмена. При 3-то ниво ти дават IBAN на ЦКБ. Но накрая оставаш в лева и не можеш да правиш разплащания във валута. Това можеш да го преодолееш като имаш сметки в ипей и пейсера и постъпленията от ипей прехвърляш в пейсера. И двете са без месечни такси.

                    Коментар


                    • Здравейте,
                      нещо се е променило ли за тоз период? Имам същият въпрос:
                      се занимаваме с е-търговия, получаваме малки суми по сметка ни от български и чужди банки.
                      Таксата за получаване е мин.20 евро ако получаваш пари от чужда банка и критично става въпрос за тези такси.
                      Има ли някакви банки или други финансови институции без да плащаме тези такси, дори и плащаме нормални месечни такси за обслужване на сметка.
                      Без значение надежност на банка, подчертавам, че сумите са малки и теглим ги бързо )

                      Коментар


                      • Благодаря на отзовалите се. Ще прегледам офертите на изброените банки.

                        Коментар


                        • ЦКБ, но, трябва да е на срочен депозит сметката.

                          Коментар


                          • Не че нещо, ама тези съвсем я подкараха през просото.... Банки без такса за над 1 мио във фирмен акаунт?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от hristov82 Разгледай мнение
                              Здравейте, интересува ме има ли банка у нас която няма такса за входящ превод от чужбина.
                              Става въпрос за фирмена сметка.
                              Сега съм на Прокредит и там няма но за сметка на това има месечна такса 25 лв.
                              Гледах няколко други банки но всичките са с такса мин. 5 евро +%.
                              D-Bank

                              Коментар


                              • Май са само те. Това е единственият плюс на Прокредит, всичко друго е минус, и аз за сега ги търпя по тази причина, но вече 2 седмици не са си сменяли условията, та очаквам тия дни да въведат още някоя такса хаха.
                                Мнението изразява лична позиция, не е препоръка или съвет.

                                Коментар

                                Working...
                                X