IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Банка без такса входящ превод от чужбина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от investor4fun Разгледай мнение
    e-pay (обръщат евро на 1,952), Paysera, Revolut, TransferWise, iCARD. Това е ако говорим за входящи преводи в Евро. В долари само TransferWise, в паунди Revolut и TransferWise. Накратко няма банка само финтех компании са.
    еми ползвайте тях за вътрешни и външни преводи бе от кога ви каам, Прокредит мрокредит и Фи Банкята на Боце у лево и тва е, нека да изсъхват....

    Коментар


    • Прокредит банк нямат такса за входящи, такса изходящи е 5 лева.

      Така или иначе до средата на декември , всички банки са длъжни да изравнят тарифите си за преводи във ЕС със националните си тарифи.

      Тоест вероятно ще има поскъпване на преводите в България за да компенсират загубените приходи от преводи от и към ЕС.
      Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

      Коментар


      • e-pay (обръщат евро на 1,952), Paysera, Revolut, TransferWise, iCARD. Това е ако говорим за входящи преводи в Евро. В долари само TransferWise, в паунди Revolut и TransferWise. Накратко няма банка само финтех компании са.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение

          Тези ги задръжте, математиката ме интересува.
          там кат гледам е слаб 2 щом 1.952 е дърварски курс и за 51€ не може да вземе и 100лв. даже .....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Чачо Разгледай мнение

            Ама разбира се!
            Кое от двете: ЕГН-то или пиновете на картите ми?
            Тези ги задръжте, математиката ме интересува.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение

              Извинявам се, бихте ли дали повече информация по случая?
              Ама разбира се!
              Кое от двете: ЕГН-то или пиновете на картите ми?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от sgg21 Разгледай мнение
                За ФЛ входящи валутни преводи до 500 Евро са без такса в ПИБ.
                Ама като ти надръвчат един обменен курс евро-лев, дето и в Трънско го няма, ще предпочетеш да е имало такси.....
                И тяхната попара я сърбах вече-и там са мошенници от класа!

                Коментар


                • От другата година таксите за входящ превод от чужбина в EUR рязко падат (трябва да станат колкото превод между български банки). Просто задръжте с няколко месеца с превода.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Чачо Разгледай мнение

                    Твоето е нищо!
                    Аз сам си преведох 51 евро по левовата си сметка в Пиреос банк и получих 20 и кусур лева по-малко от 100 лева, понеже и курсът им лева за евро е дърварски - 1,952!
                    А си мислех, че преводите до 100 лева са без такса.....
                    Само да се прибера до БГ - и от Пиреос ще ми изгледат стоповете....
                    Извинявам се, бихте ли дали повече информация по случая?

                    Коментар


                    • Преди две години се борих как открия и захраня сметка в IB с ниски такси и т.н. Понеже бях предубеден относно новъзникващите услуги (от типа на Paysera , TransferWise ) си платих цената за недоверието – около 30 EUR за изходящ превод на Райфата .
                      След успешно практикуване на занаята реших да стартирам обратния процес – теглене към БГ сметка (ДСК)
                      1. Регистрирах си акаунт в Paysera – безплатно
                      2. Наредих превод от IB към Paysera – безплатно. Доколкото прочетох първия превод на месец е безплатен , следващия се таксува.
                      3. В Paysera ми взеха 1 EUR заради некоректно попълнена заявка – в заявката в IB бях пропусна да попълня ID номера ми в Paysera . Дори се учудих, че ме таксуваха толкова ниско. Иначе входящите преводи са безплатни
                      4. Смених EUR/LEV на чудесен курс в Paysera – без такса
                      5. Направих превод от Paysera към ДСК – без такса
                      6. В ДСК не ми взеха такса за входящия превод
                      7. За поддръжка на сметката ми в Paysera не се начислява такса Направо не ги знам тия пичове в Paysera от какво печелят.
                      8. Искам да благодаря на всички, които писаха в темите за IB и Paysera . Специално на pipbel и Money.
                      Last edited by Protokol; 19.09.2019, 11:49.
                      За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tosheto Разгледай мнение
                        Днес получих 350лв. от Германия в ДСК и са ми изтеглили почти 12лв такса входяш превод, wtf? За пръв път получавам подобен превод и не знаех, че така яко те дерат.
                        Твоето е нищо!
                        Аз сам си преведох 51 евро по левовата си сметка в Пиреос банк и получих 20 и кусур лева по-малко от 100 лева, понеже и курсът им лева за евро е дърварски - 1,952!
                        А си мислех, че преводите до 100 лева са без такса.....
                        Само да се прибера до БГ - и от Пиреос ще ми изгледат стоповете....

                        Коментар


                        • такаaaaм, понеже с тегленето на пари от повечето въздухарки като Revolut, Transferweise, Monese, Paysera и прочее дават да се теглят пари до 200€ или еквивалентно месечно (безплатно), може да се добави ето това нещо :

                          Curve
                          https://www.curve.app/en/

                          Curve не правят нищо особено просто са портвейл за кредитни карти, т.е. една карта която управлява всички карти, в апликацията добавяте всичките ви кредитни карти и като плащате с Curve избирате с коя карта да се плати или изтеглят пари съответно. Те също имат лимит за теглене на пари до 200€ на ден да, НО може да се сменят картите всеки ден и се отчита като плащане от дадена карта не като теглене на пари ....
                          Ей ви един промо код EKG2RQGN и ай газ ...

                          The Curve card explained | all you need to know.

                          Last edited by michaelis12; 17.09.2019, 11:05.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tosheto Разгледай мнение
                            Днес получих 350лв. от Германия в ДСК и са ми изтеглили почти 12лв такса входяш превод, wtf? За пръв път получавам подобен превод и не знаех, че така яко те дерат.
                            Revolut, Transferwise, N26, Monese и т.н. всичките имат кредитни карти и сменят на курс почти Interbank Rate като теглиш пари, преводите са им безплатни разбира се и в двете посоки .... заебавайте ги тия ДСКа Месека ПИБ миб ....
                            Last edited by Andi11; 17.09.2019, 10:56.

                            Коментар


                            • Днес получих 350лв. от Германия в ДСК и са ми изтеглили почти 12лв такса входяш превод, wtf? За пръв път получавам подобен превод и не знаех, че така яко те дерат.

                              Коментар


                              • За валутни преводи за фирми и физически лица наистина Paysera дава възможност да спестите време и средства при изпращане и получаване на преводи.

                                Коментар

                                Working...
                                X