IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Познавате ли някои или чували ли сте за покупка на фючърс с доставка

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Shadow1 Разгледай мнение

    Успя ли да го продадеш ? А през какво го купи, инвестиционните посредници не позволяват доставка да се случи, значи толкова малко търговци е имало, че не си можел да намериш купувач на каквато и дае цена ? Като прочетох изискванията от линка който долу дадоха за доставка на природен газ, а покрай него и за доставка на нефт прочетох, а те са толкова трудни за изпълнение, че сигурно на пръсти се броят купувачите които могат да ги покрият. Трябва да имаш изградени резервоари свързани с тръбопровод към една единствена рафинерия, даже не разбрах дали на кораб може да си го натовариш. Та се чудих тогава какво се случва с всичкият нефт който се търгува след като дойде датата на падежа. Но да разкажи твоята история.
    Отговорих днес, но някъде се затри отговора.
    В общи линии правех арбитраж между малък и голям фючърс на 10y Notes. Тогава имаше такива, както и в Дау. Лапешка работа за 20-30 долара на ден след комисион. Големият се търгуваше на спред 1/32. Малкият със спред около 6-7/32. Влизайки в малкия веднага пусках насрещен голям, който беше много ликвиден. До един прекрасен ден на експирейшън когато спря да има сделки с малкия и котировките се разкрачиха до 15-20%. Затворих големия, но малкия не можех да затворя на всяка цена, защото след всеки опит от борсата ми го връщаха като busted заради ценовите брекети. От IB ми звъняха през 5 минути да ме насилват да опитвам отново. Накрая писмено им потвърдих да затварят вместо мен и се справиха. За мен остана загубата от мисля около 2000 долара.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение


      Мога да ти обясня как се затваря неликвиден фючърс с доставка в последния ден Подробно съм си описвъл зора преди 14-15 години тук
      Успя ли да го продадеш ? А през какво го купи, инвестиционните посредници не позволяват доставка да се случи, значи толкова малко търговци е имало, че не си можел да намериш купувач на каквато и дае цена ? Като прочетох изискванията от линка който долу дадоха за доставка на природен газ, а покрай него и за доставка на нефт прочетох, а те са толкова трудни за изпълнение, че сигурно на пръсти се броят купувачите които могат да ги покрият. Трябва да имаш изградени резервоари свързани с тръбопровод към една единствена рафинерия, даже не разбрах дали на кораб може да си го натовариш. Та се чудих тогава какво се случва с всичкият нефт който се търгува след като дойде датата на падежа. Но да разкажи твоята история.
      Last edited by Shadow1; 05.12.2017, 00:31.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Shadow1 Разгледай мнение
        Където и да погледна навсякъде пише фючърси се търгуват без доставка, cash-settled... и т.н. Човек започва да се чуди има ли изобщо някой който наистина купува фючърс с идеята да получи каквото е купил и как протича процеса. Например с природен газ как би протекла такава сделка, а ако знаете от първо лице с някакъв друг вид фючърс как е протекла процедурата, много ще се радвам да прочета.

        Мога да ти обясня как се затваря неликвиден фючърс с доставка в последния ден Подробно съм си описвъл зора преди 14-15 години тук

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Shadow1 Разгледай мнение
          Където и да погледна навсякъде пише фючърси се търгуват без доставка, cash-settled... и т.н. Човек започва да се чуди има ли изобщо някой който наистина купува фючърс с идеята да получи каквото е купил и как протича процеса. Например с природен газ как би протекла такава сделка, а ако знаете от първо лице с някакъв друг вид фючърс как е протекла процедурата, много ще се радвам да прочета.
          при газа е по-сложна работата, тук може да прочетеш
          http://www.cmegroup.com/rulebook/NYMEX/2/220.pdf
          при други суровини, където може да има реална доставка се използват сертифицирани от борсата складове по целият свят
          “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

          Коментар


          • Има си място за доставка за всички видове фючърси. Стоката е дотам. Но за да сключиш сделка с доставка, трябва да имаш парите, за цялата. За газта е същото. Ако например ти я доставят до Германия (понеже има борса в Лайпциг), как ще си я пренасяш и по какви договори другаде, където ти искаш си е твой проблем. Важното е да си платиш.
            http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Shadow1 Разгледай мнение
              Където и да погледна навсякъде пише фючърси се търгуват без доставка, cash-settled... и т.н. Човек започва да се чуди има ли изобщо някой който наистина купува фючърс с идеята да получи каквото е купил и как протича процеса. Например с природен газ как би протекла такава сделка, а ако знаете от първо лице с някакъв друг вид фючърс как е протекла процедурата, много ще се радвам да прочета.

              Ти сякаш днес "откриваш Америка"... 98% от фючърсите са "cash-settled". Иначе доставките са в зависимост от борсата, всяка борса си има правила как се случва "реалната доставка".

              Съмнява ме че някой тук ще ти пише как точно става доставката... защото повечето тук са "хартиени тигри". А и ние сме много малък пазар и нямаме индустрия, повечето доставки просто се договарят директно между страните по т.нар. "спот" цена (или близка до нея, както се договорят)... като курса на долара в чейндж бюрата... гледат "официалния курс" и продават по него, а не търгуват с фючърси.

              Иначе вероятно ако все пак си купиш "природен газ" от някоя Американска борса и искаш физически сетълмент, най вероятно ще ти го доставят някъде в САЩ... и от там ще трябва сам да си го караш до вкъщи. Но тук има "специалисти", те ще ти отговорят по-добре.


              П.С. Аз не знам за БГ брокер, който да извършва физическа доставка на базовия актив т.е. позицията ще бъде затворена автоматично в деня на падежа. Нямаш вариант да поискаш физически сетълмент, след като брокера ти не го поддържа.

              Last edited by Xman1; 04.12.2017, 04:39.

              Коментар


              • Познавате ли някои или чували ли сте за покупка на фючърс с доставка

                Където и да погледна навсякъде пише фючърси се търгуват без доставка, cash-settled... и т.н. Човек започва да се чуди има ли изобщо някой който наистина купува фючърс с идеята да получи каквото е купил и как протича процеса. Например с природен газ как би протекла такава сделка, а ако знаете от първо лице с някакъв друг вид фючърс как е протекла процедурата, много ще се радвам да прочета.
              Working...
              X