IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разбиране на отрицателна и положителна лихва ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mheat Разгледай мнение
    Привет ! Бих искал да знам, дали съм разбрал правилно, че положителната лихва в разплащателна сметка на фирма, означава че банката плаща лихва на фирмата (или просто казано, банката дава пари на фирмата за това, че фирмата държи пари в банката) ? А отрицателна лихва би имало, когато фирмата трябва да плаща лихва на банката (или просто казано, фирмата дава пари на банката, за това че държи пари в банката) ?
    Просто лихвения процент, с който се олихвява главницата е число, по-малко от нула...
    В единия случай, в края на лихвения период главницата нараства.
    В другия намалява.
    Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mheat Разгледай мнение
      Привет ! Бих искал да знам, дали съм разбрал правилно, че положителната лихва в разплащателна сметка на фирма, означава че банката плаща лихва на фирмата (или просто казано, банката дава пари на фирмата за това, че фирмата държи пари в банката) ? А отрицателна лихва би имало, когато фирмата трябва да плаща лихва на банката (или просто казано, фирмата дава пари на банката, за това че държи пари в банката) ?
      ... правилно си разбрал

      Коментар


      • Разбиране на отрицателна и положителна лихва ?

        Привет ! Бих искал да знам, дали съм разбрал правилно, че положителната лихва в разплащателна сметка на фирма, означава че банката плаща лихва на фирмата (или просто казано, банката дава пари на фирмата за това, че фирмата държи пари в банката) ? А отрицателна лихва би имало, когато фирмата трябва да плаща лихва на банката (или просто казано, фирмата дава пари на банката, за това че държи пари в банката) ?
        Last edited by mheat; 28.11.2017, 18:35.
      Working...
      X