IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Схема - поръчителство в Пощенска банка

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от LUBIMEC 13 Разгледай мнение

    Абсурдът си ти! Преди да се разпишеш като селски кмет, не помисли ли по тези въпроси? Защо си се докарал до тази ситуация, пък сега обвиняваш всичко и всички, а не себе си! И кому е нужно да развяваш тъпотията си като знаме, всички да те разберат!?
    Никой не ми ги е казал тези неща в банката.
    Те ти казват това е стандартен договор и т.н.
    Тук проблема е в стандартния договор които подписвате разбирате ли.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BOHO Разгледай мнение

      Това е един от абсурдите на ситуацията.
      Преди няколко месеца ми звъня някакъв от пощенска каза че е Пламен Петков. Този същия ме съветва да съм търсел кредитополучателя да си плаща. Няколко дни преди това бях в полицията и ми обясниха че нямам никакви права т.е. Нямам право да се интересувам от кредитополучателя, нямам право да знам нито къде живее, нито къде работи, нито каква заплата взема.
      Това е абсурд от банката ти казват търси го от полицията ти казат че нямаш право.
      Мисля си ме съветват да го търся за да ме предизвикат да направя нещо и после да пуснат някой иск по НК срещу мен много са долни тия.

      Така ще станат още по зле нещата за мен освен че ще връщам кредит който не съм взел ще се води и дело по НК.
      Абсурдът си ти! Преди да се разпишеш като селски кмет, не помисли ли по тези въпроси? Защо си се докарал до тази ситуация, пък сега обвиняваш всичко и всички, а не себе си! И кому е нужно да развяваш тъпотията си като знаме, всички да те разберат!?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение
        Насочи се към него, виж как можеш да го притиснеш, уведоми общите ви познати да не пострадат и ...
        Това е един от абсурдите на ситуацията.
        Преди няколко месеца ми звъня някакъв от пощенска каза че е Пламен Петков. Този същия ме съветва да съм търсел кредитополучателя да си плаща. Няколко дни преди това бях в полицията и ми обясниха че нямам никакви права т.е. Нямам право да се интересувам от кредитополучателя, нямам право да знам нито къде живее, нито къде работи, нито каква заплата взема.
        Това е абсурд от банката ти казват търси го от полицията ти казат че нямаш право.
        Мисля си ме съветват да го търся за да ме предизвикат да направя нещо и после да пуснат някой иск по НК срещу мен много са долни тия.

        Така ще станат още по зле нещата за мен освен че ще връщам кредит който не съм взел ще се води и дело по НК.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

          На въпросите ти - да, четох темата и не, няма нито правно, нито морално задължение да те уведомят за последващи кредити. Виновен е твоят приятел. Той има моралното задължение да те уведоми и законовото да си плати. Насочи се към него, виж как можеш да го притиснеш, уведоми общите ви познати да не пострадат и те. Не се заблуждавай, не е виновна банката и да я съдиш е все едно да ме съдиш мен.
          От Банката са му виновни, защото са го заплашили с пистолет в слепоочието, да разписва, иначе ....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BOHO Разгледай мнение

            Цялата система е много гнила и порочна.
            А бе ти чете ли темата преди да пишиш.
            Написал съм че същата банка му е отпуснала втори и трети кредит, същата а не друга.
            Същата пощенска която не искаше да отпусне първият без поръчител а след това отпусна втори и трети кредит без поръчител и без да ми каже.

            Не е ли редно в тази ситуация да отпада поръчителството по първия кредит щом има други кредити за които поръчителя не е уведомен.
            На въпросите ти - да, четох темата и не, няма нито правно, нито морално задължение да те уведомят за последващи кредити. Виновен е твоят приятел. Той има моралното задължение да те уведоми и законовото да си плати. Насочи се към него, виж как можеш да го притиснеш, уведоми общите ви познати да не пострадат и те. Не се заблуждавай, не е виновна банката и да я съдиш е все едно да ме съдиш мен.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

              Ти наистина си измамен, но не от банката, а от твоя приятел. Като поръчител ти на практика гарантираш пред банката, че той ще си плаща този кредит.
              Цялата система е много гнила и порочна.
              А бе ти чете ли темата преди да пишиш.
              Написал съм че същата банка му е отпуснала втори и трети кредит, същата а не друга.
              Същата пощенска която не искаше да отпусне първият без поръчител а след това отпусна втори и трети кредит без поръчител и без да ми каже.

              Не е ли редно в тази ситуация да отпада поръчителството по първия кредит щом има други кредити за които поръчителя не е уведомен.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BOHO Разгледай мнение

                Незнам как е в дугите банки.
                Това което знам е че пощенка отпуснаха още два кредита на същия човек който не искаха да отпуснат един.
                Аз каква вина имам да плaщам кредит който не съм теглил?
                Ти наистина си измамен, но не от банката, а от твоя приятел. Като поръчител ти на практика гарантираш пред банката, че той ще си плаща този кредит. Никой не му забранява да взима други заеми от тази или други банки, бързи кредити и т.н. Използвал те е за поръчител за по-ниска лихва предполагам. Вероятно другите му заеми са с по-висока лихва и затова предпочита да погаси първо тях. Това е некоректно към теб, но не от страна на банката. Нещо повече, банката няма право да му откаже вноска на каса по кредит или кредитна карта. Не го оневинявай, кажи му името, както казваш името на банката. Иначе прилича на целенасочено злепоставяме.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                  И само в Пощенска ли е така? Другите банки не си ли търсят парите от поръчителя, когато е нужно? Безсмисленото плюене подвежда хората да се пазят от банките.
                  Незнам как е в дугите банки.
                  Това което знам е че пощенка отпуснаха още два кредита на същия човек който не искаха да отпуснат един.
                  Аз каква вина имам да плaщам кредит който не съм теглил?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от night_lord Разгледай мнение
                    Интересна тема се заформи. Аз да ви кажа от личен опит, миналата година ходих до 5 различни офиси на Пощенска в София зададох им един и същи въпрос а те ми отговориха с 7 различни отговора. Това е една много лоша комбинация от неграмотност + алчност.

                    Кво става при договорите за поръчителство, Пощенска изобщо не обяснява на поръчителя какво е това. Той даже и да попита нещо отговора на служителя си остава само във въздуха.
                    Това наистина е схема!!!!
                    Подпишеш ли веднъж договора за поръчителство и си обречен!!!
                    От банката започват да ти говорят не е важно какво сме ти казали а какво си подписал и т.н.........................
                    Банката и кредитополучателя започват да мислят как да те изпържат. След това банката ти праща ЧСИ за да ти запорира заплата или да ти продаде апартамента.
                    И само в Пощенска ли е така? Другите банки не си ли търсят парите от поръчителя, когато е нужно? Безсмисленото плюене подвежда хората да се пазят от банките. В случая трябва да се пазят от псевдо приятели на които да стават поръчители. Според мен ако вярваш на някого толкова много, че да му станеш поръчител на юнашко доверие, по-добре е ти да изтеглиш заема при по-добри условия и да чакаш той да ти върне парите.

                    Коментар


                    • Интересна тема се заформи. Аз да ви кажа от личен опит, миналата година ходих до 5 различни офиси на Пощенска в София зададох им един и същи въпрос а те ми отговориха с 7 различни отговора. Това е една много лоша комбинация от неграмотност + алчност.

                      Кво става при договорите за поръчителство, Пощенска изобщо не обяснява на поръчителя какво е това. Той даже и да попита нещо отговора на служителя си остава само във въздуха.
                      Това наистина е схема!!!!
                      Подпишеш ли веднъж договора за поръчителство и си обречен!!!
                      От банката започват да ти говорят не е важно какво сме ти казали а какво си подписал и т.н.........................
                      Банката и кредитополучателя започват да мислят как да те изпържат. След това банката ти праща ЧСИ за да ти запорира заплата или да ти продаде апартамента.
                      advokatfilipova.eu

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 4i4o mitko Разгледай мнение

                        Пусна или ще пускаш. Текста има няколко забележки...
                        Пуснах я на Никулден нали им е празник.
                        Сподели какви са забележките да знаем и другите хора дето ще пускат да не повтарят мойте грешки.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BOHO Разгледай мнение
                          Пуснах жалба
                          Пусна или ще пускаш. Текста има няколко забележки...

                          Коментар


                          • Пуснах жалба

                            . До СОФИЙСКА ГРАДСКА ПРОКУРАТУРА

                            Ж А Л Б А
                            от .........

                            Уважаеми господин прокурор,

                            На ...... станах поръчител по договор за потребителски кредит на....... Кредита е отпуснат от „Юробанк България“ АД – Пошенска банка с цел обединяване на задължения на кредитополучателя, които същата е взимала от други финансови институции. Тези факти са подробно описани в чл.2 точка 3 на договора. Искам да изясним факта, че аз не съм взел нищо от отпуснатия кредит.

                            Преди месец с голямо учудване разбрах (от служител на Пощенска банка), че на .... е отпуснат втори потребителски кредит и кредитна карта, която по своята същност се явява трети кредит. Когато ..... нямаше нито един кредит, Пощенска банка искаше поръчител, а след това отпусна два нови кредита без поръчител. Мен никой не ме е уведомил за втория и третия кредит, нито от страна на банката нито страна на кредитополучателя.

                            Преди 6 месеца ...... спира да плаща вноски по първият кредит и заявява на Пощенска банка ,че аз ще връщам този кредит, защото аз съм бил взел парите от кредита. От тогава започнаха непрекъснато да ми звънят служители от банката и да настояват, да връщам кредита защото аз съм бил взел парите от него. Многократно им обясних, че в договора за кредита е подробно описано, че цялата отпусната сума е върната от тях на други инститиции, от който ....... е вземала кредити. На 28.11.17г. отново ми звъня служител от банката представи се за Георгиева и пак настояваше, че аз съм взел парите от кредита.

                            Към днешна дата по първият кредит (по който аз съм поръчител) има 6 неплатени вноски, а по втория и третия кредит няма неплатени вноски. Доколкото знам, щом има повече от две неплатени вноски банката, е длъжна блокира сметката на кредитополучателя и ако постъпят някакви средства по тази сметка да се покриват и трите кредита, а на само втория и третия. Според мен кредитополучателя има „вътрешен човек“ в Пощенска банка, който му съдейства да покрива само втория и третия кредит.
                            Към жалбата прилагам копие от договор за потребителски кредит №......

                            Моля за вашето съдействие и защита!

                            дата:06.12.2017г. С уважение:
                            гр.София

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BOHO Разгледай мнение
                              ...престъпна схема...
                              Четеш ли въобще какво ти пишат хората? Престъпление НЯМА, има глупост.

                              Като дойде в банката платежно, на което пише "Вноска по кредит 2 на Петър Петров" банката може:
                              1. Да прати вноската по кредит 1 (на който си поръчител) - следва жалба и съд
                              2. Да върне платежното, да обяви вноската за просрочена - следва жалба и съд

                              Затова банката прави единственото възможно действие - приема вноска по 2-рия кредит и те оставя ти да плащаш първия. А ти дори жалба не си пуснал, какво остава за съд.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от OB4AR Разгледай мнение
                                А може някой друг или по друга сметка да внася? Банката не се интересува дали нещо е морално или не - важни са парите и тези пари ще ги вземе от теб. А не се съмнявай тази ситуация е много законна - не си първия изгорял в такава схема.
                                Какво искаш да кажеш че по тази престъпна схема са изгоряли много хора и пощенска банка продължава да я прилага. така ли?

                                Ами защо тогава не променят закона за да неможе в бъдеще да работят подобни схеми?

                                Коментар

                                Working...
                                X