IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Схема - поръчителство в Пощенска банка

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Какви са правата на поръчителя?

    Никакви!

    - Поръчителят НЯМА право да провери в ЦКР (Централен Кредитен Регистър) кредитополучателя. Ходил съм лично, казаха ми че нямам това право.

    - Поръчителят НЯМА право да се интересува и да знае какви кредити са отпуснати на кредитополучателя.

    - Поръчителят НЯМА право да знае какви доходи има кредитополучателя

    - Поръчителят НЯМА право да заведе дело срещу кредитополучателя докато не върне всички вноски по кредита. Тоест плащаш 5 години вноски след това завеждаш дело и след още 5-10 години може да го осъдиш, ако си още жив до тогава.

    - Поръчителят НЯМА право да знае къде отиват парите на кредитополучателя.

    - Поръчителят НЯМА право да заведе дело срещу банката. Тук по тази точка дори е по зле от кредитополучателя, който поне има това право.


    Това не противоречи ли на човешките права да се сключват такива договори за поръчителство???

    Коментар


    • Искам да кажа че кредитополучателя е банков служител завършил е УНСС и много добре познава всички банкови схеми и закони.

      Дори в момента е банков служител не говоря за бивш.
      Това ме поставя в още по неизгодна позиция.
      Той има достъп до информация и лични данни до които аз нямам достъп.

      Коментар


      • Много хора изгоряха с тези поръчителства.
        Капана от банката е заложен в самият договор за кредит.
        Никъде в договорите не пише какви са правата и задълженията на поръчителя.
        При какви случай той трябва да плаща вноските?
        Кой трябва да уведоми поръчителя ако се изтеглят нови кредити.....
        Кога застраховката покрива вноските?
        Ако кредитополучателя остане без работа кой поема вноските застрахователя или поръчителя???

        Самият договор за кредит с поръчител е опасна схема и измама!
        advokatfilipova.eu

        Коментар


        • BOHO - Въобще не ми е ясно щом нямат погасяване по кредита, защо ще те пращат да търсиш получателя и би трябвало те да имат достатъчна информация - къде живее и работи и дали може да изплаща този кредит. Според мен това е някаква схема на банкови служители с такива като твоя "приятел", схема за източване на пари от банката. Никоя нормална банка няма да даде кредит на някой паднал от луната само защото си е довел поръчител. Обърни се към шефовете на банката, към техните шефове в чужбина.
          D.Y.F-091066

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BOHO Разгледай мнение
            Пуснах тази тема за да търся помощ от вас!
            Точно затова те посъветвах да си смениш фокуса. Нищо няма да спечелиш ако съдиш или клеветиш банката. Измамникът е твоя приятел, потърси го него. Имаш право да му се обадиш, да го посетиш, да потърсиш съдействието на роднините му и на общите ви приятели. Ако не се вразуми или ако отсега си сигурен в злонамереността му, може да го съдиш. Не тръгвай срещу банката, тя е изрядна и ще загубиш сили и пари.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dsx500 Разгледай мнение

              1) Ще трябва да го плащаш, банката няма вина че си станал поръчител на който не трябва
              2) Внимавай и мисли преди да поемаш такива отговорности
              3) Консултирай се с адвокат дали можеш да си търсиш парите от кредитополучателя който те е натопил така
              относно точка 3 . да може да си потърси правата по съдебен ред. дали ще има какво да вземе е друг въпрос. като се казва в поговорката "бития бит е,,,,я е,,,н"

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BOHO Разгледай мнение
                Пуснах тази тема за да търся помощ от вас!

                Няма смисъл да ме обвинявате,колкото и да ме обвинявате аз немога да променя миналото, нито вие можете.
                Това което може да направим е да видим как може да променим бъдещето при създалата се вече ситуация.
                1) Ще трябва да го плащаш, банката няма вина че си станал поръчител на който не трябва
                2) Внимавай и мисли преди да поемаш такива отговорности
                3) Консултирай се с адвокат дали можеш да си търсиш парите от кредитополучателя който те е натопил така
                Мнението изразява лична позиция, не е препоръка или съвет.

                Коментар


                • Пуснах тази тема за да търся помощ от вас!

                  Няма смисъл да ме обвинявате,колкото и да ме обвинявате аз немога да променя миналото, нито вие можете.
                  Това което може да направим е да видим как може да променим бъдещето при създалата се вече ситуация.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BOHO Разгледай мнение
                    Кое е недоказано твърдение?
                    Това че банката е отпуснала след това още два кредита,това може да се докаже даже го има в ЦКР.
                    Или това, че са ми звъняли 10 пъти?
                    Кое от всичкото написано е недоказано твърдение????
                    Недоказани са всичките ти твърдения! Като се почне от това, че Банката те е вкарала в някаква схема /вкарал в схемата си самия ти!/, мине се, че са отпуснати още кредити, и се стигне до това, че по другите се плаща, пък по твоя - не се! Всичките ти тук излияния са НЕДОКАЗАНИ ТВЪРДЕНИЯ! Защо да ти вярваме на теб и на твоята невинност, като единствено виждаме натрапчивата ти глупост!?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BOHO Разгледай мнение
                      Мисля си ме съветват да го търся за да ме предизвикат да направя нещо и после да пуснат някой иск по НК срещу мен много са долни тия.

                      Така ще станат още по зле нещата за мен освен че ще връщам кредит който не съм взел ще се води и дело по НК.

                      Коментар


                      • Кое е недоказано твърдение?
                        Това че банката е отпуснала след това още два кредита,това може да се докаже даже го има в ЦКР.
                        Или това, че са ми звъняли 10 пъти?
                        Кое от всичкото написано е недоказано твърдение????

                        Коментар


                        • За всичко е виновна ниската финансова култура на българина. Абе щом мятат пари и бижута през балконите какво да си говорим. Ако бях на мястото на банката и аз щях да си искам парите. Кредитите не са ДАРЕНИЕ за нова кола или жилище или бизнес!!!! Ти си подписал договор бе човек. Поръчител не се става дори и на роднини.....които за имоти ще се избият какво да говорим за пари..... Поръчител се става само на човек който ти е като брат и сте заедно във всичко. Поръчителя просто е прецакан не от банката а от приятеля си. Какъв е този приятел щом нз каде живее. Как до сега не си поговорил и за 5 минути с него още не мога да проумеа. Вече започвам да си мисля,че това е насочено срещу банката. Внимавай защото може да подлежиш на наказание с недоказани твърдения и умишлено уронване на банката и едни и същи приказки от сутрин до вечер. Ще отнесеш някоя друга солена глоба и тогава свят ще ти се завие. Ако не си подписвал договор тогава те разбирам и някой е фалшифицирал подписа ти, но ти доброволно си го сложил нали така? Както казаха колегите никой не ти е опрял пистолет в главата и да те е карал да подписваш. Гледай за в бъдеще да не подпишеш и някоя запис на заповед или подобна книга,че тогава вече ......

                          МИСЛЕТЕ И ЧЕТЕТЕ преди да правите нещо, а не на юнашко доверие.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BOHO Разгледай мнение

                            Никой не ми ги е казал тези неща в банката.
                            Те ти казват това е стандартен договор и т.н.
                            Тук проблема е в стандартния договор които подписвате разбирате ли.
                            Нещата стоят така - ти и твоят приятел сте решили да прецакате банката, като сте си мислили, че сте тарикати и номера ви ще мине. Ти му ставаш поръчител, той взема парите, делкате си ги и после - пито платено! Да, ама не! Банката не си получава парите от него и си ги търси от теб. Кое тук е престъпното, освен вашето слабоумно поведение!?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BOHO Разгледай мнение

                              Нужно е да се информират хората какво опасност ги грози в Пощенска.
                              Когато си тъп, те грозят много опасности, не само в Пощенска!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от LUBIMEC 13 Разгледай мнение
                                ! И кому е нужно да развяваш тъпотията си като знаме, всички да те разберат!?
                                Нужно е да се информират хората каква опасност ги грози в Пощенска.
                                Last edited by BOHO; 13.12.2017, 12:06.

                                Коментар

                                Working...
                                X