IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бяла Карта без такса, струва ли си?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
    bnight - всички картови компании са по тъчлинията, ловят наивници и 17% да е лихвата..Къде има такава лихва ? Особенно по време на дефлация.
    Аз по изброениете по-долу причини лихва не плащам ако ще и 100% да е. Cash back-a ми миналата година беше повече от парите дето взех от депозита си в пъти. Тази година ми го преебаха но 45 дена гратисен период като бизнесмен знаеш е много сериозен бонус така си отлагам доста плащания във времето и не се притеснявам когато трябва да правя по обемисти непредвидени покупки. Радвам се да те видя във форума има вероятност тази година да мина по твоя край
    http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

    Коментар


    • bnight - всички картови компании са по тъчлинията, ловят наивници и 17% да е лихвата..Къде има такава лихва ? Особенно по време на дефлация.
      D.Y.F-091066

      Коментар


      • ceneto - Ако фирмата прекрати кредитирането с тези карти ще пиеш една студена вода за парите които си надвнесъл предварително и дори могат да продължат да си съществуват по закон и да си развиват дейността а ти да не получиш парите си. Много хитро измислено.
        D.Y.F-091066

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

          Май си прав, и без това Am. Exs. ще ги спират из Европа от другия месец
          Един приятел им е най-големият клиент в БГ и фен на Am. Exs и първо си извади допълнителен Mastercard за да плаща там където не му приемат Am. Exs-a а преди месец от банката му издател го помолиха да я смени с каквато и да е друга кредитна карта. Той още го преживява.
          http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

            по- добре Виза
            Май си прав, и без това Am. Exs. ще ги спират из Европа от другия месец

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

              Темата е малко шит, не вярвам някой инвестотор да ползва подобни карти или бързи кредити, но за карта АмЕxs сериозно съм се замислял... вашето мнение?
              по- добре Виза

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение
                Изи Кредит струва ли си?! (*Въпросът ми е съркастичен, създателите на Бяла Карта са Изи Кредит)

                Явно балъците са на свършване след като и тук тръгнаха да публикуват.

                То хубаво ще си я ползвате като дебитна и няма да има такси... обачеее как ще вкарвате пари вътре?! Примерно бутате 10 хилки в картата и после Изи Кредит ви ги взЕмат и пиете една студена водица. Нещо такова ми се чини на мене... хи хи...

                Пък да не говорим, че тия мошеници ще ви имат личните данни до живот. Все ще намерят начин да си избият "безплатните" такси... не се притеснявайте.


                П.С. Ходете си продавайте "краставиците" на друго място.






                То оставаше и тук да има много ползватели. Затова се учудвам, че изобщо си правят труда... жалко за мами-те които са се вързали на този пладнешки грабеж...
                Темата е малко шит, не вярвам някой инвестотор да ползва подобни карти или бързи кредити, но за карта АмЕxs сериозно съм се замислял... вашето мнение?

                Коментар


                • Всяка небанкова институция, която има "Кредит" в името си не струва.
                  Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

                  Коментар


                  • Изи Кредит струва ли си?! (*Въпросът ми е съркастичен, създателите на Бяла Карта са Изи Кредит)

                    Явно балъците са на свършване след като и тук тръгнаха да публикуват.

                    То хубаво ще си я ползвате като дебитна и няма да има такси... обачеее как ще вкарвате пари вътре?! Примерно бутате 10 хилки в картата и после Изи Кредит ви ги взЕмат и пиете една студена водица. Нещо такова ми се чини на мене... хи хи...

                    Пък да не говорим, че тия мошеници ще ви имат личните данни до живот. Все ще намерят начин да си избият "безплатните" такси... не се притеснявайте.


                    П.С. Ходете си продавайте "краставиците" на друго място.



                    Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
                    явно тука няма много ползватели на въпросната карта, но в бгмама има :

                    То оставаше и тук да има много ползватели. Затова се учудвам, че изобщо си правят труда... жалко за мами-те които са се вързали на този пладнешки грабеж...
                    Last edited by Xman1; 28.06.2017, 17:35.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от sdar Разгледай мнение
                      Не съм никакъв агент на Бяла Карта, просто след толкова реклами дето им гледах си казах дали не мога да си спестя таксите това лято. Засега обаче никой не каза нещо конкретно.
                      Ми така съвсем конкретно да ви попитам, дали не ви е малко неудобно. Айде запазете зи за вас "идеалнот предложение за сезона на отпуските"!

                      Коментар


                      • Този тип карта е правен с една единствена цел да замени бързият заем като формат и е дори по-голямо набутване тъй като ГПР-то е някакви 100-тици проценти. Въпросната карта се маркетира агресивно защото има балъци дето се връзват на реклама без да четат малкият шрифт. Казвайки това искам да отбележа че притежаването на кредитна карта (от реномирана банка и марка) си има изключително много предимства ето и някой от тях:
                        1. Гратисен период - обикновенно до 45 дена пример: Падежната дата е 5-то число, картата се засича на 20-то число и се плаща до 5-то число на следващият месец. Така покука направена на 21-во число бива засечена на следващото 20-то число и погасена на 5-то число на по-следващият месец (45 дена).
                        2. Кешбек - обикновенно кредитната карта връща около 1-1.5% от всички плащания при търговци в някакъв период (това повечето банки го махнаха).
                        3. Кредитната карта е изключително удобна за бюджетиране тъй като позволява да обедениш всичките си тъпи плащания като бензин, хранителни стоки, дрехи, кафета и други в една цяла сума (пълното погасяване на картата) и да ги платиш на падежна дата.
                        4. Заради гратисният период е удобна за отлагане на плащания във времето. Приемрно отиваш Края на Юли на море с бензин и хотел от картата пък плащаш чак на 5-ти Септември.
                        5. По-лесно пътуване в чужбина тъй като разполагаш с пари в картата (това е най-честата причина за взимане на кредитна карта).
                        6. При по-високият клас карти преференциални условия за резерваци на хотели, коли и самолетни билети.

                        Мисля това е основното Бялата Карта не отговаря на много от горните предимства и прибавяки абсурдната лихва е напрактика зверско набутване.
                        http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

                        Коментар


                        • явно тука няма много ползватели на въпросната карта, но в бгмама има :
                          Бялата карта е кредитна карта като всички останали, но се предлага от небанкова институция, с лимит до 3000 лв. Сумата се дава аламинут, без такси за обслужване, както и при теглене в брой или пазаруване. Това обаче рефлектира върху процента на оскъпяване на ползваната сума. Ако при банковите карти годишният лихвен процент е 18%, то при Бяла карта той е 72%.

                          Друга съществена разлика между банковите карти и Бялата карта е липсата на гратисен период за погасяване на задълженията. Докато при банковите карти съществува 45-дневен гратисен период, в който можете да върнете в картата похарчената сума, при Бяла карта няма безлихвен период. Тук до дата 2 на текущия месец трябва да се плати пълното задължение от предния месец. Ако не се осъществи плащане, тръгва нов - три дневен период, в който длъжникът трябва да плати или да намери поръчител. Изисква се плащане в размер на 15% от изразходения лимит. Ако това плащане не бъде направено, започва начисляване на 10% неустойка, плюс всеки ден по 2.50 лв. като разход за събирането.
                          “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                            Уважаеми Агенте на бяка карта сега пусни същите условия за конкурентите - Виза и Мастеркарт
                            Не съм никакъв агент на Бяла Карта, просто след толкова реклами дето им гледах си казах дали не мога да си спестя таксите това лято. Засега обаче никой не каза нещо конкретно.

                            Коментар


                            • Уважаеми Агенте на бяка карта сега пусни същите условия за конкурентите - Виза и Мастеркарт

                              Коментар


                              • Така, порових на сайта и таксите като гледам май са:
                                Т А Р И Ф А
                                за дължимите такси
                                за Кобрандирана платежна карта Бяла карта/Access Finance/iCard
                                Картодържател
                                1. Кредитен лимит без такса
                                2. Такса годишно обслужване Кобрандирани карти без такса
                                3. Издаване на карта без такса
                                4. Преиздаване на карта без такса
                                5. Плащане при търговец в България без такса
                                6. Плащане при търговец в чужбина без такса
                                7. Плащане на комунални услуги през уебсайта на iCARD без такса
                                8. Такса за теглене пари в брой на АТМ в България без такса
                                9. Такса за теглене пари в брой на АТМ в страни от ЕС* 3 BGN
                                10. Такса за теглене пари в брой на АТМ в страни извън ЕС* 5 BGN
                                11. Такса за теглене пари в брой на чужд ПОС терминал в България 1%
                                12. Такса за теглене пари в брой на чужд ПОС терминал в чужбина 1% + 6 BGN
                                13. Такса за неоснователно оспорена транзакция 25,00 BGN
                                14. Промяна на ПИН-код в страни от ЕИО без такса
                                15. Промяна на ПИН-код в страни извън ЕИО без такса
                                16. Проверка на баланс на АТМ в страни от ЕИО без такса
                                17. Проверка на баланс на АТМ в страни извън ЕИО без такса
                                18. Отказана транзакция на АТМ в страни от ЕИО без такса
                                19. Отказана транзакция на АТМ в страни извън ЕИО без такса
                                20. Други операции АТМ без такса
                                Допълнителни услуги
                                21. Преиздаване на карта (по искане на клиента) без такса
                                22. Такса за блокиране на карта без такса
                                23. Такса за деблокиране на карта без такса
                                24. Такса за известяване чрез e-mail без такса
                                25. Промяна на параметри по карти без такса
                                26. Подробно извлечение всеки месец без такса
                                27. Справки в Интернет без такса

                                * За първите 2 /две/ години, считано от датата на подписване на Договора за кредит „Бяла Карта“ Картодържателят не дължи посочените такси при теглене в рамките на отпуснатия кредитен лимит по Картата. След изтичане на двугодишния период Картодържателят дължи посочените такси съгласно действащата към този момент Тарифа.
                                Легенда:
                                ЕС – Европейски съюз
                                ЕИО – Европейска икономическа общност
                                Цените са с включен ДДС.

                                Реално ако чета правилно наистина няма такси при теглене от АТМ за 2г., няма такси за издаване, за обслужване и т.н. Взе да ми става интересно.

                                Какви лихви? Аз не смятам да тегля кредит, а да ползвам като дебитна карта. При рекламата по ТВ_то не са споменавали да има подобно ограничение.

                                Коментар

                                Working...
                                X