IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Избор на инвестиционен посредник

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

    който и да избереш все ще си загубиш парите
    Че къде съм написал че искам да печеля, може да искам точно да си загубя парите, какво нямам право ли ? Така че ако не можеш да отговориш на въпроса от предния ми пост моля те не ми отговаряй изобщо, спам не ми се чете. То като ти гледам този отговор вече силно се съмнявам да можеш да кажеш нещо полезно но току виж може и да се лъжа пък.

    Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение

    0.05 са 50$ ако търгуваш фючърса на петрола, вижда ми се бая
    Добре, и аз знам че теоритично е възможно и по-добри условия да съществуват, но кой ги предлага ? Погледнах Карол, но в сайта им нещо не намирам точно това което търся, видях че ги ползваш техните спредове и маржини какви са ? Иначе няма да търгувам с фючърси, в малки количества ще търгувам - с договори за разлика, сметката не я отварям за да забогатявам, просто ми харесва да търгувам.
    Last edited by Shadow1; 22.05.2017, 02:17.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Shadow1 Разгледай мнение
      Аз имам доста подобен въпрос и за да не създавам нова тема ще питам тук. Искам да си отворя и аз една сметка за търгувия, ще търгувам основно с WTI нефт и сребро. Преди съм използвал Бенчмарк Финанс и Адмирал маркетс като нямам оплаквания но минаха 2 години почти откакто последно търгувах, а нещата се променят. Сега погледнах условията при Бенчмарк метатрейдър платфирната им, 0.05 спред на нефта, 0.035 за сребро, марджин около 2%, струва ми се добре но вие какво бихте препоръчали ?
      0.05 са 50$ ако търгуваш фючърса на петрола, вижда ми се бая
      “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Shadow1 Разгледай мнение
        Аз имам доста подобен въпрос и за да не създавам нова тема ще питам тук. Искам да си отворя и аз една сметка за търгувия, ще търгувам основно с WTI нефт и сребро. Преди съм използвал Бенчмарк Финанс и Адмирал маркетс като нямам оплаквания но минаха 2 години почти откакто последно търгувах, а нещата се променят. Сега погледнах условията при Бенчмарк метатрейдър платфирната им, 0.05 спред на нефта, 0.035 за сребро, марджин около 2%, струва ми се добре но вие какво бихте препоръчали ?
        който и да избереш все ще си загубиш парите

        Коментар


        • Аз имам доста подобен въпрос и за да не създавам нова тема ще питам тук. Искам да си отворя и аз една сметка за търгувия, ще търгувам основно с WTI нефт и сребро. Преди съм използвал Бенчмарк Финанс и Адмирал маркетс като нямам оплаквания но минаха 2 години почти откакто последно търгувах, а нещата се променят. Сега погледнах условията при Бенчмарк метатрейдър платфирната им, 0.05 спред на нефта, 0.035 за сребро, марджин около 2%, струва ми се добре но вие какво бихте препоръчали ?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от vendetta89 Разгледай мнение

            + Карол имат и мобилна версия можеш и на телефона да си цъкаш нещо което еурофинанс нямат, за другите не знам...

            и аз съм при Карол и съм доволен за сега....
            Аз ползвам само мобилната версия всъщност малко по-добре се държи от онова web базирано нещо дето иска сертификати и нам си какво и работи все едно аз съм го писал в час по трудово.
            http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

            Коментар


            • аз съм в карол, доволен съм
              “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение

                От Елана ми вземат такса "попечителство" всеки месец, независимо колко и дали съм търгувал.
                Те май спряха да я вземат тая такса...Поне вече не я мяркам в месечните отчети..Пък и таксата,мисля ще му е последния проблем на колегата при инвестиране на БФБ...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение

                  От Елана ми вземат такса "попечителство" всеки месец, независимо колко и дали съм търгувал.
                  Сега прегледах тарифата и наистина има такса, без допълнителни условия. Споменът ми е, че последно, когато гледах условието беше, че се дължи само над определена сума/размер на портфейл. Моят там е останал много малък (под 30К), защото почти цялата търговия я прехвърлих на Карол. Вероятно тарифата е претърпяла промяна, но сега прегледах движенията в Елана от началото на годината и нямам такса "Попечителство".
                  Мненията ми не са препоръка за търговия.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
                    Видях, че си писал за евро-финанс и да кажа няколко думи и за него... той е в групата на Еврохолд и там акционерите не са видяли нищо хубаво, но мисля че са им добри услугите. Доколкото си спомням платформата им за БФБ имаше възможност да разгледаш офертите в дълбочина, а не само най-добрите 10 купува и продава.
                    Това го има и в Karoll Broker.
                    Мненията ми не са препоръка за търговия.

                    Коментар


                    • Видях, че си писал за евро-финанс и да кажа няколко думи и за него... той е в групата на Еврохолд и там акционерите не са видяли нищо хубаво, но мисля че са им добри услугите. Доколкото си спомням платформата им за БФБ имаше възможност да разгледаш офертите в дълбочина, а не само най-добрите 10 купува и продава.
                      Keep going ...

                      Коментар


                      • Ще ти споделя малко по-различна информация пък ти ще си прецениш. Аз лично използвам предимно Елана, но имам сметки и при други посредници заради някои преимущества.

                        Бенчмарк мисля, че доста пораснаха, имат хубави продукти, но там Георги Гергов ни изгърби много неприятно с Бенчмарк фонд имоти, който после преименува и за мен не заслужава доверието на инвеститорите.

                        Карол също имат хубави продукти, големи са, създадоха АТЕРА, която е една от най-ликвидните акции, но в главата ми още седи един анализ мисля на Благовест Крачев беше, който оценяваше и май даваше препоръки от контекста да се купува Спарки Елтос на цена около 10 лв. Сам можеш да провериш колко е цената сега и да намериш информация за това дружество. Имат практики да раздават стипендии на различни докторанти, правят интересни семинари и дискусии на различни теми.

                        Елана също са от големите. Създадоха ЕЛАРГ, което после се ликвидира и доста хора, включително и аз изкарахме по някой лев. Наскоро изкараха Елана Агрокредит. Камен Колчев участва в българския червен кръст и планинско-спасителна служба. Беше един от малкото хора, които публично говориха за нестабилния ръст от 2007 година. Имаха мисля една издънка с един фонд за облигации... покрай облигациите на Меком ли беше... виж провери, че наистина не си спомням много и да не те подведа, но си спомням, че си тръгна или уволниха там човека, който отговаряше за този фонд.

                        Всички посочени предлагат уеб базирана търговия за мобилен телефон, таксите им за малки инвеститори са 0.5% от стойността на сделката и минимум 2 лв.

                        На първо време май това е, което мога да споделя.




                        Keep going ...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dachi1984 Разгледай мнение
                          Докато четях отговорите ми възникна и един допълнителен въпрос. Аз до сега гледах таксите за внасяне на пари по сметката (защото възнамерявам месечно да довнасяв някаква сума) и таксите за осъществена сделка.
                          Сега разбирам, че начисляват и такса "Попечителство", която предполагам е нещо като такса управление (или греша?). Има ли и други такси за, който трябва да внимавам.
                          Поздрави!
                          Таксата " Попечителство" е такса за съхранение на ценните книжа (макар и безналични). При моя ИП (банка) е 20 лева на година. Може да има и такса за ползване на платформа за търговия (без платформа не става), така че питай и за тези неща. Недостатък на банките като ИП е че нямат подготвен персонал (обичайно по един служител) и не всички банки предлагат тази услуга. Бенчмарк имат "Трейдър", може да я разгледаш.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bnight Разгледай мнение
                            Здравей, Аз също инвестирам със сравнително малки суми и ползвам Карол. Като цяло съм доволен от работата си с тях обясниха ми на място в офиса какво трябва да се прави и как и винаги са отговаряли на запитванията ми в относително кратки срокове. Захранването на средства отдалечено също е доста лесна задача. И като цяло съм много доволен. Тъй като таксите на всякъде са 0.5% или 2 лв напрактика няма значение кой от брокерите ще избереш като аз лично бих гледал някой лесен за ползване софтуер който да ти прави внимание. Карол са web базирани което значи че мога да си следя парите от всякъде кадето търгувам за мен това е достатъчно.
                            + Карол имат и мобилна версия можеш и на телефона да си цъкаш нещо което еурофинанс нямат, за другите не знам...

                            и аз съм при Карол и съм доволен за сега....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение
                              Тъй като няма да търгуваш редовно, провери, дали има такса за попечителство. Не е някаква съществена, но дългосрочно ще ти се натрупа някаква сума. При Карол има такава, но не се дължи ако комисионите ти за месеца я надхвърлят в двоен размер, но ти няма да търгуваш, така че ще си я дължиш. Имам и малък портфейл в Елана и там досега такса "Попечителство" не съм плащал, тъй като се дължи само над определена сума.
                              От Елана ми вземат такса "попечителство" всеки месец, независимо колко и дали съм търгувал.

                              Коментар


                              • Докато четях отговорите ми възникна и един допълнителен въпрос. Аз до сега гледах таксите за внасяне на пари по сметката (защото възнамерявам месечно да довнасяв някаква сума) и таксите за осъществена сделка.
                                Сега разбирам, че начисляват и такса "Попечителство", която предполагам е нещо като такса управление (или греша?). Има ли и други такси за, който трябва да внимавам.
                                Поздрави!

                                Коментар

                                Working...
                                X