IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Избор на инвестиционен посредник

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

    Колко е рано не твои проблем , с акции търгувам от първата масова 1998 г........значи към 20 години

    Просто условията на досегашния ми посредник не ми харесват вече...
    нямах на предвид, че на теб ти е рано .......... дори си закъснял в предвид 20-годишния ти опит

    имам на предвид, че още е рано за "покупка до чужди активи" ............ нека паднат цените и тогава атакувай...
    fuск the bеаr - give me the bееr

    Коментар


    • Не нямат такса и комисионите са ниски
      бавно и тихо нагоре

      Коментар


      • Първоначално изпратено от foggbg Разгледай мнение
        да така е но на ксетра се търгуват от цял свят но с по малка ликвидност
        ако може още един въпрос , имат ли някаква месечна такса за държаните активи при тях?
        Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

        Коментар


        • да така е но на ксетра се търгуват от цял свят но с по малка ликвидност
          бавно и тихо нагоре

          Коментар


          • Първоначално изпратено от foggbg Разгледай мнение
            да има еврофинанс с ефокс
            тяхната е на БФБ и на Германската доколкото се сещам нали така
            Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

            Коментар


            • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

              варианти има, но е доста рано за тази стъпка "достъп и до чужди активи"...

              препоръка е
              Колко е рано не твои проблем , с акции търгувам от първата масова 1998 г........значи към 20 години

              Просто условията на досегашния ми посредник не ми харесват вече...
              Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

              Коментар


              • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                Интересувам се от БГ посредник със собствена платформа която да се ползва за БФБ на да дава достъп и до чужди активи.

                Ива ли такива варианти ?
                варианти има, но е доста рано за тази стъпка "достъп и до чужди активи"...

                препоръка е
                fuск the bеаr - give me the bееr

                Коментар


                • да има еврофинанс с ефокс
                  бавно и тихо нагоре

                  Коментар


                  • Интересувам се от БГ посредник със собствена платформа която да се ползва за БФБ на да дава достъп и до чужди активи.

                    Ива ли такива варианти ?
                    Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                    Коментар


                    • Здравейте,
                      сега се регистрирах, въпреки че ви чета от години. Искам да питам ( най-вече Императора, че той има опит с това), в ЕФОКС-а реална ли е мин. комисионна от 2 евро на сделка на КСЕТРА или има и нещо скрито. Прегледах и др. ИП - та и ми се струва, че това е най-евтиния вариант за дребни като мен. За БГ ползвам Елана и съм ОК.
                      Благодаря

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
                        .
                        Сигурен ли си че точно така ще ти кажат? Няма ли някаква застраховка ако "нещо се случи с посредника"? Някой може ли да даде по-пълна информация какво се случва при фалит на брокера или някакъв "проблем със системата". При БНБ предполагам данните се пазят в Централния депозитар, но за международните акции как стоят нещата? И има ли разлика дали акциите ми са купени с поръчка чрез банка посредник, или чрез платформа в интернет?
                        Ами нека се изкаже някой от посредниците, предлагащ Интерактив.

                        Някои от тях събират таксата, други - не.

                        Аз мисля, че трябва да се събира, само за пари и за акции, които са по подсметка при брокера. За БФБ например. Дори за тези, които за при брокер, на твое име трябва да се събира супер минимално. Колкото да се осигурят 20-30 кинта за прехвърляне при друг брокер.

                        За парите - повечко,

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение

                          А трябва ли да се вземат, когато парите и активите са в Interactive Brokers? Когато единственото за което е отговорен българския брокер е да ти взема х2 или х4 от комисионата на IB? Когато, ако не дай боже се случи нещо на IB ще ти кажат - ДГД парите ти са в IB обърни се към застраховката им, ние сме му само white label и сме тук само за комисионата...? А ако се случи нещо с БГ посредника??? Дано не ти местят парите 3 години.... Защото само за това си си платил. И няма как да бъдеш компенсиран от 40-те хиляди за забавата, защото нямаш загуба от фалит на посредника. Просто имаш години забавяне...
                          .
                          Сигурен ли си че точно така ще ти кажат? Няма ли някаква застраховка ако "нещо се случи с посредника"? Някой може ли да даде по-пълна информация какво се случва при фалит на брокера или някакъв "проблем със системата". При БНБ предполагам данните се пазят в Централния депозитар, но за международните акции как стоят нещата? И има ли разлика дали акциите ми са купени с поръчка чрез банка посредник, или чрез платформа в интернет?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от vstoykov Разгледай мнение


                            Ако вашият посредник не ви иска такива такси (или при него са по-малки) - значи по друг начин ги събира (безплатна или евтина е само примамката в капана за мишки). Помислете дали можете да го надхитрите (например като избягвате често да затваряте и отваряте позиции - от това най-много печелят).

                            Ако ви иска повече - значи надплащате.
                            А трябва ли да се вземат, когато парите и активите са в Interactive Brokers? Когато единственото за което е отговорен българския брокер е да ти взема х2 или х4 от комисионата на IB? Когато, ако не дай боже се случи нещо на IB ще ти кажат - ДГД парите ти са в IB обърни се към застраховката им, ние сме му само white label и сме тук само за комисионата...? А ако се случи нещо с БГ посредника??? Дано не ти местят парите 3 години.... Защото само за това си си платил. И няма как да бъдеш компенсиран от 40-те хиляди за забавата, защото нямаш загуба от фалит на посредника. Просто имаш години забавяне...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от geo0rgi Разгледай мнение
                              Не знам аз просто не съм сигурен как точно седят нещата с чуждестранните посредници в БГ и дали може да се отвори акаунт с тях от БГ.Иначе имам регистрация в Елана и съм доволен що се отнася до български акции,но платформата им за търгуване на чуждестранни такива прилича все едно е направена на Windows 95.Интересно ми е някой ако има някаква алтернатива която да не е българска тъй като се вижда че родните са по 20 години назад,а и таксите са им твърде високи.
                              Елана доколкотo знам са интродюсър на SaxoBank. Не знам какво предлагат като платформа, но тази на Saxo е доста хубава 'SaxoTraderPRO"
                              Предполагам ползваш "SAxoTrader" която изглежда по описания от теб начин.
                              Повечето, които не работят с БГ брокер са на Interactive Brokers. В тези двата можеш да отваряш от БГ със сигурност. Дано съм помогнал.

                              Коментар


                              • Не знам аз просто не съм сигурен как точно седят нещата с чуждестранните посредници в БГ и дали може да се отвори акаунт с тях от БГ.Иначе имам регистрация в Елана и съм доволен що се отнася до български акции,но платформата им за търгуване на чуждестранни такива прилича все едно е направена на Windows 95.Интересно ми е някой ако има някаква алтернатива която да не е българска тъй като се вижда че родните са по 20 години назад,а и таксите са им твърде високи.

                                Коментар

                                Working...
                                X