IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Инвестиции Peer to Peer

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от OB4AR Разгледай мнение
    Така въобще не си намалил риска. И как успя да вкараш толкова пари на БФБ без да разклатиш цялата борса?
    Аз излизам от всички още като се разсмърдяха нещата в минтос. То се усети още от лятото - лихвите паднаха от 16 до 10, кеш лага се увеличи навсякъде. Народа изсипа един вагон кинти и почнаха да кредитират куцо и сакато.
    Моите ги пренесох в IB - редовно да се инвестират и да се дебне за дъна.
    Ами, моите p2p експерименти са капка в морето В момента щатско не ми харесва особено. На БФБ има подценени позиции и по-ниска волатилност. Излизането може да е проблем, но ще му мислим като стигнем до там.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от hanabishi Разгледай мнение
      Голяма част от изтегленото го пренесох на БФБ.
      Така въобще не си намалил риска. И как успя да вкараш толкова пари на БФБ без да разклатиш цялата борса?
      Аз излизам от всички още като се разсмърдяха нещата в минтос. То се усети още от лятото - лихвите паднаха от 16 до 10, кеш лага се увеличи навсякъде. Народа изсипа един вагон кинти и почнаха да кредитират куцо и сакато.
      Моите ги пренесох в IB - редовно да се инвестират и да се дебне за дъна.

      Коментар


      • Намалявам до макс 10к на платформа и само в заеми на компании в челните места на класациите на explorep2p. Но тя доходноста така или иначе доста падна. Envestio, Kuetzal вече сгънаха платната, скоро и Monethera се очаква да направи същото. Голяма част от изтегленото го пренесох на БФБ.

        Коментар


        • Колеги, в последните месеци настъпиха леки трусове в P2P индустрията, пообобщих ги в един блогпост. Някой ще преструктурира ли портфейли, ще излиза ли от P2P инвестици и ако да, къде ще премести средствата? Къде според вас е най-високият expected return при разумен риск и защо?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от KPAHK Разгледай мнение

            т.е. да разбирам, че си се отказал от Р2Р инвестициите или си преструктурирал?
            Преструктурирам. Не мога да оценявам външния финансов риск (някой дал бърз кредит във Филипините например). И затова инвестирам само в P2P платформа в България. Най-доходно е пък и познавам бизнеса.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от KPAHK Разгледай мнение
              Ша ма прощавате ама явно съм нещо тъп. Как като си вложил 1000-до лева и след близо година си си върнал 1032 лв. станаха 7% доходност
              1000 лв са били само около 4 месеца, през останалите няма и 8 месеца около 500; тия 7% са на годишна база.

              Коментар


              • Ша ма прощавате ама явно съм нещо тъп. Как като си вложил 1000-до лева и след близо година си си върнал 1032 лв. станаха 7% доходност

                Коментар


                • близо 7% което не толкова зле.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от representjah

                    Ето това са цифрите:
                    Депозирани на 13.09.2017 – 1 000 лева.
                    Тегления: 15.01.2018 – 499.17, 17.04.2018 – 488.56, 13.08.2018 – 45.24, Тотал 1032.97 лева.

                    това е с функцията XIRR
                    13-09-17 -1000
                    15-01-18 499.17
                    17-04-18 488.56
                    13-08-18 45.24
                    0.069415
                    “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от representjah
                      аз също приключих с IUOVO. Изтеглих си целия първоначален деопизт + лихвите. Акаунта ми е на нула в момента. Всичко стана изключително бързо, банковия трансфер дойде за 2-3 работни дни. На два пъти теглих парите си.
                      Нещо не ме изкефи цялата работа. Уж инвестирах в А клас заеми, а изпадаха в неплатежоспособност по-бързо от алкохолик играещ на ротативки.
                      Горе долу колко % направи и за колко месеца? Поне 4-5% на годишна база трябва да си направил?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от representjah
                        аз също приключих с IUOVO. ...
                        Може да е малшанс. За точна сметка ти трябва целият им портфейл.
                        Мен повече ме подразни привилегированите потребители с над 25к. Но това им е политиката; който не му харесва може лесно да си тръгне.
                        За истинско начало обаче препоръчвам клеар - без гаранции. Лошия кредит го губиш. Така човек се научава да поеме риска и да го оцени. Там нещата са много прозрачни.
                        Риск винаги има; загуби винаги има. Само ако не рискуваш няма да загубиш; и да се научиш.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от KPAHK Разгледай мнение
                          Мен силно ме интересува някой успял ли е да излезе с повече от 50% от сметката си и за колко време? Или всички се радват на едни виртуални парички които не е ясно дали ще ги видят някога?
                          Аз излязох от бери-то на 100%. Изчаках да падежират заемите и ги дръпнах без проблем. В иуво ми останаха около 3%. Малко е тегаво с наличие на 1% такса на вторичния и без лихва при забавяне. И там ще ги изчакам да падежират - не съм на зор.
                          От минтос теглих на 2 пъти по 25% от портфейла - трябваха ми за други проекти. За 2 дена ги имах налични.
                          За бондора, робо, групер, реинвест24 и т.н. изчакай няколко месеца и ще имам информация.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от KPAHK Разгледай мнение
                            Мен силно ме интересува някой успял ли е да излезе с повече от 50% от сметката си и за колко време? Или всички се радват на едни виртуални парички които не е ясно дали ще ги видят някога?
                            Не смятам че паричките са виртуални. Платформата която ползвам от около 2 год. е прозрачна, отнема 1-2 месеца докато разбереш смисъла на всички числа вътре. Пари съм теглил два пъти, в рамките разбира се на наличния "кеш", и превода става в рамките на 24 часа. Това, което е затворено в кредити разбира се е друга бира, все пак платформата е само посредник, и не може да имаш гаранция как и кога ще се изплати кредита. Едно нещо леко ме дразни - показаната доходност е изчислена на база получената реално плюс закъснялата и все още неизплатена лихва. Един вид, печалбата може да си видиш само като реално влезли левове! Доходността се актуализира спрямо просрочените кредити само при тяхната продажба с отстъпка от цната, което става веднъж годишно.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от KPAHK Разгледай мнение

                              Там сме много набълбуканите :-)
                              HODL!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от KPAHK Разгледай мнение
                                Мен силно ме интересува някой успял ли е да излезе с повече от 50% от сметката си и за колко време? Или всички се радват на едни виртуални парички които не е ясно дали ще ги видят някога?
                                Тва малко като заигравките с онлайн букмейкърите.

                                Коментар

                                Working...
                                X