IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

IUVO group - мнение

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Да точно червена лампа. Те, Iuvo, кредити не дават. Фирми за бързи кредити си отпускат заемите и после ги качват на сайта. Ако спре да се обслужва кредита си изкупуват главницата. Те са на ясно на кого дават и как да си ги събират. И все пак малко ми се губи тяхната полза от цялата гимнастика.

    ---
    Защо толкова бавно се публикуват отговирте ми?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dinko.dinev.07 Разгледай мнение
      Обаче, притеснява ме, че чак е прекалено хубаво. С тая гаранция за главницата излиза че трябва в най-рисковите кредити да влезеш за макс лихва.
      Чакай малко, гарантират ти, че ще получиш това, което си внесъл, ако не що се обърка? Тоест това е "инвестиция с висок доход и без риск"?

      Това много червен и много голям червен флаг. Това нещо ще изгърми по-силно от BitConnect когато дойде кризата и хората започнат да не могат да си плащат вноските по кредитите.
      Два прости метода за легално намаляване на данъците

      Коментар


      • Първоначално изпратено от vlado64 Разгледай мнение

        Кой е другият ?
        klear

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mvr0306 Разгледай мнение

          В един подобен съм инвестирал; по-точно те са само два в Бг. Засега доволно, занапред - не знам.
          Кой е другият ?

          Коментар


          • Аз сложих някой лев, за проба малко след като стартираха. На сайта им ми изчислява малко над 8%. Скоро се зачудих дали да не внеса още пари или пък и в другия подобен да отворя акаунт. Обаче, притеснява ме, че чак е прекалено хубаво. С тая гаранция за главницата излиза че трябва в най-рисковите кредити да влезеш за макс лихва. Чак да се зачудиш какво печелят от цялата работа оригинаторите (реално фирмите които дават кредите - Easy credit, Viva и др. ако имат вече). Обясняват че така осбождавали ресусрс за отпускане на нови кредити, за които има голямо търсене, но пък нали трябва и да заделят някакви за да покриват тая гаранция. Според мен докато общото усещане за икономиката в България е по-скоро положителнио и нещата вървят и тук ще е ок. Друг е въпроса, какво ще стане като се вдигант лихвите и станат повече необслужваните кредити.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ra6ko93 Разгледай мнение
              Някой инвестирал във този сайт може ли даде мнение дали си заслужава дасе инвестира.
              В един подобен съм инвестирал; по-точно те са само два в Бг. Засега доволно, занапред - не знам.

              Коментар


              • Някой инвестирал във този сайт може ли даде мнение дали си заслужава дасе инвестира.

                Коментар



                • И така... да обобщим...

                  Какъв е профилът на средностатистическия получател на кредита, който вие му осигурявате ?

                  % хора от малцинствен произход (това не се отчита от статистиката им)
                  % хора с ниска квалификация (посочва се степента на образованието, като в България то не е никакъв критерий)
                  % хора на сезонна заетост (статистиката посочва дали има временен договор поне към момента на получаване на кредита)
                  % на хората, които са дадени на ЧСИ?

                  И за накрая - доста манипулативно се използва думичката "инвестиране", при положение, че кредитите са с фокус потребление и си е чисто ЛИХВАРСТВО.

                  Та, това с лихварство работи до момента, в който човек с горният профил дори един месец не получи заплата и/или безработицата дръпне малко на горе.
                  People think there are 2 sides on the market - bullish side and bearish side,
                  but they are wrong!

                  Коментар



                  • И така... да обобщим...

                    Какъв е профилът на средностатистическия получател на кредита, който вие му осигурявате ?

                    % хора от малцинствен произход (това не се отчита от статистиката им)
                    % хора с ниска квалификация (посочва се степента на образованието, като в България то не е никакъв критерий)
                    % хора на сезонна заетост (статистиката посочва дали има временен договор поне към момента на получаване на кредита)
                    % на хората, които са дадени на ЧСИ?

                    И за накрая - доста манипулативно се използва думичката "инвестиране", при положение, че кредитите са с фокус потребление и си е чисто ЛИХВАРСТВО.

                    Та, това с лихварство работи до момента, в който човек с горният профил дори един месец не получи заплата и/или безработицата дръпне малко на горе.
                    People think there are 2 sides on the market - bullish side and bearish side,
                    but they are wrong!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
                      би трябвало да имат интерес да си събират забавените плащания, все пак неуспяват да продадат някои кредити на 100% към инвеститорите( и те имат материален интерес) другото е че статистиката ще им се влоши
                      да, това е логиката, още повече че има кредити с 80- 90 % участие на фирмата. Иначе системата е добре обмислена, сайта много добре подреден.

                      Коментар


                      • би трябвало да имат интерес да си събират забавените плащания, все пак неуспяват да продадат някои кредити на 100% към инвеститорите( и те имат материален интерес) другото е че статистиката ще им се влоши
                        “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                        Коментар


                        • Станах инвеститор в друга подобна платформа с малка сума. Едно ми е чудно, дали и доколко фирмата ще си търси забавени плащания? Има ли смисъл да си дават зор да гърбят кредитополучателите щом веднуж са си взели комисионната?

                          Коментар


                          • Не е така. Сега сме в процес на зарибяване(примоция или както искате го наречете). Когато стане масово и съответно търсенето нарасне - лихвата съответно ще падне. И тогава ще се появи и разликата в лихвата от гарантирани и негарантирани. Финансирането от "професионалисти" не си мислете, че е по-евтино!

                            Коментар


                            • Има нещо сбъркано с тази buy back гаранция. Няма икономическа логика оригинатора да поема риска от дефолт а инвеститорите да получават рисковата премия. Докато дефолтите са малко системата изглежда работеща, но ако се увеличат или ще се окаже че конкретни заеми не са били с такава гаранция или просто и оригинатора ще дефолтне и инвеститора ще понесе загубите.
                              За самия оригинатор няма смисъл от този бизнес модел - да раздава кредити и да им става попечител и да е отговорен за главницата а да получава някаква малка част от лихвата. Ако беше толкова сигурен този бизнес оригинаторите ще получат финансиране от професионалисти с много пари и няма да има нужда от финансиране от ретайл инвеститори.
                              Тази система е проектирана да се провали до няколко години през които оригинаторите вероятно ще получават добри заплати/бонуси/дивиденти.
                              Ако няма buy back гаранция, всичко е точно - повече риск значи по-висока доходност - пак можеш да фалираш но си предупреден че рискът си е твой и си правиш управление на риска сам.
                              С истинска buy back гаранция се губи смисъла от кредитни рейтинги, даже по-лошо трябва да инвестираш в най-лошите кредити за най-висока лихва.
                              Last edited by jori; 01.09.2017, 18:20.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от xavaeca Разгледай мнение
                                Здравейте на всички!

                                Напълно нов съм в тези среди и току що се регистрирах в IUVO Group и имам някои въпроси, които сигурно звучат смешно.

                                Искам да внасям български левове, онлайн ли ги внасяте или отивате в банката и пишете платежно с информацията посочена на сайта?
                                Трябва ли някакъв личен код да се изписва на платежното в банката когато се прави превода?

                                Благодаря предварително!
                                Трябва да имаш банкова сметка и през нея, иначе няма да стане. Може чрез електронно банкиране. Повече инфо има в сайта им, но ще се радвам да отгоря на други въпроси стига да мога.

                                Коментар

                                Working...
                                X