IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Захранване на студентска сметка във Великобритания

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Както по-долу споменах - Трансфъра е истината.
    Курсовете са перфектни, таксата за превод е 0.7 %, за някои е 0.5 % и междубанковия тук до Булбанк. Стигат от днес за утре. При регистрация през долния линк мисля даваха 15 паунда в комисиони, което при 0.7 ще рече, че преводите до малко над 2 000 паунда ще излезнат гратис. После не пречи да се регнеш през друг човек, с друга банкова сметка и пак да те захрани.

    Коментар


    • Влез във фейсбук. Има много групи на българи в Англия и попитай там. Предполагам, че най-ще са ти от полза.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
        Това ми звучи екстремно скъпо.
        така е.затова рядко го ползвам

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
          тия електронни методи са скъпи и бавни. аз ползвам Skril. за превалутиране вземат 4-5%. тегленето е 7-8 лева незвисимо от сумата
          Това ми звучи екстремно скъпо.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от travelboy Разгледай мнение
            От БГ към UK е така но само ако плащаш с карта а не теглиш на ATM което е в 99% от случаите.От UK към BG Monese е най-изгодно.С тяхната карта теглиш без такси на ATM и е безплатен превода към сметка.Недостатъка е че въведоха от миналия месец 5 паунда месечна такса.Говорих по телефона с тях и ги питах ако нямам пари в акаунта как ще ми ги вземат и ми казаха,че ако нямам пари в съответния месец няма да ме таксуват.
            тия електронни методи са скъпи и бавни. аз ползвам Skrill. за превалутиране вземат 4-5%. тегленето е 7-8 лева незвисимо от сумата
            Last edited by nradev; 20.07.2016, 05:41.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
              Вариант 1 е най-добър.предполагам и най-ефтин
              От БГ към UK е така но само ако плащаш с карта а не теглиш на ATM което е в 99% от случаите.От UK към BG Monese е най-изгодно.С тяхната карта теглиш без такси на ATM и е безплатен превода към сметка.Недостатъка е че въведоха от миналия месец 5 паунда месечна такса.Говорих по телефона с тях и ги питах ако нямам пари в акаунта как ще ми ги вземат и ми казаха,че ако нямам пари в съответния месец няма да ме таксуват.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от travelboy Разгледай мнение
                Има много варианти.
                1.Откриваш сметка в БГ с карта.Вашите ти слагат пари тука харчиш с с картата в UK.
                2.Отваряте си Paypal accounts.П преводите между тях са безплатни.Има малка загуба от превалутиране.
                3.Вашите си отварят сметка в Monese.Става изцяло онлайн.Т ова е UK електронна сметка.
                Вариант 1 е най-добър.предполагам и най-ефтин

                Коментар


                • Първоначално изпратено от vivian4 Разгледай мнение
                  Здравейте,

                  Ще уча във Великобритания и искам да Ви попитам от коя банка в България ще е най-добре да ми се превеждат пари в английска. Добра ли е идеята да си открия сметка, която може да има двама или повече титуляри и по този начин родителите ми няма да плащат за банкови преводи от една в друга сметка, а аз ще си тегля парите в Англия. Мисля, че тегленето от всеки английски банкомат е безплатно, независимо дали сметката ти е от банката, чийто е банкомата, ще ме таксуват само за обмяната на валутата. Какъв е най-добрият начин за захранване на сметка, която ще бъде ползвана в Англия?
                  Има много варианти.
                  1.Откриваш сметка в БГ с карта.Вашите ти слагат пари тука харчиш с с картата в UK.
                  2.Отваряте си Paypal accounts.П преводите между тях са безплатни.Има малка загуба от превалутиране.
                  3.Вашите си отварят сметка в Monese.Става изцяло онлайн.Т ова е UK електронна сметка.

                  Коментар


                  • Иначе сметка там и преводи оттук с TransferWise.

                    Коментар


                    • Как да не става...?
                      Бях дал точно такава еврова карта ...Внасям тука по сметката, там си плащаше в магазините ...Беше много изгодна..Можеше и да тегли до някакъв лимит с такса 1 % ( по спомен )....
                      Да пита в банките и да сравнява...важното е да обясни за какво ще и служи и до колко ще тегли на ден...
                      И винаги 100 лири на дребно в кеш.....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от vivian4 Разгледай мнение
                        Здравейте,

                        Ще уча във Великобритания и искам да Ви попитам от коя банка в България ще е най-добре да ми се превеждат пари в английска. Добра ли е идеята да си открия сметка, която може да има двама или повече титуляри и по този начин родителите ми няма да плащат за банкови преводи от една в друга сметка, а аз ще си тегля парите в Англия. Мисля, че тегленето от всеки английски банкомат е безплатно, независимо дали сметката ти е от банката, чийто е банкомата, ще ме таксуват само за обмяната на валутата. Какъв е най-добрият начин за захранване на сметка, която ще бъде ползвана в Англия?
                        това с 2ма титуляри нема ка да стане защото българските банки нямат клонове е Англия. ще трябва преводи да се правят.или с българска дебитна карта да теглиш на банкомат в Англия ,ама не е безплатно даже много дерат.виж кой от 2та варианта е по-ефтин

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от vivian4 Разгледай мнение
                          Здравейте,

                          Ще уча във Великобритания и искам да Ви попитам от коя банка в България ще е най-добре да ми се превеждат пари в английска. Добра ли е идеята да си открия сметка, която може да има двама или повече титуляри и по този начин родителите ми няма да плащат за банкови преводи от една в друга сметка, а аз ще си тегля парите в Англия. Мисля, че тегленето от всеки английски банкомат е безплатно, независимо дали сметката ти е от банката, чийто е банкомата, ще ме таксуват само за обмяната на валутата. Какъв е най-добрият начин за захранване на сметка, която ще бъде ползвана в Англия?
                          влез в произволна българка банка и питай

                          Коментар


                          • Захранване на студентска сметка във Великобритания

                            Здравейте,

                            Ще уча във Великобритания и искам да Ви попитам от коя банка в България ще е най-добре да ми се превеждат пари в английска. Добра ли е идеята да си открия сметка, която може да има двама или повече титуляри и по този начин родителите ми няма да плащат за банкови преводи от една в друга сметка, а аз ще си тегля парите в Англия. Мисля, че тегленето от всеки английски банкомат е безплатно, независимо дали сметката ти е от банката, чийто е банкомата, ще ме таксуват само за обмяната на валутата. Какъв е най-добрият начин за захранване на сметка, която ще бъде ползвана в Англия?
                          Working...
                          X