IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какъв кредит мога да изтегля без обезпечение?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Като нямаш твое обезпечение - може и с чуждо - на родители, сватове, приятелка, приятели и т.н.
    Щом си толкова убеден в качеството на бизнеса - ще намериш обезпечение.
    "Инвестирането" в НИ с кредит е "чиста пИчалба" или "отрицателна доходност"!!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от fl00d
      Отдавна съм в тази индустрия и моделът, ....
      одавна да, предните ти постове са какво да следвам...))
      имаше тука един фиарлесссс дето все бизнеси му в главата но друг да го финансира и да делят после.

      като си одавна, начи имаш някаква история в някоя банка, нали по банка плащаш.
      иди там и опитай да си искаш кредит от тях.

      Коментар


      • Не мисля, че някой ще направи проблем за просрочие в рамките на 30 дни, ако все пак плащаш накрая.

        Коментар




        • нкакъв.щом си сигурен в бизнеса ипотекирай нещо

          Коментар


          • Първоначално изпратено от fl00d Разгледай мнение
            Здравейте! В момента се занимавам с една стартираща компания. В следствие на прекомерния успех на дружеството (вече се реализират доста големи обороти) скоро ще изпадна в състояние, при което няма да мога да си посрещам задълженията към доставчици.

            Самата компания се развива прекрасно, но има един проблем. Фактурите, които издаваме на клиентите си, са с падеж 90 дни след издаване (така е в цялата индустрия), докато фактурите, които ни биват издавани от доставчиците, са с падеж 60 дни (преди беше 30, но успяхме да предоговорим условията). Тоест клиентът ни плаща след 90 дни за получената услуга, но ние трябва да платим на доставчика едва след 60 дни и съответно трябва да имаме достатъчно средства, за да посрещаме задълженията си.

            И оттук идва острата ми нужда от финансиране. Както сами разбирате, с парите на кредит няма да правя рискови инвестиции, няма да харча, а просто ми трябват, за да мога да покрия тази 30-дневна разлика.



            По мои изчисления ще ни трябват към 50 хиляди лева и ще отнеме 3-4 месеца на дружеството да изплати изцяло кредита и да започне да оперира със собствени средства. Има ли банкова или небанкова институция, която да ми даде поне 20-30 хиляди без обезпечение? Ако имате други идеи за финансиране, моля да ги споделите.
            Доставчика. Единствен вариант. Предоговори с него, той има интерес. Но казваш че си предоговорил от 30 на 60 дена. Срока на клиентите ми се вижда доста дълъг. Баси вересиите.
            Представи план и бизнес модел по бизнес проекти и финансиране. Имаше банки доколкото си спомням които след представяне на една чанта с документи и бизнес модела и след евентуално одобрение може да ти отпуснат кредит. Не се сещам кои бяха те. Провери.
            Last edited by bulgarian lev; 29.03.2016, 14:38.
            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

            Коментар


            • Първоначално изпратено от fl00d Разгледай мнение
              Има ли банкова или небанкова институция, която да ми даде поне 20-30 хиляди без обезпечение?
              Предполагам, че си питал гугъл?

              Или се надяваш на инвеститор?

              Коментар


              • факторинг

                Доста банки предлагат услугата факторинг - мисля, че от това имате нужда.
                за всеки сучай направете сравнително проучване на условията в няколко банкови институции.

                Коментар


                • Тия стартиращите бизнеси са ми най-любимите. Толкова прекомерно успешен бизнес, че му трябва потенциално безкраен кредит, че да му работи адекватно бизнес модела. И толкова е всичко точно, че ако може кредита да е все пак без обезпечение, за всеки случай. Да не вземе от безпрецедентна успешност да фалира.

                  Пари даром - само от аселераторите (eleven, launch hub и подобни паразити) - те имаха едни европейски за крадене, но и техните свършиха май вече.
                  Last edited by Дебнем на замаушка; 29.03.2016, 14:23.

                  Коментар



                  • Кредит без обезпечение едва ли сега някой би ти дал.
                    Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

                    Коментар


                    • НИКАКЪВ.

                      Сега си започнал да работиш и поради кофти разплащания нямаш кинти КЕШ.
                      Като вземеш още повече да работиш - дигнеш оборота ОЩЕ повече няма да имаш КЕШ, т.е все повече пари ще ти трябват ОТ ДРУГАДЕ да въртиш бизнеса.
                      Бах тоз бизнес
                      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                      Коментар


                      • Какъв кредит мога да изтегля без обезпечение?

                        Last edited by fl00d; 17.02.2019, 16:25.
                      Working...
                      X