IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Таблица за сравнение на Брокери (Елана, Карол, Бенчмарк, Булброкърс, ПФБК)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от olimpiec Разгледай мнение
    Ще се занимавам с акции.....Що,като си търгувам тук http://www.bgfermer.bg/Article/5154856 Аз тоя пазар с акциите съм го оставил на такива,като теб.
    Няма лошо.
    Но не загърбвай съвсем акциите. И там има хляб
    Пак ти казвам. Не знам за какво спорим и защо точно с мен се захвана. Както и да е. Успех!!!

    Коментар


    • Бъдете по-позитивни,човека си е наравил труда да събере информацията на едно място,а вие го нападате.
      мненията ми не са препоръка за покупко-продажба!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
        Що бе, прави си им реклама... Какъв ти е проблемът??? А, да забравих. По всяка вероятност ти сделка под 2000 акции нямаш в щатите. Е, прав си. ИБ не са най изгодни за сделки с над 2000 акции. Наистина си прав. Последно когато си купувах и продавах по 1000-2000 ябълки през тях беше през 2003, но тогава и ябълките бяха евтинджак. Не знам за какво точно спорим, но нямам абсолютно нищо против да поспорим с теб. Особено за щатски пазари. И пак ти казвам, ако си минал на нивото да търгуваш с над 1-2 милиона, си абсолютно прав. Но кой от тук списващите прави това???
        В интерес на истината аз никога не съм опирал до български посредник. Мислех си, че нещата отдавна са на светлинни години в БГ. Наскоро обаче се сблъсках с действителността. Един от тук изброените не дава онлайн котировки за клиентите си Няма да кажа кой, да не му правя антиреклама.
        Ще се занимавам с акции.....Що,като си търгувам тук http://www.bgfermer.bg/Article/5154856 Аз тоя пазар с акциите съм го оставил на такива,като теб.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от olimpiec Разгледай мнение
          "Крокодилов" сега се сетих и за "Тредъра",не лош посредник.А относно това какво предлагат "официално" посредниците,които съм цитирал и какво на "свои хора" си много далеч от истината.Няма да им правя излишна реклама на ИП-тат, но тук "Наивници" бол,дори по надолу има един такъв.Изумен бях какво ми предложиха при едно IPO, наскоро и по точно на http://finance.yahoo.com/q;_ylc=X1MD...ce_vert&s=RACE ,но за всеки влак си има пътници И Връзки разбира се.Най важното нещо в БГ-то.
          Що бе, прави си им реклама... Какъв ти е проблемът??? А, да забравих. По всяка вероятност ти сделка под 2000 акции нямаш в щатите. Е, прав си. ИБ не са най изгодни за сделки с над 2000 акции. Наистина си прав. Последно когато си купувах и продавах по 1000-2000 ябълки през тях беше през 2003, но тогава и ябълките бяха евтинджак. Не знам за какво точно спорим, но нямам абсолютно нищо против да поспорим с теб. Особено за щатски пазари. И пак ти казвам, ако си минал на нивото да търгуваш с над 1-2 милиона, си абсолютно прав. Но кой от тук списващите прави това???
          В интерес на истината аз никога не съм опирал до български посредник. Мислех си, че нещата отдавна са на светлинни години в БГ. Наскоро обаче се сблъсках с действителността. Един от тук изброените не дава онлайн котировки за клиентите си Няма да кажа кой, да не му правя антиреклама.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от alligator_29 Разгледай мнение
            Здравейте. Бях изрично посочил, "за търговия с акции", без CFD в/у акции, не знам дали правите разлика м/у двете. ДелтаСток, Еврофинанс и СИС имат само CFD, БетаКорп са въвеждащ брокер на Бенчмарк за международните пазари. Кажете ми какви банки имате в предвид, ще направя проучване и ще ви отговоря. Имайте в предвид, че не всички чужди банки ще отворят сметка за търговия на българи(затова няма смисъл да ги включвам в таблицата), или на частни лица като цяло. Credit Swiss - изисква $5 млн депозит. Merill Linch - не отваря на българи. HSBC, Barcleys - предлагат услугата през платформата на SAXO. Ако имате други въпроси , моля ми пишете.
            "Крокодилов" сега се сетих и за "Тредъра",не лош посредник.А относно това какво предлагат "официално" посредниците,които съм цитирал и какво на "свои хора" си много далеч от истината.Няма да им правя излишна реклама на ИП-тат, но тук "Наивници" бол,дори по надолу има един такъв.Изумен бях какво ми предложиха при едно IPO, наскоро и по точно на http://finance.yahoo.com/q;_ylc=X1MD...ce_vert&s=RACE ,но за всеки влак си има пътници И Връзки разбира се.Най важното нещо в БГ-то.

            Коментар


            • А на саксо като обърна една валута в друга след сделка не съм засичал точно каква е разликата, но не мисля че е чак 0,5%

              Коментар


              • Като се отваря позиция в чужда валута в интерактив се създава дълг само ако не си затвориш чуждата валута в отделна сделка.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
                  и кой е твоят ?
                  Моят е: Евро финанс.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от olimpiec Разгледай мнение
                    "Крокодилов" ти за "Еврофинанс","СИС","Делта Сток","Бета Корп" и още куп други посредници,че две три големи банки чувал ли си бе????Ей тук всеки "разбирач" теми си измисля.......Абе ......
                    Здравейте. Бях изрично посочил, "за търговия с акции", без CFD в/у акции, не знам дали правите разлика м/у двете. ДелтаСток, Еврофинанс и СИС имат само CFD, БетаКорп са въвеждащ брокер на Бенчмарк за международните пазари. Кажете ми какви банки имате в предвид, ще направя проучване и ще ви отговоря. Имайте в предвид, че не всички чужди банки ще отворят сметка за търговия на българи(затова няма смисъл да ги включвам в таблицата), или на частни лица като цяло. Credit Swiss - изисква $5 млн депозит. Merill Linch - не отваря на българи. HSBC, Barcleys - предлагат услугата през платформата на SAXO. Ако имате други въпроси , моля ми пишете.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от olimpiec Разгледай мнение
                      "Крокодилов" ти за "Еврофинанс","СИС","Делта Сток","Бета Корп" и още куп други посредници,че две три големи банки чувал ли си бе????Ей тук всеки "разбирач" теми си измисля.......Абе ......
                      Що??? По-добри комисионни от IB ли дават???

                      Коментар


                      • Ако някой случайно не му е светнала червената лампичка - в таблицата се сравняват само брокери. Таблицата не съдържа информация за алтернативни инвестиции.

                        Основното, което трябва да знаете е не кой брокер да ползвате, а това, че има други начини за печалба с по-големи потенциали за печалба при по-малък риск.

                        Спекулацията (или "инвестирането") в акции на компании, които не контролирате вероятно е много далеч от най-добрата възможна инвестиция за вас.

                        Трудът, който ще положите да изберете правилните акции струва ли си печалбата? Колко акции трябва да купите за да си струва?

                        Най-интересните инвестиции са тези, които правите без участие на инвестиционен посредник и не са свързани с купуване на акции на компании, върху които нямате контрол и ви липсва вътрешна информация.

                        Ето например една възможна алтернативна инвестиция - взимате си неплатена отпуска (или напускате работа) за 1 година, като си плащате разходите със спестяванията. През това време четете книги, учите нови неща. Това ще ви струва например 24 000 лева (ако допуснем, че харчите по 2000 лева на месец за храна, дрехи, ток, вода, парно, телефон, Интернет и т.н.).

                        Много лесно може да спестите тези пари просто като се откажете да си купите нова кола и да ходите "на почивка" (да се пържите на някой далечен плаж).

                        Някои казват, че в България можело да се живее и с по-малко разходи на месец - примерно с 1500 лева месечно. Има някакви бедняци, които успяват да гледат семейство с по-малко от 500 лева. Ако човек седне и помисли няколко часа може да се сети как да си ограничи разходите за да си осигури една година обучение на смешно ниска цена.

                        Ако не знаете - можете да получите достъп до учебни материали практически безплатно (или на съвсем ниска цена - учебниците, по които се учи в университетите не са секретни, свободно се продават). Плаща се само ако искате да получите диплома. Ако искате само образование (без диплома) можете да го придобиете на съвсем ниска цена - трябва ви компютър с достъп до Интернет, място където да живеете (примерно в мазето на къщата на родителите) и да имате пари да си купувате храната.

                        https://www.edx.org/

                        Не подценявайте храната - трябва да приемате достатъчно холестерол за да ви работи мозъка. Прочетете в „Тихите убийци на мозъка“ повече за това. Глупостите за вредата от холестерола накараха много хора да се хранят нездравословно - оказа се, че са били плод на грешна интерпретация на данните (вредата е не от холестерола, а от захарта). Можете да се храните правилно без много разходи, ако си включите „система 2“.
                        Last edited by vstoykov; 05.12.2015, 21:40.
                        Два прости метода за легално намаляване на данъците

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                          Моят го няма: това не е честно.
                          и кой е твоят ?

                          Коментар


                          • Моят го няма: това не е честно.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Кроки направи едно такова и за опциите и ше имаш едно пиене от мене ......

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от alligator_29 Разгледай мнение
                                Здравейте съфорумци. Направих таблица за сравнение на БГ ( Елана, Карол, Бенчмарк, Булброкърс, ПФБК ) и някои чуждестранни брокери ( SAXObank и Interactive brokers ) за търговия с акции на чужди пазари. Да може нагледно да се приценят разходите и такси. Важи само за "Shares", без CFD, FOREX, Опции и тому подобни производни. Данните могат да се променят с времето. Може да има и малки неточности Ще се опитам да я обновявам редовно при промяна. Някой ако има повече информация, къде и как могат да се намалят разходите моля да ми пише.
                                Excel таблица с препратки и хиперлинкове - https://drive.google.com/file/d/0B0K...ew?usp=sharing

                                "Крокодилов" ти за "Еврофинанс","СИС","Делта Сток","Бета Корп" и още куп други посредници,че две три големи банки чувал ли си бе????Ей тук всеки "разбирач" теми си измисля.......Абе ......

                                Коментар

                                Working...
                                X