IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Таблица за сравнение на Брокери (Елана, Карол, Бенчмарк, Булброкърс, ПФБК)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • "the trend is your friend until the end..."

    Коментар


    • ако някой колега може да даде инфо за търговия на CFD-та на американски и европейски акции и минималните комисионни при различните бг брокери ще му бъда благодарен
      поздрави
      "В очите на завистта всеки успех е престъпление.."

      Коментар


      • На първо място искам да кажа голямо благодаря на alligator_29! Информацията е много полезна, особено като за инвестиране за първи път в американските финансови пазари (без CFD и т.н.).
        А какви данъци се плащат на така наречените capital gains (купуваш евтино, продаваш скъпо ? Може би това е посочения в таблицата "Tax on divident", или той е само за изплатени дивиденти от акции? Вероятно има и разлика дали се инвестира от името на физическо и юридическо лице.

        Коментар


        • В процес на разработка таблица за сеавнение на европейските, английски и американски брокери за търговия на акции, които приемат българи за клиенти.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение
            Хм, готина тема... не знам как съм я пропуснал....

            Само да попитам, имаш ли такава таблица на ценовите условия на различните посредници за достъп до търговия на БФБ ?
            (знам, че едва ли ще има толкова значими разлики както за търговията на чуждестранни пазари, но все пак....)
            Здравейте. За съжъление, не се интересувам за търговия на БФБ поради липса на ликвидност, неясно регулиране, политическа и банкова нестабилност. Затова нямам и наблюдения върху брокерите които предлагат тази услуга. В

            Коментар


            • Хм, готина тема... не знам как съм я пропуснал....

              Само да попитам, имаш ли такава таблица на ценовите условия на различните посредници за достъп до търговия на БФБ ?
              (знам, че едва ли ще има толкова значими разлики както за търговията на чуждестранни пазари, но все пак....)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от alligator_29 Разгледай мнение
                [B]Внесох някои изменения в табличката след допълнения на колеги от форума.
                браво ..................... най-после някой да се потруди за общото благо и да направи нещо полезно за форума...

                Коментар


                • Апдейт на табличката

                  Внесох някои изменения в табличката след допълнения на колеги от форума. Касаят основно комисионните на ПФБК. Добавих Канада като пазар .

                  [IMG]
                  photo uploader[/IMG]

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от alligator_29 Разгледай мнение
                    Здравейте. Аз търгувам акции през Elana, плащам си $15, както си им пише и в официалната бюлетина за такси. Ако изтеглите Excell формата на моята таблица, има директни препратки към официалния сайт с такси на всеки от изброените посредници чрез натискане на графа "rate".
                    Привет!

                    За американските акции - 15 долара е минимумът, а 10 долара е за CFD върху американски акции.

                    Условия за всички акции


                    Условия за CFD върху акции

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                      Чекни комисионната за щатски акции ПФБК. Те са си ИБ.

                      На 99% съм сигурен, че е 0.01 за акция с минимум 4$
                      0.015 с минимум 6 мисля, че е за ЦФД.

                      Здравейте, много Ви благодаря за забележка за мое голямо учудване след повторно проучване установих че на официалния сайт на ПФБК, има две различни ценови листи за търговия през Interactive Brokers

                      http://www.ffbh.bg/js/tiny_mce/plugi...B_20102015.pdf

                      http://www.ffbh.bg/js/tiny_mce/plugi...Pricing_IB.pdf

                      Ще се опитам да се свържа с ПФБК, да изясня коя от изброените ценови листи е актуална, и ще променя данните в таблицата.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                        Не , че съм много щастлив от услугите на Елана, но да уточня :
                        - на щатските пазари min е 10 $ а не 15 , както в таблицата
                        Здравейте. Аз търгувам акции през Elana, плащам си $15, както си им пише и в официалната бюлетина за такси. Ако изтеглите Excell формата на моята таблица, има директни препратки към официалния сайт с такси на всеки от изброените посредници чрез натискане на графа "rate".

                        Коментар


                        • Не , че съм много щастлив от услугите на Елана, но да уточня :
                          - на щатските пазари min е 10 $ а не 15 , както в таблицата
                          За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от alligator_29 Разгледай мнение
                            Добавих няколко промени в табличката, след уточнения на колеги от форума
                            Чекни комисионната за щатски акции ПФБК. Те са си ИБ.

                            На 99% съм сигурен, че е 0.01 за акция с минимум 4$
                            0.015 с минимум 6 мисля, че е за ЦФД.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от alligator_29 Разгледай мнение
                              За Citi Deutschland мисля че се правят само еврови преводи ( ако това ви е базовата валута по сметката в IB ), и след една година ще са безплатни за и от БГ през SEPA. Въпроса ми е следният: " дали мога да превеждам USD към и от Citi Deutschland?
                              Да, наистина само еврови преводи съм правил и не мога да кажа за долари. Аз лично не вярвам с превода на долари да е по-различно. Ако все пак се окаже дърво, нищо не пречи сметката да се зарежда с евро дори базовата валута да е USD. Ето това го пише във FAQ-a на IB:

                              Can I fund an account in a different currency than the base currency? Yes.
                              https://www.interactivebrokers.com/e...funding&p=faqs

                              Относно SEPA, да, чакаме я с нетърпение през октовмри

                              Коментар


                              • Апдейт на табличката

                                Добавих няколко промени в табличката, след уточнения на колеги от форума

                                [IMG]
                                adult image hosting[/IMG]

                                Коментар

                                Working...
                                X