IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Превод на пари до Англия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Много благодаря, бях чула че и с портфейлите е таксите са същите и не се замислих.. Следващия превод ще го имам предвид
    I dream

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Ани Василева Разгледай мнение
      Наскоро дали някои е правил преводи до Англия. Налага ми се такъв, сумата е около 500 лв, а за самия превод на няколко места искат между 80- 90 лв. което мн оскъоява и се чудя за вариант лично предаване през посредник?
      направи си револют или помоли някой с такъв да ти направи превода.
      таксата на 400 паунда преди около 2 месеца ми беше 1,21паунда
      става дума за превод в банкова сметка
      иначе може да си прехвърляш пари между 2 револют акаунта безплатно
      препоръка е

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Ани Василева Разгледай мнение
        Наскоро дали някои е правил преводи до Англия. Налага ми се такъв, сумата е около 500 лв, а за самия превод на няколко места искат между 80- 90 лв. което мн оскъоява и се чудя за вариант лично предаване през посредник?
        Мъка

        Коментар


        • С карта Револют ми теглят от моя българска карта с такса 0.1 %. Само трябва статичен код на картата и парите са за 10 секунди в Англия.
          Там си ги обръща в паунди по курса на централната банка, без такси и курсови разлики( поне така беше преди 1 месец )

          Коментар


          • Наскоро дали някои е правил преводи до Англия. Налага ми се такъв, сумата е около 500 лв, а за самия превод на няколко места искат между 80- 90 лв. което мн оскъоява и се чудя за вариант лично предаване през посредник?
            I dream

            Коментар


            • Първоначално изпратено от alek Разгледай мнение
              Преводи в GBP, най- ефективен се оказва превод чрез paysera ...таксата е 0,80 GBP.
              Тези тарифи дали са се запазили същите

              Коментар


              • Преводи в GBP, най- ефективен се оказва превод чрез paysera ...таксата е 0,80 GBP.

                Коментар


                • Намираш някой в Англия, който търси биткойни.. пращаш му ги, а той превежда паундовете където е нужно..
                  Питай и в ЕКОНТ. Имаха някаква подобна услуга - внасяш тук, те превеждат там.

                  Коментар


                  • Имам богат опит в обратното направление - от Британия накъм туканка.

                    Уестърн и Мъни просто НЕ са сгоден вариант -дерат кожички - първо имат комисион (немалко сосен), после ти обменят парите по цигански курс, от който биха се засрамили и чейндж-ветераните от Магурата.

                    Само че хората са измислили Пейпалът - няма по-сгоден вариант за. Пак има такси, но доста по-поносими.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение
                      За банков превод от България по английска сметка с двудневен вальор на 3 900 лири, разноските са 31 лири.
                      Тъй де - безбожно скъпо.
                      He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                      Коментар


                      • За банков превод от България по английска сметка с двудневен вальор на 3 900 лири, разноските са 31 лири.

                        Коментар


                        • 1. Във всички случаи ще ти е нужна банкова сметка с карта в английска банка. Иначе просто няма да можеш да живееш там. Така че не губи време и проучи как стоят нещата. Някои английски банки предлагат специални студентски сметки за чужденци. Моята дъщеря си откри в Barclays, но има и други банки. Обикновена сметка като за англичанин няма да можеш да си отвориш.

                          2. Наличието на българска международна дебитна карта е мнного полезно. Тя ще ти позволи да плащаш на ПОС терминали в магазини и други търговци. Таксите за плащане на ПИБ например са ниски (20 ст. на транзакция). Българската дебитна карта НЕ Е за теглене в брой от банкомат в Англия, защото таксите са високи. Но за плащане е идеална. Това ще ти позволи и спешни (за минути) преводи на пари, защото родителите могат да превеждат пари в картата ти мигновено (подразбира се, че твоята и на родителите сметки са в една и съща българска банка).

                          3. За преводи към английската ти сметка нещата стоят малко по-кофти. Българските банки дерат безбожни такси. Ако прекалено държиш на сигурността и си много консервативен - избери си варианта с международен превод от българска банка към сметката ти в английска банка. Ако държиш на бързината и ниските такси, ти препоръчвам ТОЗИ ВАРИАНТ. Проверено е и работи без грешка, много бързо и много евтино. Ако се регистрираш през горния линк, първият превод ще ти е безплатен, а дъщеря ми ще добави един човек в списъка си. Като събере трима ще получи 50 паунда награда Ако искаш можеш да се регистрираш и от основния сайт, без да ползваш реферирането към профила на дъщеря ми.
                          Last edited by netware5; 25.09.2015, 13:47.
                          He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                          Коментар


                          • http://www.transcard.bg/bg/no_credit/
                            Могат да ти зареждат картата по следните начини:
                            http://www.transcard.bg/bg/pogasiavane_zarejdania/

                            Коментар


                            • Превод на пари до Англия?

                              Здравейте! Предстои ми да започна изучаването висшето си образование в UK. Все още търся най-изгодния вариант за получаване на пари от България. Каква карта е по-изгодна, българска или британска? Мислех си да изкарам българска карта за България и отделно да си направя сметка с дебитна карта в английска банка за разплащанията там, като родителите ми директно да превеждат парите по сметка. Има ли по-добри начини? Благодаря предварително!
                            Working...
                            X