IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Изгоден потребителски кредит?! Има ли такъв?!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от пасъм Разгледай мнение
    Единствено ме интересуваше мнението ви как ще се движи в следващите 1-3 години СОФИБОР.
    Не съм искал съвет трябва ли ми кредит, ама какъв, откъде, на каква лихва, за какъв срок. Кредити досега не съм взимал, но ще се тегли. Просто нямам търпение да чакам няколко месеца за да проимам парите . Може да смятате темата за приключена, благодаря
    успех със секакъв СОФИБОР, ПЛОВДИВБОР, ВАРНАБОР etc. etc.

    Коментар


    • Единствено ме интересуваше мнението ви как ще се движи в следващите 1-3 години СОФИБОР.
      Не съм искал съвет трябва ли ми кредит, ама какъв, откъде, на каква лихва, за какъв срок. Кредити досега не съм взимал, но ще се тегли. Просто нямам търпение да чакам няколко месеца за да проимам парите . Може да смятате темата за приключена, благодаря

      Коментар


      • wow потребителски кредит в Булгаристан

        http://www.sgeb.bg/bg/potrebitelski-...-ekspreso.html

        50000 BGN
        120 месеца

        Резултат за вашият кредит
        ГПР % 10.62 %
        Фиксиран годишен лихвен процент (120 м.) 9.65 %
        Месечна вноска за период с фиксирана лихва (120 м.) 651.10 BGN
        Обща дължима сума 79310.06 BGN
        Такса одобрение на кредита 699.00 BGN
        Месечна такса за обслужване на разплащателна сметка 1.79 BGN

        Зacтpaxoвĸa "Живoт" ce изиcĸвa зa вceĸи oт ĸpeдитoиcĸaтeлитe yчacтвaщи c дoxoдa пpи oтпycĸaнe нa ĸpeдит пpoпopциoнaлнo, зa зaщитa нa ĸлиeнтa и нeгoвoтo/ нeйнoтo ceмeйcтвo cpeщy дългoвe, в cлyчaй нa нeпpeдвидeнo cъбитиe нa oбщa цeнa в зaвиcимocт oт paзмepa нa ĸpeдитa ĸaĸтo cлeдвa:

        - Дo 70 000 лв. - oт 0.56% въpxy ocтaтъчнaтa cyмa.


        * Необходимост от застраховка живот + цената на застраховката
        значи до сега 80010,79 и това към него 0.56% въpxy ocтaтъчнaтa cyмa.


        незнам кой ше взима потребителски кредит ама требе да е бая луд .......
        Last edited by michaelis12; 21.06.2016, 14:29.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от пасъм Разгледай мнение
          Аз клоня към 7 г. фиксирана, заради нещо което чух, но още не съм проверил дали е вярно. Нашите банки не признават отрицателни индекси, считат ги за 0. Та надолу няма къде да пада почти, но може да се качва доста.
          задай си по-конкретно въпроса като параметри и съответно ще получиш и по-адекватни отговори

          Колкото до това дали има, или няма нужда от кредити - всеки сам си решава, на мен никой не може да ми отнеме емоциите от пътуванията в цяла Европа (реално няма държава, в която да не съм бил), САЩ, Далечния Изток, Дубай и т.н. - само до Австралия не успях да отида, като нереализирана мечта, както и едни Хавай, но като одъртея ще е явно. Знам, че звучи като тъпа банкова реклама, но не е така - сега имам възможностите (финансовите), но нямам времето (вече съм и с "багаж") и кога да отида и да си направя кефа - като стана на 60 ли? Може, пак ще е кеф, ама не точно същият. Можеше и да си джиткам със старото поло, но женета искаше нова кола - ами купена е, към края на годината съм се насочил и към една Мазда и т.н.

          Човек не си ли направи густо на детеродния орган, докато е млад, пиши го бегал - небцето и сетивата и друг път може да ги задоволи, ама някои неща са до време Но всеки знае себе - познавам мои роднини от страната - строиха палати за децата си, гладували са ги с години, образно казано, и с 0 забавления, докато са били млади, сега палатите са празни, огромни къщи на 3-4 етажа по 150 квадрата на етаж, децата ги няма, заминали са в чужбина или в София, а времето си тече неумолимо.... Та така
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Първоначално изпратено от пасъм Разгледай мнение
            Аз клоня към 7 г. фиксирана, заради нещо което чух, но още не съм проверил дали е вярно. Нашите банки не признават отрицателни индекси, считат ги за 0. Та надолу няма къде да пада почти, но може да се качва доста.
            Имаш лично съобщение. Може би мога да помогна.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Точно с тези разбирания, банките ще продължават да ни дънят с лихвите, хората няма да получават парите които им трябват и когато им трябват и фондовата борса ще е лайна. Кредит > Потребление> Търсене > Създаване на работни места > Пак потребление и т.н.
              Скоро четох, че е добре да имаме кредитни карти, тъй като при евентуално желание за по-голяма сума можем да покажем по-добър рейтинг и да ни се намалят част от разноските, но това е късно за конкретния случайв. Смея да попитам за какво ви е кредита, защото това много ще помогне да разграничим кое е добре и кое не. Тьй като, родителите ми изтеглиха потребителски кредит за да ме изпратят в чужбина да уча, не беше голям проблем, но ако този кредит го теглите за автомобил или за нов телевизор няма никаква логика.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от пасъм Разгледай мнение
                Аз клоня към 7 г. фиксирана, заради нещо което чух, но още не съм проверил дали е вярно. Нашите банки не признават отрицателни индекси, считат ги за 0. Та надолу няма къде да пада почти, но може да се качва доста.
                не, не признават отрицателните индекси, считат ги за 0, ама те и преди не го правеха - например беше Юрибор+4%, ама ако юрибор падне под 2%, ще се брои за 2%, ако се качи - с колкото се качи
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Ипотека в БГ си е чисто финансово самоубийство - високи НЕгарантирани лихви и НЕограничена отговорност!

                  Коментар


                  • Аз клоня към 7 г. фиксирана, заради нещо което чух, но още не съм проверил дали е вярно. Нашите банки не признават отрицателни индекси, считат ги за 0. Та надолу няма къде да пада почти, но може да се качва доста.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от пасъм Разгледай мнение
                      При опцията с намаляващи вноски се променят другите параметри...
                      ами дай параметрите де
                      Иначе Софиборът е крайно манипулиран индекс, който спокойно може да скочи с 2% на година (примерно), за разлика от Юрибора, който винаги се качва по-плавно - моят съвет е да си теглиш кредита в евро, ако искаш да избегнеш този риск, или да е с фиксирана лихва, но все пак зависи и колко е реално тази лихва, както и доколко е фиксирана (да няма там едни дребни букви, дето я правят не точно фикирана)
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • При опцията с намаляващи вноски се променят другите параметри...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от пасъм Разгледай мнение
                          Хора, аз си съм решил, че ще се тегли потребителски. Месечната вноска ще ми е около 20% от моя доход, а все пак и друг член на семейството получава приходи. Не е малка общата сума, но не желая да взимам ипотечен заради много такси в началото(няколко хиляди ще излязат),а смятам да го върна до около една година. Но ви питам(само nradev се произнесе засега) как ще се движи според вас този индекс. Просто искам да имам застраховка ако нещо се обърка. Между двете опции 1 г. фиксирана лихва или 7г. фиксирана коя бихте избрали ?
                          Благодаря
                          ми щом ще го върнеш за 1 година, значи си вземи с фиксирана лихва за 1 година, защото самата лихва ще ти е по-ниска Освен това го вземи с намаляващи, а не с ануитетни (равни) вноски - така ще платиш по-малко лихва. Така добре ли е като отговор или имаш и друи въпроси
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Хора, аз си съм решил, че ще се тегли потребителски. Месечната вноска ще ми е около 20% от моя доход, а все пак и друг член на семейството получава приходи. Не е малка общата сума, но не желая да взимам ипотечен заради много такси в началото(няколко хиляди ще излязат),а смятам да го върна до около една година. Но ви питам(само nradev се произнесе засега) как ще се движи според вас този индекс. Просто искам да имам застраховка ако нещо се обърка. Между двете опции 1 г. фиксирана лихва или 7г. фиксирана коя бихте избрали ?
                            Благодаря

                            Коментар


                            • Уф, пак клишета на квадрат
                              Такова нещо като изгоден и неизгоден кредит, само на база ГПР-та, няма. Няма и как да има! Ако това, в което ще вложиш тези пари (не казвам инвестираш), ще ти донесе повече приход, отколкото ще платиш като разход (т.е. лихва) по кредита, значи кредитът е изгоден, ако е обратното - не е изгоден.
                              Ше ти дам отвлечен пример със себе си - преди 6 години изтеглих кредит от 100К евро. Не бях много убеден за какво са ми, уж за жилище, че да не живея при нашите, а и да не плащам наем, уж да инвестирам, уж да си имам за жик-так. В крайна сметка стана по малко от всичко. Сега плащам лихва от 3,95% по кредита (когато го изтеглих беше 7,75), но съм го избил многократно - и като имот (мога да го продам с 50% отгоре веднага), и като инвестиция (основно злато), и като жик-так (доста екскурзии понаправих по света). Плащам под 25% от доходите си по този кредит и съм ок - за мен това е един добър кредит, от моята си гледна точка, за друг това би бил невъзможно скъп кредит - всеки преценява сам от собствената си камбанария
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Изгоден потребителски кредит няма

                                .
                                ... не е имало,
                                и по принцип няма и да има
                                когато и да било...


                                Самата фраза "изгоден потребителски кредит" е оксиморон:
                                това е все едно да кажеш "дървено желязо".

                                Сега някой ще попита:
                                "Ама що така?"

                                Това е така, щото
                                пари на кредит се вземат не за харчене,
                                а за инвестиция
                                .

                                Ако вземете пари на кредит за харчене сега,
                                вие обричате бъдещето си на всякакви удари на съдбата...
                                щото похарчените пари трябва да се връщат с лихвите...
                                някога... в светлото бъдеще.

                                ...пък, като се замисли човек,
                                така нареченото "бъдеще" открай време е било, в момента е, и ще бъде винаги
                                нещо мно-о-о-го неясно.

                                А когато нещо е много неясно, тогава може да ви се случи всичко....
                                каквото можете (и не можете) да си представите.
                                Зарежете я тая работа, не си струва главоболията.

                                Кредит се взема само за инвестиция, а въпросната инвестиция
                                трябва да сте я обмислили толкова добре,
                                че приходите от нея да изплатят кредита
                                ...

                                и тогава....

                                ще имате нещо реално, което ще ви остане
                                ...а може би ще остане и за децата и внуците ви...
                                така се прави, а не другояче.

                                P.S. Ще ви дам отново един линк, където се обясняват нещата за кризата и за всеобщата и тотална задлъжнялост на народонаселението по света и у нас:

                                https://www.linkedin.com/pulse/%D0%B...mp-reader-card
                                Last edited by Kildirim_Bei; 21.06.2016, 09:06.
                                Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                                ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                                Коментар

                                Working...
                                X