IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Изгоден потребителски кредит?! Има ли такъв?!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    Повечето хора осъзнават колко са нужни застрахователите, едва когато е твърде късно. Ако Кучев ми доведе поне един болен от рачец, който не иска да си има Best Doctors, осигуряваща му лечение за 2 МБ в най-елитните болници на света, ще го черпя пура.
    Знам, че го обичаш този сектор, но е истина имаме много голям късмет да сме някъде където няма опасност от катаклизми, в противен случай всички щяха да имат застраховки, но все пак никога не знаеш какво може да ти се случи особенно в България, и да оставиш деца или близки без нищо и без никаква подкрепа при положение, че са разчитали на теб. С доста хора се случи за жалост, но българина не може да проумее, че от пентилък не ни върви държавата, а не от други фактори. И че всяко нещо, което не ти минава през стомаха е измама.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от kony Разгледай мнение
      Неразбираеми са не действията на банкерите, а на държавните ни институции, които налагат и следят за спазване на правилата- а такива явно няма. Къде са директорите, УС и регионалните мениджъри на фалиралите през 1996г.банки - вече са забравени Първа частна банка, Търговска и спестовна банка, Елитбанк, Минералбанк, Балканбанк /другите не си ги спомням/. След 10 години ще е забравена и КТБ, пак без виновни. А бюджета, т.е.моите данъци ще изплащат тези дългове и пак и пак и пак...
      Това не е точно правилно, тъй като понякога ние сме си виновни за липсата на мониторинг от наша страна. Във Великобритания точно заради това намалиха сумата, коята ще ти изплатят при фалит на банка, за да може хората да си следят депозитите и да се грижат за тях не да ги оставят на майната си. Така както ние си следим акциите и другите глупости така и нормалния депозитар трябва да го прави. Да прав си, че данъците ти ще изплащат тези дългове, но ако ти беше в позицията на загубилите как щеше да се чувстваш, не ми излизай с довода, че банките са виновни, аз не ги разграничавам с другите бизнеси видяхме много хора да имат много пари и активи и да фалират. Тъй, че по-добре да се върнат тези пари на хората, отколкото да ни се срине цялата система от bank run и тогава да не знаем какво се случва, защото след КТБ щеше да има още ако не бяха обещали да върнат парите.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Econlav Разгледай мнение
        Щом са печеливши значи има клиенти, щом има клиенти значи има нещо което продават и клиентите го искат. Това, че напоследък целият свят е тръгнал в различна посока е отделен въпрос. Да, не обичам кредити, овърдрафти и т.н. , но понякога могат да ти спасят задника или да те дръпнат с 10 крачки пред другите. Понякога ни трябва ликвидност, друг път искаме да зарадваме някого или себе си. Какво не можеш да разбереш в това?
        Повечето хора осъзнават колко са нужни застрахователите, едва когато е твърде късно. Ако Кучев ми доведе поне един болен от рачец, който не иска да си има Best Doctors, осигуряваща му лечение за 2 МБ в най-елитните болници на света, ще го черпя пура.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Econlav Разгледай мнение
          Да, не обичам кредити, овърдрафти и т.н. , но понякога могат да ти спасят задника или да те дръпнат с 10 крачки пред другите. Понякога ни трябва ликвидност, друг път искаме да зарадваме някого или себе си. Какво не можеш да разбереш в това?
          Неразбираеми са не действията на банкерите, а на държавните ни институции, които налагат и следят за спазване на правилата- а такива явно няма. Къде са директорите, УС и регионалните мениджъри на фалиралите през 1996г.банки - вече са забравени Първа частна банка, Търговска и спестовна банка, Елитбанк, Минералбанк, Балканбанк /другите не си ги спомням/. След 10 години ще е забравена и КТБ, пак без виновни. А бюджета, т.е.моите данъци ще изплащат тези дългове и пак и пак и пак...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
            като се озъби ше си напечатат нови и без тва хартията я пестят и карат само на дигитални числа и си печатат колкот си искат ...... Важното е хората да им теглят една путка майна и на застраховкаджии и на банкаджии и фустата нема цел живот да въртиш колелото за да може некви дет с нищо на тоя свят не са полезни да живеят на гърба на цел свет я .... Ако ми каеш Застраховките и Банките какво правят и допринасят за света и да е поне едно нещо полезно - евала ....
            Щом са печеливши значи има клиенти, щом има клиенти значи има нещо което продават и клиентите го искат. Това, че напоследък целият свят е тръгнал в различна посока е отделен въпрос. Да, не обичам кредити, овърдрафти и т.н. , но понякога могат да ти спасят задника или да те дръпнат с 10 крачки пред другите. Понякога ни трябва ликвидност, друг път искаме да зарадваме някого или себе си. Какво не можеш да разбереш в това?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Pivoley Разгледай мнение
              В момента 3-месечния Софибор е 0.126%, а 6-месечният е 0.333%. Т.е., не виждам накъде повече ще пада. Следователно, има доста голяма вероятност след 1-3 години СОФИБОР да е над сегашните си стойности.
              А ти да не мислиш, че сегашният фикс, който ще му дадат, не е отразил и преотразил всичкия лихвен риск за тези години?
              Българска баМка да не прехвърли целия риск на клиета?!?!? Е нема такова жуотно!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от пасъм Разгледай мнение
                Единствено ме интересуваше мнението ви как ще се движи в следващите 1-3 години СОФИБОР.
                Не съм искал съвет трябва ли ми кредит, ама какъв, откъде, на каква лихва, за какъв срок. Кредити досега не съм взимал, но ще се тегли. Просто нямам търпение да чакам няколко месеца за да проимам парите . Може да смятате темата за приключена, благодаря
                В момента 3-месечния Софибор е 0.126%, а 6-месечният е 0.333%. Т.е., не виждам накъде повече ще пада. Следователно, има доста голяма вероятност след 1-3 години СОФИБОР да е над сегашните си стойности.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                  Ного ясно, че кредитополучателят трябва да си направи човешка: защото ако се озъби - какво правим? Иначе това ГПР и лихва: високи - при нас - в Allianz - са ного по-тънки.
                  като се озъби ше си напечатат нови и без тва хартията я пестят и карат само на дигитални числа и си печатат колкот си искат ...... Важното е хората да им теглят една путка майна и на застраховкаджии и на банкаджии и фустата нема цел живот да въртиш колелото за да може некви дет с нищо на тоя свят не са полезни да живеят на гърба на цел свет я .... Ако ми каеш Застраховките и Банките какво правят и допринасят за света и да е поне едно нещо полезно - евала ....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
                    wow потребителски кредит в Булгаристан

                    http://www.sgeb.bg/bg/potrebitelski-...-ekspreso.html

                    50000 BGN
                    120 месеца

                    Резултат за вашият кредит
                    ГПР % 10.62 %
                    Фиксиран годишен лихвен процент (120 м.) 9.65 %
                    Месечна вноска за период с фиксирана лихва (120 м.) 651.10 BGN
                    Обща дължима сума 79310.06 BGN
                    Такса одобрение на кредита 699.00 BGN
                    Месечна такса за обслужване на разплащателна сметка 1.79 BGN

                    Зacтpaxoвĸa "Живoт" ce изиcĸвa зa вceĸи oт ĸpeдитoиcĸaтeлитe yчacтвaщи c дoxoдa пpи oтпycĸaнe нa ĸpeдит пpoпopциoнaлнo, зa зaщитa нa ĸлиeнтa и нeгoвoтo/ нeйнoтo ceмeйcтвo cpeщy дългoвe, в cлyчaй нa нeпpeдвидeнo cъбитиe нa oбщa цeнa в зaвиcимocт oт paзмepa нa ĸpeдитa ĸaĸтo cлeдвa:

                    - Дo 70 000 лв. - oт 0.56% въpxy ocтaтъчнaтa cyмa.


                    * Необходимост от застраховка живот + цената на застраховката
                    значи до сега 80010,79 и това към него 0.56% въpxy ocтaтъчнaтa cyмa.


                    незнам кой ше взима потребителски кредит ама требе да е бая луд .......

                    Ного ясно, че кредитополучателят трябва да си направи човешка: защото ако се озъби - какво правим? Иначе това ГПР и лихва: високи - при нас - в Allianz - са ного по-тънки.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
                      Ако бенебетУ спазваше собствените си правила (смех), още преди години половината баМки в България, щеха да са изгорели с добри глоби (по подобие на аферите с libor и euribor), заради софиборските им котировки с ОГРОМЕН спред бид-аск.
                      Ама....
                      незнам неразбирам единственото което знам е, че заеми не теглим, колкот има - толкоз

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                        и аз така си мислех до 1997, преди едни мои приАтели да станат "Ммммммммилионерче, не се подигравай, имаш париииии" , а на нашите спестяванията за 2 апартамента улетяха в канавката, та така
                        На МатрЯла пак спестяванията към канавката са улетели

                        Още малко има и ша го вденат какъв са им го приготвили

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                          Темата е приключена, затова аз мога да си кажа мнението...

                          Татко ( лека му пръст) беше финансист и ме е научил едно....

                          Да живея според доходите си и никога да не тегля заеми....
                          и аз така си мислех до 1997, преди едни мои приАтели да станат "Ммммммммилионерче, не се подигравай, имаш париииии" , а на нашите спестяванията за 2 апартамента улетяха в канавката, та така
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Темата е приключена, затова аз мога да си кажа мнението...

                            Татко ( лека му пръст) беше финансист и ме е научил едно....

                            Да живея според доходите си и никога да не тегля заеми....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от пасъм Разгледай мнение
                              Единствено ме интересуваше мнението ви как ще се движи в следващите 1-3 години СОФИБОР.
                              Не съм искал съвет трябва ли ми кредит, ама какъв, откъде, на каква лихва, за какъв срок. Кредити досега не съм взимал, но ще се тегли. Просто нямам търпение да чакам няколко месеца за да проимам парите . Може да смятате темата за приключена, благодаря
                              няма как да се предвиди накъде ще се движи Софибор след 1, а още п;о-малко пък след 3 години - просто няма никакво поле за предвидимост тук, така че какъвто и фиксиран лихвен да ти дават, ако е близо с поне 1% до софибор+надбавак, мятай се на него.

                              И НЕ разбирам защо се сърдиш - голямата част от храта тук са добронамерени и имат желанието да ти помогнат, при това безплатно и без да ти предлагат конкретна улсуга. Можеше да кажеш поне едно Благодаря на всички и толкова. лека и от мен.
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
                                успех със секакъв СОФИБОР, ПЛОВДИВБОР, ВАРНАБОР etc. etc.
                                Ако бенебетУ спазваше собствените си правила (смех), още преди години половината баМки в България, щеха да са изгорели с добри глоби (по подобие на аферите с libor и euribor), заради софиборските им котировки с ОГРОМЕН спред бид-аск.
                                Ама....

                                Коментар

                                Working...
                                X