IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика (архив до 19.10.2013 г.)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Факушкa Разгледай мнение
    Монти, защо говориш за комунистите в трето лице? В първо лице множествено по ще ти приляга.
    Не знам за кой смяташ ,че е комунист и кой не ... та да пиша в това лице според твойте престави...
    Ще благоволиш да ги изредиш в списък...,като започнеш по ръководители и зам на партии .. агенции ,министерства и т.н...

    Коментар


    • Поздрави на лъжливия комунист gigow

      Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
      Правилно!
      Всичките гербери трябва да бъдат ИЗМЕТЕНИ незабавно!


      Гъста червена метла трябва да мете!

      ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА на всички герберски калинки!
      Ех, старшинка, старшинка...

      Отново твоите сталински крясъци в защита на мафиотско-комунистическата тирания...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от OMG Разгледай мнение
        Партоскопи
        Webcafe.bg
        [B][COLOR="Navy"][SIZE="3"]Реваншисткото действие с уволнението на шефката на Националния център за изследване на общественото мнение (НЦИОМ) Лидия Йорданова....................


        ОСТАВКА!!!
        ГЕРБЕРСКИ БОКЛУК, ДА МАХАТЕ ОТТУК!!!
        Правилно!
        Всичките гербери трябва да бъдат ИЗМЕТЕНИ незабавно!


        Гъста червена метла трябва да мете!

        ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА на всички герберски калинки!
        Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
          OMG,
          Случаят с НЦИОМ е в три аспекта...
          Първият че има одитен ,където се открива престъпления и явни нарушения
          Втория дали е била корекна социологическа агенция...
          Третия дали трябва да се закрие....
          За мен ,който следя дейността на тази другарка от 10 години и по първите два въпроса имам твърдо мнение. ..
          Хем има облагодетелстване ,хем не е корекна и работи в служба на работодателя си
          От три години работи в полза на БорисоФ и преди това в своя полза...а още преди това е била в полза на предишния си работодател в лицето на Станишев......
          В момента шеФката и служителите си поверваха ,че ще падне правителството и НС и решиха да работят на стария господар и за своя сметка ..
          Да ,ама не....

          Най логичното е да се смени личния състав и да почне да служи на комунисттите...както правеха предишните или да я заставят да дава изследвания в тяхна полза като работодател и да си затворят очите за престъпленията и в миналото
          За мен е ясно ,че ще вкарват в затвора всеки гербаджия ,за който имат данни и за един лев че е присвоен..
          Но тази е толкова корумпирана и нагаждачка ... че никой няма да плаче от социолозите...
          А червените си имат достатъчно социологически агенции в тяхна подкрепа....
          Тази щеше да им е повече ....защото щеше да е тяхна по прИзумция....
          Монти, защо говориш за комунистите в трето лице? В първо лице множествено по ще ти приляга.

          Коментар


          • Бойко Борисов: Кабинетът незабавно да подаде оставка, заради инцидента при Яна
            19-08-2013


            Изказвам съболезнованията си към близките на жертвите при катастрофата при пътен възел „Яна“. Призовавам премиера Орешарски незабавно да се освободи от министърката на регионалното развитие Десислава Терзиева, а прокуратурата да се самосезира заради престъпното нехайство на строителната министърка, която забави откриването на готовия участък. В последните дни на няколко пъти настоях управляващите да пуснат в движение готовата отсечка от автомагистрала „Хемус“, за да бъде отпушена тапата, създаваща огромни задръствания в разгара на отпускарския сезон. Това не беше направено. В резултат на което се стигна до този тежък инцидент, който можеше да бъде избегнат.

            Само вчера, колоната от автомобили на входа и изхода на София надмина 8 километра. С часове в огромното задръстване бяха блокирани, в най-голямата жега, автомобили с хора, които се връщат от почивка, автобуси от и за морето, камиони. Това са граждани, които с данъците си са допринесли за изграждането на магистралата. Умишленото предизвикване на излишно напрежение и нерви у тях, очаквано доведоха до днешния фатален инцидент. Никой не е имал за цел да прави политически дивиденти от новата отсечка, а призовавахме към пускането на готовия път само и единствено за да бъде осигурено на хората сигурно и безопасно пътуване. Построихме тази отсечка от автомагистрала „Хемус“ и новите управляващи, ако искат, могат да й направят и три поредни откривания, само че преди това трябваше да отворят пътя, веднага щом беше готов, вместо днес да броим жертвите по трасето. Затова отново призовавам за оставката на госпожата строителен министър, както и на целия кабинет Орешарски. Хора, чиито егоизъм и самолюбие са над обществения интерес и безопасността на гражданите, нямат място в управлението на България.

            Коментар


            • Искра Фидосова: И Цветанов ме предаде!
              Двамата кроят зловещи интриги помежду си
              11:24 | 22.08.2013
              14011
              8
              Автор: ПИК
              Share

              От добрите взаимоотношения между Цветан Цветанов и Искра Фидосова вече няма и следа. От няколко дни двамата са в студена война и почти не си говорят.

              Отношенията им започнали да се вледеняват покрай разкритията от тефтерчето на шефа на Комисията за предотвратяване на конфликт на интереси Филип Златанов, от което изплуваха инициалите им.

              След скандала Фидосова набързо бе принесена в жертва, но Цветанов запази силната си позиция в партията. Бившият вицепремиер и вътрешен министър продължава да командва партийните структури, макар и с накърнен авторитет.

              В същото време Искра Фидосова беснеела пред свои приближени, че тя е изгоряла в аферата "Златанов", само и само, за да има виновник, а Цветанов се е разминал без никакви последствия.

              "И Цветанов ме предаде! Откакто съм напуснала парламента, той почти не ми се обажда и се прави, че ме е забравил", не криела възмущението си Фидосова. Тя обаче смята, че в скоро време ще си върне водещата роля в ГЕРБ и затова всеки ден ходела до партийната централа.

              Искаме си Искретооооооооооооооооооо

              Коментар


              • Възможен ли е комунизъм с човешко лице

                http://www.dnevnik.bg/analizi/2013/0...hoveshko_lice/

                По времето, когато Дубчек заговори за "социализъм с човешко лице" в Чехословакия, под "социализъм" в нашите страни се разбираше това, което сега наричаме комунизъм. Тоталитарната система ръководена от комунистическите партии в Източна Европа и Съветския съюз наричаше себе си социалистическа. Независимо дали го наричаме реален социализъм или развит социализъм, или болшевизъм, или марксизъм, или нещо друго, възможен ли е комунизъм с човешко лице?

                Комунистическият манифест е публикуван през 1848 г. в Лондон. От тогава насам светът е преживял множество комунистически революции и множество различни, повече или по-малко репресивни, комунистически режими – от Северна Корея до Куба, от Ангола до Китай, от Югославия до Виетнам и Камбоджа. Разбира се, най-важната комунистическа революция беше болшевишката в Русия през 1917. Октомврийската революция доведе до създаването на Съветския съюз, а след Втората световна война и на цялата Социалистическа система в Източна Европа, включваща и Н. Р. България.

                За "човешкото лице" на съветския комунизъм има многобройни свидетелства, но е достатъчно да прочетем само класическата новела "Един ден на Иван Денисович" на Солженицин. Най-малко 20 милиона руснаци и граждани на Съветския съюз са намерили смъртта си по сталинските лагерите в "архипелага" ГУЛаг. Да не говорим за терора на ниво всекидневие, за страха от репресии, за невъзможността да се говори и действа свободно на работното място или на улицата, или дори вкъщи. Да не говорим за пълното информационно затъмнение и невъзможността да се напуска страната. Дори в някои случаи, в Русия – невъзможността да се напуска без разрешение града или селото, където сме закрепостени.

                У нас комунистическата власт беше внесена от Червената армия "освободителка", на която са посветени познатите ни десетки внушителни и добре пазени паметници в цялата страна. Комунистическата власт се утвърди у нас с масов терор, убийства, лагери, пълно задушаване на всякаква възможна опозиция още в първите години след преврата. Тя доведе до лишаване на хората от правото им на частна собственост, от правото им на лично мнение по какъвто и да било въпрос, от правото им на човешко достойнство. Тази власт пренаписа историята. Тя затвори границите на страната. Тя инфилтрира цялото общество – от фабриките до университетите, от комсомолска организация до църквата с доносници на Държавна сигурност.

                Моралните поражения от комунизма са факт и днес. И днес агенти на бившата Държавна сигурност са на ръководни места във всички сфери на обществото – в политиката, икономиката, медиите, дори образованието.

                Българската социалистическа партия (преименуваната след 10 ноември 1989 Българска комунистическа партия) никога не се разграничи от престъпленията на комунизма. Напротив, носталгията по времето на Живков и Димитров, дори по Й.В. Сталин, се толерира напълно в тази партия. Това се видя и от събора на Бузлуджа, и от докарания с автобус гражданин, който подкрепяше правителството на Орешарски с портрет на Сталин миналата седмица в София.

                От редовете на същата партия, продължила да управлява де факто България през почти 15 от последните 23 години след падането на Живков, възникна и нашата олигархия, чийто действия за вземане на цялата политическа власт станаха напоследък напълно безпардонни.

                Но защо през тези 165 години от публикуването на Комунистическия манифест до днес така и не се появи поне една държава в света, в която комунизмът да е бил наистина с човешко лице?

                Защо не е имало поне една комунистическа държава, в която хората са живели наистина свободно, без репресии и затвори, без цензура и манипулации, в която хората сами са избирали правителството си?

                Защо не е имало никога комунистическа държава, в която стандартът на живот на обикновения човек е бил близък до този в западните демокрации?

                Кой привърженик на комунизма може да отговори на тези въпроси?

                И днес в посткомунистическа Русия и в неокомунистически Китай ножицата между най-богатите и най-бедните е много по-голяма отколкото в която и да е Западна демокрация...

                Един от последните опити на вярващи комунисти-реформатори да създадат свободно и справедливо комунистическо общество, както те го наричаха "социализъм с човешко лице", беше Пражката пролет от 1968 година.

                Демократизацията на комунистическа Чехословакия започва още преди това, но от началото на 1968 година, с избирането на Александър Дубчек за първи секретар на партията и Лудвиг Слобода за президент, в страната се премахва цензурата, създават се нови вестници и независими сдружения, тръгва се към пазарни реформи, поставят се под парламентарен контрол репресивните органи, води се обществена дискусия по всички въпроси...

                Но това се приема с възмущение в Москва. На 21 август 1968 година армиите на Варшавския договор нахлуват в Чехословакия и слагат край на опита да се създаде там "социализъм с човешко лице".

                В превземането на Чехословакия, наричано от комунистическата пропаганда "братска помощ", участват 600 хиляди войници, 6 300 танка и 800 самолета. И България участва в окупацията на "братската страна" с около две хиляди войника – два мотострелкови полка от Елхово и Харманли.

                Пражката пролет беше бързо задушена с военна сила.

                Чехословашката трагедия зловещо отекна в цяла Източна Европа. Задушена беше наивната надежда на мнозина, че десталинизацията извършена от Хрушчов е сложила началото на по-нататъшна демократизация на комунистическата система. Започна мрачната Брежнева ера на застой и бавно гниене на системата – и в Съветския съюз и в целия подчинен на Москва Социалистически лагер.

                Макар и времето да е различно сега, макар и да се надявам, че мащабите този път са различни, подобно разочарование преживяхме в България и през тази година. С назначаването на правителството "Орешарски" бяха помрачени надеждите ни, че след присъединяването към Европейския съюз България е станала нормална демократична държава. Дано историята да не се повтаря!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от OMG Разгледай мнение
                  Партоскопи
                  Webcafe.bg
                  Реваншисткото действие с уволнението на шефката на Националния център за изследване на общественото мнение (НЦИОМ) Лидия Йорданова, извършено от председателя на парламента Михаил Миков ще остане в историята на парламентаризма.
                  .
                  Дали премахването на НЦИОМ от полето на социологията е случайно? Едва ли.

                  Към банковите им сметки - не на всички - ще потекат хиляди заради десетте нови европрограми, които ще се прилагат в България от 2014 до 2020 г.[/B]
                  Причината е, че за всяка от програмите ще се правят най-малко две социологически проучвания - в началото и в края на всяка календарна година.
                  Отсега можем да се обзаложим кои ще бъдат печелившите. Ако НЦИОМ съществуваше, те имат разработена методика и апарат, с които биха могли да правят проучванията. Сега ще има тлъстички поръчки за "наши". А нашите ще им го мерят толкова дълъг и голям, колкото им се е присънил.
                  И тогава някой лидер може да бъде обичан и от 100.1% от народа си.

                  Лидия Йорданова завежда дело заради уволнението й като шеф на НЦИОМ..
                  OMG,
                  Случаят с НЦИОМ е в три аспекта...
                  Първият че има одитен ,където се открива престъпления и явни нарушения
                  Втория дали е била корекна социологическа агенция...
                  Третия дали трябва да се закрие....
                  За мен ,който следя дейността на тази другарка от 10 години и по първите два въпроса имам твърдо мнение. ..
                  Хем има облагодетелстване ,хем не е корекна и работи в служба на работодателя си
                  От три години работи в полза на БорисоФ и преди това в своя полза...а още преди това е била в полза на предишния си работодател в лицето на Станишев......
                  В момента шеФката и служителите си поверваха ,че ще падне правителството и НС и решиха да работят на стария господар и за своя сметка ..
                  Да ,ама не....

                  Най логичното е да се смени личния състав и да почне да служи на комунисттите...както правеха предишните или да я заставят да дава изследвания в тяхна полза като работодател и да си затворят очите за престъпленията и в миналото
                  За мен е ясно ,че ще вкарват в затвора всеки гербаджия ,за който имат данни и за един лев че е присвоен..
                  Но тази е толкова корумпирана и нагаждачка ... че никой няма да плаче от социолозите...
                  А червените си имат достатъчно социологически агенции в тяхна подкрепа....
                  Тази щеше да им е повече ....защото щеше да е тяхна по прИзумция....

                  Коментар


                  • Партоскопи
                    Webcafe.bg
                    Реваншисткото действие с уволнението на шефката на Националния център за изследване на общественото мнение (НЦИОМ) Лидия Йорданова, извършено от председателя на парламента Михаил Миков ще остане в историята на парламентаризма.
                    Жалко за Миков. Свестен (юрист) беше, когато пристъпи прага на НС през 1997 г. Вече е само верен на партията - или може би на Сергей Станишев - оловен войник.
                    В кръга на социолозите е известно, че изследванията на НЦИОМ бяха използвани от всички частни агенции и всяка ги надграждаше по своему - добавяше и изваждаше, в угода на аритметиката, която са им спуснали като оферта.

                    Сега, като няма откъде да преписват, социолозите ще правят това, в което всички ги обвиняват - ще си измислят. В полза на партията, поръчала данните.

                    Когато през май 2008-а НЦИОМ постанови, че Ахмед Доган печели допълнително одобрение от 5%, а проблемите на властта не променят оценките за премиера Станишев, никой не говореше за закриване на центъра.
                    Сега, когато социолозите измериха, че любовта към властта е нагазила в плиткото, нещата взеха да се променят.
                    Дали премахването на НЦИОМ от полето на социологията е случайно? Едва ли.

                    Към банковите им сметки - не на всички - ще потекат хиляди заради десетте нови европрограми, които ще се прилагат в България от 2014 до 2020 г.

                    Причината е, че за всяка от програмите ще се правят най-малко две социологически проучвания - в началото и в края на всяка календарна година.
                    Отсега можем да се обзаложим кои ще бъдат печелившите. Ако НЦИОМ съществуваше, те имат разработена методика и апарат, с които биха могли да правят проучванията. Сега ще има тлъстички поръчки за "наши". А нашите ще им го мерят толкова дълъг и голям, колкото им се е присънил.
                    И тогава някой лидер може да бъде обичан и от 100.1% от народа си.

                    Лидия Йорданова завежда дело заради уволнението й като шеф на НЦИОМ
                    http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=2254491

                    ОСТАВКА!!!
                    СЪВЕТСКИЯ БОКЛУК, ДА МАХАТЕ ОТТУК!!!

                    Yeah

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                      трудно е да се правиш на идиот ,но по лесното е да си такъв...
                      Познай кой го е написал...
                      Това ще да е Светльо Витков-о прозрение ?
                      Yeah

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 4ubaka Разгледай мнение
                        Винаги първо помагам на другите,
                        имаш високо мнение за себе си,
                        което се разминава с действителността,
                        предполагам някаква маниакална
                        шизофрения Вземи мерки , виждаш
                        несъществуващи неща, това предполагам
                        се казваше , че имаш и халюциногенни пристъпи
                        искам да ти помогна, но най-вече ти трябва да го искаш това
                        А най-добре потърси спец. помощ и то по най-бързия начин
                        пп Все по-трудно ти се разбира-побързай
                        Идиота първо помага на другите .. това как го правиш... като ги идиотизираш ли...
                        трудно е да се правиш на идиот ,но по лесното е да си такъв...
                        Познай кой го е написал...

                        Коментар


                        • Винаги първо помагам на другите,
                          имаш високо мнение за себе си,
                          което се разминава с действителността,
                          предполагам някаква маниакална
                          шизофрения Вземи мерки , виждаш
                          несъществуващи неща, това предполагам
                          се казваше , че имаш и халюциногенни пристъпи
                          искам да ти помогна, но най-вече ти трябва да го искаш това
                          А най-добре потърси спец. помощ и то по най-бързия начин
                          пп Все по-трудно ти се разбира-побързай
                          Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                          4ubaka,
                          Първо помогни на себе си защото бъркаш виртуалната си приказка с реалноста а после мисли за околните...
                          Стана за смях .... аз ти правя психо портрет а ти искаш да помогнеш на изградения образ ,дали разбра ,че искаш да помогнеш на себе си...

                          Коментар


                          • чрез Stefan Bachvarov
                            Ето го резултатът от 4 години герберизъм. Лесно е да наследиш готови договори и да режеш ленти. Ето това оставяш на наследниците - да се оправят. Герберизмът, като всеки друг вид комунизъм, до това води - изяждане на вътрешните резерви, трупане на дългове, орязване на външните помощи. И на фона на това, един страхотен пич реже ленти и ме кефи, за него ще гласувам...

                            Коментар


                            • Емо Фаса: Фидосова още влияе в ГЕРБ

                              Автор: Елица Мартинова Публикувана на 22 август 2013 в 9:02
                              Емил ДимитровЕмил Димитров

                              Още по темата:

                              В новата ГЕРБ ще е като в "Мюзик айдъл" (обновена)
                              10 отцепници от ГЕРБ учредяват новата партия на 22 септември (обновена)
                              ГЕРБ се цепи през септември
                              Борисов: За да се разцепи ГЕРБ, трябва да се разцепя аз

                              Искра Фидосова, която след скандала с тефтерчето на ексшефа на КПУКИ Филип Златанов напусна ръководството на ГЕРБ, все още влияе в партията.

                              Това твърди пред БНР бившият депутат на Борисов Емил Димитров.

                              „Ние нямаме съмнение, че Фидосова продължава да влияе върху работата на партията. Ако Борисов вземе партията в свои ръце, тя би изглеждала по-добре“, изтъкна Емил Димитров.

                              OFFNews припомня, че Фаса възнамерява, зaедно с бившия земеделски министър Мирослав Найденов, да създаде през септември партия на отцепниците от ГЕРБ.

                              Той обаче подчерта, че няма да участва в никаква съвместна работа с бившия си колега, ако съдът докаже, че Мирослав Найденов е участвал в корупционни схеми.

                              Бившият депутат за пореден път отказа да съобщи имената на останалите членове във формацията с обяснението, че в противен случай те ще бъдат подложени на тормоз от страна на зам.-председателя на ГЕРБ Цветан Цветанов.

                              „Вие не познавате ли Цветанов. Хората са притеснени да казват имената си. Лично решение е на всеки от тях кога ще излезе от анонимност. Всеки може да взема решенията си по съвест“, коментира Димитров.

                              Той разкритикува поведението на ГЕРБ в парламента, като обясни, че това не е държание на ефективна опозиция. По думите му хората на Бойко Борисов биха били по-полезни, ако присъстват редовно на пленарните заседания.

                              ИСКАМЕ СИ ИСКРЕТО И ЦУЦИЛАН

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 4ubaka Разгледай мнение
                                ДС, на работа си все пак, гледай си
                                работата за която ти плащаме
                                всички ние
                                пп за останалите ти драсканици
                                няма сми, явно имаш ментални
                                увреждания и имаш нужда от
                                помощ...нямам нищо напротив
                                да ти помогна, дай координати

                                4ubaka,
                                Първо помогни на себе си защото бъркаш виртуалната си приказка с реалноста а после мисли за околните...
                                Стана за смях .... аз ти правя психо портрет а ти искаш да помогнеш на изградения образ ,дали разбра ,че искаш да помогнеш на себе си...

                                Коментар

                                Working...
                                X