IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Левовете в евро и долари.

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Bones57 Разгледай мнение
    Не хленча, мунчо.....констатитирам факти. И аз отдавна съм "навън". Успех с оправянето тука. Съвсем сериозно. Ще съм най-доволния човек на планетата, ако някога видя, че у нас нещо се е променило.

    П.С.

    И айде не толкова остро с бутонките. Като ти е криво нещо - навън, първото срещнато тъпо копеле и право в муцуната. При мен действа, затова не ми се налага да се правя на тежкар по форумите.
    Стой си навън и се оправяй...........Аз се оправям тук идеално . И въобще за нищо не ми е криво...........бутонките даже не съм ги обул още , а на тежкар се правиш ти........кат' му било криво , излизал и на първия - бам в муцуната ............. Аре, стига бе хахаахахахх. А бордчето ще си остане ............дъъъъълго време . Поне в плана ''Орешарски'' е първостепена задача .

    Коментар


    • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение
      Аре, заминавай къде искаш.................ние и тук се опрвяме . Форумни хленчаци.......
      Не хленча, мунчо.....констатирам факти. И аз отдавна съм "навън". Успех с оправянето тука. Съвсем сериозно. Ще съм най-доволния човек на планетата, ако някога видя, че у нас нещо се е променило.

      П.С.

      И айде не толкова остро с бутонките. Като ти е криво нещо - навън, първото срещнато тъпо копеле и право в муцуната. При мен действа, затова не ми се налага да се правя на тежкар по форумите.
      Last edited by Bones57; 24.05.2013, 10:16.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Bones57 Разгледай мнение
        По-надолу писах, че вече е без значение дали ще го бъде или не борда. Толкова сме се заровили в лайната от завист, алчност и простотия, че връщане назад вече няма. Думата бизнес и производство в БГ не съществува. Казвам го на фона на това, което съм виждал като структура, управление, заплащане и иновации навън. Тук са останали само шепа близки до определени кръгове "бизнесмени" и до там. Ама и те са прекалено тъпи да си оправляват активите, пък и общо взето не им дреме колко фекалии ще нароят след себе си.

        Та така. Опичайте си акъла и ако ви бива - навън. Иначе по форумите с жалвания за това колко сме зле и как ще оправим държавата за няколко месеца с радикални и иновативни решения. Проблема не е държавата, а хората в нея. А те изпростяват с адски бързи темпове.
        Аре, заминавай къде искаш.................ние и тук се опрвяме . Форумни хленчачи.......
        Last edited by БАЦЕ; 24.05.2013, 10:13.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от darkbg Разгледай мнение
          Аз лично не виждам румънците да са се "забатачили", може и да съм слепец, но лятото от румънци не можем да се разминем, зимните курорти пак има румънци, отиващи към Гърция пак пътуват румънци. Хотелите по морето над 60% от тях са пълни с румънци, аз лично не виждам да са на дъното? А вие?

          Ако става въпрос за румънците, те тия от последните 5г. така дръпнаха напред, че не можем да ги настигнем и след 10г. А пътищата им преди 10г. бяха "черни(пясък,чакъл,камъни)", а сега? Магистрали. Недейте да се изказвате така неподготвени. Ако не бяха тия румънци целият ни туризъм се "забатачва" (тогава можеше да я изпозваш тази дума). А стандарта им как скочи толкова бързо? Ами реформи, в България освен да се граби и всичките ресурси да се изнасят в чужбина, то вътре в държавата не виждам да се завъртват "милиарди", 70% от парите ни отиват извън България. Само внасяме стоки (плодове, зеленчуци и т.н.). Внасяме картофи от майната си, както и домати и краставици, а това са основни зеленчуци които в нашите градини(по селата) можем да си ги снабдим.

          Борда толкова лесно не може да го бутнем, само във форумите можем да го бутнем, но за следващите 2,3г. нищо не се знае какво може да се случи. Така че е въпрос на време. Съмняваме още 100г. да сме във Валутен борд
          По-надолу писах, че вече е без значение дали ще го бъде или не борда. Толкова сме се заровили в лайната от завист, алчност и простотия, че връщане назад вече няма. Думата бизнес и производство в БГ не съществува. Казвам го на фона на това, което съм виждал като структура, управление, заплащане и иновации навън. Тук са останали само шепа близки до определени кръгове "бизнесмени" и до там. Ама и те са прекалено тъпи да си оправляват активите, пък и общо взето не им дреме колко фекалии ще нароят след себе си.

          Та така. Опичайте си акъла и ако ви бива - навън. Иначе по форумите с жалвания за това колко сме зле и как ще оправим държавата за няколко месеца с радикални и иновативни решения. Проблема не е държавата, а хората в нея. А те изпростяват с адски бързи темпове.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
            Брей, много апокалиптици и параноици се насъбрали в тази тема. И защо всичките искат да бутат борда?

            Румъците нали доскоро поддържаха фиксиран валутен курс. Преди няколко години решиха да си обезценят валутата и в резултат на това се забатачиха още повече. Какъв е смисъла да повтаряме техните грешки? Чак толкова глупави, не сме.

            Затова бъдете спокойни - в България в близките 20 години няма вероятност борда да се премахне. И банките няма да фалират. Може да спите спокойно.
            Аз лично не виждам румънците да са се "забатачили", може и да съм слепец, но лятото от румънци не можем да се разминем, зимните курорти пак има румънци, отиващи към Гърция пак пътуват румънци. Хотелите по морето над 60% от тях са пълни с румънци, аз лично не виждам да са на дъното? А вие?

            Ако става въпрос за румънците, те тия от последните 5г. така дръпнаха напред, че не можем да ги настигнем и след 10г. А пътищата им преди 10г. бяха "черни(пясък,чакъл,камъни)", а сега? Магистрали. Недейте да се изказвате така неподготвени. Ако не бяха тия румънци целият ни туризъм се "забатачва" (тогава можеше да я изпозваш тази дума). А стандарта им как скочи толкова бързо? Ами реформи, в България освен да се граби и всичките ресурси да се изнасят в чужбина, то вътре в държавата не виждам да се завъртват "милиарди", 70% от парите ни отиват извън България. Само внасяме стоки (плодове, зеленчуци и т.н.). Внасяме картофи от майната си, както и домати и краставици, а това са основни зеленчуци които в нашите градини(по селата) можем да си ги снабдим.

            Борда толкова лесно не може да го бутнем, само във форумите можем да го бутнем, но за следващите 2,3г. нищо не се знае какво може да се случи. Така че е въпрос на време. Съмняваме още 100г. да сме във Валутен борд

            Коментар




            • Пак да попитам финансовите експерти. Кой има интерес от запазването на борда в страна, в която над 90 % от вноса идва от вън, а банките и услугите отдавна работят под чуждо знаме??? Гражданите или чуждите "инвеститори" + гравитиращите около тях политико - чиновнически паразити?

              И нека да не се намесват разни политически шитни и разсмисли, тъй като от години гласувам с празна бюлетина и подобни кръчмарски приказки са чиста обида за интелекта в подобна тема.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                И защо всичките искат да бутат борда?
                Просто бутат фитилите. Изведнъж след изборите се заговори за катаклизми, да се чудиш на концентрацията на апокалиптични обещания.

                Коментар


                • Приятелю Фрости, бутането на борда през интернет е само в главите на хора, преживяващи единствено благодарение на т.нар. финансови институции. За тях подобен сценарий си е чист апокалипсис, защото естествено ще доведе до коренни промени в ценностната им система. Извода е, че ако ще с Детонатора да се напиняме по цял ден да рутим борда, файдата е нулева при една стабилна икономическа система. А в БГ такава не съществува и това е ЕДНА от причините за реалното "клатена" на борда.

                  Иначе ползите от надценения лев са ОГРОМНИ за БГ икономиката. Особено при положение, че внасяме 90 % от стоките за потребление и всичките ни банки са чужди. Т.е. работим като изоглавени за скъпи левчета, които после се изнасят навън и обръщат в евро за да можем да храним бедна Европа.

                  Ами цената на малкото суровини, които все пак купуваме за родното "производство"? Ей, продължавам да се чудя някой хора на коя планета живеят. А румънците не ги мисли. Имах възможност да видя миналата година колко нови производства откриха и то точно благодарение на това, че решиха да покажат среден пръст на колониалната политика. Тук обаче с мърши, държава не се прави. В условията на задълбочаваща се криза вече е без значение дали ще го има или няма борда. При всички положения ще сме от прецаканата страна, защото вече капитал за инвестиции няма.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от detonator Разгледай мнение
                    - Ще го изгледам,ама някой друг път.
                    Ами щом не искаш да чуеш съветите на истинските професионалисти, тогава за вас двамата с ФорексМайстора, понеже постоянно ви гони параноята и само фалити и финансови катаклизми са ви в главите, за вас остава единствено този вариант:




                    - купувате си по един трилитров буркан за туршия и вкарате кеша в ЕООД БурканБанк.

                    Това за вас е перфектната инвестиция.
                    Редите бурканите в мазето, на рафта до киселите краставички и така парите ви ще бъдат защитени на 100% от падане на бордове, фалити на банки, обезценки на валути и от всевъзможни други финансови катастрофи.
                    Last edited by Frosty; 20.05.2013, 01:00.
                    ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от detonator Разгледай мнение
                      какво ще спечелим, ако махнем борда? - Евтинджос активи например.
                      Ха-ха-ха, мечтай си приятелче! Как беше поговорката - "гладната кокошка, просо сънува".

                      Първоначално изпратено от detonator Разгледай мнение
                      И чуждите инвеститори като видят какво става, ще се ометат набързо от страната ни.- Грешно.И те ще дойдат да си напазаруват евтинджос активи и евтина работна ръка.
                      Те и сега си пазаруват на безценица - не ги мисли тях.
                      Last edited by Frosty; 20.05.2013, 00:16.
                      ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                      Коментар


                      • И защо всичките искат да бутат борда? - Никой не иска да го бута.Само си приказваме.

                        какво ще спечелим, ако махнем борда? - Евтинджос активи например.

                        Аз виждам само негативи, ако се премахне. - Това си е твое лично мнение

                        Най-големия плюс на валутния борд е, че ни дава финансова стабилност в условията на криза. - Колкото дава толкова и взима.

                        Падне ли борда, най-вероятно ще настъпи пълен финасов крах и хаос навсякъде. - Защото толкова си могат политиците,финансистите,икономистите и банкерите ни.Иначе кой викаш бил параноик?

                        И чуждите инвеститори като видят какво става, ще се ометат набързо от страната ни.- Грешно.И те ще дойдат да си напазаруват евтинджос активи и евтина работна ръка.От друга страна де ги тия чужди инвеститори?Имаш предвид българите дето пращат евра от чужбина ли?В БГ ако не се усвояват еврофондове и българите от чужбина спрат да пращат евра борда е пътник отвсякъде.



                        Затова бъдете спокойни,Може да спите спокойно. - Който е взел правилните решения относно личните си финанси със сигурност това прави.

                        Ето какво казват професионалистите по въпроса за стабилността и в какви пари е най-добре да си държите кеша.- Ще го изгледам,ама някой друг път.
                        Last edited by detonator; 20.05.2013, 00:04.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от detonator Разгледай мнение
                          Прекалено оптимистичен сценарии.Частният дълг е в небесата.Цялата БГ икономика се крепи основно на молитви и заклинания.Енергетиката е пред фалит.БДЖ 800 милиона назад.Парите на държавните дружества в КТБ и те са виртуални.Възможно е борда да не падне но като се измуче кеша тогава какво?Заплати и пенсии по 20 евро ли?И към това сега като добавим,че на власт идват едни хора след 4 г диета.За мен е много по реалистично Сидеров да си изпълни предизборните обещания.
                          Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение
                          Засега повече от 2.00 - 2.10 не очаквам при долар/леф след срутването.Ситуацията изобщо не е аналогична с тази от 1996-97 г. Сега целия кеш е изсмукан и дори без борд, очаквам първо БФБ-то да колабира до под 200 отколкото веднага лефа да са сбабичоса, именно защото дребаци и мажовци ще предпочетат да се застраховат срещу валутния риск ....А това ще балансира новия пазарен валутен курс.....
                          Брей, много апокалиптици и параноици се насъбрали в тази тема. И защо всичките искат да бутат борда?

                          Добре, може ли някой да ми отговори, какво ще спечелим, ако махнем борда? Аз виждам само негативи, ако се премахне. Най-големия плюс на валутния борд е, че ни дава финансова стабилност в условията на криза. Така поне имаме достатъчно стабилен финансов сектор. Ако от глупост българите решат да премахнат борда, това може да доведе до хаос в цялата финаснова система и ще задълбочи още повече кризата в държавата. Падне ли борда, най-вероятно ще настъпи пълен финасов крах и хаос навсякъде. И чуждите инвеститори като видят какво става, ще се ометат набързо от страната ни.

                          Румъците нали доскоро поддържаха фиксиран валутен курс. Преди няколко години решиха да си обезценят валутата и в резултат на това се забатачиха още повече. Какъв е смисъла да повтаряме техните грешки? Чак толкова глупави, не сме.

                          Затова бъдете спокойни - в България в близките 20 години няма вероятност борда да се премахне. И банките няма да фалират. Може да спите спокойно.

                          Ето какво казват професионалистите по въпроса за стабилността и в какви пари е най-добре да си държите кеша:
                          Левон Хампарцумян при Карбовски
                          Гледайте от 22:44 нататък...
                          Last edited by Frosty; 19.05.2013, 22:55.
                          ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                          Коментар


                          • "тогава какво?Заплати и пенсии по 20 евро ли?........."

                            Било е и по - зле . Така че не виждам нищо ново.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Макс Разгледай мнение

                              Неконтролирано падане на борда няма как да стане преди около 5 години, защото БГ има много ниско ниво на дълг, така че могат да се решават проблеми на държавата чрез кредити......Вътрешния дълг е един по-лесен инструмент, но се използваше несъразмерно от Дянков, с помощта на бнб, си осигуряваше пласиране на книжата на принципа Няма не искам, няма недей. Той трябваша в началото на мандата да излезе на външния пазар и да гарантира посрещане на ликвидните нужди на държавата. Сега това трябва да бъде направено от Орешарски, положителни са настроенията за СтАлександров МинФин
                              Прекалено оптимистичен сценарии.Частният дълг е в небесата.Цялата БГ икономика се крепи основно на молитви и заклинания.Енергетиката е пред фалит.БДЖ 800 милиона назад.Парите на държавните дружества в КТБ и те са виртуални.Възможно е борда да не падне но като се измуче кеша тогава какво?Заплати и пенсии по 20 евро ли?И към това сега като добавим,че на власт идват едни хора след 4 г диета.За мен е много по реалистично Сидеров да си изпълни предизборните обещания.

                              Коментар


                              • ДА Спарт така стана и при хиперинфлацията - Тогава бях в Марки и накупих много евтини акции- само за пример- купих за 250марки акции, които и досега ми носят над 1000лв. дивидент годишно.Затова сега държа 20% от капитала във валута..Разбира се до година- три акциите зад които стоят реални активи ще индексират курса си спрямо валутата , това става и с имотите, но много по- бавно

                                Коментар

                                Working...
                                X