IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ОББ+Пощенска=ВЛ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Гърците дали ще се сетят, че могат да теглят от банкоматите в Сандански и Петрич и ще ги атакуват? Ако примерно грък с карта на Гръцката Юробанк изтегли пари от български банкомат на Пощенска банка, тази транзакция ще се осчетоводили и после парите, които му е дала Пощенска ще се вземат ли обратно от сметката му в Юробанк Гърция?

    Коментар


    • Еха, че интересно интевю на Ягодин. Много ми хареса обаче как в края на интервюто съвсем небрежно го питат и той отговаря, как Пощенска банка вече едвали не, не е Гръцка и няма гръцка собственост, при положение, че 35 % от нея са собственост на гръцкия фонд за финансова стабилност, кой се явява мажоритарен акционер.
      http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=4838624
      Last edited by X_Y; 29.06.2015, 16:06.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
        С 35% нищо не могат да направят, зависи колко са разпокъсани останалите пакети.
        Един канадец през фонд имаше сериозен % по спомен ...
        Не знам това пише в сайта им сега. Те нямат ли изисквания всеки, който притежава над 5% собственост да се посочва като при нас?

        Коментар


        • С 35% нищо не могат да направят, зависи колко са разпокъсани останалите пакети.
          Един канадец през фонд имаше сериозен % по спомен ...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
            Пощенска все още ли е гръцка? И еф джи не ги ли лапнаха едни канадци?

            Едит :

            Пощенска банка е член на "Юробанк Груп" - европейска банкова организация с общи активи от €75,5 млрд. евро. След успешното финализиране на увеличението на капитала с 2 864 млн. евро през май 2014 г., 64.6% от акциите на банката са собственост на институционални и индивидуални акционери, сред които световните канадски и американски инвестиционни фондове “Fairfax Financial Holdings Limited”, “Mackenzie Financial Corporation”, “Capital Group Companies, Inc.” и други.
            Проверих на самия сайт на Пощенска банка и виж какво пише на акционери

            "Акционерна структура:

            Гръцки фонд за финансова стабилност 35.4%
            Свободно търгуеми акции 64.6%
            "

            Коментар


            • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
              Пощенска все още ли е гръцка? И еф джи не ги ли лапнаха едни канадци?

              Едит :

              Пощенска банка е член на "Юробанк Груп" - европейска банкова организация с общи активи от €75,5 млрд. евро. След успешното финализиране на увеличението на капитала с 2 864 млн. евро през май 2014 г., 64.6% от акциите на банката са собственост на институционални и индивидуални акционери, сред които световните канадски и американски инвестиционни фондове “Fairfax Financial Holdings Limited”, “Mackenzie Financial Corporation”, “Capital Group Companies, Inc.” и други.
              Ха, това е ново за мен. Аз винаги съм си мислила, че са гърци, а и да ти кажа не съм само аз. Или Пощата не са сметнали за необходимо да го обясняват или просто си мълчат, защото реално гръцката Юробанк придоби Пощенска банка през 1998 г. . С други думи купиха българската банка от гръцката, а явно самата група е придобите в последствие от друг. Май скоро ще видим имиджова кампания, в която да ни обяснят, че не са гръцка банка.
              Между другото ти даде един много интересен поглед на ситуацията - въпреки че не са с пряка гръцка собственост някои банки в страната са собственост на големи финансови групи, които имат и банки и клонове в Гърция. Дали проблемите на поделенията им там ще окажат влияние и на цялата група? Ето конкретно за Юробанк пише в линка ми "On 16 January 2015, Eurobank asks Greek Central Bank for Emergency Liquidity Assistance (ELA)"

              Коментар


              • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
                Пощенска все още ли е гръцка? И еф джи не ги ли лапнаха едни канадци?

                Едит :

                Пощенска банка е член на "Юробанк Груп" - европейска банкова организация с общи активи от €75,5 млрд. евро. След успешното финализиране на увеличението на капитала с 2 864 млн. евро през май 2014 г., 64.6% от акциите на банката са собственост на институционални и индивидуални акционери, сред които световните канадски и американски инвестиционни фондове “Fairfax Financial Holdings Limited”, “Mackenzie Financial Corporation”, “Capital Group Companies, Inc.” и други.
                Май си прав... това също е доста полезна информация! Щом братята янки се грижат за Пощата, вече ще спя спокоен!

                Коментар


                • Пощенска все още ли е гръцка? И еф джи не ги ли лапнаха едни канадци?

                  Едит :

                  Пощенска банка е член на "Юробанк Груп" - европейска банкова организация с общи активи от €75,5 млрд. евро. След успешното финализиране на увеличението на капитала с 2 864 млн. евро през май 2014 г., 64.6% от акциите на банката са собственост на институционални и индивидуални акционери, сред които световните канадски и американски инвестиционни фондове “Fairfax Financial Holdings Limited”, “Mackenzie Financial Corporation”, “Capital Group Companies, Inc.” и други.
                  Last edited by andy2000; 18.06.2015, 14:46.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от marto76 Разгледай мнение
                    Ново 20! Аз лично не мога да си представя малко мудните служители на Обб-то (тип Ст.Вътев) да започнат да работят заедно с отраканите и нахакани служители на Пощата! (Тип онзи мазен грък дето им се води Ceo Ако има сливане на Обб и Пощенска в България определено ще стане интересно на пазареца на труда! Ще поживум, ще видим са казали братушките от Русия!
                    И аз не знам да има сливане, просто тази тема намерих, тъй като в неделя забелязах един от офисите на Пощеснска да е затворен, а ми се струваше да е оборотен офис. Нещо си оптимизират клоновата мрежа или се прелокират... Не знам колко това има общо със ситуацията в Гърция обаче. Надявам се все пак да се разние всичко, де.

                    Коментар


                    • Ново 20! Аз лично не мога да си представя малко мудните служители на Обб-то (тип Ст.Вътев) да започнат да работят заедно с отраканите и нахакани служители на Пощата! (Тип онзи мазен грък дето им се води Ceo Ако има сливане на Обб и Пощенска в България определено ще стане интересно на пазареца на труда! Ще поживум, ще видим са казали братушките от Русия!

                      Коментар


                      • Дааааааааааааааааааа, ама по никакъв начин кризата в Гърция не се отразява на гръцките банки в странта. Гърците са изтеглили от банки и банкомати 600 милиона евро за един ден, съобщават местните медии. Тези пари са били изтеглени в понеделник до края на работния ден, но вероятно тегленето е продължило и след това от банкомати, смятат експерти.

                        Click image for larger version

Name:	IMAG0236.jpg
Views:	1
Size:	87.4 КБ
ID:	3040646

                        Коментар


                        • http://reg.cpc.bg/AllResolutions.aspx?dt=1&ot=2

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mesoiadess Разгледай мнение
                            Разреждане 1:18 или 1:24 , иначе е много сладко и горчи.
                            Монополът, казват, бил по-сладък и от с*кса!
                            Last edited by Beti; 09.12.2012, 19:49.
                            Custodite sortem vestram

                            Коментар


                            • Като че ли продажбата на едната или другата банка, както е предложил колегата по-долу май е най-доброто. За съжаление решението за сливане явно е взето и доста не-връзкари ще останат на улицата...

                              Както казваше един пожарникар " Има свободни позиции за очари, кравари и прочие" .... Но така като гледам от няколко седмици в джобса секнаха свободните позиции за банкери, явно тече някаква миграция и в момента ...
                              Last edited by sirFaith; 09.12.2012, 19:29.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                                Да се надяваме, че ще се ограничат „щетите” до доста загубени работни места и натиск при качествени имоти под наем.
                                Няма как, голямо припокриване в клонова мрежа имат....

                                Коментар

                                Working...
                                X